Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 499 of 1175 FirstFirst ... 399 449 489 497 498 499 500 501 509 549 599 999 ... LastLast
Results 9,961 to 9,980 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #9961 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by vrc View Post
    ce hhd extern merge la ps3? as vrea sa pun filme(blue-ray),muzica,etc?
    Orice HDD formatat Fat32 conectat prin USB.

  2. #9962 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    PS3 exclusives which truly utilized Blu-Ray storage | GamersMint
    Most multiplatform games also utilize much more space on the PS3 than the 360, courtesy of uncompressed 7.1 Digital Surround Sound and higher bandwidth videos but it’s the PS3 exclusives that truly utilize the extra space on offer. Without further delay, here are the PS3 exclusives game that’s truly exploited and pushed the the limits as far as storage and content goes for PS3 games:

  3. #9963 SP
    vrc
    Junior Member vrc's Avatar
    si daca este NTFS si il formatez eu dupaia in FAT32 merge?

  4. #9964 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by vrc View Post
    si daca este NTFS si il formatez eu dupaia in FAT32 merge?
    Nu conteaza cum a fost formatat cand l-ai luat sau cum si de cate ori a fost formatat de cand il ai. In momentul in care il conectezi la PS3 trebuie sa fie pe el cel putin o partitie FAT32.

  5. #9965 SP
    vrc
    Junior Member vrc's Avatar
    ms frumos

    ---------- Post added 22-11-2010 at 04:10 PM ----------

    am luat un hhd extern wd elements de 500gb si la-m formatat in FAT32 ,dar cand il conectez in ps3 nu stiu cum sa il fac sa vada hdd?

  6. #9966 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Uncharted 3: Sony's Exclusive VGA 2010 PS3 Reveal? | N4G

    Sony has teased that a new PS3 exclusive will be revealed an December 12th, the day following Spike’s Video Game Awards 2010.

    So, what could it be? Uncharted 3 perhaps?

  7. #9967 SP
    Junior Member vmladin's Avatar
    Quote Originally Posted by vmladin View Post
    Salutari,

    Sunt din nou mandru posesor de PS3.

    Toate bune si frumoase, insa am citit ceva de curand. Va aparea un nou serviciu de inchiriere filme. VUDU.

    Presupun ca o sa am probleme in a accesa serviciul din moment ce am IP de RO, la fel cum nu pot accesa HULU.

    Netul il am printr-un router wireless MSI RG60SE.

    Stie cineva cum pot seta router-ul sa imi dea semnal printr-un proxy, in asa fel incat IP-ul final sa fie de US? Sau daca am un IP de proxy din US si il bag la setari in network direct in PS3 merge?

    Merci
    Are cineva o rezolvare la problema mea?


    Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

  8. #9968 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    Orice HDD formatat Fat32 conectat prin USB.
    Cristi, da te rog explica-mi un lucru. Daca eu am un hdd extern sa zicem de 1Tb si il atasez consolei, pai daca acel hdd trebuie formatat Fat 32, din cate stiu eu pe formatul asta nu merg fisere mari den ISO, MKV, etc. in acest caz cum voi putea sa vad filme de pe un hdd extern? Sau poate nu stiu eu....

  9. #9969 SP
    Junior Member DARKSIDEJOHN's Avatar
    salut! am si eu o problema,sper sa poata cineva sa-mi dea un sfat: aseara mi-am cumparat ac brotherhood sigilat, l-am bagat in consola si pur si simplu nu il vede. ledul albastru se aprinde dar la categoria 'games' nimic. l-am mai probat la inca 2 console ale unor prieteni si merge perfect. am jucat zeci si zeci de jocuri in 2 ani de cand am consola si e prima oara cand vad asa ceva. can anyone help me ???

  10. #9970 SP
    Member thomas's Avatar
    Quote Originally Posted by DARKSIDEJOHN View Post
    salut! am si eu o problema,sper sa poata cineva sa-mi dea un sfat: aseara mi-am cumparat ac brotherhood sigilat, l-am bagat in consola si pur si simplu nu il vede. ledul albastru se aprinde dar la categoria 'games' nimic. l-am mai probat la inca 2 console ale unor prieteni si merge perfect. am jucat zeci si zeci de jocuri in 2 ani de cand am consola si e prima oara cand vad asa ceva. can anyone help me ???

    Sal,

    Ai incercat alt joc,film BlueRay? sa nu fie de la unitatea BD-ROM.

  11. #9971 SP
    Banned asperas's Avatar
    Salut!Am o intrebare la voi?Am cumparat mafia 2 si avea dlcul acela free downloadat iar userul de la care am cumparat jocul mi-a dat datele lui(USER SI UN COD) si a zis sa le bag pe psn store ca sa pot lua addon-ul dar nu prea mi-a iesit si as dori pt ajutor din partea voastra dac nu e cu suparare!stima si respect

  12. #9972 SP
    vrc
    Junior Member vrc's Avatar
    am formatat hhd extern in fat32 dar cand pun muzica,filme,etc....nu vede nimic din acestea pe ps3?trebuie facuta vreo setare?

  13. #9973 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    Cristi, da te rog explica-mi un lucru. Daca eu am un hdd extern sa zicem de 1Tb si il atasez consolei, pai daca acel hdd trebuie formatat Fat 32, din cate stiu eu pe formatul asta nu merg fisere mari den ISO, MKV, etc. in acest caz cum voi putea sa vad filme de pe un hdd extern? Sau poate nu stiu eu....
    Din cate am auzit trebuie sa le imparti in fisiere mai mici de 4Gb (probabil prin arhivare).

    Quote Originally Posted by vrc View Post
    am formatat hhd extern in fat32 dar cand pun muzica,filme,etc....nu vede nimic din acestea pe ps3?trebuie facuta vreo setare?
    Dar HDD-ul il vezi? Muzica ar trebui sa o gasesti in sectiunea Music -> USB Device. Daca nu iti apare nimic poti sa dai pe USB Device si alegi display all.

  14. #9974 SP
    vrc
    Junior Member vrc's Avatar
    da .hardu il vede dar nu imi vede absolut nimik,nici muzica nici filme?si muzica vad ca daca apas vad ca apar ... dar filmele nu ?

  15. #9975 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Nu toate formatele sunt compatibile cu PS3-ul.

  16. #9976 SP
    vrc
    Junior Member vrc's Avatar
    am rezolvat problema ca sa vada filmele si muzica.. dar acum o alta intrebare as avea,pe fat32 nu merge fisiere mai mari de 4gb, cum as putea viziona un film de 11 gb pe ps3,am inteles ca este un program care taie din film si il face in mai multe parti,dar subtitrarea cum se face?sau exista un alt mod de a baga fisiere mai mari de 4gb?

    ---------- Post added 23-11-2010 at 02:26 AM ----------

    si ink o chestie,dc nu se vede subtitrarea la un film pus pe hdd extern? si pe media server merge?

  17. #9977 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    http://www.nextgn.com/2010/11/23/son...announcements/

    Already, the Internet has been set ablaze with rumors and speculation of what this exclusive could be. What we have done is filtered through these rumors and chosen the most likely games to be announced. So, here you have it – the most likely Sony game announcements are.

  18. #9978 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by vrc View Post
    am rezolvat problema ca sa vada filmele si muzica.. dar acum o alta intrebare as avea,pe fat32 nu merge fisiere mai mari de 4gb, cum as putea viziona un film de 11 gb pe ps3,am inteles ca este un program care taie din film si il face in mai multe parti,dar subtitrarea cum se face?sau exista un alt mod de a baga fisiere mai mari de 4gb?

    ---------- Post added 23-11-2010 at 02:26 AM ----------

    si ink o chestie,dc nu se vede subtitrarea la un film pus pe hdd extern? si pe media server merge?

    Nu stiu de ce te complici tu cu hdd extern cand ai putea sa folosesti PS3 Media Server.
    Iti citeste .iso, .mkv, fisiere arhivate, flac etc.

    In legatura cu subtitrarea, ea trebuie sa aiba aceeasi denumire ca si filmul.

  19. #9979 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by freezy View Post
    Nu stiu de ce te complici tu cu hdd extern cand ai putea sa folosesti PS3 Media Server.
    Fiecare cu "pasarelele" lui. Poate nu vrea sa foloseasca si calculatorul in acelasi timp.
    Din punctul meu de vedere functia de player video a PS3-ului este folositoare doar daca ai filmul pe un Blu-ray (original desigur). Pentru orice altceva exista PC-ul.

  20. #9980 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by freezy View Post
    Nu stiu de ce te complici tu cu hdd extern cand ai putea sa folosesti PS3 Media Server.
    Iti citeste .iso, .mkv, fisiere arhivate, flac etc.

    In legatura cu subtitrarea, ea trebuie sa aiba aceeasi denumire ca si filmul.
    Intra-devar cea mai eleganta solutie de streaming ramane PS3 Media Server, totusi nu pricep cateva lucruri: cum poti vedea meniul unui DVD?, de ce nu merge "salt inainte" pe film? fiindca nu merge decat derulare, iar daca-i dau "salt inainte" ma duce de la inceputul filmului voi cum procedati daca vreti sa sariti peste un pasaj? si foarte important, ma intereseaza daca prin acest media server se pierde ceva din calitate?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts