Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 373 of 395 FirstFirst ... 273 323 363 371 372 373 374 375 383 ... LastLast
Results 7,441 to 7,460 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #7441 SP
    Member ingerulol's Avatar
    @florindragos21 - seria FORZA Horizon si Motorsport fara discutii . Apoi ai AssasinsCreed , QuantumBreak, Hitman si multe altele .

  2. #7442 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Se pare ca Microsoft tine neaparat sa renunt de tot la Xbox One... Dupa n update-uri, au reusit sa ma faca sa nu mai ma pot juca pe consola. Gamepad-urile initiale au mers perfect pana le-au zapacit cu un update (si au inceput sa apara intreruperi). Am cumparat unul din generatie noua... si la asta este mai grav. Se deconecteaza si la 1m de consola, mai ales in anumite pozitii. De ce oare i-a mancat pe ei undeva sa faca tranzitia de la WiFi la Bluetooth... sau ce Dzeu au facut pe-acolo, nu stiu. Cert este ca azi m-au convins. Vroiam sa imi reinnoiesc Gold-ul, dar intrucat nu a mers gamepad-ul... am renuntat. Pacat...

  3. #7443 SP
    Member chios's Avatar
    Vezi sa nu ai probleme și placa wifi după consola.eu am avut probleme de genul și sau rezolvat după ce am schimbat acea plăcută.

  4. #7444 SP
    Member Dragos2005's Avatar
    Nu e din cauza update-urilor, si eu sunt cu update-ul la zi si nu am avut nici o problema...

  5. #7445 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dragos2005: Este fix de la un update. A mers totul perfect pana in momentul in care dupa ce am facut update... aleluia. Sau sa zicem ca ar fi mama coincidentei sa se fi busit ceva fix dupa update.

    chios: Te referi la "Marvell Avastar 88W8897 2x2 MIMO Wi-Fi Combination Radio Chip Supports 802.11ac, NFC, Bluetooth and Wireless Display" din imaginea de mai jos? La naiba, fac si asta daca o trebui, e simplu de inlocuit si nu e prea expensive... Dar oricum e ciudat rau, pentru ca daca nu ma insel, telecomanda de Xbox One merge fara probleme...
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg

  6. #7446 SP
    Senior Member nina's Avatar
    iesi din programul xbox insider in cazul in care esti chiar daca esti in ultimul inel

  7. #7447 SP
    Member chios's Avatar
    Da acea plăcută am schimbat.acum nu zic că și la tine sa fie aceeași problema.incearca sa o duci la un service și vezi ce zice.

  8. #7448 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu mai sunt de mai bine de un an in Xbox Insider... dar poate or fi ceva "reminiscente"... Ma gandesc ca poate ar merita sa resetez consola de la zero...

  9. #7449 SP
    Senior Member nina's Avatar
    daca crezi ca e de la update asteapta pana lanseaza pentru public alta versiune de dashboard,perioada de asteptare necunoscuta
    sau presupun(habar n-am) ca in reteaua lor xbox live pot identifica usor un device dupa un numar de identificare(cum e acel serial# cu 12 cifre) si sa iti dea ei un pop-up message cu update de alta versiune.nu am folosit niciodata get support si nu stiu daca la tech support ar face asa ceva
    sau sa aplici iar la insider si sa speri ca vei primi un update de dashboard dar sunt sanse mari sa nu primesti daca esti in ultimul inel
    dureri de cap oricum ar fi daca vrei sa schimbi versiunea de dashboard

  10. #7450 SP
    Senior Member nina's Avatar
    a aparut spring sale varianta season pass-uri
    ma bate gandul sa iau season pass la rise of the tomb raider doar pentru acel coop endurance mode presupun
    e cineva care ar juca in coop?stiu ca pe xbox cu aceste clubs gasesti club pentru fiecare joc dar as prefera sa vorbesc limba romana cateodata

  11. #7451 SP
    Member GoroMare's Avatar

  12. #7452 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Dupa 1 an si ceva de Xbox One S pot sa spun ca mi-am facut o idee despre platforma lor.

    + backwards compatibility
    + xbox play anywhere
    + game pass
    + player 4k
    + controller
    + suport video destul de bun prin VLC

    - suport zero pentru Romania
    - Xbox Live Gold mai scump ca PS Plus
    - nu poti cumpara jocuri digitale de Xbox 360 pe Xbox One
    - jocurile digitale au preturi mai mari ca pe PS4
    - lipsesc aplicatii de streaming gen HBO GO, Eurosport Player etc
    - lipsesc aproape toate jocurile japoneze faine de la alti dezvoltatori gen Nier Automata, Persona 5,
    Yakuza 0/6, Tokiden, Star Ocean: Integrity and Faithlessness, Neptunia VII, Tales of Zestiria ,Ni No Kuni II etc.
    - pe IP-uri noi in afara de ReCore, Quantum Break si Ori and the Will of the Wisps nu am vazut nimic interesant

    E faina seria Halo, Gears of War si Forza dar devine obositor sa scoti aceleasi jocuri intruna, vezi Forza 7 iar Sea of thieves e focusat pe MP nu pe SP.
    Sa vina cu niste RPG-uri si jocuri de aventura de calitate gen Journey, Horizon zero dawn, God of War, Until Dawn, Uncharted 4, The last of us, Heavy Rain etc.

    Mi se pare aiurea sa fii cea mai mare companie de software, sa ai avantajul Xbox -> PC, sa stai pe un "munte" de bani si sa ai deficiente asa de mari pe partea de soft. Sony ii domina aproape la toate capitolele iar ei nu invata nimic.

    Sa investeaza bani seriosi in jocuri noi, degeaba au cea mai "puternica" consola din lume. Pe langa PC si PS4 e seceta la capitolul jocuri exlusive, japoneze sau de nisa, nu au continut! In ritmul asta ii depaseste si Nintendo cu Switch.

  13. #7453 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Să te pregătești acum

  14. #7454 SP
    Junior Member valentin47's Avatar
    Jocurile japoneze sau asiatice mie de ex nu mi plac. Nier e posibil sa apara anul acesta si pe xbox.
    Xbox live gold e mai ieftin decat gold plus si primesti 4 jocuri.
    Legat de soft mi se pare ca interfata celor de la sony agata, sau asa mi se intampla mie pe slim.
    Vor fi anuntate mai multe jocuri la e3. Anul trecut au fost ocupati mai mult cu lansarea X.
    Ce mi se pare cel mai aiurea e legat de store ca nu au suport pt romania, e deja penibila chestia asta...trb sa te chinui cu vpnuri si alte chestii gri

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  15. #7455 SP
    Member dtancu's Avatar
    Problema e....ca e prea târziu pt exclusivități pe XB1. Startul a fost atât de lent fata de PS, vânzările atât de scăzute încât user install base-ul acum e la jumătate pe Xbox. Investiția in exclusivități in contextul asta ....de văzut dacă se mai justifica sau o lasă așa cum a căzut și se concentrează pe următoarea platforma.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #7456 SP
    Senior Member nina's Avatar
    cine si-a cumparat chivalry medieval warfare? e acum 4$ si sunt curios daca mai e activitate online la el

    ---------- Post added 23-05-2018 at 00:54 ----------

    nu mi-a raspus nimeni si jocul e vechi 4 sau 5 ani mi-am cumparat state of decay 2

  17. #7457 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    cine si-a cumparat chivalry medieval warfare? e acum 4$ si sunt curios daca mai e activitate online la el

    ---------- Post added 23-05-2018 at 00:54 ----------

    nu mi-a raspus nimeni si jocul e vechi 4 sau 5 ani mi-am cumparat state of decay 2
    Iau si eu diseara State of Decay 2. Se vedem ce e de capul lui

  18. #7458 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Bai frate, deja m-am saturat de xboxu asta si store-ul lor care nu există in RO. De ce naiba nu poti lua jocuri de 360 folosind prepaid cards? Ma chinui de 3 zile sa cumpar Red Dead Redemption 1 si nu reușesc. Am încercat 3 carduri, am încercat VPN, am intrat si prin teamviewer pe pc-ul cuiva din UK sa incerc asa. Nu reușesc nicicum. Ce naiba sa-i mai fac?

  19. #7459 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Bai frate, deja m-am saturat de xboxu asta si store-ul lor care nu există in RO. De ce naiba nu poti lua jocuri de 360 folosind prepaid cards? Ma chinui de 3 zile sa cumpar Red Dead Redemption 1 si nu reușesc. Am încercat 3 carduri, am încercat VPN, am intrat si prin teamviewer pe pc-ul cuiva din UK sa incerc asa. Nu reușesc nicicum. Ce naiba sa-i mai fac?
    Eu am folosit tunnel bear (xbox inchis in timpul tranzactiei )

  20. #7460 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Sa il iei pe disc?

    Asa l-am luat eu si inca e sigilat pe raft desi mi-am promis ca inainte sa apara 2-ul il incerc pe cel vechi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 373 of 395 FirstFirst ... 273 323 363 371 372 373 374 375 383 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts