Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 83 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 81 ... LastLast
Results 601 to 620 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #601 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Citisem un articol ca cica romanica e pe locul 3 dupa america si nu stiu ce tara in topul celui mai mic pret la xbox

  2. #602 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Cel mai probabil au un mic discount, fiindca una e sa cumperi o consola si alta e sa cumperi cateva mii, odata. Poate Microsoft se desteapta si ne baga mai mult in seama.
    Pret foarte bun, tinand cont ca GPU din consola este un AMD RX 580 (ma rog, echivalentul sau), iar cei 12 Gb DDR5 ii gasesti doar la o placa video GTX 1080 Ti ce costa vreo 3500 lei. Bine, ma gandesc ca o parte din cei 12 Gb DDR5 vor fi folositi de sistem.

  3. #603 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Au incercat mai multi sa faca un pc echivalent cu one x si cel mai ieftin era undeva la 700 de dolari fara 4k blu ray player

  4. #604 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ Si a reusit cineva? Daca imi dau un PC care ruleaza tot ce a aparut pana acum si ce va aparea in viitorul apropiat pe high settings, in 4K, la cel putin 30fps cu 700 de dolari il cumpar maine si iti dau si tie $100 de niste beri pentru pont.

    Sa fim seriosi, daca vrei un PC pe care sa te joci ca pe One X iti trebuie cel putin $1000 in momentul de fata. Pretul e fantastic, problema e ca nu au lansat-o inca, si pana in noiembrie s-ar putea ca tehnologia sa mai avanseze si pretul sa nu mai fie chiar atat de fantastic.

  5. #605 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^ Si a reusit cineva? Daca imi dau un PC care ruleaza tot ce a aparut pana acum si ce va aparea in viitorul apropiat pe high settings, in 4K, la cel putin 30fps cu 700 de dolari il cumpar maine si iti dau si tie $100 de niste beri pentru pont.

    Sa fim seriosi, daca vrei un PC pe care sa te joci ca pe One X iti trebuie cel putin $1000 in momentul de fata. Pretul e fantastic, problema e ca nu au lansat-o inca, si pana in noiembrie s-ar putea ca tehnologia sa mai avanseze si pretul sa nu mai fie chiar atat de fantastic.
    Da, au facut un pc echivalent dar oricum mai greu cu 4k ul pe el.In nici un caz nu era o experienta la fel de smooth ca pe one x

  6. #606 SP
    495
    Member 495's Avatar
    inca nu s-a reusit echivalentul pc, din cauze uhd drive, gamepad si SO. dar si la cpu se incurca putin. oricum nu vad rostul, peste ceva ani one x va fi tot aici, cu jocuri care arata bine si se misca bine, pe cand eventualul echivalent pc va ramane in urma cu mult.

  7. #607 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiRobert6 View Post
    Da, au facut un pc echivalent dar oricum mai greu cu 4k ul pe el.In nici un caz nu era o experienta la fel de smooth ca pe one x
    Bai stai ca am gresit.Acum vad ca e 900$
    https://www.extremetech.com/gaming/2...-pc-xbox-one-x
    Si o stire de la vecini
    Forza Motorsport 7 va rula pe Xbox One X ca pe un PC în valoare de mii de dolari | ComputerGames.ro

  8. #608 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Can you build a $500 PC that beats the Xbox One X?

    In momentul de fata un PC echivalent costa 944$, situatia insa se poate schimba in toamna cand AMD lanseaza noile APU-uri bazate pe Ryzen.
    Oricum comparatia nu isi are rostul pentru ca Xbox One X-ul e mai mult ca sigur vandut in pierdere, sunt modele diferite de business.
    Un producator de PC-uri nu face bani din vanzarea de jocuri si abonamente(Xbox Live, PS Plus). O comparatie corecta ar fi Microsoft Surface Pro cu echivalentul de la Lenovo, HP, Dell etc.

    ---------- Post added 19-06-2017 at 14:55 ----------

    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^ Si a reusit cineva? Daca imi dau un PC care ruleaza tot ce a aparut pana acum si ce va aparea in viitorul apropiat pe high settings, in 4K, la cel putin 30fps cu 700 de dolari il cumpar maine si iti dau si tie $100 de niste beri pentru pont.

    Sa fim seriosi, daca vrei un PC pe care sa te joci ca pe One X iti trebuie cel putin $1000 in momentul de fata. Pretul e fantastic, problema e ca nu au lansat-o inca, si pana in noiembrie s-ar putea ca tehnologia sa mai avanseze si pretul sa nu mai fie chiar atat de fantastic.
    Pai si pe consola cat crezi dai? Un TV 4k bun nu e ieftin. O sa te coste 500$ consola + 1000$ TV-ul.
    Eu am dat 400 de euro pe PS4 Pro + 1000 pe TV in noiembrie anul trecut....Vorbim de produse premium pentru care trebuie sa fii dispus sa cheltui o suma consistenta de bani. Daca nu ramai la TV 1080p + Xbox One S sau PS4 Slim.
    PS4 Pro si Xbox One X nu sunt pentru toata lumea, sunt produse de nisa, o sa aiba 10~20% din vanzari.

  9. #609 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Can you build a $500 PC that beats the Xbox One X?

    In momentul de fata un PC echivalent costa 944$, situatia insa se poate schimba in toamna cand AMD lanseaza noile APU-uri bazate pe Ryzen.
    Oricum comparatia nu isi are rostul pentru ca Xbox One X-ul e mai mult ca sigur vandut in pierdere, sunt modele diferite de business.
    Un producator de PC-uri nu face bani din vanzarea de jocuri si abonamente(Xbox Live, PS Plus). O comparatie corecta ar fi Microsoft Surface Pro cu echivalentul de la Lenovo, HP, Dell etc.

    ---------- Post added 19-06-2017 at 14:55 ----------



    Pai si pe consola cat crezi dai? Un TV 4k bun nu e ieftin. O sa te coste 500$ consola + 1000$ TV-ul.
    Eu am dat 400 de euro pe PS4 Pro + 1000 pe TV in noiembrie anul trecut....Vorbim de produse premium pentru care trebuie sa fii dispus sa cheltui o suma consistenta de bani. Daca nu ramai la TV 1080p + Xbox One S sau PS4 Slim.
    PS4 Pro si Xbox One X nu sunt pentru toata lumea, sunt produse de nisa, o sa aiba 10~20% din vanzari.
    Pai daca e asa iti trebuie un monitor capabil pentru 4k daca tot ai pc capabil de 4k

  10. #610 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Iar un monitor bun, rezolutie 4k plus refresh vertical de 144 Hz, sare de 3000 lei.

  11. #611 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Cam ce poate consola, in forza 7. E prima data cand filmuletele sunt si 4k, si 60fps si HDR. Daca nu aveti pc capabil hdr dar aveti tv, downloadati clipurile si puse pe un usb conectat la tv, vor merge fara probleme in hdr. Daca nu aveti nici tv capabil hdr, tot downloadati pe un usb si mergeti la un magazin cu tvuri hdr (idee imprumutata de pe alt forum), recomand un oled sau un led de ultima generatie.

    Arata incredibil de bine, dar sunt cateva minusuri pe care le-am vazut. Inca sunt jaggies si aproape de masina unde se vad fara sa incerci, cand trece peste partea cu nisip mi-ar fi placut sa faca un nor de nisip ceva si cu apa pe timp de ploaie. Tot nu arata realistic pe parbriz, pe ecran cand vezi masina de afara arata bine, dar din masina inca nu e la nivelul lui driveclub de ex.

    Oricum sunt foarte impresionat de ce vad!

    Forza 7 in HDR on Gamersyde! - Gamersyde

  12. #612 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar

    Xbox One X

    Vreau si eu sa cumpar euro la 4,46 cand cursul ref.Bnr e 4.5859. Pretul la precomanda este super bun. Se importa din afara, nu se tine cont de curs Euro de vanzare ci de cumparare. La cursul BCR de 4,67 lei pt 1 euro rezulta 472 euro pt o consola. O sa faca bani Microsoft

  13. #613 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Unde ati facut precomanda?

    Am ales Altex, oare vor fi probleme cu stocurile?

  14. #614 SP
    Member solaru's Avatar
    La Altex. Oricum, as prefera sa o iau din tara, chiar daca ar trebui sa mai astept cateva zile...pana la urma Battlefront 2 se lanseaza pe 17 noiembrie...

  15. #615 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Eu am facut la mediagalaxy. Oricum tot aia e: http://altex.ro/evolutie-altex/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #616 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Cei de la altex se misca bine cu precomenzile

  17. #617 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Vin si eu din tabara cealalta pe aici, nu am vazut conferinta Microsoft din cadru E3 asa ca nu prea stiu mai nimic de consola asta doar ca va fi cu horse power mare si eu cum sunt un graphic junkie s-ar putea sa fiu interesat de masinaria asta.

    Imi poate si mie spune cineva cat va costa la noi in tara, cand va fi scoasa pe piata si ce specificatii are?
    Este un model complet nou fata de Xbox One sau vor merge aceleasi jocuri si pe unu si pe altu, isi pastreaza UI-ul, bla bla bla and stuff like that?

    Multam scump!

  18. #618 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Vin si eu din tabara cealalta pe aici, nu am vazut conferinta Microsoft din cadru E3 asa ca nu prea stiu mai nimic de consola asta. Imi poate si mie spune cineva cat va costa la noi in tara, cand va fi scoasa pe piata si ce specificatii are?
    Este un model complet nou fata de Xbox One sau vor merge aceleasi jocuri si pe unu si pe altu, isi pastreaza UI-ul, bla bla bla and stuff like that?

    Multam scump!
    2.100 de lei, 7 Noiembrie 2017 https://altex.ro/consola-microsoft-x...e-x-1-tb-negru
    Conferinta se poate vedeam in linkul de mai jos.

  19. #619 SP
    495
    Member 495's Avatar
    ai mancat un milion din pret.

  20. #620 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Si ai uitat sa spui ca nu are jocuri exclusive, deloc, nema, zero barat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 83 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 81 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts