Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 66 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 ... LastLast
Results 821 to 840 of 1302

Thread: Clubul Xbox Series X

  1. #821 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    Quote Originally Posted by GoroMare View Post
    Un video cu recapitularea jocurile care vor veni exclusiv pe consola ......
    Lol de ce nu am vazut acest video ca nu faceam precomanda la Xbox (glumesc).
    Dar cine vede acest video cred ca se gandeste daca sa cumpere consola pana la finele anului 2021.

  2. #822 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    In continuare spun si eu (ca Dant3 de ma dor mainile) ca noua consola o iau pt:
    - faster load times
    - better cooling ( One X-ul face ca ps4 in cabinetul de sub tv unde il tin inchis)
    - perform better than One X
    - pe parcurs vor apare jocuri cu ray tracing, ceva ce pe One X nu exista

  3. #823 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Între timp, Microsoft plănuiește să aducă serviciile Xbox în Ucraina, în timp ce România e tratată cu partea dorsală de către SUA în general, și Microsoft în particular. Partener strategic frate, nu jucărie.

    Fi-mi-ar scârbă!

    Cand am citit prima oara m-a taiat burta si m-am dus la baie.
    Acum, ca m-am intors, pot sa scriu...

    Daca vine in Ucraina, acum chiar nu mai am nici un dubiu ca vine si la noi. Singura diferenta este ca ucrainienii au gura sloboda si au facut asta public.
    Niciodata pe planeta asta nu poate lansa Microsoft Xbox in Ucraina si in Romania nu (ma gandesc also si la Croatia, Bulgaria, Slovenia, de asemenea tari care au Playstation Store & Network dar Xbox inca nu).

    M-ar surprinde totusi ca la ei sa vina anul asta si la noi abia la vara. Din cate stiu Ucraina a avut PS Store dupa noi.

    @Dant3, vorbesc prostii?

  4. #824 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu încerca să gândești logic. Vezi ce face Apple cu serviciul de streaming...

  5. #825 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    FUD?

    https://twitter.com/ryanllandes/stat...670339072?s=21

    Am urmarit video-ul de cateva ori, cred ca se referă la expansion card si nu la consola...

    //
    Gearbox Head Says PS5, Xbox Series X Are "Absolutely Unreal”

    "I always get so pumped when there's an ability to take a step forward with new hardware and new technology, and anything that's going to empower us," Pitchford said. "I think customers will realize how profound of a difference it is to have the throughput capability that these new platforms bring. It's just absolutely unreal. The leap there with PS5 and Xbox Series X is the biggest leap I have ever seen in the history of console generations. I'm saying, including the leap from 2D to 3D. It's going to change the way we think about every bit of our experiences."
    Pitchford did caution that it will be "hard to see that in the initial launch titles" because so many of them are ports or games that from the current generation being reimagined on next gen.
    Attached Images Attached Images 281d830b-b76e-4270-9530-5cfac2a87716.jpeg

  6. #826 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    - better cooling ( One X-ul face ca ps4 in cabinetul de sub tv unde il tin inchis)
    Daca tii consola intr-un dulap, inchisa... poti sa fii sigur ca nici mama consolelor nu va face fata...
    Eu unul as anula garantia din start a tuturor celor care tin inchise consolele in dulapuri.

  7. #827 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Libertate pentru consolele din dulapuri

  8. #828 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    Vedeti de aia a făcut Sony consola asa mare, sa nu mai incapa in sertare mici si inghesuite .

  9. #829 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Să vezi ce fain o să stea pe balcon lângă uscătorul de rufe

  10. #830 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Inca o veste buna. S-a terminat cu mizeria numita blocare regionala. Probabil ca si noi, romanii, vom putea cumpara digital de oriunde.

    The Xbox Series X Will Reportedly Be Region Free

    This is according to a article from Meristation, which says that Microsoft has informed the outlet that the console won't impose regional blocking on its disc-based games, and even the Xbox Series S will continue to provide access to digital Xbox stores in other territories, seemingly with no restrictions.

    https://www.purexbox.com/news/2020/1...be_region_free

  11. #831 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt curios daca asta inseamna ca vor redeschide piata din Argentina sau nu
    Pentru ca daca nu, se vor contrazice.

  12. #832 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Care e faza cu Argentina? Nu stiu despre ce e vorba.

  13. #833 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    In Argentina sunt preturile mult mai bune.

    Ce mi se pare bizar este... de ce mai exista Store de Germania sau de Australia daca vor da voie sa foloseasca lumea ce Store vrea ''fara restrictii"??
    Evident ca va cumpara toata lumea de pe Store-ul din Argentina...

    Mi-am adus aminte...ca sa folosesti un alt Store decat cel alocat regiunii tale, mi se pare ca trebuie sa migrezi contul de Xbox. Also, din cate stiu, nu ai voie sa il migrezi + re-migrezi decat de 2 ori, parca.
    E, facand asta, ori ramai pe Argentina forever, ori odata ce te-ai intors la regiunea ta, la revedere nu mai poti migra.

    De asemenea, prin region free cred ca se refera la ceea ce deja exista, adica oamenii din regiuni nesuportate pot sa creeze cont de Xbox Live pe alte regiuni oficiale si pot cumpara de acolo folosind cardurile din tarile lor.

  14. #834 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Pai probabil Store-ul localizat va oferi pe langa preturile in moneda proprie, si posibilitatea sa cumperi console si accesorii direct de la MS.

    Pret de transport mult mai mic decat al unei comenzi care iti vine din alta tara. Alt avantaj nu vad pentru un Store localizat.

  15. #835 SP
    Manager paul's Avatar

  16. #836 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Mda, ne-am inflamat degeaba. Am citit articolul original in spaniola de pe as.com. La achizitii digitale e vorba doar despre tarile cu suport oficial.

  17. #837 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Mda, ne-am inflamat degeaba. Am citit articolul original in spaniola de pe as.com. La achizitii digitale e vorba doar despre tarile cu suport oficial.
    Ma gandeam. Merci pentru confirmare!
    Deci pana la urma, nu se schimba nimic, este ca si pana acum (which is ok...).

  18. #838 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Da, la fel ca pana acum. Imi cer scuze pentru confuzia creata.

  19. #839 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Te lasa sa bagi ce regiune vrei tu si ce adresa vrea muschiu“ tau. Dar nu cei plati in moneda locala decat cu un card emis in acea tara. Deci Argentina, Brazilia....Finlandia ( ) pica din start

  20. #840 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E o limitare artificiala. Daca am cont deschis in moneda locala, de ce ar conta ce tara mi-a emis cardul? Bineînțeles că la Revolut mă refer. Oricum, la băieții ăștia nu e ca la Sony, să îți poți face conturi secondary pe toate regiunile și să iei carduri valorice?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 66 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox Series S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 164 Last Post: 17-02-2024, 00:44
  2. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Xbox 360 By Mika in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 15756 Last Post: 18-09-2021, 00:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts