Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ati avut probleme cu PS4 pana acum??

Voters
116. You may not vote on this poll
  • Nu, totul este ok si merge perfect din prima zi

    89 76.72%
  • Am avut probleme, s-au rezolvat la garantie

    8 6.90%
  • Da, iar acum nu mai merge deloc

    2 1.72%
  • Am avut mai multe probleme, dar s-au rezolvat

    6 5.17%
  • Inca nu am probleme, consola insa e galagioasa si se incalzeste mereu

    11 9.48%
Page 39 of 57 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 ... LastLast
Results 761 to 780 of 1123

Thread: Rata defectiunilor - PS4

  1. #761 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Orange frate, nu orice aprozar nenorocit... Orange.

  2. #762 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Nu că aș vrea să îi scuz sau ceva, dar poate e primul lor caz de consolă stricată și nu știu nici ei ce trebuie să facă..
    Partea bună e că, deși va trebui să mai pui niște bani pentru altă consola, vei avea 2 ani garanție de acum încolo.

  3. #763 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by tezuka_2014 View Post
    De unde ai scos-o pe asta cu preturile? Eu credeam ca trebuie returnata exact suma de pe bon fiscal/factura.
    N-am scos-o de nicaieri, este din experienta proprie cu Altex! am mai scris pe forum treaba asta, dar tu erai banat in perioada aia

    Cei de la SONY CENTER (Care nu sunt reprezentanta SONY in Romania - New Link SR confirma pe site-ul lor ca service-ul autorizat pentru Console este:
    GARANTIA PENTRU PRODUSELE PLAYSTATION

    Produsele constatate defecte in perioada de garantie se rezolva la Just IT:
    Adresa: sos. Stefan cel Mare, nr. 40, bl.118, Parter, Sector 2, Bucuresti
    Telefon: (+4) 021 201 7158
    Mobil: (+4) 0745 341 719
    E-mail: [email protected]
    Web: Just IT
    kragod incearca cu un telefon la ei si vezi cum te indruma.

  4. #764 SP
    Member seven1994's Avatar
    Nu generalizez dar mie unul,dupa ce am cumparat un dslr la 1 leu de la Emag,resigilat,l-am trimit la depanero pt ca avea probleme cu obiectivul(nu focaliza) iar mie mi s-au parut destul de ok,mi-au rezolvat problema in scurt timp,fara niciun cost si mi-au trimis si factura cu piesa de schimb impreuna cu piesa veche
    Si sa inteleg ca daca cumperi o consola de la emag nu vei beneficia de garantie pt ca lucreaza cu Depanero?Mi se pare putin ciudat

  5. #765 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Probabil ca posturile mele nu au fost intelese. Nu am nimic cu Depanero, problema dpmdv este la Orange, care au vandut produse electronice fara garantie valida. De asemenea, repet, sunt sigur ca imi voi primi banii inapoi pe consola; am scris aici pentru a vedea si altii care au luat PS4 de la Orange, si vor vrea sa stie cum fac in caz ca li se strica produsul.

  6. #766 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Nu, problema este ca produsul a fost cumparat de la Orange iar garantia este de la Depanero. In teorie ar trebui sa se intample exact ca si la eMAG..sa rezolve Depanero, insa se pare ca NU se intampla acelasi lucru in practica.

  7. #767 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Rata defectiunilor - PS4

    Dupa ce am luat consola de la orange am dat mai multe telefoane ca sa vad care e faza cu garantie pentru ca de la ei primesti una blank parca si doar o chitanta, la fel si atunci m-au indrumat catre servskills care mi-au dat acelasi raspuns ca ei nu repara ps4, asa ca m-am enervat si dupa multe telefoane la orange m-au rugat sa le trimit un email cu factura, garantia in blank si le-am atasat si raspunsul celor de la service. Se vedea ca ei habar n-au cum ar trebui sa procedeze in cazul consolelor dar dupa cateva zile am fost sunat de un manager care m-a asigurat ca daca se itampla ceva ori imi primesc banii ori imi schimba consola cu ce au in stoc ! De asta era curios de cazul tau kragod

  8. #768 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Tocmai ce m-a sunat Orange. Asa cum ma asteptam, imi inlocuiesc consola cu una noua sau banii inapoi. Sincer, parca as lua banii inapoi, chit ca pun 300 de Ron in plus, decat sa mi se strice consola din nou, sa trec din nou prin asta..

  9. #769 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca nici nu te grabesti sigur prinzi in viitorul apropiat ceva oferte la Altex sau emag. Si eu zic sa iei banii inapoi.

  10. #770 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Banii si așteaptă ofertă de la Altex, mai bine pui ceva in plus pt un bundle cu joc sau încă un DS4 si scapi si de f...l ăsta la icre

  11. #771 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Si pana atunci citesc cum jucati voi Witcher? Sounds fun.

  12. #772 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai aveau parca deja bundle cu Witcher făcut in magazin, ceva la 1800?

    LE: Verifica PM-ul

  13. #773 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    eu as lua o alta consola noua la schimb, asa cum rezolvi cu asta asa vei rezolva si cu cea noua in caz de defect. dar nu cred ca ai un ghinion atat de mare incat sa crape ambele. Eu puteam lua de la Altex 1700 lei cu care imi puteam lua un Alba si tot am preferat noua la schimb cu 2 ani garantie.

  14. #774 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Si eu te-as sfatui sa alegi consola la schimb. Atat timp cat e noua, nu vad rostul sa astepti oferta altui magazin..

  15. #775 SP
    Banned Templier's Avatar
    si eu sunt pt consola la schimb, nu m-as complica sa mai dau 300 lei in plus pt acelas lucru

  16. #776 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Nu e acelasi lucru. Sunt 3 mil in plus pentru o consola noua, cu 2 ani garantie, nu 1( cat mi-a ramas din garantia actuala) si schimb imediat in caz de se strica, nu bajbait pana se decide ce si cum sa faca

  17. #777 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    La Altex când se schimba produsul primești din nou doi ani garanție, așa ar trebui sa fie si la Orange, dar probabil iar ar trebui sa stai la discuții care-ți mănâncă timpul si nervii. Cumpara ediția limitată cu Batman si gata

  18. #778 SP
    Member dragosbc's Avatar
    la orange nu tot 2 ani de zile e garantie ?
    eu asa stiu ca era

  19. #779 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    La Altex când se schimba produsul primești din nou doi ani garanție, așa ar trebui sa fie si la Orange, dar probabil iar ar trebui sa stai la discuții care-ți mănâncă timpul si nervii. Cumpara ediția limitată cu Batman si gata
    Conform discutiei cu sefa de magazin, nu se prelungeste garantia. Practic imi da o consola noua, si garantia originala merge inainte.

  20. #780 SP
    Banned Templier's Avatar
    dar tu o sa dai 300 lei pt inca un an de garantie. fa cum crezi mai bine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 57 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 ... LastLast

Similar Threads

  1. Rata defectiunilor - Xbox One By AndRewqp in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 140 Last Post: 31-01-2017, 19:33
  2. Rata defectiunilor - Wii U By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 6 Last Post: 05-01-2014, 22:46
  3. Zelda Wii ar putea rata anul 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 18-11-2009, 22:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts