Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 104 of 395 FirstFirst ... 4 54 94 102 103 104 105 106 114 154 204 ... LastLast
Results 2,061 to 2,080 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #2061 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Desi e off-topic, aduc si eu in discutie faptul ca PS Eye nu are OS dedicat si nu mananca resurse cand sta degeaba. Reamintesc ca din cauza aceasta (Kinect plus TV), Xbox One nu lasa decat 5GB RAM disponibili pt. gaming, in timp ce PS4 lasa 7GB RAM. O fi bine, o fi rau... nu stiu. Eu spun doar ce au declarat cei de la Microsoft si Sony...

    Boss vezi ca esti rau Conform Sony : PlayStation 4 reserves 3.5GB of its 8GB GDDR5 memory for the operating system, leaving 4.5GB of space for game code, according to current PlayStation 4 documentation shown to Digital Foundry by a well-placed development source. However, further sources suggest that an additional 1GB of "flexible memory" may be reclaimed from the OS reservation, based on availability.

    Current Sony SDK docs say that 4.5GB is the baseline amount of guaranteed memory available for game makers - and most likely what the lion's share of launch titles will be using

    So ambele raman cu 4Gb DDR pentru jocuri.... Acum sa nu incepem sa denigram perele slavind merele...

  2. #2062 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Defapt ~5.5 GB GDDR5 pentru PS4.
    Nu ca ar fi mare diferenta intre cat de multa memorie este disponibila dar conteaza despre ce fel de memorie e vorba.

  3. #2063 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Man uiti ca PS3 avea octo-core si xbox 360 avea DOAR trei nuclee si erau jocuri pe xbox care mergeau mai fluent / bine ? Remember ? Nu trebuie sa ne luam numai dupa specificatii, optimizarile si exclusivitatile isi vor spune cuvantul...

  4. #2064 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Desi suntem off topic, din toate declaratiile, leading platform pe next-gen se anunta PS4. Ceea ce nu a fost cazul pentru generatia curenta. De aici si acele "jocuri pe xbox care mergeau mai fluent / bine".

  5. #2065 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Acum configuratiile sunt identice, cu diferenta de memorie. Chiar nu mai conteaza care este lead platform.

  6. #2066 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Boss vezi ca esti rau Conform Sony : PlayStation 4 reserves 3.5GB of its 8GB GDDR5 memory for the operating system, leaving 4.5GB of space for game code, according to current PlayStation 4 documentation shown to Digital Foundry by a well-placed development source. However, further sources suggest that an additional 1GB of "flexible memory" may be reclaimed from the OS reservation, based on availability.
    Daca te face sa te simti bine... probabil ca prostia se ia si a trecut de la Microsoft la Sony. E grav daca am ajuns sa ne bucuram ca ambele console au ajuns sa lase mai putin RAM pentru gaming. Daca la Microsoft inteleg ca ar consuma Kinect + TV + Windows, la Sony nu inteleg de unde pana unde, cu al sau FreeBSD.
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    So ambele raman cu 4Gb DDR pentru jocuri.... Acum sa nu incepem sa denigram perele slavind merele...
    Repet, e grav daca ne bucuram ca sunt ambele la fel de prost gandite. Sper inca sa fie doar un zvon la Sony. Daca nu, tare mi-e ca AMD-ul din spatele lor e atat de prost incat nu e capabil sa faca fata la management pentru atat de mult RAM (bottlenecks? bandwith prea mare? resource hog?)
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Acum configuratiile sunt identice, cu diferenta de memorie. Chiar nu mai conteaza care este lead platform.
    Cred ca o sa fie party mare pe-aici cand o sa anunte Sony ca de fapt are si DRM

  7. #2067 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    nici nu s-au lansat dracu si deja miroase a esec , barca se scufunda, AMD ramane

  8. #2068 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Nu uitati asta:


    Inca putin si se termina tot E3-ul asteptand dupa freeze-ul acela de la sfarsit ).

  9. #2069 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Pai asta e riscul cand rulezi jocurile pe console care sunt in development si nu pe PC-uri mult mai puternice .

  10. #2070 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by malpraxis06 View Post
    ok nu voi mai posta, am inteles. Insa am o intrebare (chiar nu inteleg si rog pe cineva sa ma lamureasca)...daca eu pun un link cu o stire sa zicem de la IGN...nu tot reclama este?...daca fac reclama la IGN
    Vezi tu, IGN nu incearca sa ne viruseze ca tine sau sa faca phishing. Please stop that!

    Daca doresti, poti scrie stiri pe CG fara probleme... sau daca vrei reclama, gasim o solutie (contra cost, desigur). Dar nu asa, si nu cu trucuri de genul acesta.

    Scuze de off-topic!
    Attached Images Attached Images 2013-07-28_005842.png

  11. #2071 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intrebare intrebatoare: daca acest Kinect 2 are chip-uri dedicate pe Xbox One si vezi doamne nu merge vandut separat... atunci oare cum de vor lansa si Kinect 2 pe PC, unde nu ai niciun fel de chip dedicat si totul se face software?!?

  12. #2072 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Din pacate, nu de la lansare...

    Microsoft: Every Xbox One Can Be Used To Make Games [UPDATE]

    Nu stiu de ce am eu impresia ca la feature-ul asta nici nu au inceput sa lucreze, dar trebuie sa atraga cumva atentia.

  13. #2073 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Intrebare intrebatoare: daca acest Kinect 2 are chip-uri dedicate pe Xbox One si vezi doamne nu merge vandut separat... atunci oare cum de vor lansa si Kinect 2 pe PC, unde nu ai niciun fel de chip dedicat si totul se face software?!?
    Din cate tin minte versiunea de PC a kinect-ului nu era identica cu cea de pe 360 deci e posibil ca si Kinect 2 pentru PC sa fie la fel.

  14. #2074 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Versiunea de pc a kinect? Care este aia? Kinect-ul actual se conecteaza direct la pc.

  15. #2075 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Pai asta e riscul cand rulezi jocurile pe console care sunt in development si nu pe PC-uri mult mai puternice .
    Spui asta de parca sunt in development de 2 zile. Nu au avut timp atatia ani...

  16. #2076 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Versiunea de pc a kinect? Care este aia? Kinect-ul actual se conecteaza direct la pc.
    Amazon.com: Kinect for Windows: Computers & Accessories

    Are mai multe functii decat cel de 360.

  17. #2077 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Este acelasi hardware. Ca o avea mai multe functii, sunt din soft, nicidecum un cip sau vreo dracovenie in plus in aparat.

  18. #2078 SP
    Member MSlv's Avatar
    kinect 1 foloseste procesorul x360 si mananca din resurse pentru a functiona. kinect 2 va avea hardware dedicat in x1 si varianta pentru PC probabil ca va functiona la fel ca primul kinect, procesarea suplimentara efectuata de CPU.

  19. #2079 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Matchmaking on Xbox One with Smart Match

    When we revealed Xbox One to the world in May, we introduced Smart Match. We then unveiled more details on our next generation matchmaking system at E3, and since then we’ve heard you would like to hear more about it. Here are the top three things gamers should know about the Xbox One revolutionary matchmaking system called Smart Match.

  20. #2080 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Microsoft Confirms Xbox One Adaptor for Xbox 360 Headsets - Xbox 360 News At Xbox360Achievements.org

    The Xbox One will be compatible with your current gaming headset, with the use of a newly announced adaptor.

    Penello also said that the adaptor won’t come bundled with the Xbox One, but will be sold separately.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 104 of 395 FirstFirst ... 4 54 94 102 103 104 105 106 114 154 204 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts