Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 372 of 395 FirstFirst ... 272 322 362 370 371 372 373 374 382 ... LastLast
Results 7,421 to 7,440 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #7421 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Mie chiar mi se pare tare! Ma rog, e si chestie de preferinta.
    Din pacate, multi cand aud de dublaje (a mai fost mai demult o discutie legata de filme) se comporta de parca cineva ar cere sa fie eliminata limba engleza si adaugata doar limba romana (am vazut asta in multe locuri) spunand ca limba romana poate altera calitatea produsului etc.. Ni ar fi rau sa avem si limba romana in jocuri.
    in prezent joc Witcher 3 pe Xbox One si sincer cred ca as fi inteles si mai mult din poveste daca as fi avut parte de o prezentare ca cea de mai sus. valabil si la MGSV sau orice alt joc cu dialoguri/text mult.

    ---------- Post added 24-01-2018 at 20:16 ----------

    Ce-i drepr eu nu stiu cum suna originalul.

  2. #7422 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Pai daca e vorba de Witcher, te intreb cum ai traduce tu cuvantul "witcher" in romana, astfel incat sa nu sune aiurea. Editurii Nemira, care a publicat 2 carti din serie, nu prea i-a reusit, parerea mea. (witcher = vrajitor).

  3. #7423 SP
    Member florindragos21's Avatar
    chiar m-am gandit la asta cand am cumparat jocul, oarecum tot la vrajotor m-am gandit, dar ma rog, e un fel de mutant-vrajitor. Cred ca in cazul respectiv mergea pus pur si simplu pus "Witcher"

    ---------- Post added 24-01-2018 at 20:26 ----------

    Ai dreptate ca sunt cuvinte ca pot suna ciudat in Romana (sau cuvinte carora le poti gasi mai greu un termen sau o explicatie in romana) dar per total cred ca limba romana ar putea ajuta.

  4. #7424 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    video-ul ala de la LoL in romana e ultra cringe

  5. #7425 SP
    Member Smara's Avatar
    Eu as sustine introducerea limbii romane ca si optiune pentru subtitrare. Acest lucru s-ar putea face destul de usor, nu cred ca ar necesita mari eforturi. Dublarea in audio insa nu cred ca are mari sanse deoarece s-ar complica prea mult.

  6. #7426 SP
    Member dtancu's Avatar
    Eu as susține învățarea limbii engleze, sincer. Ceea ce volens-nolens se și întâmpla neavând traducerea in romană.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7427 SP
    Member Smara's Avatar
    Mie mi se pare o chestie de mandrie nationala sa am ca si optiune (pentru subtitrare ma refer) limba romana in cadrul jocurilor. Ai senzatia ca esti luat in seama ca popor (asta ca o paranteze referitoare la pozitia celor de la Microsoft , unde din pacate momentan nu contam si probabil va trece ceva timp pana vom avea suport si in Romania) .
    Nu ma impac insa cu dublarea in limba romana ( indiferent ca este vorba de filme, jocuri, reportaje, etc.)

  8. #7428 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    de curiozitate la PS este suport in limba romana la jocuri?

  9. #7429 SP
    Member dtancu's Avatar
    Nu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #7430 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    de curiozitate la PS este suport in limba romana la jocuri?
    Exista un singur joc cu limba romana, inclusiv voci. Hidden Agenda. E cu ceva crime, făcut sa fie jucat in mai mulți. Se vrea a fi un fel de party game, poti folosi telefonul pentru a juca, face parte din seria de jocuri PlayLink.

  11. #7431 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Quote Originally Posted by Smara View Post
    Eu as sustine introducerea limbii romane ca si optiune pentru subtitrare. Acest lucru s-ar putea face destul de usor, nu cred ca ar necesita mari eforturi. Dublarea in audio insa nu cred ca are mari sanse deoarece s-ar complica prea mult.
    Nu ar fi rau (si nici greu pentru dezvoltatori). Intr-adevar ca orice produs probabil suna cel mai bine in limba sa originala (exista expresii sau jocuri de cuvinte greu de tradus etc). dar ar fi bine ca macar subtitrari sa existe ca optiune. Pentru foarte multi nu este o problema (avand caluclatorul , jocurile si filmele mereu in engleza, inveti engleza din mers cum a zis cineva mai sus) dar exista si foarte multi oameni in continuare care se lovesc de aceasta bariera. De exemplu spaniolii, nemtii si alte popoare au pana si vocile din filme traduse...

    PS: Consider ca nu e nici pe departe un lucru rau sa cunosti o limba de circulatie internationala. Eu de exemplu m-am descurcat acum 2-3 luni si am reusit sa-mi rezolv o problema printr-un chat cu un operator MS in engleza, dar, in jocuri (mai ales atunci cand dialogurile se deruleaza rapid) mai pierd din informatii...

  12. #7432 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut
    In ultimul timp ma uit la filme pe xbox si dupa un timp se face ecranul negru , ati patit asa ceva ?
    Problema asta mio face numai la cd cumparate , cd urle sunt loate de la altex noi .

  13. #7433 SP
    Member omega's Avatar
    Bad post. Sorry.

  14. #7434 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Salut, a mai avut cineva probleme in a-si juca jocurile in ultimele 12 ore? ciudat este ca imi intra in jocuri, dar cand vine acel moment in care te pune "sa apesi orice buton pentru a consinua" iti arata ca si cum jocul s-ar incarca, doar ca asta pare a se intampla la infinit...

    Au mai fost niste probleme asemanatoate in luna asta, dar atunci apareau pana si pe site-ul lor (cand scriam pe google xbox status", figurau ca ua probleme la cumpararea si rularea jocurilor, acuma nimic... Mentionez ca in datile trecute problema dura maxim cateva ore, acuma deja sunt vreo 12 ore pe putin.

    E posibil sa fie ceva legatde salvarile jocurilor, mi-am dat seama in timp ce jucam witcher ca la un moment dat nu mai puteam salva progresul si nici auto-save nu isi mai facea, dupa care cand am vrut sa intru la "load game" sa vad unde a fost ultima data salvat jocul mi-a "inghetat" ecranul. Cand dau "manage game" (din interfata xbox-ului) imi dau seama ca la "save data" nu mai apare nimic". Problema o intalnesc (probabil) la toate jocurile, am mai verificat pe doua jocuri Forza si pe RL si rezultatul este acelasi.

    ---------- Post added 13-02-2018 at 22:28 ----------

    S-a rezolvat intre timp, un operator de la MS mi-a recomandat sa resetez consola (dar sa pastrez jocurile si aplicatiile) si a functionat!

  15. #7435 SP
    Junior Member gvincentiu's Avatar
    Nu am avut probleme cu jocurile, reînnoiesc Game Pass si Gold in fiecare luna (cu adresa de US si consola pe UK). Am doua controllere si as dori sa joc si alte jocuri split screen in afara de Gears of War. Stiti cumva altele?
    Pana acum nu am avut probleme de backward compatibility pe One X.

  16. #7436 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  17. #7437 SP
    Member florindragos21's Avatar


    S-ar putea ca jocul asta sa te intereseze.
    Si mie mi-ar placea sa am mult mai multe jocuri care sa suporte MP local, si eventual sa ai obtiune pentru splitscreen sa fie vertical sau orizontal, din pacate majoritatea producatorilor opteaza (in caz ca fac jocul splitscreen) doar pentru split screen orizontal.

  18. #7438 SP
    Member florindragos21's Avatar
    "Update" 2018:
    Care credeti ca este jocul cu cea mai buna grafica (cea mai apropiata de realitate) de pe Xbox One?

  19. #7439 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Witcher 3 per total. Din 2017 as zice assasins creed origins si shadow of war.

  20. #7440 SP
    Member cipvas's Avatar
    Am o intrebare. Am cumparat un Xbone One S pentru PUBG. Subscriptie Gold pentru 1 luna. Subscriptia s-a terminat de vre-o 3 zile, dar eu pot in continuare sa joc online. Gold nu era si pentru multiplayer?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 372 of 395 FirstFirst ... 272 322 362 370 371 372 373 374 382 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts