Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ati avut probleme cu PS4 pana acum??

Voters
116. You may not vote on this poll
  • Nu, totul este ok si merge perfect din prima zi

    89 76.72%
  • Am avut probleme, s-au rezolvat la garantie

    8 6.90%
  • Da, iar acum nu mai merge deloc

    2 1.72%
  • Am avut mai multe probleme, dar s-au rezolvat

    6 5.17%
  • Inca nu am probleme, consola insa e galagioasa si se incalzeste mereu

    11 9.48%
Page 35 of 57 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 ... LastLast
Results 681 to 700 of 1123

Thread: Rata defectiunilor - PS4

  1. #681 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    codra cat timp ti-au tinut-o in garantie?
    la tine banuiesc care era problema, am mai reparat eu 2 console cu aceeasi problema (nu mai erau un garantie) si le sarise axul central dintre axele laterale, sunt 2 gri si unul alb pe mijloc, ala alb sare de la punct si unitatea optica devine inutilizaibila.
    La mine nu cred ca asta este problema, sa vad daca imi vor spune cei din service care este problema cu ea.

  2. #682 SP
    Member seven1994's Avatar
    Al meu ps4 a inceput sa faca pe nebunu.Noaptea,daca il las in priza imi da auto eject la dvd,trezindu-ma.M-am cam saturat,singura alinare e ca nu imi scoate dvd-ul in timpul jocului.A putut rezolva cineva asta fara reparare si fara a pierde garantia?Am garantie de la mediagalaxy,dar nu este pe numele meu,ci pe numele primului cumparator.Poate sa imi bage asta pe gat si sa nu imi primeasca consola?

  3. #683 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Joi am dus-o, deocamdata nu mi-au zis nimic.

  4. #684 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    seven1994 nu, au obligatia sa onoreze garantia daca ai documentele, indiferent daca sunt pe alt nume

  5. #685 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by seven1994 View Post
    Al meu ps4 a inceput sa faca pe nebunu.Noaptea,daca il las in priza imi da auto eject la dvd,trezindu-ma.M-am cam saturat,singura alinare e ca nu imi scoate dvd-ul in timpul jocului.A putut rezolva cineva asta fara reparare si fara a pierde garantia?Am garantie de la mediagalaxy,dar nu este pe numele meu,ci pe numele primului cumparator.Poate sa imi bage asta pe gat si sa nu imi primeasca consola?
    Nu contează numele, du-te cu ea la magazin, sunt obligați sa o repare, daca ai factura si certificatul. Baftă!

  6. #686 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DrMengele View Post
    E singurul produs de la altex cu numai un an garanție. Chiar îmi pare rău ca mi-a scăpat asta când l-am cumpărat.
    Du-te la ei si spune-le sa-ti modifice/rectifice garantia. Prin lege orice produs electronic trebuie sa se vanda cu 2 ani garantie, chiar daca vorbim doar de garantie de conformitate de 2 ani (si cea tehnica de maxim 1 an).

    Dant3: ai sa razi, dar mie mi-au refuzat cei de la service-ul autorizat Asus un laptop pe motiv ca nu sunt eu trecut in acte. Si pe deoparte ii inteleg, pentru ca ei cand livreaza produsul reparat sau schimbat, o fac prin curier la adresa din factura/garantie. Am incercat sa le explic si i-am intrebat "si ce fac daca cumva cumparatorul si-a schimbat adresa?"... au dat-o in diverse cum ca sa le dau copie dupa mutatie si alte alea. O aberatie! La service Apple nici macar nu-i intereseaza cine sunt sau de unde l-am cumparat... verifica doar daca este furat si cat mai are garantie, atat!

    Acum nu stiu daca la magazin ar trebui sa se intample altfel... aici am dat exemplul de service "pick-up and return", ceva de genul...

  7. #687 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    din pacate nu mai gasesc certificatul altex, doar factura si bonul! ori nu mi-au eliberat ceritificat la momentul achizitiei, ori l-am pierdut printre alte hartii.
    am facut o sesizare catre ei prin care le-am cerut reemiterea garantiei. astept sa vad ce primesc.

    ---------- Post added 20-04-2015 at 11:11 ----------

    mi-au trimis certificatul cu 2 ani. ma duc sa-l predau.

  8. #688 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Du-te la ei si spune-le sa-ti modifice/rectifice garantia. Prin lege orice produs electronic trebuie sa se vanda cu 2 ani garantie, chiar daca vorbim doar de garantie de conformitate de 2 ani (si cea tehnica de maxim 1 an).

    Dant3: ai sa razi, dar mie mi-au refuzat cei de la service-ul autorizat Asus un laptop pe motiv ca nu sunt eu trecut in acte. Si pe deoparte ii inteleg, pentru ca ei cand livreaza produsul reparat sau schimbat, o fac prin curier la adresa din factura/garantie. Am incercat sa le explic si i-am intrebat "si ce fac daca cumva cumparatorul si-a schimbat adresa?"... au dat-o in diverse cum ca sa le dau copie dupa mutatie si alte alea. O aberatie! La service Apple nici macar nu-i intereseaza cine sunt sau de unde l-am cumparat... verifica doar daca este furat si cat mai are garantie, atat!

    Acum nu stiu daca la magazin ar trebui sa se intample altfel... aici am dat exemplul de service "pick-up and return", ceva de genul...
    Am rezolvat-o cu un mail la ei. Au fost destul de rapizi, m-au contactat în câteva ore.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1429535055424.png

  9. #689 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Cei cu probleme la unitatea optica: scoateti jocurile din consola dupa ce jucati? Eu de ex. am de o luna GTAV in consola si nu l-am scos niciodata (este indicat sau...?).

  10. #690 SP
    Member legokid220's Avatar
    Nu trebuie sa faci asta... pt cei care au unitatea optica stricata nu este din cauza asta.

  11. #691 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Eu le scot mereu.

  12. #692 SP
    Member legokid220's Avatar
    Eu cred ca mai degraba il strici scotandu-le mereu

  13. #693 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    eu am fifa in consola de 1 an si 3 luni Insa nu asta e problema, am si un copil de 3 ani care se joaca la butoane din cand in cand...cine stie, o fi umblat el, n-o fi umblat el..o fi fost o cadere de tensiune (pt ca am gasit consola in Rest Mode Blinking Orange) si chestia asta nu se intampla fara un motiv anume.

  14. #694 SP
    Junior Member itachi72's Avatar
    Cablu merge perfect dar cand schimb pe hdmi se vede cu purici si joaca imaginea de jos cateodata, aseara a mers perfect tv philips hd

  15. #695 SP
    Member legokid220's Avatar
    incearca consola pe alt tv . sau monitor.

  16. #696 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    eu am patit asta de cateva ori, s-a dovedit a fi pur si simplu din pozitia cablului, nu era bine pozitionat in mufa PS4.
    Update: consola mea este inca in service, fara niciun raspuns. din 20.04.15

  17. #697 SP
    Member legokid220's Avatar
    Cred ca mai bine de o luna o sa stai fara ea.

  18. #698 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    eu am patit asta de cateva ori, s-a dovedit a fi pur si simplu din pozitia cablului, nu era bine pozitionat in mufa PS4.
    Update: consola mea este inca in service, fara niciun raspuns. din 20.04.15
    După 15 zile cel mult sunt obligații sa îți dea un răspuns, daca nu, ANPC. Pe mine m-au sunat după doua săptămâni când am avut un router in service.

  19. #699 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    mi-au spus maxim 10 zile lucratoare, ori e reparata ori inlocuita.
    teoretic..marti ar fi ultima zi

  20. #700 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Vrei sa iti zic ceva ? O sa ti-o înlocuiască )))))

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 57 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 ... LastLast

Similar Threads

  1. Rata defectiunilor - Xbox One By AndRewqp in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 140 Last Post: 31-01-2017, 19:33
  2. Rata defectiunilor - Wii U By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 6 Last Post: 05-01-2014, 22:46
  3. Zelda Wii ar putea rata anul 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 18-11-2009, 22:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts