Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 184 of 303 FirstFirst ... 84 134 174 182 183 184 185 186 194 234 284 ... LastLast
Results 3,661 to 3,680 of 6053

Thread: PlayStation Plus

  1. #3661 SP
    Member marv's Avatar
    Quote Originally Posted by ~bella~ View Post
    Unde ai vazut jocurile lunii Decembrie?
    le gasesti cu o pagina in urma sau bineinteles pe sfantul google.

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Din păcate o să dea doar primul capitol din King's Quest, strategie de marketing iar...

    Full Lineup:

    Far Cry 3: Blood Dragon PS3
    Freedom Wars PS Vita
    Gauntlet: Slayer Edition PS4
    King’s Quest — Chapter 1: A Knight to Remember PS4
    Rocketbirds: Hardboiled Chicken,PS Vita
    SSX PS3

  2. #3662 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ai văzut ceva gratis de la Activision, eu nu Anul viitor prin august - septembrie o să ai sezonul full, se mișca foarte greu. Nu sunt episoade de o oră, o ora jumate cum vezi la Telltale, aici vorbim de capitole cu o durată de 5-7 ore/capitol
    Nu sunt de acord cu ce zici, in ritmul asta vom vedea cat de curand oferit DLC la PS+ in loc de jocuri complete. Culmea ar fi DLC pentru indie-uri la PS+ Cred ca inca nu s-a ajuns la gradul ala de nesimtire. Inca.

  3. #3663 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nici nu ma voi obosi sa downloadez 1 episod dintr-un joc in 5-6 parti. Ala o sa fie gratis in maxim 3 luni pe store, asa a facut Telltale si asa vor face si astia. Sa se duca invartindu-se, cu mici exceptii, PS+ e strict pentru multiplayer si atat.
    Nu ești de acord pt ca nu ai înțeles despre ce vorbesc. Jocul King's Quest o să fie complet tocmai anul viitor prin toamnă. Tu ai spus ca o să-l vedem în maxim 3 luni. Primul capitol a apărut în iulie, următorul vine în decembrie. Deci, mai ai de așteptat dacă vrei Season Pass gratis

    PS Jocul are 5 capitole plus Epilog
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu sunt de acord cu ce zici, in ritmul asta vom vedea cat de curand oferit DLC la PS+ in loc de jocuri complete. Culmea ar fi DLC pentru indie-uri la PS+ Cred ca inca nu s-a ajuns la gradul ala de nesimtire. Inca.
    Încă nu s-a ajuns, dar o să se ajungă, au vândut prea multe console intr-un timp prea scurt. Diferența dintre ei și Microsoft e destul de mare, poate prea mare

  4. #3664 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu ești de acord pt ca nu ai înțeles despre ce vorbesc. Jocul King's Quest o să fie complet tocmai anul viitor prin toamnă. Tu ai spus ca o să-l vedem în maxim 3 luni. Primul capitol a apărut în iulie, următorul vine în decembrie. Deci, mai ai de așteptat dacă vrei Season Pass gratis
    Avand in vedere ca nu e o experienta completa ce iti e oferit, consider ca e acelasi lucru cu un singur episod din ceva episodic de la Telltale. Indiferent de lungime, e o cincime din experienta totala. Ai inteles tu la ce faceam referire

  5. #3665 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu ți-am răspuns la faza cu 3 luni, deja deviem. Tu ai spus ca o să vedem jocul complet gratuit peste 3 luni, eu ți-am spus ca nu... Peste 3 luni o să se lanseze capitolul 3. În fine, PS Plus e o mizerie, asta e concluzia și asta trebuie să înțeleagă lumea. Cei mai mulți au înțeles și au luat cu asalt canalele de socializare. Cel mai probabil nu vom rezolva nimic. Succesul i-a îmbătat pe nemernici. Urmează Crăciunul și atacul "Șopârlelor", după care o scuză jalnică și 5 zile se Plus adăugate la abonament.

  6. #3666 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu ți-am răspuns la faza cu 3 luni, deja deviem. Tu ai spus ca o să vedem jocul complet gratuit peste 3 luni, eu ți-am spus ca nu... Peste 3 luni o să se lanseze capitolul 3. În fine, PS Plus e o mizerie, asta e concluzia și asta trebuie să înțeleagă lumea. Cei mai mulți au înțeles și au luat cu asalt canalele de socializare. Cel mai probabil nu vom rezolva nimic. Succesul i-a îmbătat pe nemernici. Urmează Crăciunul și atacul "Șopârlelor", după care o scuză jalnică și 5 zile se Plus adăugate la abonament.
    E parerea ta, nu trebuie sa inteleaga lumea. Ca nu impui parerea ta lumii. Asta trebuie sa intelegi tu.

    Daca nu se dadea nimic de la inceput nu mai erau discutii. Platesti sa joci online.

  7. #3667 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eh lasă, ca nu e numai parererea mea, mai aruncă o privire pe PS Blog, US și EU/UK, Twitter, Facebook. Știu ca e plin forumul de fanboys Sony și le pica greu la stomac când cineva spune ceva de mămica Sony. Mi se rupe...inima. Eu nu impun nimic, din păcate nu am puterea asta. Creierul spălat e greu de curățat

    PS Plătești să joci online, asta în condițiile în care un joc te costa 60€, altă mizerie.

  8. #3668 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eh lasă, ca nu e numai parererea mea, mai aruncă o privire pe PS Blog, US și EU/UK, Twitter, Facebook. Știu ca e plin forumul de fanboys Sony și le pica greu la stomac când cineva spune ceva de mămica Sony. Mi se rupe...inima. Eu nu impun nimic, din păcate nu am puterea asta. Creierul spălat e greu de curățat

    PS Plătești să joci online, asta în condițiile în care un joc te costa 60€, altă mizerie.
    Esti foarte ostil.. imi aduci aminte de capania PSD: nu erai cu Ponta erai Basist, ca tot vorbim de creiere spalate.
    Si jocurile nu sunt scumpe. Chiar sunt ieftine. In comparatie cu cat se platea acum 10 ani pe un joc. Chiar s-a si discutat despre asta la GT TIME pe Gametrailers. Ca traim noi in Romania asta e vechea poveste.
    Poftim niste lectura aleatoriu aleasa:
    An inconvenient truth: game prices have come down with time | Ars Technica

  9. #3669 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Inuhanyou View Post
    Esti foarte ostil.. imi aduci aminte de capania PSD: nu erai cu Ponta erai Basist, ca tot vorbim de creiere spalate.
    Te uiți prea mult la Antena 3, asta dacă tot ai dat-o în offtopic și te simți cu musca pe căciulă. Dacă tu spui ca eu sunt ostil când spun un adevăr... Ce pot spune eu acum despre tine după ce ai aruncat o aberație? Dacă vrei politică ai topic special. Eu nu intru în discuții de acest gen. Încă nu ai trecut peste înfrângerea de anul trecut? Sau demisia lui Ponta te-a dărâmat complet? Mă opresc aici, ajungem la o discuție inutilă. Am deviat prea mult, dar nu suport provocările oamenilor lași, care rămân fără argumente și caută prin "dosarele securității". Seară bună, promit ca nu îți mai răspund, ai cale liberă!

  10. #3670 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Pai si ce ai rezolvat? Jocul se bazează pe decizii, deci...
    Nu am jucat mai mult de 30 de min din sezonul 1 deci nu am de unde sa stiu ca deciziile din sezonul 1 afecteaza sezonul 2.
    Dar banuiesc ca poti incepe sezonul 2 chiar daca nu ai jucat sezonul 1.
    Dar am inteles ideea.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  11. #3671 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    @Dante e greu pentru tine sa nu ti se impartaseasca punctul de vedere. Ai ramas blocat pe comparatia aia si nu ai mai vazut si restul argumentelor. Cauta pe google : pretul jocurilor acum sunt mai mici decat erau odata raportat la puterea de cumparare si inflatie. Nu sunt aberatii astea e realitatea. La fel cum este si faptul ca Microsoft a folosit plata pe online ani la rand fara sa dea nimic altceva in schimb. Cum sa nu faca si Sony la fel cand la concurenta le-a mers. Dar pentru 240 de lei pe an a mai adaugat double discounts,share play plus jocuri pe toate 3 platformele care niciodata nu vor fi pe placul tuturor. Da nu este la fel cum a fost la inceput dar per total tot e un serviciu care isi merita banii. Cine crede asta plateste cine nu, e liber sa isi tina banii in buzunar. Nimeni nu e spalat pe creier si ambele sunt realitati.

    Ai dreptate totusi abtinete de la alte comentarii daca nu poti avea o dicutie contradictorie si nu mai face presupuneri daca nu intelegi ce se incearca sa ti se explice. Toti suntem offtopic aici cand nu vorbim de ofertele de PS plus sau jocuri. Nu cred ca tu esti mai breaz

  12. #3672 SP
    Member marv's Avatar
    a inceput Black Friday si pe store-ul de RO. Vedeti daca gasiti ceva. Eu speram la un Dragon's Crown ieftin.

  13. #3673 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Kilzone - 50 de lei.
    FIFA este cam scump, 190 de lei.

    Sunt jocuri de PS3 care merită.

    Trimis de pe al meu HTC Desire C folosind Tapatalk

  14. #3674 SP
    Member bdevil's Avatar
    Un abonament PS+ la pret de black friday gasim pe undeva? Al meu expira in ianuarie.

  15. #3675 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    depinde de tara. pentru US: CDkeys, 45 de dolari - 10% discount de BFv(in jur de 175 ron). pentru UK: G2A.com in jur de 36 euro. ceea ce e in jur de 170 de lei, mult sub pretul pietei ptr UK.

    eu tocmai m-am extins pe UK si am dat fix: 170.24

    cei de la G2A au si terti care vand prin ei. si unul din acesti terti vindea coduri de UK cu 35 de EUR. G2A le vinde la 38.5. Asa ca am luat cel de 35. La asta s-a aplicat taxa G2A de verificare a continutului seller-ului (prin care ei iti garanteaza banii inapi daca tertul nu iti da cod valid - 1 EUR). dar am aplicat si un discount de 1 EUR obtinut de pe un site de vouchers (cod discount: FRAGS). in final daca platesti cu paypal mai e o taxa de 1.70 eur. daca platesti cu cardul direct depinde de fiecare comerciant (asta in cauza nu accepta Maestro si eu doar pe ala aveam bani).

    Asa ca am platit 35 + 1 EUR + 1.70 EUR - 1 EUR =36.7 EUR pentru un cod care in mod normal costa peste 200 de lei.

  16. #3676 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    CD Keys nu are discount pentru carduri valorice. uploadfromtaptalk1448620809825.png

    Trimis de pe al meu HTC Desire C folosind Tapatalk

  17. #3677 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    asta nu e card valoric, e abonament:
    Attached Images Attached Images untitled.png

  18. #3678 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Pachetele de un an de Plus pt UK oare merg activate si pe conturile de Romania?


    edit: Scuze daca nu sunt primul care intreaba.

  19. #3679 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu, doar pe UK.

  20. #3680 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    A mai cumparat cineva de pe Allromedia card cu bani pentru PS? Tocmai mi-am cumparat un PS+ de 30 de zile si un card de 5 lire, am primit codu la ps+ iar pentru card-ul de 5 lire imi zice - contact merchant for license - ce vrea sa insemne asta?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts