Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 382

Thread: Uncharted: The Nathan Drake Collection

  1. #41 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu nu inteleg de unde toata lumea stie deja cum or sa fie remasterizate. Au spus ca au lucrat la grafica ca un tot nu doar la rezolutie si fps. Este facut de bluepoint. Pe langa asta au anuntat si photo mode ca prima imbunatatire si am inteles ca nu este ultima.

    Iau eu nu pot sa boicotez un joc care-mi place chiar daca este remaster. O sa-l cumpar in ziua lansarii pentru a putea sa-l joc cat mai repede. Daca nu ma interesa nu-l cumparam. Plus ca am destule jocuri noi pe care nici macar nu am avut timp sa le instalez.

  2. #42 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca am ajuns sa-i boicotam pe Naughty Dog (pentru ca oricum am lua-o, o parte din profit ajunge la ei)... e grav! Sorry, eu refuz!

  3. #43 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eee, nu e chiar asa. The Last of Us a fost (cel putin pentru mine) un joc excelent si Photo Mode a fost o aditie perfecta, dar grafic a ramas la nivelul PS3 in proportie de 90%. Probabil la fel o sa fie si la aceasta trilogie.

    Eu zic sa nu ne asteptam la mai mult si o sa fie bine

  4. #44 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by jacksonikus View Post
    Nimeni nu zice nimic de pret, doar mie mi se pare cam mare? E 240 RON pe store-ul romanesc.
    Nu inteleg pretul asta si pentru ca ele sunt disponibile pe PS NOW unde o luna de abonament costa 20$.
    technically it's not the same thing. PS now iti ofera posiblitatea sa le inchiriezi, nu sa le detii. iar PS now iti ofera jocurile de PS3 la rezolutia si fps-ul de ps3, prin streaming unde evident calitatea poate sa scada. ori teoretic cel putin, varianta remastered presupune 1080p si 60 de fps.

    legat de MP ma gandesc ca era putin probabil sa-l includa. adica banuiesc ca trebuiau servere separate, si asta in conditiile in care mai urmeaza si U4... nah...

    eu sunt usor dezamagit ca n-au remasterizat si ei golden abyss. era ultima mea sansa sa-l pot juca si pe acela.

  5. #45 SP
    Senior Member Zero's Avatar

    Uncharted: The Nathan Drake Collection

    Nu inteleg de ce atata hate, impotriva celor de la Naughty Dog. Da, e un remaster, dar as intelege aceste "plangeri" in situatia in care, cei la de la ND ar fi niste "flamanzi" dupa bani si ar scoate jocuri pe banda rulanta in fiecare an (ubisoft).
    Dar atata timp cat ei livreaza ceea ce promit si jocurile sunt, cu mult peste ceea ce ofera alti developeri...
    In plus, se lucreaza la U4, deci nu inteleg de ce atata hate, mai ales ca cei la ND nu lucreaza la remaster.
    Nu vrei sa l joci, nu l cumperi, dar e mai usor sa aduci argumente contra decat pro; sau poti sa-i "boicotezi" pe cei de la ND, si sa cumperi jocul sh, nu ca ar simti ei diferenta, dar cine stie, poate ajuta dpdv psihologic. "Ha, ce le am facut!!"...

    Eu am sa l cumpar day one, desi le am jucat de cel putin doua ori fiecare.

  6. #46 SP
    Banned Templier's Avatar
    pentru cei care nu au avut Ps3 si au acum Ps4 si pot juca seria Uncharted este foarte bine. si eu daca mi-as lua X1 as vrea sa joc anumite jocuri vechi pe noua consola si asta s-ar intampla numai cu remastered. problema pe care o vad eu este ca ei tot vor sa " mulga " seria asta si cand zic ca nu pot sa faca backwards compatible e BS. am jucat toate jocurile Uncharted si foarte mult MP, e nasol cand vezi ca poti sa ai acces la Beta MP doar daca le mai dai niste bani, apropo de sloganul lor " 4 the players ".pai daca e asa de ce nu au lasat la liber Beta MP sau de ce nu au bagat la PS+ U1?

  7. #47 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Colectia apare peste 5 luni si lumea e deja dezamagita de port.

  8. #48 SP
    Member Darku's Avatar
    Cum poti sa te plangi de un port cand inca nu a aparut NICI un screenshot, nici un gameplay trailer, nimic....
    Pt mine e day one buy, la fel si GoW 3 remaster care e deja precomandat, ce fac restul I don't f****ng care.

  9. #49 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Vreti sa-l cumparati pentru ca nu ati mai jucat seria pana acum? Aceasta colectie a fost facut in mod expres pentru voi. Nu am nici o problema cu acest lucru!
    Il cumaprati in ziua lansarii desi ati jucat seria pe PS3? Iarasi nu am nimic de comentat, fiecare face ce vrea cu banii stransi.

    Singurul lucru care ma deranjeaza este ca multa lume se plange de remasteruri grabite, de lipsa de jocuri noi dar la prima batere a sprancenei sare cu banul la orice joc lansat pentru a doua oara; acest lucru mi se pare ipocrizie. E dificil de inteles? Vreti sa-l si desenez?
    Ma doare-n cot de acest "remaster" sau de cei care-l cumpara, faceti ce vreti cu banii dar ajunge cu plansete ca vreti jocuri originale, concepte noi.

  10. #50 SP
    Banned Templier's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Vreti sa-l cumparati pentru ca nu ati mai jucat seria pana acum? Aceasta colectie a fost facut in mod expres pentru voi. Nu am nici o problema cu acest lucru!
    Il cumaprati in ziua lansarii desi ati jucat seria pe PS3? Iarasi nu am nimic de comentat, fiecare face ce vrea cu banii stransi.

    Singurul lucru care ma deranjeaza este ca multa lume se plange de remasteruri grabite, de lipsa de jocuri noi dar la prima batere a sprancenei sare cu banul la orice joc lansat pentru a doua oara; acest lucru mi se pare ipocrizie.
    agree

  11. #51 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Uncharted: The Nathan Drake Collection

    Tu cred ca nu intelegi sau ignori anumite lucruri, nu se ocupa ND de aceste jocuri, ci un alt studio, bluepoint, care se ocupa aproape exclusiv cu remasterizari, vezi MG sau ico. De unde stii ca sunt grabite, de unde stii de cand lucreaza la ele ?

    Tie nu-ti convin aceste relansari pentru ca impiedica procesul de productie a unei idei originale, dar nu este cazul cu ND, deoarece ei au doua proeicte la care lucreaza momentan de foarte mult timp, unul este U4 si unul este secret si nu are legstura cu aceasta colectie. Deci unde este problema, chiar si din punctul tau de vedere ? Si ca sa fie ideea completa lumea se plange de acele studiouri care nu lucreaza la nimic nou si doar aduc pe piata remasterizarii.

    Ti-as fi dat dreptate daca ND se prezentau cu aceasta colectie si nu anuntau un joc nou pentru ps4, dar nu este cazul acum si nu poti generaliza pentru ca sunt peste tot situatii particulare.

  12. #52 SP
    Member enemigo's Avatar
    Day one for me, la fel ca si GOW 3. Le-am jucat pe toate pe PS3 si abia astept sa la rejoc pe PS4.

    Epic shait right here!

  13. #53 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Vreti sa-l cumparati pentru ca nu ati mai jucat seria pana acum? Aceasta colectie a fost facut in mod expres pentru voi. Nu am nici o problema cu acest lucru!
    Il cumaprati in ziua lansarii desi ati jucat seria pe PS3? Iarasi nu am nimic de comentat, fiecare face ce vrea cu banii stransi.

    Singurul lucru care ma deranjeaza este ca multa lume se plange de remasteruri grabite, de lipsa de jocuri noi dar la prima batere a sprancenei sare cu banul la orice joc lansat pentru a doua oara; acest lucru mi se pare ipocrizie. E dificil de inteles? Vreti sa-l si desenez?
    Ma doare-n cot de acest "remaster" sau de cei care-l cumpara, faceti ce vreti cu banii dar ajunge cu plansete ca vreti jocuri originale, concepte noi.
    Las-o mai moale cu cafeaua si nu te mai agita atata ca nu ti-a bagat nimeni mana in buzunar si nici nu sta lumea in aprobarea ta cand vine vorba de dat banii pe jocuri.

    Si vezi ca te contrazici:

    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Asteptam mult un remaster cu imbunatatiri grafice...
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Ma doare-n cot de acest "remaster" sau de cei care-l cumpara...
    Pe de o parte astepti remasterul, pe de alta parte deja stii ca mai mult de 1080p/60 nu o sa aduca iar colac peste pupaza te doare-n cot de acest remaster.

    Am notat cu totii, move on.

  14. #54 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Eu nu inteleg de unde toata lumea stie deja cum or sa fie remasterizate. Au spus ca au lucrat la grafica ca un tot nu doar la rezolutie si fps. Este facut de bluepoint. Pe langa asta au anuntat si photo mode ca prima imbunatatire si am inteles ca nu este ultima.

    Iau eu nu pot sa boicotez un joc care-mi place chiar daca este remaster. O sa-l cumpar in ziua lansarii pentru a putea sa-l joc cat mai repede. Daca nu ma interesa nu-l cumparam. Plus ca am destule jocuri noi pe care nici macar nu am avut timp sa le instalez.
    te rog frumos sa te linistesti. mersi.

  15. #55 SP
    Member nire's Avatar

  16. #56 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    A aparut la precomanda la Altex: Uncharted: The Nathan Drake Collection PS4 | ALTEX - 199,90 LEI

  17. #57 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Disponibil din ziua de revelion cica.

  18. #58 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    E o data fictiva, jocul va aparea in 7 octombrie.

  19. #59 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Oricat de mult mi-ar displacea trendul cu remasterizarile, Uncharted este o serie care merita. Ar fi nedrept sa nu primeasca un remaster, tocmai fiindca e un produs fantastic, aproape emblematic pentru PlayStation. Merita sa i se faca cinste cu un remaster si peste 7 ani pe PS5. Ce trece insa cu vederea toata lumea, din motive care imi scapa, e lipsa multiplayer. De ce ne comportam ca si cum e total nesemnificativ si suntem perfect de acord cu asta? Chiar nu mai conteaza? Inteleg, e teribil de story-based. Dar MP-ul era parte integranta a seriei, si chiar daca pentru unii nu conteaza, hai sa nu ne comportam ca si cum nu vorbim despre un produs sectionat. Separat de faptul ca foarte multa lume iubeste MP-ul din Uncharted. Bine ca il fac in 1080p, ii dau 60FPS, texturi, iluminare, dar nu sunt in stare sa ofere jocul in intregime. Ca si cum ar avea si aia deadline si ar bate unu' sus-pus din palme : "Hai, baietii, dati-i drumu' si faceti-l, sa ajunga cat se poate de repede pe rafturi."

    Puteti sa spuneti ce vreti, dar din nou ne aflam in prezenta unui joc incomplet. Dar tot noi suntem de vina. Ne multumim cu mult prea putin ca gameri si alimentam apucaturi de genu' aproape cu fiecare ocazie. Nu doar ca incurajam, dar dam bani grei pe remasterizari care aduc doua texturi in plus. Cumparam additional content si generam profituri de sute de milioane de dolari unor companii care taie jocul in doua inainte sa-i dea drumu'. La noi e problema.

    Nu instig, Doamne fereste, la revolta. In primul rand, fiindca fiecare isi directioneaza resursele spre ce crede de cuviinta si doi la mana, cand EA scoate intr-un an 931.000.000$ din DLC-uri, imi dau seama ca ar insemna sa fiu nebun. Pur si simplu, constat contrariat cu cata seninatate aderam la manevre care mananca industria de vie.

  20. #60 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Iti uzezi tastele degeaba.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Uncharted: The Nathan Drake Collection anuntat oficial By paunstefan in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 08-06-2015, 11:58
  2. De unde pot achzitiona Costum Nathan Drake? By szabi90 in forum Travel & Fashion
    Replies: 9 Last Post: 10-01-2014, 11:40
  3. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 23:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts