Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 246 of 395 FirstFirst ... 146 196 236 244 245 246 247 248 256 296 346 ... LastLast
Results 4,901 to 4,920 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #4901 SP
    Senior Member BizZare's Avatar

    Clubul Xbox One

    Intradevar, DirectX 12 suna promitator, sunt foarte curios ce vor reusi sa faca cu el pe X1.

  2. #4902 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asta da un articol pe cinste despre Xbox One, DirectX12 and the future of Xbox. Vi-l recomand cu caldura: Phil Spencer's new vision for the Xbox One • Eurogamer.net. Ma bucur sa mai vad si un om cu capul pe umeri... oricum s-au intamplat multe de cand a fost numit Phil Spencer in functie. Kudos to him (asa cum le ofera si el celor de la Sony - ceea ce rar mai vezi in zilele noastre).
    "We had a great November and December both in the UK and the US. Sony's off to a tremendous run with the PS4, and it's kudos to them and the vision they've had with that machine. And it's not in a teasing way - I applaud them, it's great to see. Here, it's interesting as I see so many companies coming to console.

    "Three years ago, it was why would anyone buy a dedicated device plugged into a TV, everyone's playing on their iPad. Now you've got nVidia creating a console, Valve's creating a console, Sony's having huge success with PS4 and we're selling more Xbox Ones than we sold 360s at this point. It feels like the space is active. In terms of the question of does this help us, I think it does. What it really does is bring in a larger community of game developers who want to bring their game to our platform, because you're looking at hundreds of millions if not a billion people you can touch through this common core operating system, core application framework, DirectX, Xbox Live.

    "We're trying to create a common set of tools and technologies that game developers can use to get to all the screens. We're seeing the benefit now on Xbox One of that bringing more games in - in our video, we said if you're going to develop for Windows why wouldn't you develop for Xbox One, it's basically a checkbox in the compiler. I think it's all about the games, and in the end you've got to have great content, and that's how I look at it."

    The flow between Xbox One and PC could herald an influx of new games on the console, but it's also a two-way street. Fable Legends is one of the most high-profile games being launched across both PC and Xbox One. Could other big ticket Microsoft Games Studio productions get the same treatment?

  3. #4903 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    E interesant faptul ca cei de la Ms ii vad pe cei de la Valve cu al lor Steam Machine ca pe un rival de temut.

  4. #4904 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai nu ti se pare normal ca atunci cand vine cineva cu un OS free (Linux) pe care ar putea rula jocuri din care Microsoft sa fie lasat deoparte.. sa se teama? Singurul lor avantaj acum e DirectX-ul...

    Pe de alta parte, n-au de ce sa se teama, ba din contra vor primi extra "customers". Pe Steam Machine poti sa pui Windows... ceea ce inseamna mai multe licente vandute de Microsoft. Sunt multi care au impresia ca Linuxul este "tzatza de matza"... pana se lovesc de primele 10 de probleme si le trebuie advanced skills sa rezolve. Dupa care instaleaza Windows

    Steam Machine e mai mult un adversar pentru Xbox decat pentru Windows. Momentan... in timp, ramane de vazut.

  5. #4905 SP
    Senior Member BizZare's Avatar

    Clubul Xbox One

    Au impresia ca daca arunca niste componente intr-o carcasa frumoasa, gata ne prostesc? Nu au realizat ca noi suntem de mult prostiti de sony, ms si nintendo?

  6. #4906 SP
    Member Snake's Avatar
    @ComaLight - mai usor cu afirmatiile astea cand ne bagi pe toti in aceeasi oala. Daca tu te simti prostit de sony, ms si nintendo cu litere mici, eu nu ma simt asa nici pe departe asa. Pe banii mei fac ce alegeri vreau iar gamingul pentru mine poate fi considerat orice dar nu o prostie. Iar Valve a facut cu Steam-ul ceea ce n-a reusit Microsoft niciodata cu Live Games sau ce alte incercari au mai avut.

    Cu Steam Machines nu prosteste nimeni pe nimeni. Daca vrei iti cumperi asa ceva, daca nu, instalezi Steam OS-ul, iei gamepad-ul lor sau il folosesti pe cel de Xbox sau PlayStation. Si te joci cum vrei. E optiunea ta!

    Mie unul imi e un pic frica de ceea ce vrea sa faca Microsoft cu codul care va rula atat pe PC cat si pe Xbox One, pentru simplul motiv ca e posibil sa dispara ideea de exclusivitate pe consola, motiv pentru care sunt sanse sa dispara Xbox-ul in sine.

  7. #4907 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Snake, imi pare rau daca te-am ofensat, era doar o gluma.

  8. #4908 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post

    Mie unul imi e un pic frica de ceea ce vrea sa faca Microsoft cu codul care va rula atat pe PC cat si pe Xbox One, pentru simplul motiv ca e posibil sa dispara ideea de exclusivitate pe consola, motiv pentru care sunt sanse sa dispara Xbox-ul in sine.
    Nu o sa dispară Xbox-ul, dar cred ca nu vom mai vedea jocuri exclusive XOne

  9. #4909 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    Mie unul imi e un pic frica de ceea ce vrea sa faca Microsoft cu codul care va rula atat pe PC cat si pe Xbox One, pentru simplul motiv ca e posibil sa dispara ideea de exclusivitate pe consola, motiv pentru care sunt sanse sa dispara Xbox-ul in sine.
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu o sa dispară Xbox-ul, dar cred ca nu vom mai vedea jocuri exclusive XOne
    Multi nu vad marele as din maneca al acestei "compatibilitati" de care duc lipsa mai toate jocurile de console: multiplatform gaming + aceleasi servere. Nu va mai conta ca joci pe PC sau pe Xbox One... vei putea concura cu ei in multiplayer. Desigur, pentru a putea concura la acelasi nivel, aproape sigur si X1 va primi suport pt. tastatura si mouse.

    Si mai e ceva de care nu se vorbeste: ce se va intampla atunci cand Steam va putea rula pe X1??! Cu un mare "IF" in fata, desigur... But, just think about it!

  10. #4910 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Suportul pt tast+mouse nativ pe X1 ar fi ideal, se echilibreaza, la shootere, balanta dintre jucatorii pe pc si X1. Sa speram ca se v-a materializa.

  11. #4911 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Care e scopul? Tocmai ca ar disparea egalitatea dintre cei cu gamepad si cei cu tastaturi. Balanta dintre jucatorii de PC si cei de X1? Care balanta? Nu exista shootere cu servere comune, nu joaca toti la un loc, asa ca intreb din nou, care e scopul?

  12. #4912 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Care e scopul? Tocmai ca ar disparea egalitatea dintre cei cu gamepad si cei cu tastaturi. Balanta dintre jucatorii de PC si cei de X1? Care balanta? Nu exista shootere cu servere comune, nu joaca toti la un loc, asa ca intreb din nou, care e scopul?
    Tudy nu e chiar asa. Nu mai retin exact, scuze, dar aparuse parca la conferinta din Ianuarie discutia asta, si raspunsul Microsoft a fost: " cei care joaca cu gamepad in jocurile croos-platform vor fi bagati in sesiuni de multiplayer doar cu jucatori care folosesc gamepad, iar cei cu M&K la fel..".
    Adica vor sa nu existe diferente de control intre jucatorii din aceasi sesiune. Dar chiar si asa am multe intrebari in cap, si multe rapsunsuri de primit pentru a avea o imagine asupra ceea ce pregateste Microsoft pana la finalul lui 2015...

  13. #4913 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    De ce va mai luati console daca jucati cu tastatura & mouse?

  14. #4914 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Leo, chiar si asa, daca tot ii separa, care mai e rostul sa ai suportul asta pe X1? Daca vrei tastatura si mouse joaca pe PC.

  15. #4915 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Tudyniuz....ma refeream stric la avantajul jucatorilor pe PC intr-o sesiune de joc (ex: shooter) impotriva celor cu gamepad X1, daca tot vor sa faca cross-platform pc-X1

  16. #4916 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Mai este o problema cu acest cross-platform..."codatii" de pe pc, este plin Origin-ul si Steam-ul de ei, nu zic ca acestia nu se regasesc si pe console(old gen) insa in numar mult mai mic, deoarece nu sunt multi cei care se risca sa se trezeasca cu consola banata, pe pc iti baneaza contul...mare branza, faci altul.

  17. #4917 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Leo, chiar si asa, daca tot ii separa, care mai e rostul sa ai suportul asta pe X1? Daca vrei tastatura si mouse joaca pe PC.
    Cine a zis Tudy ca vreau asa ceva. Ei spuneau ca e posibil (dar slabe sanse) sa implementeze suportul pt. m&k odata cu trecerea la Windows 10. Personal eu folosesc gamepadul si atunci cand ma uit la filme (play/pause) Deci eu nu sustin mouseul si tastatura. Dar sunt noi consolisti care considera ca joaca prost fara mouse, si atunci vin cu idei de a implementa asa ceva.

    PS stiu ca nu ma certi Tudy, ci vrei sa atingi limita de 10.000 de posturi

  18. #4918 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Quote Originally Posted by ComaLight View Post
    Mai este o problema cu acest cross-platform..."codatii" de pe pc, este plin Origin-ul si Steam-ul de ei, nu zic ca acestia nu se regasesc si pe console(old gen) insa in numar mult mai mic, deoarece nu sunt multi cei care se risca sa se trezeasca cu consola banata, pe pc iti baneaza contul...mare branza, faci altul.
    dar acest cross platform dintre x1 si pc nu va fi complet
    nu vei putea juca ranked nimic
    vei putea juca doar coop daca jocul are coop missions,online friendlies/friendly cum este la fifa si la shootere probabil doar in room privat
    adica vei juca doar cu persoane care ii ai in lista de friends de pe steam(probabil origin)


    asa cred eu ca va fi dupa ce am citit despre fable legends
    nu cred ca va avea acelasi leaderboard

  19. #4919 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, cum pot sa activez notificarile de prieteni care intra online, ca pe X360 ? Inafara de faza cu favorites, care ar fi prea mare bataia de cap acum.

  20. #4920 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai, nu apar la Notifications (in Settings, Preferences)? Eu stiu ca de acolo le poti dezactiva, poti seta individual pt. Skype, party, etc...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts