Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 37

Thread: Problema sau mi se pare mie?

  1. #1 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar

    Problema sau mi se pare mie?

    am si eu o problema cu ps3-ul meu.defapt nush dak e o problema sau asa se vede pe monitorul si e diferenta intre el si un tv.monitorul este un benq e2200 hd full hd.il am conectat la ps3 printr-un cablu hdmi si problema este k in unele jocuri se vede textura mai nasol (la lost planet si dmc se vede in patratzele)sau in the club de exemplu mai in ceatza.de la ce sa fie?am niste poze facute cu telefonul.sper sa se observe problema.
    tin sa mentionez k am incercat toate posibilitatile cu rezolutiile 720p/1080i/1080p si tot la fel se vede+k am incercat si un alt cablu hdmi.
    dak stie cineva de la ce e sa imi zica
    pe langa toate astea in meniul la monitor nu pot intra in setarile de la display pt a fixa imaginea ,nici in meniul picture la dynamic contrast si nici senseye demo nu pot da on.am eu vreo problema sau e ceva cu toate astea?: )))))
    am testat aceste jocuri din imagine si pe tvul hdready de 66cm al unui prieten si se vad mai bine
    Attached Images Attached Images fotografii-0012.jpg fotografii-0013.jpg fotografii-0014.jpg fotografii-0015.jpg fotografii-0016.jpg fotografii-0017.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    man sincer dupa cum stii eu am E2400HD si nu am avut nicio problema. la modul ca am scos hdmi din tv si am bagat in el (asta dupa ce m-am chinuit sa scot de pe perete vechiul monitor si sa il infig pe acesta ) pus cablu dat drumu facut poza

    nicio setare decat adaugat la consola 1080p ca deh acum am cu ce

    din pacate nu tu textura low patratele sau ceva. am incercat sa caut pe net dar din pacate nu am gasit nimic decat de bine .
    poate este cineva cu monitor exact ca al tau si iti poate spune mai multe daca ii face la fel sau nu

    cheers

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    GrimmjowNo6: din pacate, unele monitoare se vad execrabil pe anumite inputuri (de obicei decodoarele pe acele inputuri sunt cele mai cheap posibile, tv out/tv in fiind de multe ori doar ca sa fie). Iti dau un exemplu cu un monitor foarte bun, un Dell 2407WFP. Care pe component se vede INCREDIBIL DE PROST fata de un amart de tv de 2 lei. Prin urmare, as putea sa-ti recomand sa incerci si un alt input (VGA, component, etc) si sa vezi daca e vre-o diferenta. Daca nu, ma tem ca va trebui sa-l lasi pe TV. Sau sa mergi cu el la garantie... Bafta !

  4. #4 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar
    dak merg cu el la garantie cu ce ma pot ajuta cei de la cel?

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by GrimmjowNo6 View Post
    dak merg cu el la garantie cu ce ma pot ajuta cei de la cel?
    Pai le arati ca pe intrarea respectiva se vede execrabil... Ar fi optim sa mergi la ei cu PS3-ul, si sa testezi pe alte monitoare. Daca ai noroc si pe altele se vede super, fie ti-l vor schimba, fie iti vor oferi un produs care sa fie ok. Iti recomand sa le spui ca ai luat monitorul pentru intrarea HDMI, nu pentru altceva... pentru ca s-ar putea sa dai peste un "destept" care sa-ti spuna cum ca "Uite dom'le pe VGA se vede perfect, de HDMI nu suntem siguri, ca este o tehnologie prea noua"

  6. #6 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar
    mda
    1.nu prea am timp cand sa ma duc
    2.e super departe de mine sediul
    3.nu pot sa ma car si cu monitorul si ps3-ul dupa mine k nu am unde le tine
    ce tampenie......numai mie mi se intampla

    ---------- Post added at 08:46 PM ---------- Previous post was at 08:29 PM ----------

    am incercat acum cablul hdmi-dvi si se vede la fel

  7. #7 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    incearca sa lasi consola in 1080p (rez nativa a displayului) si ruleaza ceva in 1080p ca jocurile de care zici tu sunt upscalate la rezolutia aia. ruleaza un bluray sau un joculet de pe PSN care suporta nativ rezolutia asta. daca tot ai problema atunci e clar ceva de la monitor insa tind sa cred ca e vorba de intrarea respectiva si nu de o problema cu displayul in sine. o solutie ar fi intr-adevar sa ii rogi sa ti-l schimbe.

  8. #8 SP
    Member dogdan's Avatar
    snap ...si eu vroiam sa imi iau monitorul asta pt 360 ....sa ne spui daca rezolvi ceva legat de problema ta...

  9. #9 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar
    dak am rez nativa 1080p jocurile de mai sus ruleaza pe 567p.iar dak am si 720p si 1080p ele ruleaza 720p.stiu asta pt ca imi indica o optiune la monitor.nush cat de curand o sa rezolv problema

    ---------- Post added at 11:02 PM ---------- Previous post was at 10:56 PM ----------

    si la condemned 2,saints row 2,naruto si motorstorm2 se vede mai nasoldefapt dak stau bn sa ma gandesc la toate e ceva nenregula

  10. #10 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar
    am mai observat o problema.la resident evil 5 demo cand stau in locuri mai luminate textura se vede ca in poza cu uncharted adik ca si cum nu ar avea filtere.daca ma duc undeva unde e mai intunecat isi revine textura si se vede cum ar trb sa se vada.sa fie de la monitor sau de la altceva?tin sa cred k nu e de la monitor dar nush dc

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Omule... deci ce ai vrea tu sa ti se spuna ? Atata timp cat zici ca ai verificat consola si se vede bine pe alt TV... atata timp cat ai verificat monitorul si se vede bine pe alte intrari... ti s-a recomandat sa mergi la garantie. Ai spus ca nu ai timp. Ca nu poti sa te cari cu monitorul. Cu alte cuvinte, astepti o solutie salvatoare prin care monitorul tau sa afiseze asa cum ar fi trebuit sa afiseze de la inceput. Eu m-am chinuit cu tv de 42" sa merg la service... daca e pe baniii mei, imi fac timp si ma agit. Dar daca tu nu vrei, sorry... can't help !

    P.S. Eu iti inteleg supararea... sorry, si eu sunt suparat acum. Dar macar eu incerc sa fac ceva pentru a repara. Vorbeste cu un amic care are PS3, si faceti un schimb/test... si daca nici asa nu te hotarasti ca e monitorul de vina, si nu vrei sa mergi la garantie, atunci lasa-l asa, ca se vede "bine" !

  12. #12 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar
    nici pe alte intrari nu se vede mai bine. oricum marti ma duc cu el la service

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by GrimmjowNo6 View Post
    nici pe alte intrari nu se vede mai bine. oricum marti ma duc cu el la service
    Asa te vreau ! Stiu, e chin sa te cari cu el... dar dupa aceea o sa te poti juca si tu fericit ! Bafta multa la service ! Si incearca totusi sa te duci cu un PS3, un dvd player (sau orice iti face aceleasi probleme) ca sa le demonstrezi alora, ca mi-e sa nu dai de capcauni.

  14. #14 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar
    sau de oameni care nu se pricep si zic k e de la ps3 sau gasesc alt motiv stupid.oricum chinul nu era sa ma duc cu monitorul k e usor.are vreo 2 kile maxim.chinul era sa ma car si cu consola dupa mine de unu singur si sa mai merg si pe jos pana la sediu care nu stiu exact unde e..am vb cu un prieten si am rezolvat-o

    ---------- Post added at 10:44 AM ---------- Previous post was at 09:51 AM ----------

    inca ceva.am sunat ieri la service si mi-a raspuns o aiurita.i-am spus problema(cred k a ramas cu ochii incretiti k nu intelegea nik)ma intrebat daca am trimis mail si i-am spus k da dupa care imi zice"Pai asteapta sa iti raspunda colegul meu".nici pana acum nu mi-a raspunslol

  15. #15 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar
    cei de la service inca nu mi-au raspuns la mail si nici la telefon pentru a le spune dak pot trece pe la ei cu monitorul si ps3-ul maine.ce ziceti ar trb sa ma duc peste ei neanuntat?

  16. #16 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Omule draga tu ce crezi ca rezolvi stand in casa si asteptand sa cada solutia din cer? Cum spunea si Monky, si eu am mers cu plasma de 42" inapoi la magazin si avea cateva zeci de kg. Cu alte cuvinte, DA, mergi cat de repede la ei!

  17. #17 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar
    intre timp au raspuns si au zis k nu ei se ocupa de problemele monitoarelor benq si k sa sun la benq.ro sa vb si sa il ridice ei de la mine ceeea ce e mai favorabil pt mine

  18. #18 SP
    Member cloud's Avatar
    gg a trebuit sa caut in lista avatarul. chiar eram curios cum se termina. benq.ro....

  19. #19 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar
    am sunat si cik sa fac copie dupa nush ce,sa il impachetez k vine maine curierul sa il ia sa il duca tocmai in bihor.lolllll
    astia nu au sediu in bucuresti?

  20. #20 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Incredibil!!! Eu iti recomand OPC!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Frizerii mișto in București ? By zinodaur in forum Travel & Fashion
    Replies: 14 Last Post: 07-01-2015, 12:35
  2. Explicati-mi si mie va rog! By xfmarts in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 19-01-2013, 00:08
  3. Nu vi se pare stupid? By dwn3d in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 6 Last Post: 27-02-2012, 16:25
  4. Problema site sau schimbare ? By DeeJay-RainY in forum Help Desk
    Replies: 9 Last Post: 12-10-2010, 13:05
  5. Se pare ca i-au dat de cap ! By raducanmihai in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 20-10-2009, 11:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts