Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce harti jucam?

Voters
123. You may not vote on this poll
  • Afghan

    49 39.84%
  • Derail

    19 15.45%
  • Estate

    28 22.76%
  • Favela

    38 30.89%
  • Highrise

    37 30.08%
  • Invasion

    22 17.89%
  • Karachi

    28 22.76%
  • Quarry

    26 21.14%
  • Rundown

    19 15.45%
  • Rust

    29 23.58%
  • Scrapyard

    23 18.70%
  • Skidrow

    25 20.33%
  • Sub Base

    33 26.83%
  • Terminal

    46 37.40%
  • Underpass

    16 13.01%
  • Wasteland

    31 25.20%
Multiple Choice Poll.
Page 3 of 42 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 838

Thread: Call of Duty: Modern Warfare 2 Championship PS3

  1. #41 SP
    Member Imouthes's Avatar

    Team ...

    Team DM-C One ...

    imouthes, kobayashy, caine_rau ... avem cele mai multe partide killzone impreuna, daca se rezolva cu campionatul mi-ar place sa facem echipa impreuna ...

  2. #42 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Quote Originally Posted by Nonelito View Post
    Imediat se rezolva daca era pe treishaizeci
    Daca n-avem sustinatori, sponsori alea, alea.....

  3. #43 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by eXistenZ View Post
    pai ce ne zici noua noi suntem cu PS3 dute pe threadul xbox360 si vezi acolo
    Pai cu un comportament ca asta, ni se umplu inimile.

    Quote Originally Posted by Nonelito View Post
    Imediat se rezolva daca era pe treishaizeci
    Daca nu ma inseala memoria, in acest moment se desfasoara un alt campionat (Fifa) care este tot pe PS3. Mai aveti replici din astea pline de har?

    LE: Si ca tot suntem considerati ca facem diferente intre platforme. Era gandit un campionat pentru Uncharted 2. Se tinea cont si de Modern Warfare 2, doar ca inca dezbateam pentru a fi pe ambele platforme.

  4. #44 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Nonelito View Post
    Imediat se rezolva daca era pe treishaizeci
    Imi place cum iti dai arama pe fata de fanboy cu fiecare ocazie, ba mai primesti si thanks-uri pe treaba asta. Ce legatura are platforma. Daca era un campionat organizat, anuntat si initiat de ConsoleGames.ro, treaba era facuta pana acum.
    Asa, un campionat bagat pe gat, sa il organizeze cine l-a propus, are mana libera. Nu inteleg de ce trebuie sa fie tarat ConsoleGames.ro in treaba asta. Sau, trebuie sa stea drepti si prezent tot stafful de fiecare data cand se trezeste cineva ca vrea campionat?
    Pana acum pe 360 campionatele au fost organizate de stafful ConsoleGames.ro cu tot ce a insemnat asta. De PS3 nu vreau sa imi aduc aminte cum a inceput cel de KZ2 si era sa inceapa si cel de FIFA, care in caz ca ai memorie scurta este in desfasurare. Asta ca sa iti iasa din cap cum ca pentru PS3 nu s-ar face ceva.
    Deja ma simt scarbit de afirmatia ta.

  5. #45 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Of, Doamne. Nu aveam nici o intentie sa se ajunga la astfel de schimbi de replici, credeam ca un astfel de campionat era deja in faza de dezbatere si credeam ca daca deschid un thread pe tema asta era mai usor sa se ajunga in stadiul de "gold". Nu am avut nici o intentie de "a va baga pe gat un campionat" si nu am cerut nimanui sa "stea drepti" la rugamintea mea. Nu am vrut sa se formeze ideea cum ca "as fi tarat" pe CG in treaba asta pur simplu mi se parea ca era benefic si pentru comunitate un astfel de eveniment. Nu vreti sa se desfasoare asa ceva, bine say it si facem ceva mai restrans doar cativa dintre noi, care accepta o competitie fara premii, sa participe. Nu cred ca e cazul sa se ajunga intr-un astfel de topic la replici rautacioase si la acuzari legate de interesul prezentat pentru platformele de joc. Am vb cu monkY via pm si in continuare astept un raspuns final. Meanwhile hai sa nu mai fim "rasisti".

  6. #46 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Greyhound, Mo, iar incepem, fiti voi aia mai filozofi si nu va mai bagati la replici intre fanboy's. Oricum, vine craciunul si trebuie sa fim si noi mai buni.

  7. #47 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Sper aceasta sa fie ultima mentiune adusa la capitolul Console Wars

    On topic totusi, pentru cei care sunt level mai mic si vreti un level mai mare pentru a pute folosi Perkurile sau Armele favorite va recomand modul Demolition, primesti foarte multe puncte pentru fiecare joc si e mai "n00b" friendly decat Search and Destroy.

  8. #48 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Imi place cum iti dai arama pe fata de fanboy cu fiecare ocazie, ba mai primesti si thanks-uri pe treaba asta. Ce legatura are platforma. Daca era un campionat organizat, anuntat si initiat de ConsoleGames.ro, treaba era facuta pana acum.
    Asa, un campionat bagat pe gat, sa il organizeze cine l-a propus, are mana libera. Nu inteleg de ce trebuie sa fie tarat ConsoleGames.ro in treaba asta. Sau, trebuie sa stea drepti si prezent tot stafful de fiecare data cand se trezeste cineva ca vrea campionat?
    Pana acum pe 360 campionatele au fost organizate de stafful ConsoleGames.ro cu tot ce a insemnat asta. De PS3 nu vreau sa imi aduc aminte cum a inceput cel de KZ2 si era sa inceapa si cel de FIFA, care in caz ca ai memorie scurta este in desfasurare. Asta ca sa iti iasa din cap cum ca pentru PS3 nu s-ar face ceva.
    Deja ma simt scarbit de afirmatia ta.
    Pai si am zis eu ca nu simpatizez o consola anume? Pur si simplu am fost de parere ca, in cazul in care un membru al forumului de pe aria 360 ar fi avut aceasta initiativa, ma gandesc ca ar fi fost ceva mai sprijinit. A fost doar o parere, una normala pe un forum de console.

    Nu trebuie sa te simti scarbit, asta doar in cazul in care ai mancat ceva stricat.

    Daca primesc Thanks, probabil ca si alti useri impartasesc aceeasi parere.

  9. #49 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Una este sa simpatizezi o platforma, alta este sa fi fanboy. Cand o sa iti dai seama de treaba asta (probabil niciodata) vei realiza ca de fiecare data cand vad asemenea posturi inseamna mancare stricata. Daca voiai sa nu pari fanboy argumentai de ce crezi tu ca daca initiativa ar fi fost luata de vreun posesor de 360 lucrurile ar fi fost altfel. Dar deja cer prea multe si am scris prea mult pentru cineva care nu merita nici macar aceasta atentie.
    Noi sa fim sanatosi, prin posturile tale vad ca iti bati joc de comunitatea din care faci parte.

  10. #50 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Una este sa simpatizezi o platforma, alta este sa fi fanboy. Cand o sa iti dai seama de treaba asta (probabil niciodata) vei realiza ca de fiecare data cand vad asemenea posturi inseamna mancare stricata. Daca voiai sa nu pari fanboy argumentai de ce crezi tu ca daca initiativa ar fi fost luata de vreun posesor de 360 lucrurile ar fi fost altfel. Dar deja cer prea multe si am scris prea mult pentru cineva care nu merita nici macar aceasta atentie.
    Noi sa fim sanatosi, prin posturile tale vad ca iti bati joc de comunitatea din care faci parte.
    Nu stiu daca in secunda 2 s-ar fi rezolvat ceva, dar probabil ca initiativa ar fi avut mai multe sanse de reusita pentru ca in principiu, tu si Mo aveti jocul pe 360, corect? Asta e singurul argument al meu. Nu ca o comunitate a unei console e mai favorizata ca cealalta.

    Fanboy in sensul adevarat al cuvantului nu sunt, dar dupa ce am aruncat pe fereastra vreo 22 mil (la vremea ei) pe o consola predispusa la autodistrugere, iti poti imagina.

    Totodata, a fost ciudat cum propunerea a fost taiata din scurt in secunda 2. Origum, daca argumentul meu de mai sus nu este unul corect, atunci my bad...

  11. #51 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by Wickyz View Post
    Sper aceasta sa fie ultima mentiune adusa la capitolul Console Wars

    On topic totusi, pentru cei care sunt level mai mic si vreti un level mai mare pentru a pute folosi Perkurile sau Armele favorite va recomand modul Demolition, primesti foarte multe puncte pentru fiecare joc si e mai "n00b" friendly decat Search and Destroy.
    Eu sunt iara la level mic fiindca am trecut la prestige 1,si nu mai am nici o arma deblocata,tb sa bag iar ca migul sa-mi deblochez ACR-ul

  12. #52 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Nonelito View Post
    Nu stiu daca in secunda 2 s-ar fi rezolvat ceva, dar probabil ca initiativa ar fi avut mai multe sanse de reusita pentru ca in principiu, tu si Mo aveti jocul pe 360, corect? Asta e singurul argument al meu. Nu ca o comunitate a unei console e mai favorizata ca cealalta.
    In momentul de fata ConsoleGames.ro este prezent in organizarea unui concurs, cel de Fifa. Care, se desfasoara pe PS3. Daca ConsoleGames.ro s-ar fi implicat in organizarea unui concurs de MW2 s-ar fi facut prin vot public, pentru a se alege platforma. Cum thread-ul de fata nu a fost creat de niciun reprezentant al ConsoleGames.ro, argumentele tale sunt pur si simplu fanboy-istice. Ca iti place sa recunosti sau nu, asta e alta poveste. Te-ai bazat pe simplul fapt ca Mo si cu mine avem jocul pe 360, un argument foarte "puternic" care imi intareste afirmatiile.

    Hai sa lasam lumea acum sa-si faca damblaua pe acest thread si sa nu ii mai deranjam.

    P.S. Nu este nimeni constrans, cenzurat sau interzis. Se pot crea infinite campionate "hostate" de membrii acestei comunitati. Dar, cand un campionat va purta numele de ConsoleGames.ro acesta va fi organizat cu acceptul si asistenta noastra, a echipei ConsoleGames.ro.

  13. #53 SP
    Member cristian77's Avatar
    Adevarul e ca fara implicarea staffului CG,nu se cam face nimic,uite de exemplul ideea de campionat la Uncharted 2,care a murit
    atat de repede cum a luat nastere,a vrut Renegade ceva,dar...Nu stiu neaparat daca e vorba de premii,dar exista un aer mai "oficial"
    si mai serios daca organizeaza CG

  14. #54 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Daca ConsoleGames.ro s-ar fi implicat in organizarea unui concurs de MW2 s-ar fi facut prin vot public, pentru a se alege platforma.
    Not fair,but that's just me.Ar trebui ca ambele platforme sa aibe cate un campionat,asa e corect fata de toti de pe forum care joaca MW2.

  15. #55 SP
    Member slabunator's Avatar
    Eu as vrea campionat CG pe ambele platforme, chiar daca e fara premii.

    Important e sa se stranga lumea si sa ne simtim bine..that' s all.

  16. #56 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    pai si ce e asa greu sa se faca campionat pe ambele platforme? 2-3 binevoitori se ocupa de regulament si programari, dam fiecare cate 3 lei pentru premii and there you have it...va agitati ca mustele in lapte aiurea si va certati.

  17. #57 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    pai si ce e asa greu sa se faca campionat pe ambele platforme? 2-3 binevoitori se ocupa de regulament si programari, dam fiecare cate 3 lei pentru premii and there you have it...va agitati ca mustele in lapte aiurea si va certati.

    E ca si rezolvata problema daca nu primim sponsorizarea din partea adminilor. Stiu ca o sa radeti, dar daca mai vad un singur post console wars, nu stiu ce (ii) fac.

  18. #58 SP
    Member Painkiller's Avatar
    eu zic ca ar trebui sa se tina un eveniment organizat, cu premii sau fara, pentru ca pe psn se joaca foarte haotic si nu arata in nici un sens valoarea fiecarui jucator, in principal din cauza stilului de joc diferit: unii sunt run'n'gun si obtin o ratie aproximativ egala cu 1.00 pentru ca pot fi buni sa faca killstreak-uri mari, dar pot fi omorati foarte usor de camperi si atunci au si deathstreak-uri mari, si mai sunt si camperii care de obicei termina jocul pe primul loc cu vreo 30 de killuri si doar 5-6 death-uri. un eveniment in care sa se joace organizat si cu un scop ar fi binevenit.

  19. #59 SP
    Member Atrium's Avatar
    Totusi, cum au spus si cei de mai sus, de ce stam pe loc in niste detalii ? Sa jucam sub sigla unui campionat CG si atat !

    Adica macar sa se faca ceva, da-le-nspre sfincter de premii !

  20. #60 SP
    Member Imperatore's Avatar
    si eu as juca fara premii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 42 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011) By G-XtremE in forum Console Club
    Replies: 644 Last Post: 31-05-2013, 20:33
  2. Recrutam jucatori clan Call of Duty:Modern Warfare 3 PS3 Online By PayneKiller in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 25-05-2012, 15:02
  3. Replies: 14 Last Post: 24-05-2012, 20:43
  4. Replies: 66 Last Post: 02-04-2010, 13:46
  5. Replies: 13 Last Post: 18-12-2009, 12:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts