Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 15 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 288

Thread: Ghid de cumpărături - jocuri și DLC-uri pentru Xbox One

  1. #121 SP
    Member Halo's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Cineva imi poate explica, de ce nu-mi apare jocul aici free, pe pc? L-am cumparat digital cu acelasi cont pe xbox one? Inca nu-i valabila treaba cu play on xbox and pc?

    Edit: well, am gasit. Inca nu se afla pe lista play anywhere, momentan sunt doar 4 titluri ca pot fi jucate asa.
    Mi se pare ca a fost doar pentru o scurta perioada in momentul in care s-a lansat jocul.Eu l-am jucat chiar cand a aparut, iar codul pentru PC mi-a fost livrat pe email.E posibil sa mai mearga, nici eu nu l-am primit din prima, ci dupa cateva zile.

  2. #122 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Salutari. Sper ca ma poate ajuta cineva. Am patit o mizerie in contul MS-Xbox. Initial cand am facut contul pusesem o adresa de Alabama. In scurt timp am realizat ca ala e un stat cu taxe suplimentare la achizitiile online si am schimbat adresa in Delaware. Pana acum nu am avut nicio problema. Am cumparat si cu prepaid cards si cu paypal facut pe state etc. Astazi am vrut sa cumpar ceva, si am primit in consola un mesaj de genul: there are two addresses for this payment method, pick one. Am ales din greseala Alabama. Acum desi in contul meu la billing address pe US apare cea din Delaware, ba am mai schimbat si in Washington sa vad daca merge, orice achizitie fac, indiferent de metoda de plata (wallet sau paypal), toate achizitiile se fac in continuare cu billing address-ul din Alabama. In contul MS nu se vede nimic de Alabama, dar vad in mailul de confirmare al achizitiei.


    Are cineva idee ce pot face?

  3. #123 SP
    Junior Member xbliviu's Avatar
    aici poți încerca, poate iese ceva

    https://commerce.microsoft.com/PaymentHub/Profile

  4. #124 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    pai tocmai asta e rahatul. acolo apare adresa corecta. ce de delaware

    ---------- Post added 10-09-2016 at 18:53 ----------

    ok, deci, partea proasta e ca sistemul microsoft e de tot rahatul. partea buna e ca au customer support foarte bun. intrat pe chat, vorbit cu un nene, pe care spre deosebire de sony nu l-a interesat de ce am nush cate adrese si carduri si tari si paypaluri. mi-a schimbat el adresa in sistem.

    conform spuselor lui, mi se lua tot aia de alabama din cauza ca aia era setata ca default shipping address. asta nu se poate modifica nicaieri in contul microsoft. iar cum spuneam adresa mea de cont plus cea de billing erau ambele cea corecta de delaware.

    in fine, dupa ce mi-a corectat el in sistem, am incercat o achizitie in consola si mi-a aparut din nou optiunea blestemata de mai devreme acum oferindu-mi vreo 5 adrese sa aleg, incluzandu-le si pe cele pe care le mai pusesem in cont azi. de data asta am ales correct si la sfarsit mi-a si zis sistemul ca asta va ramane default.

    all's well that ends well, dar am ramas cu vreo 10 dolari dati degeaba pe taxe si incercari suplimentare. oricum povestea asta poate servi de exemplu si altora carora le-ar putea aparea optiunea aia la cumparare. aveti grija ce selectati daca precum mine v-ati facut contul initial pe alta adresa.

  5. #125 SP
    Junior Member xbliviu's Avatar
    Iar un publishare sale, foarte bun și de data aceasta.

    Deals with Gold (9/13 - 9/19) - link
    Warner Bros. Sale - link
    si linkul de la majornelson

    eu am cumpărat morder:goty, cam ieftin

  6. #126 SP
    Member eangel's Avatar
    Pana mea, pe us e 10 usd si pe uk e 17 gbp...
    screenshot_20160913-101129.png

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  7. #127 SP
    Junior Member xbliviu's Avatar
    Deals with Gold (9/20 - 9/26)

    link

  8. #128 SP
    Junior Member JAFFA's Avatar
    vin si eu cu o intrebare.
    am cumparat un joc digital de pe storechecker.
    jucat, terminat, vreau sa-l vand.
    Cum procedez?

  9. #129 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Nicicum. Il pastrezi. Sau vinzi contul de live cu totul.

  10. #130 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Vreau sa cumpar cateva jocuri digitale (aprox $100), stiti vreun stat din US fara taxe? Data trecuta am platit $6 in plus fata de pretul jocului si nu as vrea sa mai "arunc" banii asa. Thanks!

  11. #131 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Delaware. Dar ai grija ca eu am patit o chestie similara. Initial am ales Alabama, ptr ca nu m-am gandit ca va conta. Apoi cand am vazut cum sta treaba am ales Delaware. Mi-a mers totul ok o vreme. Dar la un moment dat cand sa fac o achizitie de pe consola, mi-a dat optiunea sa aleg intre cele doua adrese. Nu am realizat la inceput ce fac, asa ca am selectat prima (Alabama). Din momentul ala toate achzitiile ulterioare au avut taxa, si chiar dupa ce am schimbat adresa de peste tot din cont. A trebuit sa apelez la supportul lor sa mi-o schimbe in background.

  12. #132 SP
    Junior Member florianux's Avatar

    nu reusesc sa cumpar deloc din store

    am incercat cu vpn pe india si hong kong, pentru far cry primal si assassins creed si nu reusesc, la hong kong nu-mi accepta paypalul si la india, dupa ce am adaugat cardul, imi da eroarea cu cross region.. mai e valabil ghidul de la prima pagina, sau cum ar trebui sa procedez?

  13. #133 SP
    Junior Member xbliviu's Avatar
    VPN nu este valabil chiar pentru toate tarile. Am incercat si eu India parca si nu am reusit. Probabil acceasi poveste si pentru Hong kong. Asta e, incearca next best thing, gen Brazilia, Rusia, Argentina, etc. Dai juma de dolar in plus, dar merge sigur.

  14. #134 SP
    Junior Member florianux's Avatar
    pentru Rusia merge cu card de Ro? ca imi apare la india, dupa ce dau sa platesc "cross region error" .. putem sa vb pe private?

    ---------- Post added 10-10-2016 at 21:10 ----------

    am reusit direct din consola pe ungaria

    ---------- Post added 11-10-2016 at 02:58 ----------

    nu se poate schimba limba din meniu? la far cry e ok, totul e in engleza, dar la assassin's creed am meniul si subtitrarile in joc in ungureste, si dupa schimbarea locatiei inapoi pe US..

  15. #135 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Mai exista varianta cu Ea Access din Ungaria? Am incercag aseara, am pus consola pe Hungary, si am testat cu 2 carduri de BT, si Visa si MasterCard, cu adrese puse din Ungaria. Si nu ma lasa sa cumpar.

  16. #136 SP
    Member Svart's Avatar
    Eu am cumparat produse de pe store-ul din Ungaria saptamana trecuta, cu card visa de ING. Nu cred ca la card e problema.

  17. #137 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    [ATTACH]screenshot_20161013-094311.png[/ATTACH]
    Asta e eroarea ce o primesc. Am modificat limita la carduri.
    Attached Images Attached Images screenshot_20161013-094321.png

  18. #138 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar
    https://majornelson.com/2016/11/07/t...light-sale-63/

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  19. #139 SP
    Junior Member JAFFA's Avatar
    Slabut..

  20. #140 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    @Sir Dinu: poți face tranzacții în afara țării cu respectivele carduri?

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 15 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ghid Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 318 Last Post: 18-03-2018, 10:06
  2. Vand jocuri pentru Xbox One By Alexandru in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 2 Last Post: 13-11-2017, 16:16
  3. Replies: 3 Last Post: 05-11-2014, 10:44
  4. Replies: 3 Last Post: 08-10-2014, 15:22
  5. 4 noi DLC-uri pentru Burnout Paradise By Bobby in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 12-01-2009, 15:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts