Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 510 of 1175 FirstFirst ... 10 410 460 500 508 509 510 511 512 520 560 610 1010 ... LastLast
Results 10,181 to 10,200 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #10181 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Quote Originally Posted by FRKALEX View Post
    Băi să-mi trag una de �mi termina downloadul la Heavy Rain Demo ... se blochează mereu la 77%

    Cred că nu o să mai downloadez �n timp ce mă joc..
    Am impresia ca download-ul este oprit in timpul jocului. Nu la toate, am impresia ca doar la cele care au multiplayer

  2. #10182 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Error: 8002AD23. Sunt conectat la PS3 printr-un router wireless, iar in timpul jocului (in PSN), dupa o perioada de timp ma deconecteaza cu eroarea 8002AD23. De precizat ca in timpul unui download din PS Store n-am niciun fel de probleme. Stie cineva vreo rezolvare?

    LE: Nu prea pot sa leg PS3-ul direct la net, asta ar insemna sa demolez jumatate de casa.

  3. #10183 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    8002AD23- Your playstation 3 is having trouble connecting to the playstation network. Try connecting your ps3 by wire, check your internet speed (if it's slow contact your ISP) Or stop that bit-torrent you got going in the other room and of course check your ports

  4. #10184 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Conectarea PS-ului "by wire" va fi ultima varianta incercata. Dupa cum am mai spus, asta ar implica o o adevarata nebunie. Viteza net-ului, este una foarte buna (cel mai bun internet de la RDS), legat de torrent, trebuie incercat, posibil sa fie deschis, insa parca am incercat si cu calculatoarele inchise si facea la fel. In seara asta mai incerc odata. Cand am cautat pe google acest cod de eroare, cele mai multe probleme le-am gasit legate de porturi, insa n-am priceput cum trebuie rezolvata. Am postat aici crezand ca cineva a mai avut problema asta si stie exact cum se rezolva.


    2. Cum pot sa-mi pun poza la semnatura? Am incercat toate BB Codes si nu mi-a mers in niciun fel. Merci.

  5. #10185 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by robert_11 View Post
    2. Cum pot sa-mi pun poza la semnatura? Am incercat toate BB Codes si nu mi-a mers in niciun fel. Merci.
    Nu se poate, din pacate. Nu sint activate.

  6. #10186 SP
    Member taz@'s Avatar

    Question

    IGN AWARDS
    PlayStation 3 (PS3) Games - Best of 2010 Awards - IGN

    Best story:Red Dead Redemption

    Funniest game:Costume Quest

    Best competitive multiplayer:Battlefield:Bad Company 2

    Best Co-Op game:Lara Croft and the guardian of light

    Coolest atmosphere:Castlevania Lord Of Shadows

    Most addictive game: Pac-Man championship Edition DX

    Most inovative gameplay:Heavy Rain

    Best character:John Marston(Red dead redemption)

    Best visuals:God of War 3

    Best soundtrack:Mega Man 10

    Best retro design:3D Dot Game Heroes

    Most bang for your buck:The Sly collection

    Most challenging:Mega Man 10

    Best quick fix:Hoard

    Best Sci-Fi:Vanquish

    Best horror game:Heavy Rain (WTF)

    Best fantasy game: Darksiders

    Best sports game:NBA 2K11

    Best blockbuster game:God Of War 3

    Best Ps3 game of the year:Heavy Rain

  7. #10187 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Pai din cate vad unii au poze. Sau au apucat sa si le puna cand erau activate?

  8. #10188 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by robert_11 View Post
    Pai din cate vad unii au poze. Sau au apucat sa si le puna cand erau activate?
    Nu au fost activate niciodata. Cine are poza la semnatura?

  9. #10189 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Si pe pagina anterioara sunt cativa care au in semnatura.

  10. #10190 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by robert_11 View Post
    Si pe pagina anterioara sunt cativa care au in semnatura.
    Semnul ala nu e pus cu bb codes, e pus din smilies. Sus la "user cp", "edit signature" si "smilies".

  11. #10191 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    La smiles nu mi-a trecut prin cap sa caut. Multam frumos.

  12. #10192 SP
    Member stefi's Avatar
    cand credeti ca vor face jocurile de ps2 combatibile pe ps3?

    ---------- Post added 14-12-2010 at 05:24 PM ----------

    compatibile*

  13. #10193 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    din cate am inteles eu eroare ta este de la internet slab, degeaba ai tu net de le RDS prin fibra, ca si mine, daca iti ti PS3 pe wireless, ca si mine, si ai peretii grisi.
    la mine de exemplu, stau la bloc, sunt 2 pereti intre router si ps3,iar un perete are cam 35 de cm.
    nici eu nu am optat pt cablu utp la ps3, pt ca imi este foarte greu,dar nu imposibil.
    personal m-am intalnit cu eroare asta, dar de foarte putine ori.
    ps:dimineata merge cel mai bine netu.am observat la downlod-urile de pe PSN, indiferent daca este update de firmware sau vreun demo.

  14. #10194 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Ma repet, nu cred ca este problema de la internet. Intre router si PS nu exista niciun fel de perete. Este doar o usa, care sta mereu deschisa, deci nu se pune problema de ce va interferente, iar distanta dintre cele doua este de maxim 3 m. Curios este ca dupa ce-mi da eroarea respectiva, si incerc sa ma loghez iar, nu merge. Trebuie sa ies din GT Mode si sa ma intrebe iar daca vreau sa ma leg la PSN. Atunci merge iar o perioada.

  15. #10195 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    se mai intampla. Vezi sa nu fie deconectat router-ul de la internet in momentul ala. Testeaza cu un laptop sa vezi daca atunci cand iti da eroarea pe PS3, iti functioneaza internetul pe laptop.
    O solutie ar fi sa nu folosesti bittorent pt ca iti mananca din banda, chiar daca ai internet rapid, traficul wirelless e limitat. Poti limita download-ul si upload-ul. Si mai e o explicatie.....sa fie chiar GT5 de vina. Am mai patit si eu de cand am GT5 dar pateam si inainte.

    Incearca sa pui PS3-ul in DMZ (ii deschizi toate porturile , ii aloci IP fix, cauta pe google cum se face daca nu te pricepi). Sa nu iti pui laptop-ul in DMZ, doar PS3-ul.

  16. #10196 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Am facut rost de un cablu. Am sa incerc in prima instanta sa leg router-ul direct de PS, daca nu merge nici asa, am sa ma documentez cum e cu DMZ. Multam oricum pt feedback. Va tin la curent.

  17. #10197 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Niciodata, vor lansa insa jocuri de tip "Collection".
    Ma surprinde, si in acest caz, ca Darksiders a castigat la fantasy game. A primit note mai mici decat God of War 3 sau Bayonetta.

  18. #10198 SP
    Member taz@'s Avatar
    Mda...sunt cam aiurea dar in mare parte le-au nimerit.Ce nu inteleg este ca,pe xbox la cel mai bun soundtrack au dat Dj Hero 2 si pentru ps3 Mega Man 10;de ce nu puteau sa dea pentru ambele Dj Hero 2 sau Mega Man 10?!si nu inteleg de ce nu au categoriile traditionale gen best rpg,best fps,best rts samd+cele mentionate de ei...

  19. #10199 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Intrebari:
    1.Se pot folosi DLC de zona 1 ptr jocuri de zona 2 ?
    2.Daca am trecut la un joc de la zona 1 la zona 2,salvariile de pe zona 1 merg si pe cel de zona 2 ?(intreb ptr ca am avut probleme cu PSP-ul)

  20. #10200 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Intrebari:
    1.Se pot folosi DLC de zona 1 ptr jocuri de zona 2 ?
    2.Daca am trecut la un joc de la zona 1 la zona 2,salvariile de pe zona 1 merg si pe cel de zona 2 ?(intreb ptr ca am avut probleme cu PSP-ul)
    Din cate stiu eu raspunsul la ambele intrebari e: NU.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts