Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 910 of 1175 FirstFirst ... 410 810 860 900 908 909 910 911 912 920 960 1010 ... LastLast
Results 18,181 to 18,200 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #18181 SP
    Junior Member sKyb0y's Avatar
    salut
    detin un ps3 slim si un led tv cu anynet+. a fost o perioada in care cand aprindeam ps3-ul se aprindea si tv-ul pe hdmi si etc. plus ca in meniul de source ps3-ul era identificat ca PS3 si nu hdmi.
    am umblat cu cablul hdmi si l-am scos si cand l-am pus ps3-ul nu mai este identificat de anynet si nici nu se mai aprinde si se stinge odata cu tv-ul.

    ce pot face ?

  2. #18182 SP
    Member claudiutk's Avatar

    Probleme si solutii Playstation 3

    Tv-ul probabil are o funcție de scanare a hdmi-urilor

  3. #18183 SP
    Junior Member sKyb0y's Avatar
    cand dau scan la hdmi imi gaseste un device player . cand dau sa ma conectez imi spune ca nu se poate conecta. dar daca ma duc manual pe hdmi-ul in care este bagat ps3-ul se schimba fara probleme.

  4. #18184 SP
    Member paulone's Avatar
    As mai avea o intrebare, merge modelul de hdd din link la PS3? As vrea sa-mi pun un hdd mai mare si m-am gandit la asta....
    Hard Disk Laptop Seagate Momentus ST9750420AS 750GB, 7200rpm, 16MB, SATA ST9750420AS - eMAG.ro

  5. #18185 SP
    Member Game101's Avatar
    Merge

  6. #18186 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    nu exista la TV un reset sau restore to factory settings? cine stie ce i-a ramas in "cap"
    in XBM HDMI Control este ON?

  7. #18187 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    sustin

  8. #18188 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by paulone View Post
    As mai avea o intrebare, merge modelul de hdd din link la PS3? As vrea sa-mi pun un hdd mai mare si m-am gandit la asta....
    Hard Disk Laptop Seagate Momentus ST9750420AS 750GB, 7200rpm, 16MB, SATA ST9750420AS - eMAG.ro
    Merge, dar iti recomand
    http://www.pcgarage.ro/hdd-notebook/...scorpio-black/

    Eu am avut probleme cu doua hdd externe seagate
    PS consolele ps 3 stiu ca vin cu hdd la 5400 rpm si 8 mb buffer, deci ai putea sa te orientezi spre asa ceva, e mai ieftin si din ce am citit nu este nicio diferenţa pt consola

  9. #18189 SP
    Junior Member LordOfChaos's Avatar
    Ii salut pe toti membri acestui forum, acesta este primul meu post. As avea si eu o intrebare: pot conecta o consola PS3 la internet printr-un stick de la Orange? Mentionez ca vreau sa iau o consola pentru a o folosi intr-o zona fara alt tip de acces la internet decat cel mobil oferit de companiile de telecomunicatii. In accest caz, voi putea sa ma conectez?

  10. #18190 SP
    Junior Member jadrian's Avatar
    Salut.
    De 2 zile mi-am luat fifa 12.In singleplayer toate bune si frumoase,dar cand am inceput sa joc online nu stiu daca am dus la final 3 meciuri din 20 din cauza deconectarii de pe serverele EA.
    Din ce am citit pe aici am inteles ca ar fi mai "sensibil" fata de fifa 11 la care nu am avut aceasta problema.
    Intrebarea mea este ce pot sa fac ca mearga normal ? Trebuie schimbate ceva setari la PS3 ? sau trebuie umblat la router ?
    Precizez ca am net de la UPC si e wireless.
    As fi recunoscator daca cineva ar putea sa-mi dea ceva solutii.
    Multumesc anticipat

  11. #18191 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @LordOfChaos nu va merge direct in consola, ai insa alte variante cu un dongle si anume sa il pui pe un laptop, sa faci sharing la net printr-un cablu crossover, ori sa cumperi un access point in care se poate infige un dongle, sunt speciale pt asa ceva. Cred ca si providerii gen Orange/Vodafone ofera astfel de solutii. VDF sigur. are un amic de-al meu.

    @jadrian incearca sa folosesti o conexiune wired. poate ai interferente pe reteaua wireless.

  12. #18192 SP
    Junior Member cris_fast's Avatar
    Salut, am si eu o intrebare, cand incerc sa ma uit la un episod dintr-un serial de pe vplay (subtitrat), nu imi afisaza diacriticile. Cum as putea rezolva asta? xD

  13. #18193 SP
    Junior Member sKyb0y's Avatar
    pe ps3 si tv hdmi control este on la fel si anynet.
    am scos tv-ul din priza peste noapte la recomandarea unor useri pe internet.
    o sa incerc si un factory reset la tv

    ms frumos pt ajutor

  14. #18194 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    nu se poate rezolva..nu au si Eastern European Coding

  15. #18195 SP
    Junior Member crazyboy4yo's Avatar
    cu ce te uiti la vplay? direct din browser, sau este aplicatie in store?
    imi spuneti va rog si cum pot sa downloadez youtube? in store am gasit doar versiunea pentru ps vita

  16. #18196 SP
    Junior Member LordOfChaos's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    @LordOfChaos nu va merge direct in consola, ai insa alte variante cu un dongle si anume sa il pui pe un laptop, sa faci sharing la net printr-un cablu crossover, ori sa cumperi un access point in care se poate infige un dongle, sunt speciale pt asa ceva. Cred ca si providerii gen Orange/Vodafone ofera astfel de solutii. VDF sigur. are un amic de-al meu.
    Multumesc pentru raspuns, luni am sa ma duc prin magazine sa ma interesez. As mai avea o intrebare: in varianta cu acces point, infig in el si dongl-ul acela, si stickul de la orange, si am internet wireless? In varianta asta, consola se poate conecta wireless la internet? Inca o data, multumesc.

  17. #18197 SP
    Junior Member cris_fast's Avatar
    Quote Originally Posted by crazyboy4yo View Post
    cu ce te uiti la vplay? direct din browser, sau este aplicatie in store?
    imi spuneti va rog si cum pot sa downloadez youtube? in store am gasit doar versiunea pentru ps vita
    ma uit prin Internet Browser xD

  18. #18198 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by crazyboy4yo View Post
    cu ce te uiti la vplay? direct din browser, sau este aplicatie in store?
    imi spuneti va rog si cum pot sa downloadez youtube? in store am gasit doar versiunea pentru ps vita
    Du-te la video din meniul XMB, si ar trebui sa gasesti acolo.

  19. #18199 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Youtube nu este in Store-ul de EU. Doar pe store de US gasesti varianta de PS3 in APPS->Social.

  20. #18200 SP
    Junior Member crazyboy4yo's Avatar
    daca imi iau un PSN credit card de US($) pot sa il folosesc la un cont de UK? sau trebuie sa imi fac un cont de US pentru el?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts