Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 11 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 204

Thread: Demon’s Souls Remake

  1. #141 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Sfat pentru incepatori, sa nu faceti pure black tendency pentru ca o sa spargeti tv-urile. Pure black tendency in lumea 3 si 4 este cancer....bloodborne e mic copil pe langa cele doua lumi....poate doar prin dungeon-ele end game sa fi fost asa greu in bloodborne.
    Un joc genial, l-am platinat, dar nu mai vreau sa aud de el dupa experienta pe pure black tendency
    Începătorii nu cred ca știu ei ce înseamnă pure black tendency. Am încercat sa explic eu mai sus mai simplu. Pur și simplu după fiecare boss dat jos sa nu cumva sa continua și sa moara in zone. Teleport imediat in Nexus, suicide și apoi continua. Sa nu muriți in corpse mode in zone, in soul mode puteți murii se câte ori vreți ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

    ---------- Post added 23-12-2020 at 19:58 ----------

    Quote Originally Posted by razzz911 View Post
    Joc spirit form ca un noob.. am inelul ala ce imi da putin mai mult hp. Dark souls si bloodbourne sunt cu mult mai grele? Incep sa prind gustul jocurilor de genul.
    Dacă ai grija sa nu mori și sa joci in soul mode, e parfum jocul, simplu
    Da, DS si Bloodborne sunt mai grele, bosii au mai multe faze etc. Dar sunt niște jocuri care trebuie neaparat jucate dacă îl termini pe asta și începi sa te obișnuiești cu stilul.
    Dacă te obișnuiești in asta și in general nu ai probleme, fără discuție poți fără probleme și celelalte sa le joci. Îți recomand sa începi cu DS1 apoi 3, Bloodborne , 2-ul la final ca e mai nașpa decât restul . Și ultimul Sekiro, care e complet altceva


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  2. #142 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Sekiro am jucat si l-am urat. Prea fast paced combat-ul, aici imi place ca e mai metodic, strategic etc. O sa joc ds1 remastered, super sa mearga in 60 fps pe ps5. Mersi de sfat

  3. #143 SP
    Member lucicleric's Avatar
    In bloodborne , cu exceptia a vreo 2-3 bosi....daca joci agresiv, treci ca prin branza....nu am avut buildul pe meat cleaver, care e op, si tot le rupeam fashul f usor. Pacat ca matchmaking-ul nu a evoluat de la primul DS pana acum, dar probabil asta era si ideea, sa fie greu si mai putin sa joci in echipa.
    Singurele jocuri de genul asta la care am summon-at playeri a fost code vein (pentru farm-ul infect pentru platina) si nioh= un joc mult mai complex, mecanici foarte multe, dar e singurul joc unde daca ai noroc, te cara lumea in tot story-ul.

  4. #144 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Mda am ajuns la armored spider....nu am reusit sa-l fac clasic...cred ca am incercat de peste 10 ori...i-am dat cheese cu arcul. Not proud

  5. #145 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    In bloodborne , cu exceptia a vreo 2-3 bosi....daca joci agresiv, treci ca prin branza....nu am avut buildul pe meat cleaver, care e op, si tot le rupeam fashul f usor. Pacat ca matchmaking-ul nu a evoluat de la primul DS pana acum, dar probabil asta era si ideea, sa fie greu
    Mie mi sa părut greu Bloodborne fiindcă a fost primul meu joc din seria Souls, habar nu aveam cu ce se mănâncă și pur și simplu am pus mâna pe el fiindcă a fost oferit gratuit intr-o luna la PS+. Am intrat in el, abia am trecut de “cățelul” ăla de la început , și p..a, l-am lăsat dreaq vreo 6 luni. Apoi din lipsa de altceva am început sa ma documentez, ma gândeam ce naiba e așa apreciat, Game of the year, o mulțime de video-uri pe YouTube etc. Încet, încet dar greu tare am început sa ma obișnuiesc, ma atrăgea foarte mult, “visam noaptea”, la unii boși am avut nevoie de summons, faza e ca foloseam un “build” pe dexterity cu dagger, pur și simplu era chinuitor. Cred ca am stat la father Gascoyne mai mult de o săptămâna. Am învățat, și nu m-am mai putut opri pana nu le-am jucat pe toate, și rejucat! Tocmai de curând am mai dat un run prin DS3 și Bloodborne și sincer îmi vine sa rad acum cât de ușor mi se par.
    In cazul meu au creat dependentă jocurile de la From Software, îmi pare de exemplu, fără hate gratuit , AC absolut penibil partea de combat din el ( inclus Valhalla), singurul GOT s-a apropiat binișor, dar și acolo am jucat pe ultimul nivel de dificultate și pur și simplu le-am rupt și eu fâșul
    Cine are răbdare cu jocurile Souls și insista sa invete, sa se perfecționeze, va descoperii niște jocuri fantastice, care merita fiecare bănuț.
    Sunt sigur ca in curând urmează un nou remake pentru un alt joc din serie, și sper făcut tot de ăștia de la Blue Point pentru ca sunt jocuri care au făcut istorie.
    Eu aștept Elden Ring...


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  6. #146 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Syni View Post
    Mie mi sa părut greu Bloodborne fiindcă a fost primul meu joc din seria Souls, habar nu aveam cu ce se mănâncă și pur și simplu am pus mâna pe el fiindcă a fost oferit gratuit intr-o luna la PS+. Am intrat in el, abia am trecut de “cățelul” ăla de la început , și p..a, l-am lăsat dreaq vreo 6 luni. Apoi din lipsa de altceva am început sa ma documentez, ma gândeam ce naiba e așa apreciat, Game of the year, o mulțime de video-uri pe YouTube etc. Încet, încet dar greu tare am început sa ma obișnuiesc, ma atrăgea foarte mult, “visam noaptea”, la unii boși am avut nevoie de summons, faza e ca foloseam un “build” pe dexterity cu dagger, pur și simplu era chinuitor. Cred ca am stat la father Gascoyne mai mult de o săptămâna. Am învățat, și nu m-am mai putut opri pana nu le-am jucat pe toate, și rejucat! Tocmai de curând am mai dat un run prin DS3 și Bloodborne și sincer îmi vine sa rad acum cât de ușor mi se par.
    In cazul meu au creat dependentă jocurile de la From Software, îmi pare de exemplu, fără hate gratuit , AC absolut penibil partea de combat din el ( inclus Valhalla), singurul GOT s-a apropiat binișor, dar și acolo am jucat pe ultimul nivel de dificultate și pur și simplu le-am rupt și eu fâșul
    Cine are răbdare cu jocurile Souls și insista sa invete, sa se perfecționeze, va descoperii niște jocuri fantastice, care merita fiecare bănuț.
    Sunt sigur ca in curând urmează un nou remake pentru un alt joc din serie, și sper făcut tot de ăștia de la Blue Point pentru ca sunt jocuri care au făcut istorie.
    Eu aștept Elden Ring...


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Si eu tot cu bloodborne am inceput, mi-l cumparase fratemiu si ma obliga sa il joc sa se uite la mine cum mor am injurat destul de mult la dlc....overall, jocurile de genul asta sunt altceva, nu sunt de acord cu reactiile multora de genul "get good" etc. , dar in acelasi timp sper sa nu le faca jocuri de duzina.
    Sekiro a fost ceva diferit...nu mi-am imaginat niciodata un joc genul DS atat de fast paced. Nu stim mare lucru despre elden ring, ma ingrijoreaza ideea de implementare a elementelor rpg, sa nu devina un farm infect tot jocul.

  7. #147 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Done, am cucerit jocul. Dark souls 3 e cu mult mai greu? demon souls a fost perfect ca dificultate. doar la false allant am avut nevoie de summon, mai mult din dorinta sa vad odata finalul.

  8. #148 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Probabil ai jucat în soul form și e mult mai ușor
    Incearca și in forma umana

    ---------- Post added 01-01-2021 at 13:54 ----------

    Oricum nu se compara cu celelalte jocuri souls la dificultate

  9. #149 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Am jucat si spirit form si normal. Bossi ai fost chiar usori, flame lurker si maneaters mi-au mai pus probleme. 5-2 area a fost foarte grea, dar am reusit.

  10. #150 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    se baga cineva la invazii prietenoase pentru marit character tendency la pure white? sunt la pure black, termin ng+ si abia am sanse sa ajung la neutru in lumea actuala. parca nu as baga si ng++ doar ca sa iau un inel.

  11. #151 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Cum imi dau seama daca sunt la pure white sau black? Dupa ce l-am abandonat o vreme, l-am reluat, am marit vitality, endurance si strength si am batut bossi knight tower si spider destul de usor, urmatorul pe lista fiind red dragon, asta ca sa iau nu stiu ce scut flame purple pt lupta cu flame lurker.

  12. #152 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Nu ai nevoie de scut pt flamelurker. Fa lumea 3-1, 4-1,5-1. Astfel o sa ai level mai mare si dai damage bun. Te duci dupa si faci 2-2...si ii rupi fasul lui Flamelurker. Dai 1-2 lovitura dodge te repozitionezi. Nu fi greedy cu el, e un boss fight usor daca ai rabdare

  13. #153 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Cum imi dau seama daca sunt la pure white sau black? Dupa ce l-am abandonat o vreme, l-am reluat, am marit vitality, endurance si strength si am batut bossi knight tower si spider destul de usor, urmatorul pe lista fiind red dragon, asta ca sa iau nu stiu ce scut flame purple pt lupta cu flame lurker.
    in options la tendency le vezi pe amandoua. la pure black e negru de tot si exista biste mici sparkles, la white se vede clar ca e alb stralucitor spre un galbui/auriu ca in a 3a poza
    Attached Images Attached Images character-tendency-menu-demons-souls-remake-wiki-guide-large-min.jpg images-5-.jpeg 8zajrdses5z51.jpg

  14. #154 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Apropo daca ti se pare jocul greu, joaca spirit form. World tendency e o mecanica destul de aiurea, dovada ca s-a renuntat la ea. Demon souls e cel mai usor souls game in spirit form, in corporal form poate fi cel mai nenorocit. Daca ai nevoie de ajutor, scrie aici. Si eu am fost noob, curaj si il faci.

  15. #155 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Nu stiu da' lumea a 3 a nu imi place neam, incerc 4-1.

  16. #156 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by razzz911 View Post
    Nu ai nevoie de scut pt flamelurker. Fa lumea 3-1, 4-1,5-1. Astfel o sa ai level mai mare si dai damage bun. Te duci dupa si faci 2-2...si ii rupi fasul lui Flamelurker. Dai 1-2 lovitura dodge te repozitionezi. Nu fi greedy cu el, e un boss fight usor daca ai rabdare
    cam asa e la toti. sau magic.

  17. #157 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    4-1 e putin tricky, iti recomand 3-1 inainte. In 3-1 adversari reali sunt doar ciudatenile alea(mind flayers). Strategia cu ei este sa ii ataci primul rapid 3-4 lovituri si sunt gata(depinde si de build)

  18. #158 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by razzz911 View Post
    Apropo daca ti se pare jocul greu, joaca spirit form. World tendency e o mecanica destul de aiurea, dovada ca s-a renuntat la ea. Demon souls e cel mai usor souls game in spirit form, in corporal form poate fi cel mai nenorocit. Daca ai nevoie de ajutor, scrie aici. Si eu am fost noob, curaj si il faci.
    spirit form joc dar fiind primul din serie, da, mi se pare greu, plus ca nu stau bine cu rabdarea. Insa, tocmai ca e atat de misto, ma face sa nu renunt.

  19. #159 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    cam asa e la toti. sau magic.
    Da asa e...doar ultimul boss mi-a pus probleme. Acum joc dark souls 3, am murit in primele 2 nivele din joc cat nu am murit in tot Demon's souls. Bossi i-am facut usor, dar pana la ei jale. Probabil ca e si mai fast paced combat-ul, habar nu am

    ---------- Post added 04-01-2021 at 14:33 ----------

    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    spirit form joc dar fiind primul din serie, da, mi se pare greu, plus ca nu stau bine cu rabdarea. Insa, tocmai ca e atat de misto, nu renunt.
    Asta e totul, rabdarea. Si eu stau prost, dar jocuri de genul cred ca ma vindeca. Am renuntat sa ma mai enervez, eventual iau o pauza daca mor prea mult si dupa pauza trec din prima de obicei

  20. #160 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    se baga cineva la invazii prietenoase pentru marit character tendency la pure white? sunt la pure black, termin ng+ si abia am sanse sa ajung la neutru in lumea actuala. parca nu as baga si ng++ doar ca sa iau un inel.
    revin cu invitatia

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 11 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. Resident Evil 4 Remake By memwarrior in forum Console Club
    Replies: 61 Last Post: 15-09-2023, 05:08
  2. Resident Evil 2 Remake By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 38 Last Post: 15-06-2023, 12:56
  3. Resident Evil 3 Remake By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 49 Last Post: 14-06-2022, 14:25
  4. Replies: 1 Last Post: 01-02-2011, 23:25
  5. Final Fantasy IV Remake By Zombozo in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 14-12-2010, 21:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts