Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 404 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 75 115 165 ... LastLast
Results 1,281 to 1,300 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1281 SP
    Junior Member Cynical_fairy's Avatar
    In circa 3-5 zile

  2. #1282 SP
    Member mladin86's Avatar
    Corect ! daca cineva a facut comanda si are dovada ca nu era nimic mentionat de tombola at Altex sa faca bine sa i faca rost de consola de unde o stii... nu sa i dea banii retur si gata s a spalat pe maini! Dar nu din tombola de 600 ca at suntem noi inselati! ceilalti

    ma intelegeti oameni buni ?

  3. #1283 SP
    Junior Member paduroiu's Avatar
    Hai să facem un exercițiu de imaginație. Înainte să îți finalizeze comanda toate magazinele online te pun să bifezi că ești de acord cu condițiile bla, bla. Le-a citit cineva din cei care nu știau de tombola si au comandat pe fast forward?

    Puteți să o considerați precomanda unde se livrează random in limita stocului nu FIFO, cam de face si eMag cu precomenzile din septembrie.

    Nu am legătură cu Altex, sper din suflet să vă dea dreptate ANPC si să primiți consolele direct.

  4. #1284 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Sincer eu cred ca in primele 5 minute, cat produsele au aparut in stoc, toate cele 600 au fost achizitionate de persoane fara sa fie afisate detalii despre tombola.

    Deabi dupa, s-au trezit ca le apare ca nu mai e Stoc si au trecut produsul pe Pre-comanda ca sa se mai poate inregistra si altii. Tot atunci si-au adus aminte sa puna si detaliile despre tombola.

    Cu prostia asta facuta de Altex, au toate sansele sa fie obligati sa anuleze tombola intr-un final.

  5. #1285 SP
    Junior Member Brodan's Avatar
    Emag a miscat ceva azi?

  6. #1286 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Quote Originally Posted by paduroiu View Post
    Hai să facem un exercițiu de imaginație. Înainte să îți finalizeze comanda toate magazinele online te pun să bifezi că ești de acord cu condițiile bla, bla. Le-a citit cineva din cei care nu știau de tombola si au comandat pe fast forward?

    Puteți să o considerați precomanda unde se livrează random in limita stocului nu FIFO, cam de face si eMag cu precomenzile din septembrie.

    Nu am legătură cu Altex, sper din suflet să vă dea dreptate ANPC si să primiți consolele direct.
    Asta cu ANPC e caz pierdut, pana se misca ei ori primesti consola ori bani si nu mai exista prejudiciu.

  7. #1287 SP
    Junior Member StevenTheCooles's Avatar
    MESAJ STERS
    Attached Images Attached Images 2020-11-19-3-.png

  8. #1288 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by l00natick View Post
    Asta cu ANPC e caz pierdut, pana se misca ei ori primesti consola ori bani si nu mai exista prejudiciu.
    da si nu, cum am zis la mine e o chestie de principiu. si cu suficiente plangeri aia de la anpc vor face un control. faptul ca primim banii intre timp nu conteaza. astia se vor uita la cum s-a deafasurat situatia respectiva. e ca si cum daca un vanzator de carne vinde carne contaminata cu salmonella si pana vine anpc-ul ei scot carnea de la vanzare. crezi ca asta ii scapa de repercursiuni? in fine, prea multa cerneala a curs aici ptr altex, cred ca aveau ei un topic separat. aici e despre ps5. cine crede ca au facut o magarie sa isi ia 10-20 de min din viata sa faca o reclamatie.

  9. #1289 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Quote Originally Posted by StevenTheCooles View Post
    Hey salut.
    Am vazut postarile de la pagina 54 (mama dar cat s-a scris azi! ) )
    Oricum nu stiu daca s-a postat astazi sau nu dar nu am de gand sa ma uit peste atatea pagini.
    In cazul la ce s-a intamplat cu cei care cred ca nu vor avea PS5 (Mai multe detalii la pagina 54), ei bine...
    Altex a inceput comenzile de PS5.
    Mie personal NU IMI VINE SA CRED CA CHIAR SE INTAMPLA ASTA!
    Dar... dar...
    acum vine intrebarea ,,dar daca o sa faca ca la precomenzi''. Pai de asta am pus poza aceasta. Produsul e exclusiv online, poate fi comandat, pariu ca zeci de mii de oameni au dat comanda iar produsul inca e in stoc.
    Sincer sa fiu, o sa iau PS5 in Decembrie LINISTIT deoarece un prieten de-al meu si-a luat Xbox Series S de la Altex si chiar i-a veni (iar Series S este si el exclusiv online.) Acuma eu am incredere in Altex.
    REPET, NU O SA MA UIT LA TOATE CELE CEL PUTIN 11 PAGINI PE CARE S-A SCRIS ASTAZI, PUTETI IGNORA MESAJUL MEU BINE MERSI!
    Cam atat am avut si eu de spus. Ma indoiesc ca o sa mai vorbesc pana cand o sa iau consola si o sa dau si eu un review aici. Dar nimeni nu stie.
    Pana atunci, mersi Altex pentru ca ai facut PS5 posibil sa fie comandat in Romania. Si felicitari celor care au dat comanda! Mai aveti 6 zile de asteptat!
    Citeste mai bine, te-ai inscris intr-o tombola sa castigi dreptul de a cumpara consola. Iar xbox series x nu a fost la Altex de vanzare doar Series S

  10. #1290 SP
    Junior Member Mayhem4401's Avatar
    Quote Originally Posted by StevenTheCooles View Post
    Hey salut.
    Am vazut postarile de la pagina 54 (mama dar cat s-a scris azi! ) )
    Oricum nu stiu daca s-a postat astazi sau nu dar nu am de gand sa ma uit peste atatea pagini.
    In cazul la ce s-a intamplat cu cei care cred ca nu vor avea PS5 (Mai multe detalii la pagina 54), ei bine...
    Altex a inceput comenzile de PS5.
    Mie personal NU IMI VINE SA CRED CA CHIAR SE INTAMPLA ASTA!
    Dar... dar...
    acum vine intrebarea ,,dar daca o sa faca ca la precomenzi''. Pai de asta am pus poza aceasta. Produsul e exclusiv online, poate fi comandat, pariu ca zeci de mii de oameni au dat comanda iar produsul inca e in stoc.
    Sincer sa fiu, o sa iau PS5 in Decembrie LINISTIT deoarece un prieten de-al meu si-a luat Xbox Series S de la Altex si chiar i-a veni (iar Series S este si el exclusiv online.) Acuma eu am incredere in Altex.
    REPET, NU O SA MA UIT LA TOATE CELE CEL PUTIN 11 PAGINI PE CARE S-A SCRIS ASTAZI, PUTETI IGNORA MESAJUL MEU BINE MERSI!
    Cam atat am avut si eu de spus. Ma indoiesc ca o sa mai vorbesc pana cand o sa iau consola si o sa dau si eu un review aici. Dar nimeni nu stie.
    Pana atunci, mersi Altex pentru ca ai facut PS5 posibil sa fie comandat in Romania. Si felicitari celor care au dat comanda! Mai aveti 6 zile de asteptat!
    te-ai inscris la tombola, fratiuc

  11. #1291 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Da, recunosc, nu am citit termenii si conditiile.
    Dar sunt 100% sigur ca nici nu erau detalii despre tombola.

    De ce? Pentru ca deabi dupa ce au facut update la site au introdus si a doua casuta pentru termeni si conditii, care se numeste "Sunt de acord cu Termenii si conditiile campaniei "Rezerva-ti locul in marea tombola PS5".

    De ce sunt sigur ca casuta asta nu exista inainte?
    Pentru ca eu, ca de obicei, am uitat sa bifez prima casuta si imi aduc bine aminte cand n-am putut sa trec mai departe din cauza ei, care se numeste simplu "Sunt de acord cu Termenii si conditiile de utilizare a site-ului altex.ro" si nu are niciun detaliu despre tombola.

  12. #1292 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by Icyy View Post
    Salut! Cum pot sa anulez comanda sa imi primesc banii inapoi?

    ---------- Post added 19-11-2020 at 22:44 ----------



    Salut! Cum pot sa anulez comanda sa imi primesc banii inapoi? Mersi mult
    suni la ei, stai juma de ora la coada la telefon si doar asa. din contul de client nu se poate.

  13. #1293 SP
    Junior Member forgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Tony7Y View Post
    Da, recunosc, nu am citit termenii si conditiile.
    Dar sunt 100% sigur ca nici nu erau detalii despre tombola.

    De ce? Pentru ca deabi dupa ce au facut update la site au introdus si a doua casuta pentru termeni si conditii, care se numeste "Sunt de acord cu Termenii si conditiile campaniei "Rezerva-ti locul in marea tombola PS5".

    De ce sunt sigur ca casuta asta nu exista inainte?
    Pentru ca eu, ca de obicei, am uitat sa bifez prima casuta si imi aduc bine aminte cand n-am putut sa trec mai departe din cauza ei, care se numeste simplu "Sunt de acord cu Termenii si conditiile de utilizare a site-ului altex.ro" si nu are niciun detaliu despre tombola.
    La ce ora ai primit cele 2 emailuri ?

  14. #1294 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Din ce stiu eu ANPC cere o dovada de incercare de solutionare amiabila. Teoretic trebuie sa le dai un mail in care sa le soliciti ori consola ori bani inapoi iar ei dc refuza poti face plangere. Cred ca mai degraba poti face plangere ca desfasoara jocuri de noroc fara licenta si ca accel banner nu este vizibil sau nu a existat si te-a indus intentionat in eroare avand buton de "comanda" si nu de inscriere in tombola.

  15. #1295 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by l00natick View Post
    Din ce stiu eu ANPC cere o dovada de incercare de solutionare amiabila. Teoretic trebuie sa le dai un mail in care sa le soliciti ori consola ori bani inapoi iar ei dc refuza poti face plangere. Cred ca mai degraba poti face plangere ca desfasoara jocuri de noroc fara licenta si ca accel banner nu este vizibil sau nu a existat si te-a indus intentionat in eroare avand buton de "comanda" si nu de inscriere in tombola.
    exact. asta o sa fac eu. recomand tuturor care considera modul de operare al altex o magarie.

  16. #1296 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Quote Originally Posted by forgame View Post
    La ce ora ai primit cele 2 emailuri ?
    Ambele mail-uri la 17:54

  17. #1297 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    exact. asta o sa fac eu. recomand tuturor care considera modul de operare al altex o magarie.
    Reclamatie ANPC

    Aici se poate face reclamatie.

  18. #1298 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    In orice caz, organizare spre 0 din partea Altex. Ma mir ca regulamentul ala l-au scris aproape corect.

    Nu poti sa dai un mail de genul "Acesta este un mesaj automat prin care vrem sa te anuntam ca am inceput pregatirea comenzii tale. Mai jos gasesti si detaliile acestei comenzi."

    iar dupa sa dai un mail ca te-ai inscris la tombola.

  19. #1299 SP
    Junior Member forgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Tony7Y View Post
    Ambele mail-uri la 17:54
    La cam aceeasi ora am dat si eu comanda, mai exact la 6:3 -6:5 si erau deja cele 2 casute puse. emailurile mi-au ajuns pe la 6 si 6 min` sa nu fi avut tu ramas in cache la browser pagina veche.. acu nu c anu mi-as dori sa fiu posesorul la o consola, dar cred ca greu va avea cineva de scos vre-un profit din treaba asta..

  20. #1300 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    ^ La 6:03 produsul inca era in stoc?
    Eu am un prieten care a comandat la ceva timp dupa mine si lui ii apare in Pre-comanda.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 404 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 75 115 165 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts