Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 31 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast
Results 281 to 300 of 603

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #281 SP
    Junior Member Vader's Avatar
    Quote Originally Posted by seven1994 View Post
    Unde gasesti wires cel mai mult?Am mare probleme cu ele,mai ales dupa ce am luat arcul scump si imi mananaca foarte multe
    Le cumperi de la vendori, sunt foarte ieftine. Din pacate nu poti cumpara stack-uri mai mari, ca la wood.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #282 SP
    Member seven1994's Avatar
    nu mai sunt ieftine când iei cu sutele . Ma seaca arcul ala scump,cere foarte multe

  3. #283 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Ce arc ai man? Baga un screen ceva, sa vedem si noi


    Sent from my iPad using Tapatalk

  4. #284 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Incredibil in continuare, nu am mai simțit așa la un joc de pe vremea KotOR, Jade Empire si Mass Effect.
    Si combatul la fel, nici in toate Souls Games nu am dat atâtea Dodge-uri ca aici.

  5. #285 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Depinde de tipul săgeți, el folosește Sharpshooter mai mult, eu joc cu hunter bow pe fire, la fiecare slot am Damage Coil 36,37 si 41%


    Sent from my EVA-L09

  6. #286 SP
    Member seven1994's Avatar
    imi ia 5 wires la fiecare 10 arcuri si la cate trag..������
    Imgur: The most awesome images on the Internet
    E cel de l-ai pus tu,Se7en,al 2-lea

  7. #287 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Vezi că ai și pe Gunter un tip de săgeată că la Sharpshooter, iti faci upgrade să poți trage cu 3 săgeți odată și îi rupi, la săgețile cu fire tragi și stai pitit până se termină efectul, tot ce este pe fire Damage îl omor din doua trageri. Joc pe normal.

    Am avansat destul de mult în poveste și pot spune că ultimul joc cu un așa story captivant a fost The Last of Us, o sa întâlniți la un moment dat și un actor care a jucat în Lost, îl veți recunoaște după voce.

    Merită toți bani, tot respectul pt. cei de la Guerilla, au făcut super treabă cu jocul asta.

    Sent from my EVA-L09

  8. #288 SP
    Member seven1994's Avatar
    Am facut upgrade la aia cu 3 sageti dar mi se pare ca daca nu esti pitit,iti ia foarte mult timp pana incarci cele 3 sageti si daca mai dau si cu 3,sigur raman fara arcuri.Chiar sunt curios cum abordati voi jocul.Eu nu prea tin cont de slabiciunea fiecaruia(aici ma refer la felul de sageti)si uneori imi e destul de greu

  9. #289 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai daca nu ți cont îi omori mai greu, eu dau pe R3 mereu să văd ce tip de muniție folosesc și îmi arată și punctele slabe, caut să țintesc numai în zonele highlighted.

    Sent from my EVA-L09

  10. #290 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Recomand sa faceti toate challange-urile alea de la Hunters Lodge si sa adunati toate medaliile binenteles. O sa primiti 3 arme de raritate mov ca reward care sunt toate trei mai bune decat variantele mov ale lor ce le gasiti la vanzatori. Au handling mai bun din cate am vazut, dmg e la fel. Insa conteaza mult handlingul fiindca trage mai repede arma.Va da un War Bow, un Ropecaster si o prastie cu proiectile explozibile, super op.

    Combinatia care o folosec acum este: cu war bow care e modat numai pe Ice dmg, pun Ice effect pe inamici, si dupaia trag cu Hunter bow in inamici normali, iar in aia giganti dau cu sticky bombs cat au effectul de geata pe ei, face un dmg imens si le scade viata imediat. Ropecaster il folosesc numai la super robotii aia mari sa ii mai leg si sa le pun status si sticky bombs mai usor. Mai sunt si alte combinatii binenteles, insa asta am furato de la based Renegade si vad ca functioneaza

    This game man....this game

  11. #291 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ba voi sunteti nebuni? Deci sa-mi bag degetu-n verigheta cum poate sa arate jocul asta!!! Gameplay de nota 10 cu steluta, felicitarile de rigoare etc... Insa cireasa de pe tort e povestea, care e extrem de captivanta, nu m-as fi asteptat mai ales dupa cutscene-ul ala de care radeam toti acum ceva vreme.

    Gods of gaming are too kind: RE7, Nioh, Horizon, Nier etc... What's going on?

  12. #292 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Ma faceti sa iau si eu jocul ....... deocamdata mai am cu Witcher 3

  13. #293 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    In aceeași situație sunt și eu. Mai am de făcut dlc-urile de la w3 și sa îmi completez armurile. Dacă îmi iau hzd clar nu mai termin w3-ul asa ca mai stau un pic .

    -= Sent from a parallel universe through a wormhole =-

  14. #294 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Vin si eu cu aprecieri la superlativ. Jocul este superb din toate punctele de vedere. Cred ca nici un gameplayer intreg la cap, nu poate spune ca acest joc nu merita jucat neaparat. Pentru mine, care joc jocuri video de vreo 20 de ani, Horizon Zero Dawn e printre primele zece cele mai bune pe care le-am jucat vreodata. Inca o data..SUPERB!!!

    Si as mai vrea sa spun ceva: multi dintre voi, cei de pe acest topic, l-ati facut praf pe userul AGKillo (care e banat acum si poate fara vina lui, pentru ca si-a pierdut calmul in urma atator atacuri), insa omul avea dreptate cand sustinea cu ceva vreme in urma si incerca sa argumenteze, ca jocul e super ok.

  15. #295 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am avut un weekend de zombie, dormit mai puțin, dar hei, o sa dorm când mor Nu credeam că mai văd după Witcher un joc atat de bun, as spune mai multe dar o sa scriu un review dupa ce il termin, cu plusuri și minusuri. Hai totuși să vă dau un spoiler din review Merită cumpărat day one!!!

  16. #296 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    nu m-as fi asteptat mai ales dupa cutscene-ul ala de care radeam toti acum ceva vreme.

    misiunea aia este o misiune secundara de level 4.. deci la inceputul jocului si ceva total optional..

  17. #297 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Si as mai vrea sa spun ceva: multi dintre voi, cei de pe acest topic, l-ati facut praf pe userul AGKillo (care e banat acum si poate fara vina lui, pentru ca si-a pierdut calmul in urma atator atacuri), insa omul avea dreptate cand sustinea cu ceva vreme in urma si incerca sa argumenteze, ca jocul e super ok.
    Nu a fost banat din cauza la ceea ce a spus aici, despre joc, etc. A fost banat pentru trolling ieftin pe alte arii.

    Edit: incredibil jocul asta, poveste, grafica, tot. Daca aveti planuri de intalniri, munca, etc, nu va atingeti de el

  18. #298 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Vin si eu cu aprecieri la superlativ. Jocul este superb din toate punctele de vedere. Cred ca nici un gameplayer intreg la cap, nu poate spune ca acest joc nu merita jucat neaparat. Pentru mine, care joc jocuri video de vreo 20 de ani, Horizon Zero Dawn e printre primele zece cele mai bune pe care le-am jucat vreodata. Inca o data..SUPERB!!!

    Si as mai vrea sa spun ceva: multi dintre voi, cei de pe acest topic, l-ati facut praf pe userul AGKillo (care e banat acum si poate fara vina lui, pentru ca si-a pierdut calmul in urma atator atacuri), insa omul avea dreptate cand sustinea cu ceva vreme in urma si incerca sa argumenteze, ca jocul e super ok.
    Ymy, aveam destule motive sa fim sceptici in privinta acestui joc. Guerilla erau la prima incercare de acest gen, quest designul nu impresiona prea tare din previews, si apoi mai aparuse si scena aia de dialog, care e in continuare una dintre cele mai slabe din joc...na lumea nu parea impresionata ce sai faci. Iar userul respectiv de care amintesti se ataca prea tare la fiecare comentariu al nostru de parca ar fi lucrat el la joc lol, pana la urma ne dadeam si noi doar cu niste pareri.
    Eu ma bucur tare mult ca m-am inselat si ca jocul ne-a depasit asteptarile, pana la urma asta isi doreste fiecare gamer adevarat.

    Dupa un weekend de zombie azi is terminat si eu la lucru. Aveau dreptate colegii de mai sus, nu va faceti planuri daca va apucati de jocul asta, e ca un drog, odata ce te apuci de el nu te mai poti oprii

  19. #299 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Kobayashi: Recunosc ca si eu am fost sceptic in privinta jocului, de aceea nici nu mi l-am precomandat si am asteptat recenziile. Mi l-am cumparat a doua zi dupa lansare, direct din magazin (Media Galaxy).
    Acum, dupa ce l-am cumparat si il joc cu atata placere, mi-am dat seama ca imi facusem o parere total gresita despre joc, doar din trailere si preview-urile pe care le-am vazut si eu. Horizon Zero Dawn, induce un feeling special, pe care nu-l poti simti decat jucandu-l, si in nici un caz doar din urmarit trailere, secvente scurte de gameplay sau preview-uri.

  20. #300 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Momentul acela cand te suna tot grupul de prieteni sa iesi afara si tu nu vrei din cauza ca e jocul prea bun.
    Am bagat sambata si duminica 25 de ore,level 30 si din cate am inteles am ajuns in punctul fara intoarcere pana cand e gata povestea.
    Abia astept sa ajung acasa sa mai fac side-questuri.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 31 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Until Dawn By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 314 Last Post: 01-02-2024, 21:19
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 06:14
  3. Agarest Senki Zero: Dawn of War Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 22-08-2010, 12:56
  4. Nuclear Dawn Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 18-12-2009, 05:41
  5. Dawn of Discovery Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 30-05-2009, 09:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts