Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 57 of 58 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 1143

Thread: PlayStation Move

  1. #1121 SP
    Junior Member Magarusu's Avatar
    Subscriu, am vazut zeci de review.uri, zeci de filmulete, am vazut si testat toate alternativele la move, si trebuie sa recunosc ca pe langa faptul ca sunt retarde pentru retarzi te si fac sa arati ca un retard, singurul care are jocuri adevarate este move.ul, restul sunt niste idioteni pentru copii de clasa a 4a vorba lui kevin butler pe langa ps3 am si xbox si am preferat sa imi cumpar doar move, dupa move au venit toate celelalte: sub controler, sharpshooter, isi merita toti banii. In plus sunt 100% sigur ca nu am sa cumpar kinect doar pentru ca au luat de 2-3 4 sau 5 ori mai multi insi kinect, manipulare in masa nu altceva... , numa bine.

    Sent from my R800i using Tapatalk

  2. #1122 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by TaSe88 View Post
    @Tudoran, tu ti-ai facut de multa vreme clara "iubirea" ta fata de PS3. nu stiu de ce mai continui.
    fanboy stai jos! multumesc . Nu stiu cum am facut eu de mutla vreme clara "iubirea" mea fata de PS3. Banuiesc ca tu vrei sa zici ca eu sunt anti ps3..ca si cum as fi un fanboy Microsoft sau Nintendo. Afla ca eu am un PS3 cu Move, Singstar si o gramada de jocuri originale si mai am si alte produse Sony care nu sunt modate (PS2+ PSP impreuna cu un teanc de jocuri). Asa ca nu poti comenta ca nu imi place brand-ul Sony.

    Nu stiu ce am postat asa de mult ca sa arat ceva dispret fata de firma japoneza. Eu spre deosebire de tine vorbesc din proprie experienta si nu ma folosesc de fanboy-ism. Am Move intr-adevar. Demo disk-ul l-am jucat cu prietenii doar de cateva ori dupaia si-a pierdut farmecul. La fel si The Shoot. Cred ca o singura data am zis sa bag jocul in consola si sa imi fac de cap. Iar la celelalte jocuri la care ma pot juca cu Move (am KZ3 si Heavy Rain) prefer sa le joc stand jos si fara sa imi fac prea multi nervi sau obosindu-ma (dualshock 3 ftw).

    Eu dau dreptate celui care a scris articolul respectiv: cand am vazut la E3 prima data move-ul si ce jocuri a promis ma asteptam la mult mai muilte. Uite ca a trecut vreme buna de la lansarea lui si mai nimic pentru Move nu ma tenteaza: No more heroes ar fi exceptie si o sa cumpar House of the Dead Overkill cand o sa se lanseze. Da in rest chiar nu vad nimic super tare cum ma asteptam. De atata vreme tot caut pe net stiri legate de un RPG cu Move ca OPTIUNE PRINCIPALA de butonare, nu ca alternativa la DS3. Eu vreau jocuri facute sa fie jucate cu Move. Te-ai uitat la majoritatea jocurilor pt Wii? Alea se folosesc in mare parte DOAR DE motion controller. Foarte putine te obliga sa folosesti controler-ul clasic. Daca vreau ceva clasic atunci am de unde alege. Eu vreau ce mi-au aratat in video-ul lor de prezentare: tras cu arcul in inamici, aruncat de shuriken-uri, sword fighting si multe altele.

    Asa ca o sa te rog de acuma sa lasi fanboy-ismul la o parte si sa deschizi ochii la realitate: daca nu o sa aduca niste jocuri cu adevarat bune folosing Move-ul atunci sa nu se astepte sa aibe vanzari cum au avut cei de la Nintendo. Bine ca au lansat jocul ala in care te dai pe un scaun de birou sau alte jocuri care nu au uimit cine stie cat de mult. Cand o sa lanseze un "Demon's Souls like game" facut pentru Move, nu te teme ca o sa dau pre order pe loc la collectors edition .

    pfff auzi la el: articole anti PS3 intr-o sectiune PS3... kids fanboys these days

  3. #1123 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Quote Originally Posted by TaSe88 View Post
    aproximativ 70% mai multa acuratete
    lag de 500 ms.
    Si mie tot asa mi-o dat .
    Tu o tii sus si tare cu FPS-urile. Eu ma gandesc ce joc sa-mi cumpar sa nu aiba pistoale. Daca pe tine te multumeste ca o pus la kz3 sa joci cu move ma bu cur pt. tine. Poate nu toti considera shooterele apogeul industriei de jocuri. Incearca sa nu fii prea uimit.
    Si eu am move si chiar daca nu l-am folosit exagerat de mult mi-o placut pana acuma(desi astept un RPG pt el). Aproximez ca dupa vacanta o sa-mi iau sports champions si top spin 4 care chiar merita pt move (parerea mea). Am singstar dance si mi se pare mult mai slab decat jocul cu dans pt. kinect. Cauta pe youtube un prunc ce danseaza in fata tvului cu kinect.
    Ca sa nu te obosesti tu sa scrii, da, m-am bagat in discutie numai pt ca il cunosc pe Tudoran, nu pt. am idee despre ce se vorbeste aici.
    Sper sa dai multe multe multe multe headshoturi.
    LE: Toti de pe CG care au ps3 il urasc defapt da is masochisti

  4. #1124 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Si eu am move si chiar daca nu l-am folosit exagerat de mult mi-o placut pana acuma(desi astept un RPG pt el).
    Ai incercat Dungeon Hunter: Alliance de pe PSN? Gasesti demo pe Store daca vrei sa-l testezi inainte sa-l cumperi.


  5. #1125 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Ii trebuie cuiva cumva UFC Ultimate Trainer for Move ? P.M. me in case.

  6. #1126 SP
    Member Moromete's Avatar
    ''move" pe naiba, dildo-ul ala e inert de cand a fost cumparat

  7. #1127 SP
    Member BatsBike's Avatar
    lazy boy ... inca mai joc,in weekend cu amici,sports champions ... in curand,imi vine Michael Jackson 'The Experience' care este compatibil move&wireless microphones ...

  8. #1128 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Hello, am o intrebare:

    ...ma pot juca: The House of the Dead Overkill Extended Cut doar cu ce contine pachetul move starter pack? Sau am nevoie si de Navigation controller

    In mod normal as avea nevoie doar de Motion controller (ca este un joc on-rail) dar...ma pot astepta la orice

    Thank you.

    *p.s.

    Intrebarea e valabila si pentru Dead Space Extraction.

  9. #1129 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Daca nu ai navigation controller, poti folosi controlerul PS3 clasic in locul acestuia. Dead Space Extraction se poate juca doar cu dildo-ul, dar recomand si navigation controller deoarece e mai usor si mai comod(schimbi armele si faci reload). Ma gandesc ca la House of the Dead situatia e similara. Oricum iti recomand sa iei pachetul complet pentru "move stuff".

  10. #1130 SP
    Member BatsBike's Avatar
    ceva s'a mai intamplat,intre timp,caci mai comentasem ceva despre jocul The Experience MICHAEL JACKSON ... probabil,problemele care le'a avut CG mai zilele trecute ...
    in fine ... mi'a sosit jocul,compatibil move&wireless microphones PS3 ... se poate dansa,se poate canta pe ritmurile marilor hituri MJ(sunt 30 de melodii,incluse)de'a lungul timpului ... recomandat momentelor de party cu PS3,nu numai fanilor megastarului ... stilul este asemanator Sports Champions ... sunt trofee,se deblocheaza moduri diverse in urma prestatiilor cu move sau cu microfonul(se poate dansa sau canta in echipa!) ... este un joc special pentru mine,oricum ...
    a,primul joc pe care'l vad in 1080p ...

  11. #1131 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Sony boss on Move:
    Speaking with OPM, Gara said Mobe was “great tech” but so far, the applications for it could have been better.

    “What I’m thinking is that it’s better suited towards the casual market, certainly, but we also are pretty clear that we could have done a better job on the titles we’ve had and we’ve brought to market for the PlayStation Move,” he said.

    “So there’s a job for us to do on the strength of games, and having seen what’s forthcoming gives me great hope that we can do a better job with Move as we look forward.

    “So we’re certainly not forgetting about it.”

    One of the biggest stand-outs for Move when it was announced, was the game Sorcery, which may finally pull those still on the fence regarding move over to the other side when it releases in May.
    You sure as hell could have done a better job. Daca ar fi lansat pana acum vreo 4-5 jocuri ca si Sorcery (sau mai bune), atunci situatia cred ca era total diferita. Asa lanseaza doar jocuri care au optiunea de a fi jucate...deci ori te joci normal cu maneta si de distrezi, ori te chinui cu un move. Nu s-au prins ca gamerii vor jocuri SPECIAL facute pentru Move (o chestie care cei de la MS au inteles-o destul de bine...oarecum)

  12. #1132 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Hello, am o intrebare:

    ...ma pot juca: The House of the Dead Overkill Extended Cut doar cu ce contine pachetul move starter pack? Sau am nevoie si de Navigation controller

    In mod normal as avea nevoie doar de Motion controller (ca este un joc on-rail) dar...ma pot astepta la orice

    Thank you.

    *p.s.

    Intrebarea e valabila si pentru Dead Space Extraction.
    House of Dead il poti juca doar cu Move, nu-ti trebuie nav controlerul, jocul e facut doar pt Move. La Dead Space Extraction e precum zice Rasko, e bine sa ai navigatorul.

  13. #1133 SP
    Senior Member Csander's Avatar

  14. #1134 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Sony has filed a patent for a Move controller that becomes hot or cool depending on your in-game actions.
    Attached Images Attached Images icon_xl.jpg

  15. #1135 SP
    Member Erikutzu's Avatar
    As dori si eu niste pareri..care a jucat...Ufc Training : se merita?are efect sau ii pur si simplu "for fun"?

    Fifa 2013 cum e cu move?

    Intentionez sa mi iau ufc plus move controler..am camera si cel cu bila albastra!

    Multumesc de raspunsuri

  16. #1136 SP
    Junior Member wwewwf96's Avatar
    Quote Originally Posted by Erikutzu View Post
    As dori si eu niste pareri..care a jucat...Ufc Training : se merita?are efect sau ii pur si simplu "for fun"?

    Fifa 2013 cum e cu move?

    Intentionez sa mi iau ufc plus move controler..am camera si cel cu bila albastra!

    Multumesc de raspunsuri
    Uita de Fifa cu Move. Atat am de zis si nu am nevoie de motive, crede-ma. In ceea ce priveste UFC-ul, este destul de bun, o sa curga apele de pe tine daca te tii bine de el. Spre exemplu daca o sa incepi un program de 30 de zile si o sa-l faci cap-coada, ar trebui sa se vada. Singura conditie este sa nu "trisezi".

  17. #1137 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Seriously? That s*it works?

  18. #1138 SP
    Member Erikutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by wwewwf96 View Post
    Uita de Fifa cu Move. Atat am de zis si nu am nevoie de motive, crede-ma. In ceea ce priveste UFC-ul, este destul de bun, o sa curga apele de pe tine daca te tii bine de el. Spre exemplu daca o sa incepi un program de 30 de zile si o sa-l faci cap-coada, ar trebui sa se vada. Singura conditie este sa nu "trisezi".
    Ok..thx de raspuns

  19. #1139 SP
    Junior Member soryn14's Avatar
    sunt nou in bransa move si as dori sa stiu daca este mai bun decat wii-ul am wii dar nu imi place deloc

  20. #1140 SP
    Member krOOm's Avatar
    Da este mai bun, este mai precis, mult mai precis acum depinde si de jocuri, ca sunt jocuri in care nu este optimizat cum trebuie MOVE ul

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 57 of 58 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts