Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 1175 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 110 510 1010 ... LastLast
Results 181 to 200 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #181 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea Badea View Post
    De ce ti-ai tine consola pe Europa cand doar de pe US poti cumpara de pe PS Store?
    Pai oricum, eu am 5 conturi: RO, US, UK, JP si HK. Cumpar de pe us si joc online pe ro.

  2. #182 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by canibalu View Post
    Iata ca cei de la GT s-au indurat si au facut un review maretului SW:TFU....6.9...
    Gametrailers.com - Star Wars: Force Unleashed - Review

    Mie imi spui? Intr-adevar un joc maret!!! Pe cg am luat ban ca m-am luat de rahatul asta de joc. Or fi adminii fani SW acolo si le-am ranit sentimentele. Anyway, fac ceva pe site-ul lor. M-am mutat definitiv aici!!!

  3. #183 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Adica nici aici nu scapam de tine?

  4. #184 SP
    Junior Member Soop's Avatar
    Rasko,du-te pe callofduty.ro

  5. #185 SP
    Junior Member Soop's Avatar
    As vrea sa-mi achizitionez si eu un router wireless si pt ps3 dar nu numai.Ce imi recomandati...Eu ma oprisem la unul din astea 3:
    Asus WL-520GC Router wireless
    MSI RG54SE II + US54SE II Kit Router wireless
    D-Link DI-524 Router wireless
    Voi ce spuneti?Nu prea ma pricep la acest capitol sincer sa fiu,astept sfaturile si sugestiile voastre
    Cheers...

  6. #186 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hmm... vad ca a iesit update la 2.43, desi nu e obligatoriu la download. Trebuie selectat manual. Interesant. Nimeni inca nu stie nimic despre el.

    i luv you Big Chief

  7. #187 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    pai daca specifici wireless sa inteleg ca vrei ca PS3 sa fie legat wireless ... mmm, elegant insa daca vrei sa vezi un film HD minim 720p o sa cam dai cu wireless-ul de pereti, trust me ! deja am incercat, nu cu router insa nu ma astept la mare diferenta pentru ca scade standard-ul n/g/b in functie de calitatea semnalului ... poate daca le tii antena in antena sa mearga giugiuc in rest cable rulez oricum chiar si asa iti recomand un router serios ... de la D-Link DIR 635 in sus ! chiar si D-Link DIR-615 Wireless N inca 70 ron in plus dar merita ! este alta clasa

  8. #188 SP
    Member drati71's Avatar
    Eu si inca cativa cu PS3 folosim routerul Asus WL-520GC. Eu sunt foarte multumit de el. Am legat la el wireless PS3 si laptopul, precum si un PC desktop prin cablu. Nu am intalnit nici un fel de probleme si merge excelent. Adevarul e ca si pe mine ma tenta un N Draft dar erau prea scumpe cand vroiam eu sa-mi cumpar si NU gaseam nicaieri in RO cu totul, adica router, card PCMCIA cu wireless N draft si card PCI pt PC cu aceiasi tehnologie.

  9. #189 SP
    Junior Member Soop's Avatar
    Q-poti fi,te rog,mai explicit in legatura cu filmele in HD si routerul.Nu inteleg ce legatura are mai exact routerul cu un film.Nu prea sunt in tema pe acest subiect si de aceea te rog sa-mi explici mura-n gura
    Cheers...

  10. #190 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Soop destul de simplu .. banuiesc ca nu planuiesti ca toate filmele sa le vezi de pe DVD/BluRay si atunci ai solutia streaming ... iar pentru asta ai nevoie de banda serioasa ... iar WiFi nu se descurca la treaba asta, pentru HD ai nevoie de 4MB/s + (teoretic) practic poate sa ajunga si la 30MB/s. In alte cuvinte daca planuiesti sa pui pe PC, server streaming e jalnic. Eu practic metoda asta o folosesc pentru filme, muzica, poze (PC cu TVersity pe el ca si server, PS3 ca si client). Intial am vrut conexiune WiFi intre PC si PS3 insa rapid m-am lasat de glume, practic filmele HD toate le vedeam in frame-uri, nimic cursiv. Asa am trecut pe cablu, Gigabit rulez

    Drati71 nu stiu ce sa spun, eu am incercat pe G insa nici G nu a fost G firar sa fie ! din 54Mbps am ajuns la 31Mbps si nici aia, pentru ca viteza de transfer se schimba automat in functie de semnal, daca este slab il trece mai jos si uite asa cu cit ai mai multe obstacole cu atit ajungi sa faci numai browsing si IM (eu nu am mare lucru practic doi pereti intre cele doua, distanta aprox 7m linie dreapta) Ce e drept ca am testat intre PC si PS3 direct, WiFi-ul placi de baza poate sa emuleze soft AP. In 2 zile o sa am un DIR635 si sint super curios sa vad ce o iesi insa nu am mari sperante.

  11. #191 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Life with Playstation update din Folding@Home. Puteti confirma daca e disponibil si pt Europa?
    Ma refeream in general daca e valabil la noi, sau doar pt usa, cum e movie store. Pt am facut update la 2.43 si ma intrat in folding@home dar nu mi-a aparut niciun update.

  12. #192 SP
    Manager paul's Avatar
    2.43 e doar pentru Japonia. Nu e nimic daca l-ai instalat.

  13. #193 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    2.43 e doar pentru Japonia. Nu e nimic daca l-ai instalat.
    Da, stiu, dar cum ramane cu "life with ps" update din folding? Daca stie careva ceva sa confirme.

  14. #194 SP
    Member Catallin's Avatar
    Pe wireless cu PS3-ul poti sa faci un download, sa vezi un clip pe youtube si cam atat. Daca vrei sa te joci sau sa faci streaming atunci nu mai are nici o sansa. Tot pe fir ramane baza.

    Daca ar fi sa-ti fac o recomandare de router ti-as zice Linksys WRT54GL. Il am de ceva timp, l-am recomandat si mai multor prieteni si este un router excelent. Acum 2-3 saptamani a fost si pe oferta si era 191 lei. Acum vad ca e 240. Oricum, eu zic sa dai un ban in plus si sa mergi pe el. O sa fii multumit.

  15. #195 SP
    Junior Member Soop's Avatar
    Ok va multumesc pt ajutor si promptitudine,voi analiza propunerile voastre combinate cu bugetul meu si va voi anunte ce am ales
    Cheers...

  16. #196 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Da, stiu, dar cum ramane cu \"life with ps\" update din folding? Daca stie careva ceva sa confirme.

    MusterBuster of the PS forums has said that a test form went out by mistake. He also said that launch details will come soon.
    Cam.. asta este treaba.. a fost ori leaked intr'o anumita masura de Sony sau pur si simplu "uitat" oe retea... Mai mult nu stiu...

  17. #197 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Cam.. asta este treaba.. a fost ori leaked intr'o anumita masura de Sony sau pur si simplu \\"uitat\\" oe retea... Mai mult nu stiu...
    Mersi de info.

    Life with PlayStation launched, then withdrawn


    Life with PlayStation launching today

  18. #198 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    A aparut oficial azi:
    PlayStation.Blog Start your ?Life with PlayStation?

    LE: A editat deja Playgame postul sau.

  19. #199 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    In sfarsit l-au lansat. A fost tinut destul de secret proiectul.

  20. #200 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Din ce am citi pe net se pare ca update-ul 2.43 ar face consola sa se miste un pic mai repejor prin meniu si aduce o imbunatatire pentru GT5P.

    I just downloaded the optional firmware 2.43 and the system actually seems more resposive. Anyway, I booted up Gran Turismo 5 and was browsing around the options when I noticed something interesting: When you uncheck the \\\\"Disable Advanced Downloading\\\\" it asks you to \\\\"accept\\\\" or \\\\"decline\\\\"

    In the past you used to get a warning message saying this feature would be enabled in a future firmware update. Well this message no longer pops up. I guess now we know what the firmware update did, possibly among other things.

    BTW, the advanced downloading system allows for peer-to-peer content uploading for faster downloads of GT-TV purchases, much like the MGO Beta P2P download option.
    Si ma gandesc totusi ca daca va fi ceva de peer-to-peer sa nu aiba cumva legatura cu Home si probabil cu alte jocuri, sa poti trimite content la alti jucatori. Din cate stiu se anuntase un future pentru Home cum ca ai putea sa faci video streaming catre prietenii tai. Pui un TV in camera din apartamentul tau virtual, rulezi un film si poti invita prietenii sa va uitati impreuna la acel film. Ar fi prea frumos

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 1175 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 110 510 1010 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: Yesterday, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts