Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 16 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 319

Thread: Ghid Xbox One

  1. #121 SP
    Junior Member ButchX's Avatar
    Asa se aude la toate, este ventilatorul sursei.

  2. #122 SP
    Junior Member Sorin0311's Avatar
    Sal, am pus o adresa a unui hotel de US și a mers, cardul meu de lei, adresa de UK și apoi am schimbat location ca sa îmi dea store - ul de US. Am activat contul de gold cumpărat de la MG și gata. Mulțumesc pentru informații.

  3. #123 SP
    Junior Member florin73's Avatar
    si eu multumesc.

  4. #124 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    A transferat cineva un cont de Xbox Live de pe US pe Germania? Sunt curios daca sunt jocuri care nu se transfera.
    Am citit pe xbox.com si nu pot sa zic ca m-am lamurit ce se intampla.

    If you’re moving to another country or region, you might have to change the region associated with your Xbox Live account. When you change the region of your Xbox Live account, some things are unaffected, like your profile. Other things are potentially affected, such as:

    Memberships and subscriptions
    Licensed digital content (like games, video, and music) that you’ve already bought
    Services you get through your Xbox console
    Funds in your Microsoft Account
    Note If certain conditions apply, you might be prevented from changing your account’s region.

    This page describes what happens when you change the region of your Xbox Live account and the reasons why you might not be able to change it.
    De asemenea m-am uitat pe net sa vad daca exista jocuri banned in DE si chiar sunt cateva dar niciunul nu este pe lista mea de jocuri cumparate.
    As vrea totusi un feedback la cald daca cineva a facut o schimbare de regiune.

  5. #125 SP
    Junior Member florin73's Avatar
    Quote Originally Posted by Sorin0311 View Post
    Sal, am pus o adresa a unui hotel de US și a mers, cardul meu de lei, adresa de UK și apoi am schimbat location ca sa îmi dea store - ul de US. Am activat contul de gold cumpărat de la MG și gata. Mulțumesc pentru informații.
    a mers. mentionez ca am un singur card.
    ea access am facut pe store din grecia de craciun ca era cel mai ieftin. acum, din comoditate pe calculator, am adaugat acelasi card cu adresa de america. o universitate dintr-un stat fara taxe. am cumparat un joc in dolari. deoarece in chrome dadea eroare la finalizarea tranzactiei, am sters cardul cu grecia (subscriptia la ea games e valabila si a ramas pana in decembrie 2016) si a ramas doar cel cu america. tot eroare. am intrat cu edge si totul a fost ok.
    jocul cumparat a aparut instant in downloadurile mele de xbox. am mai cumparat 2 direct din store-ul de pe consola. aceleasi preturi mai mici. gta5 great white shark - 40$, fifa 16 bundle cu pwz 24$, unravel 17.99$ - reducere ea access.
    sper sa n-am probleme.

  6. #126 SP
    Junior Member cosmin77's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Repet, e un tip aici care vinde 12 luni cu 120 ron. Mai ieftin nu gasesti. Eu mi-am luat anu trecut, 12 luni cu 145 ron.
    salut,

    ma indrumi putin sa-l gasesc si eu pe acest tip.

    mcy

  7. #127 SP
    Junior Member henak's Avatar
    Salutari! Am si eu o problema cu un cod prepaid de live cumparat de la altex. Orice as incerca imi da eroarea "Something went wrong. Please try again later." Tot incerc de o saptamana si degeaba, am incercat sa schimb locatia din consola si degeaba (contul a fost facut initial pe Germania). Am contactat si echipa de suport de la xbox care mi-au spus direct "nu merge pentru ca nu este valabil xbox live in Romania". A mai trecut cineva prin asta, exista vreo solutie?

  8. #128 SP
    Member Kr1pT0n's Avatar
    Am patit eu asa cu un cod. S-a rezolvat pana la urma prin crearea unui alt cont care sa aiba setat aceeasi regiune si in cont si pe consola si sa aiba un card atasat. Pe mine m-a ajutat unu imannuel de la xbox support dar adevarul e ca am vreo 3-4 ore cu el de vorba pana s-a solutionat. Asta a fost singura solutie pentru mine. Mai incearca la support pana iti raspunde unu dispus sa te ajute.

  9. #129 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    inceaca cu https://www.tunnelbear.com/ pe PC .

  10. #130 SP
    Junior Member BajaCustom's Avatar
    Quote Originally Posted by henak View Post
    Salutari! Am si eu o problema cu un cod prepaid de live cumparat de la altex. Orice as incerca imi da eroarea "Something went wrong. Please try again later." Tot incerc de o saptamana si degeaba, am incercat sa schimb locatia din consola si degeaba (contul a fost facut initial pe Germania). Am contactat si echipa de suport de la xbox care mi-au spus direct "nu merge pentru ca nu este valabil xbox live in Romania". A mai trecut cineva prin asta, exista vreo solutie?
    Henak, din pacate, nu merge decat daca migrezi contul catre o regiune in care este suportat sau iti faci alt cont. Si eu am patit asta, cu un cod cumparat de pe cd-keys.com, 6 month subscription Live. Eu am renuntat si mi-am facut abonament direct din dashboard pentru ca nu puteam sa imi iau tot contentul cu mine in zona UK. Chiar daca ceri ajutor la Microsoft vei primi acelasi raspuns.

    Din pacate, pentru mine, nu a functionat tunnelbear. Am incercat sa-l folosesc cand am vrut sa iau jocurile de 360 pe XO.

  11. #131 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Vezi ca Xbox One e region free si jocurile luate de pe US nu mai sunt blocate decat la achizitie. Testat cu Rainbow Six Vegas (region lock pe US, si inca cateva).

  12. #132 SP
    Junior Member BajaCustom's Avatar
    Corect, este region free in ceea ce priveste jocurile. In ceea ce priveste xbox live, not really. Altfel ai putea sa fii pe zona RO si sa folosesti coduri de pe cd-keys.com, sau in cazul lui henak, sa folosesti codurile din Altex daca ai setata alta zona. Problema este de la faptul ca nu exista suport pentru RO si daca vrei sa folosesti un cod atata timp cat esti pe regiune RO, exista sansa sa ai probleme. Ca sa-ti faci o idee, am intrebat persoana care m-a asistat de la Microsoft, cand n-am reusit sa-mi activez contul de live (cumparat de pe cd-keys.com), de ce se vind carduri pre-paid si coduri de live in magazine autorizate, precum Altex sau Mediagalaxy, daca nu sunt suportate? "We're sorry for the incovenience". A doua oara, dupa ce s-a facut escalation note (eram nervos ca ma lasa sa ma inregistrez in RO dar nu-si asuma suport) si mi-au trimis coduri de live, emise de ei, ca sa vedem daca functioneaza, tipul de la butoane mi-a spus ca intelege prin ce trec pentru ca el lucreaza la Microsoft, din Africa, intr-o tara in care sunt aceleasi probleme si ca cea mai buna solutie este sa-mi fac cont pe UK sau US. Pe RO nu merge orice cod pre-paid si risti sa ramai cu buza umflata... Plus ca, daca ai ca mine (asta e, din greseli inveti) Ea Access cu cont pe 1 an, nu ai voie sa-l muti cand faci migrarea, deci pierzi un an de jocuri moca... Jocurile le iei cu tine peste tot, cred... nu stiu daca sunt cazuri desi Xbox spune ca e posibil sa pierzi si unele jocuri daca nu coincid cu legile statului in care te muti. Anyway, sper ca cineva sa invete din greselile mele (nu-mi permite sa joc jocuri de Xbox 360 de la Games with gold pentru ca le considera fara suport in regiunea mea, nu pot migra ca pierd contul de 1 an EA Access, nu pot cumpara jocuri digitale de pe site-uri 3rd party pentru ca risc sa le iau degeaba si nu toti vor fi la fel de draguti ca cd-keys care mi-au dat banii inapoi dupa ce le-am explicat situatia).

  13. #133 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Da...dar inca din 2007-2008 nu am folosit si nu voi folosi Ro ca tara nici macar la conturile de pe telefoanele cu Android, Ios sa Windows Phone, daramite la conturile Xbox Live si PSN. Romania nu exista ca tara, degeaba ne dam cu fundu' de pamant si ne certam cu ei la suport. Noi suntem echivalentul Angolei, Camerunului sau Somaliei. Pai incerca sa cumperi de pe Ebay.co.uk sa vazi cati iti sterg oferta pe motiv ca esti din Romania.. Sau pe telefoanele cu Android unde nu ai acces la aplicatii si trebuie sa le instalezi prin apk.uri. La Ios sau la Xbox Live e mult mai simplu, seteze contul pe US si gata.

    In alta ordine de idei nu inteleg ideea sau avantajul de a avea contul pe ROmania. Dai tata direct US region, apoi adresa si gata! Singurele lucruri legate de Romania sunt cardul bancar + Paypal si Time Region.

  14. #134 SP
    Junior Member BajaCustom's Avatar
    Inca o data, de acord cu tine. Eu am avut contul in UK, inca din 2008, dar atunci nu exista optiune de RO. Cand am vazut ca exista optiune de RO, gandirea mea (naiva) a spus "uraaaaaa, avem suport Xbox One, e region free, ia uite cum nu ma mai complic cu adresa unei fabrici abandonate din Wales". Anyway, mai mare mi-a fost surpriza cand am aflat ca nu-i asa si ca e o miscare care se lasa cu nervi tocati. Probabil le-a dat cu virgula la recensamant in US si au vazut ca, de fapt, nu locuieste acolo nici un "escu" sau alti extraterestii care si-au facut conturi pe US, si abia atunci au adaugat la regiuni si Somalia/Romania/etc. ca sa se razbune... or smth.

  15. #135 SP
    Junior Member florin73's Avatar
    Quote Originally Posted by henak View Post
    Salutari! Am si eu o problema cu un cod prepaid de live cumparat de la altex. Orice as incerca imi da eroarea "Something went wrong. Please try again later." Tot incerc de o saptamana si degeaba, am incercat sa schimb locatia din consola si degeaba (contul a fost facut initial pe Germania). Am contactat si echipa de suport de la xbox care mi-au spus direct "nu merge pentru ca nu este valabil xbox live in Romania". A mai trecut cineva prin asta, exista vreo solutie?
    incearca sa faci asta din edge/win10/pc. am avut si eu eroarea asta din chrome.

    Plus ca, daca ai ca mine (asta e, din greseli inveti) Ea Access cu cont pe 1 an, nu ai voie sa-l muti cand faci migrarea, deci pierzi un an de jocuri moca
    nu inteleg ce e migrarea asta...
    eu pe consola mi-am trecut mailul meu de hotmail pe care il am de vreo 10 ani. si cred ca era setat ca tara romania. apoi am ales initial us pe consola. dar ea accesu l-am luat de pe marketu de grecia, adica am ales dupa ce m-am plimbat prin toata europa gr. era cel mai ieftin (24 eur/an parca). apoi am trecut iar pe us cu acelasi card si am luat si de acolo live (promotie microsoft 1$ 1 luna) si jocuri. nu s-a pierdut niciun ea access si nici live. apoi am luat de pe cdkeys.com live 1 an (worlwide). asta dupa ce am renuntat la reinnoirea automata de live la microsoft, sters cardul, de la live.
    in final contul meu are atasat un card de pe care iau jocuri iar live 1 an si ea access 1 an nu au atasate niciun card.
    deci schimbarea gr --> us nu a afectat in niciun fel ea access. asta merge de duduie si pot juca online linistit jocurile gratuite ea.

  16. #136 SP
    Junior Member florin73's Avatar
    "Something went wrong. Please try again later."
    verifica si data din calculator. tocmai mi s-a intamplat pt. un free game

  17. #137 SP
    Junior Member florin73's Avatar
    am incercat azi sa descarc supreme commander 2 pt xbox 360 free din games with gold cu calculatorul.
    nu a mers. dadea o eroare... chiar la final, dupa ce apasam "cumpara sau ok".
    Solutia: vpn de america, si a mers din prima. a aparut instant in download pe xbox. s-a instalat si merge ok. banuiesc ca e ceva legat de regiunile de pe xbox360. la cele de xbox one nu am avut probleme. si nici luna trecuta cand am descarcat gears of war 2 pt 360.

  18. #138 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am o intrebare:
    • Eu am abonament XBL GOLD de cand ma stiu si vreau sa-l impart cu un prieten pt. a ne juca UN joc (numa unu - Dying Light). Pot? si daca da cum fac? (am citit cum se face dar n-am inteles). Se face la fel ca si cum impart jocurile? (nici aia n-am facut dar stiu cum functioneaza).

    Merci.
    Pai nu se poate ca eu sa joc de acasa si el de acasa, de la el, cu GOLD-ul meu? Asta m-ar interesa...

  19. #139 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    ba da dude, merge! Eu asa fac cu un amic, game sharing prin "This is my home console" are acolo si Gold share.

  20. #140 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    El are sau eu? ca eu gold share nu gasesc (sau se da share automat?) Ca eu acum m-am locat cu contul lui pe consola mea si totul merge perfect. Mai trebuie sa faca el ceva pe consola lui?

    Friends and family can simply create their own account and gamertag on the console, which gives them the ability to enjoy Xbox Live online multiplayer gaming.
    Eu de aici inteleg asta: cat timp contul lui ii si pe consola mea, el are gold. Insa ce se intampla cand se logheaza de pe consola lui de acasa (fara gold)? Momentan n-are cum testa ca-i la servici dar as vrea sa lamurim problema sa-i fac si o spruriza

    ---------- Post added 18-03-2016 at 02:58 ----------

    Am rezolvat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 16 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 218 Last Post: 20-03-2023, 14:41
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Ghid de cumpărături - jocuri și DLC-uri pentru Xbox One By xbliviu in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 287 Last Post: 19-01-2019, 16:24
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts