Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 16 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 161 to 180 of 319

Thread: Ghid Xbox One

  1. #161 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Cum zice Leo, nu mai citiți tot felul de "păreri ale experților" pe forumuri gen Softpedia unde toți sunt experți dar nici măcar nu au avut produsul respectiv.....

    Cred ca la majoritatea întrebărilor veți găsi răspunsurile aici pe forum (de la oameni ce dețin consolele respective, etc.)

  2. #162 SP
    Junior Member InCePaToRuL's Avatar
    Merci de raspunsuri baieti. Foarte utile! Thanks!

    Am citit pe alte site-uri deoarece am dat search pe google si acest forum nu mi-a aparut la sugestii. Noroc cu voi ca totul s-a lamurit.

    Merci inca o data! Sunteti minunati!

  3. #163 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by InCePaToRuL View Post
    Merci de raspunsuri baieti. Foarte utile! Thanks!

    Am citit pe alte site-uri deoarece am dat search pe google si acest forum nu mi-a aparut la sugestii. Noroc cu voi ca totul s-a lamurit.

    Merci inca o data! Sunteti minunati!
    Vezi ca ne poti adauga pe Xbox la prieteni, apoi te putem ajuta/ghida pas cu pas in tot ceea ce te intereseaza, ba chiar iti putem da sfaturi la unele chestii la care nici macar nu te gandeai (gen contul e bine pe US sa fie in New Hampshire deoarece au 0 taxe la cumparaturi online).

  4. #164 SP
    Junior Member InCePaToRuL's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    (gen contul e bine pe US sa fie in New Hampshire deoarece au 0 taxe la cumparaturi online).
    Vai...
    Desi maine imi vine consola, contul si toate detaliile mi le-am facut deja pe US dar Los Angeles. Pot sa modific orasul, nu?

    p.s. O sa va adaug pe toti. Doar ca nu stiu ce usere aveti
    p.s.2. Merci de ajutor. Am 27 de ani dar zici ca am iar 13 ani...sunt asa de entuziasmat

  5. #165 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by InCePaToRuL View Post
    Vai...
    Desi maine imi vine consola, contul si toate detaliile mi le-am facut deja pe US dar Los Angeles. Pot sa modific orasul, nu?

    p.s. O sa va adaug pe toti. Doar ca nu stiu ce usere aveti
    p.s.2. Merci de ajutor. Am 27 de ani dar zici ca am iar 13 ani...sunt asa de entuziasmat
    Poti modifica adresa pe Xbox.com, la setarile contului. Iar Gamertag-ul il gasesti aici pe forum la profilul fiecaruia!

  6. #166 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    man uite aici un tabel cu username-urile celor de aici -> http://www.consolegames.ro/forum/f11...-ids-xbox-one/ e foarte simplu sa-i adaugi ai usernameul de pe forum si xbox live id. dar din cate stiu eu poti sa faci cate conturi vrei, poti sa-ti mai faci un cont, daca e ca la ps4 poti sa ai mai multe conturi pe o consola si continutul va putea fi accesibil de pe orice cont primary al consolei. sper sa nu ma insel, ca nu am Xbox

  7. #167 SP
    Junior Member InCePaToRuL's Avatar
    Merci

  8. #168 SP
    Junior Member InCePaToRuL's Avatar
    Am revenit

    Baieti, voi cum faceti in situatia unui joc nou? De exemplu, apare fifa 17. Cum este cel mai bine sa-l cumparam? Din timp de pe ea, cu ea access, de pe alte site-uri?

    Merci fain.

  9. #169 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Pe store-ul xbox daca ai ea access vei beneficia de 10% discount. Altfel jocul imediat in jurul datei lansarii va aparea atat sigilat cat si desigilat pe bazar aici pe forum dar si pe alte situri gen olx. Si la preturi destul de bune. Fifa in general nu cred ca e un joc care sa merite precomanda sau pret full avand in vedere ca e o aparitie anuala si se ieftineste destul de rapid. In plus, cu ea access cel mai probabil il vei avea inclus gratuit la 6-7 luni de la lansare

  10. #170 SP
    Member Svart's Avatar
    Cel mai bine e sa astepti mai ales in cazul FIFA. e posibil sa nu iti placa modificarile facute in joc, au fost destule plangeri in ultimii ani ( parca FIFA 2014 sau 2015 a avut parte de destul de multe critici).

    Daca nu esti un mare fan al multiplayerului, nu e mare scofala sa joci FIFA 2016 de exemplu, care il poti avea pentru un an la aprox 85 de lei , impreuna cu alte 10-15 jocuri ( la momentul actual) cu EA Access.

  11. #171 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Pentru FIFA merita asteptate preturile bune de pe OLX, ConsoleGames, etc...la minim o luna de la lansare.
    Pentru alte jocuri, gen Mass Effect Andromeda sau Forza Horizon 3 alea Preoder clar, gen "vand un rinichi Special Edittion"

  12. #172 SP
    Junior Member InCePaToRuL's Avatar
    Merci de info baieti! Sunteti minunati.
    O sa astept. Desi...dupa ce am vazut clipul de prezentare...nu stiu cum o sa reusesc sa astept

  13. #173 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Eu sunt de parere ca e bine sa astepti cateva zile/saptamani, si sa-l iei de pe Olx sau CG, pentru ca scade pretul cu un 20-30%. Acuma, nici sa astepti 6-7 luni... Ideea este ca daca esti fan al genului, e destul de greu sa astepti... eu stiu din proprie experienta

  14. #174 SP
    Junior Member InCePaToRuL's Avatar
    Quote Originally Posted by stormhold7 View Post
    sa-l iei de pe Olx sau CG
    Te referi la ComputerGames.ro - Download Jocuri | Cumpara Jocuri | Stiri Jocuri | Stiri Mobile si Tablete | Forum ?

    De exemplu, daca vreau sa iau Mortal Kombat X, unde l-as gasi cel mai ieftin?
    Pe olx l-am gasit pe acest tip: Mortal Kombat X ptr Xbox One , Sigilat Bucuresti Sectorul 6 • OLX.ro

    Credeti ca gasesc in alta parte mai ieftin?

    merci pt suport

  15. #175 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Nu cred, OLX (mai ales pentru cei din Bucuresti ramane o varianta foarte buna).

  16. #176 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nope, CG is only one, ConsoleGames.ro ! vei gasi pe aria bazar la noi aici pe forum sau olx. Bazar Console

  17. #177 SP
    Junior Member boborpacku's Avatar
    Scuzați întrebarea de noob, dar ce payement options pot să adaug la contul meu de UK (am Gold) pentru a putea lua jocurile free, cum e cazul lui Tekken acum. Am încercat cu paypal și card de România, dar nu am reușit. Mulțumesc anticipat!

  18. #178 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Nu, ma refer aici pe forum. Bine, probabil si acolo gasesti ... eu de cele mai multe ori iau de pe Olx

  19. #179 SP
    Member eangel's Avatar
    Quote Originally Posted by boborpacku View Post
    Scuzați întrebarea de noob, dar ce payement options pot să adaug la contul meu de UK (am Gold) pentru a putea lua jocurile free, cum e cazul lui Tekken acum. Am încercat cu paypal și card de România, dar nu am reușit. Mulțumesc anticipat!
    Merge în general cu carduri de ro, dar la adresa setează un hotel de exemplu din uk la care sa ii afli si codul postal. Paypal cred că merge dacă ai si un car atașat si confirmat de paypal.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  20. #180 SP
    Junior Member InCePaToRuL's Avatar
    Quote Originally Posted by eangel View Post
    Merge în general cu carduri de ro, dar la adresa setează un hotel de exemplu din uk la care sa ii afli si codul postal. Paypal cred că merge dacă ai si un car atașat si confirmat de paypal.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

    Asa am facut eu. Pas cu pas dar nu merge.
    Daca cineva are mega rabdare sa ma ia pas cu pas as aprecia

    p.s ce senzatie aiurea...am impresia ca fur ceva ca sa platesc jocuri! Desi platim aceeasi bani ca toate tarile.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 16 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 218 Last Post: 20-03-2023, 14:41
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Ghid de cumpărături - jocuri și DLC-uri pentru Xbox One By xbliviu in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 287 Last Post: 19-01-2019, 16:24
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts