Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 319

Thread: Ghid Xbox One

  1. #41 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Am nevoie sa lungesc cablul de alimentare de la powerbrick-ul de x1.
    Am prin casa o extensie(ca cea din poza), evident ca nu se potriveste cu cablul de la x1 deoarece extensia are 3 "pini".
    Banuiesc ca al 3-lea pin este pentru impamantare(nu sunt sigur)...daca tai/rup acest pin pot folosi cablul pt al extinde pe cel de x1?
    Attached Images Attached Images zc2v.jpg

  2. #42 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by ComaLight View Post
    Am nevoie sa lungesc cablul de alimentare de la powerbrick-ul de x1.
    Am prin casa o extensie(ca cea din poza), evident ca nu se potriveste cu cablul de la x1 deoarece extensia are 3 "pini".
    Banuiesc ca al 3-lea pin este pentru impamantare(nu sunt sigur)...daca tai/rup acest pin pot folosi cablul pt al extinde pe cel de x1?
    Da. Si eu am facut la fel cu cel de alimentare. Cel vechi nu mai facea contact bine asa ca l-am inlocuit cu unul de pc. Oricum tampenie mare de a avea standard sursa+cablu fara impamantare, dar na'...stiu ei ce stiu...

  3. #43 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce va mai plac "romanismele"... De ce Dzeu te-ai chinui sa tai cablul si sa-i pui extensie cand gasesti cabluri gata facute (chiar si de 10m) la preturi de nimic.

  4. #44 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Nu tai nici un cablu, cablul original ramane intact, doar ciupesc pinul de impamantare de la extensiei.
    Am fost la un magazin de conectica din zona, cand mi-a cerut domnu' vanzator 50lei pe un cablu de 10m atunci a iesit zgarcenia la suprafata.

  5. #45 SP
    Junior Member Cpt.vOdkA's Avatar
    Salut,
    Vreau sa imi cumpar xbox one pentru a ma juca Call of Duty. Sunt nou in domeniu, mersi pentru intelegere. Intrebarea mea este urmatoarea: daca imi setez tara ca fiind US, pe multiplayer voi juca cu cei din US? sau cu cei apropiati de mine?

  6. #46 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu stiu cum este la Call of Duty (cel mai bine intrebai pe threadul sau dedicat), insa majoritatea jocurilor multiplayer au optiune de worldwide sau local... Unele au Europe, US, Asia... iar la altele matchmatching-ul se face in functie de IP-uri (cum e Destiny).

  7. #47 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Poate cineva sa imi spuna cati mAh are acumulatorul de la kit-ul charge and play Microsoft, am observat ca cel de la Hama este cam anemic are doar 600mAh.

  8. #48 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    cel de la Hama tine peste 8h... te joci mai mult non stop?

  9. #49 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nu inteleg de ce Dzeu dati banii pe asa ceva. Se gasesc acumulatori buni de 2500-2700mAh la preturi decente... si va tin chiar si o luna. Tineti cont ca puneti 2x, deci veti avea 5000mAh sau 5400mAh.

  10. #50 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    1400 are cel de la Microsoft, tine deatul de mult.. Sa zic vreo 20-30h (nu știu exact) foloseac controllerele prin rotație și în funcție de cat ma joc ma țin 4-5 săptămâni (utikizare medie)

  11. #51 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu nu inteleg de ce Dzeu dati banii pe asa ceva. Se gasesc acumulatori buni de 2500-2700mAh la preturi decente... si va tin chiar si o luna. Tineti cont ca puneti 2x, deci veti avea 5000mAh sau 5400mAh.
    De asta vroiam sa stiu cati mAh are, si eu folosesc acumulatori AA insa le am de vrio 3-4 ani si nu se mai incarca calumea.
    Vroiam sa stiu daca kit-ul de la Ms isi merita pretul sau sa merg tot pe baterii reincarcabile.

  12. #52 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa nu carecumva sa crezi ca acumulatorul din kitul MS foloseste mai bune celule decat cele din acumulatorii pe care i-ai putea cumpara tu (adica Panasonic/Eneloop). Unde mai pui ca pt. AA gasesti chargere pe toate drumurile, le poti folosi si la alte device-uri... Ramai fara juice la gamepad, scoti repede din telecomanda/lanterna/whatever si pui la gamepad, iar restul la incarcat in charger. Eu asa fac de ani buni.

  13. #53 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Cred ca singurul avantaj considerabil pe care il are kitul MS este faptul ca acel acumulator se poate incarca in timp ce te joci (contectezi cablul si gata). Pe cand cu acumulatorii obisnuiti, trebuie sa ai tot timpul 2 de rezerva Eu detin si 4 acumulatori si kit MS. Din punctul meu de vedere, kitul MS este mult mai practic. Daca sunt in finala unui turneu de FIFA (sau mai rau, am meciul decisiv pentru castigarea divizei 1) si ma trezesc ca am uitat sa incarc acumulatorii de rezerva, ce fac?

  14. #54 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nu stiu cine Dzeu in anul de gratie 2015 nu are cel putin cate 4-8 acumulatori AA si AAA de rezerva. Eu cred ca am vreo 2-300 prin casa...

    Cat despre avantajul acela (pe care eu il consider dezavantaj odata ce din wireless gamepad devine wired), nu te opreste nimeni sa conectezi gamepadul la USB-ul consolei si sa joci wired pana ti se incarca acumulatorii... daca chiar ai doar 2 in casa. Totusi, costa vreo 40 RON 4 x 2000mAh Eneloop si rezista la vreo 2000 de incarcari.

  15. #55 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Cred ca la urma urmei e mai practic sa-mi cumpar vrio 8 acumulatori AA decat acel kit.

  16. #56 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    El are vreo 2-300...

  17. #57 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, de vreo 3 zile am probleme cu un controller. Se deconecteaza din senin pt 1 secunda, dupa care se conecteaza la fel. Problema cea mai mare e ca uneori face asta si de 10 ori la rand, la interval de 1-2 secunde si e chiar frustrant. Gamepad-ul nu a fost scapat pe jos sau alte prostii de genu. Culmea e ca pe celalalt l-a scapat prietena pe jos, dar merge fara probleme (poate ar trebui sa-l scap si pe asta ).

    Initial m-am gandit ca sunt bateriile pe duca, dar si dupa ce le-am schimbat/reincarcat, cu 2 seturi diferite, tot la fel face.
    Dubios este ca uneori face doar cand nu-l folosesc (pun pauza sa fac ceva si vad/aud cum se deconecteaza) si in rest, cat timp e folosit, merge perfect. Dar uneori face efectiv incontinuu in timp ce joc si ma exaspereaza.

    Din pacate garantia iese din discutie, intrucat l-am luat de nou, dar de la cineva, nu din magazin.

  18. #58 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Guys, de vreo 3 zile am probleme cu un controller. Se deconecteaza din senin pt 1 secunda, dupa care se conecteaza la fel. Problema cea mai mare e ca uneori face asta si de 10 ori la rand, la interval de 1-2 secunde si e chiar frustrant. Gamepad-ul nu a fost scapat pe jos sau alte prostii de genu. Culmea e ca pe celalalt l-a scapat prietena pe jos, dar merge fara probleme (poate ar trebui sa-l scap si pe asta ).

    Initial m-am gandit ca sunt bateriile pe duca, dar si dupa ce le-am schimbat/reincarcat, cu 2 seturi diferite, tot la fel face.
    Dubios este ca uneori face doar cand nu-l folosesc (pun pauza sa fac ceva si vad/aud cum se deconecteaza) si in rest, cat timp e folosit, merge perfect. Dar uneori face efectiv incontinuu in timp ce joc si ma exaspereaza.

    Din pacate garantia iese din discutie, intrucat l-am luat de nou, dar de la cineva, nu din magazin.
    Garantia nu iese din discutie deoarece nu stie nimeni daca gamepadul ala a venit cu consola sau a fost cumparat separat in plus daca ai un amic in uk sau germania se rezolva direct la Microsoft prin inlocuire.

  19. #59 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din pacate nu am pe nimeni in Germania iar pt trimis in UK si inapoi, m-ar costa prea mult.

    Si ma gandesc ca daca merg cu el la garantie la Altex, sa nu-mi ceara X-u cu totu, ca am patit-o asa acum multi ani la X360 si mi-au inlocuit toata consola pentru gamepad.

    Dar ca fapt divers, nu exista o serie pe gamepad, care sa fie si pe cutie sau in pachet, ceva de genu ?

  20. #60 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Nu exista trecut nicăieri. Iar daca iti schimba x1 cu unul nou e de bine...nu?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 218 Last Post: 20-03-2023, 14:41
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Ghid de cumpărături - jocuri și DLC-uri pentru Xbox One By xbliviu in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 287 Last Post: 19-01-2019, 16:24
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts