Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ati cumpara FragFX v2 la 290 lei oficial?

Voters
135. You may not vote on this poll
  • Da

    39 28.89%
  • Nu

    61 45.19%
  • Nu ma intereseaza

    35 25.93%
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 77

Thread: Oficial FragFX v2 in Romania. Ati cumpara?

  1. #1 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar

    Oficial FragFX v2 in Romania. Ati cumpara?

    Acest produs va fi importat oficial in Romania. Din punctul meu de vedere este o veste extraordinara dar as dori sa vad si parerile voastre. Produsul va fi adus oficial, factura, garantie (tot tacamul)


    Un pret estimativ ar fi de 290 lei (TVA inclus)

    Ati cumpara acest produs? cu argumente daca se poate





    The improved SplitFish FragFX v.2!



    The improved SplitFish FragFX v.2

    The FragFX v.2 features a separate right hand mouse controller and detachable left hand grip controller, ideal for experiencing the traditional PC mouse and keyboard style gameplay of shooter games in a console environment.
    • v.2: Improved optical mouse
    • v.2: Improved Frag button
    • v.2: Improved mouse sensitivity
    • v.2: Improved motion sensitivity
    • v.2: Improved mouse buttons
    • v.2: Improved d-pad
    • v.2: Improved games support
    Key FragFX v.2 controller features include:
    • The right hand mouse controller has the complete set of PS3 controller buttons. The mouse is used during game play to shoot, look left, right, up and down for that same PC style game play experience on the PlayStation 3.
    • The mouse is optimized for navigation within the recently announced PlayStation Home virtual world.
    • A menu mode on the mouse allows it to double as a regular mouse during menu selections. A lap mouse pad is included with the FragFX v.2 to allow for comfortable play in a living room setting.
    • The UNIQUE left hand re-programmable grip (nicknamed the "FragChuck" by G4TV) has the full range of 6-axis motion control for PlayStation 3 games - and can be programmed to trigger functions to reload a weapon or to rifle butt an opponent, by swinging the FragChuck.
    • The FragChuck also offers a game speed dial and frag button. When the frag button is pressed it slows the mouse down to incremental movement for smooth sniper shots. The speed dial allows for instant fast or slow overall game play. These two additional features let the user get out of battles as fast as they get into them.
    Attached Images Attached Images fragfx1.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Mi se pare o chestie foarte interesanta.
    Insa nu am vazut clar pana acum cum functioneaza, un filmuletz m-ar ajuta.
    Ar trebui sa pui si un link in postul tau, cu o descriere, ceva.
    de genu SplitFish Gameware

  3. #3 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Din greseala am votat da in loc de nu mai intereseaza,pt. ca ma descurc excelent cu "vechiul" controller

  4. #4 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    daca gaseste cineva un filmuletz cu modul de utilizare chiar sunt interesat.

  5. #5 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar

  6. #6 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Sincer,am votat "Nu ma intereseaza",ma descurc foarte bine cu controllerul original de la PlayStation3.

  7. #7 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    NU...nu cred ca as putea sa joc cu asa ceva...sau mai exact nu as avea nervi sa stau acum sa ma acomodez cu asa ceva...joc FB cu joystick-ul Ps3

  8. #8 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Ma descurc destul de bine cu controleru nu imi plac acesete 3rd party chesti.

  9. #9 SP
    Member dogdan's Avatar
    poate as cumpara daca as avea posibilitatea sa il testez inainte sa vad daca merita.

  10. #10 SP
    Member cristian77's Avatar
    Am votat nu,din cauza foarte multor pareri proaste pe net,care spun ca e diferenta foarte mare intre feelingul
    de mouse clasic de pe PC si acest FRAG fx,proasta calitate a materialelor(plastic,etc),butonul de fire necesita
    o apasare mai mult decat ferma,etc.Daca as avea posibilitatea sa incerc unul fara sa platesc inainte,si mi-ar place,
    as scoate banu din buzunar fara nici o problema,asa ca idee e super,tot timpul vei fii mai precis cu un mouse
    intr-un shooter.Incercati sa cititi parerile si review-urile de nota medie de pe net,acolo se spune si de bune si de rele

  11. #11 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Daca as avea bani mi-as cumpara unul.Asta ar inseman 2x controlere normale,de banii aia.Poate ca as juca mai bine cu un mouse decat cu controllerul actual,dar fiind la inceput in shootere,probabil ca ma voi acomoda...

  12. #12 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    cine il va importa
    sunt curios si de un review...am inteles ca prima versiune era de 2 lei
    sunt jocuri in care controllerul ps3-ului e super..si jocuri in care nu ma pot obisnui

  13. #13 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Am votat da pt. ca am alta senzatie in shutere cu un mouse.
    Dar si pt. ca, spre rusinea mea sau nu, nu ma pot acomoda cu controller-ul in shutere.
    A fost cazul cand am abandonat un joc ca nu puteam pune tinta pe un obiectiv care se misca in draci pe ecran.

    In romanica cred ca va fi la 340 'jucaria' asta si nu 290... si dupa stiinta mea va fi adus de un singur importator spre comercializare, excluzand pe cei care vand pe saituri gen okazii.

    Eu unul il urmaresc de mult timp si il voi cumpara.
    Apropo, costa risinos de mult, daca e sa ma intrebati pe mine, iar v.1 era praf la clitatea materialului (pe mouse mai ales).

  14. #14 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu am votat NU,pt ca e prea scump,daca ar fi la acelasi pret ca un controler obisnuit sau maxim 200 ron l-as cumpara,nici mie nu-mi prea place sa tintesc cu analog stick-ul dar la nevoie ma invat n-am ce face,sunt jocuri prea faine cum e KZ2 sau Gears of War ca sa nu le joc numai din cauza asta.

  15. #15 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    am votat nu,mouse e pentru PC nu pentru console

  16. #16 SP
    Junior Member M.A.D.'s Avatar
    O veste buna pentru un jucator, venit de curand in comunitatea PS3. Nu ma joc shootere pe PS3 fiindca nu ma pot obisnui cu controllerul, pe PC in schimb am cat de cat o experienta si imi plac foarte mult. Cu controllerul de PS3 trag numai in balarii.
    Personal pretul nu mi se pare exorbitant atata timp cat dam 200 lei pe un joc ne putem stoarce de inca 30% ca sa luam un accesoriu care sa imbunatateatsca experienta de PS3 in multe jocuri. Momentan toata incertitudinea mea se indreapta catre parerile nu tocmai laudative adresate primei versiuni. Dar din ce se lauda producatorul multe din acele buguri au fost rezolvate. Ramane de vazut cat este marketing in vorbele lor si cat adevar.

    Deci pana la sosirea lui are un vot Da din partea mea.

    PS: Salut comunitatea consolegames.ro ca nou membru.

  17. #17 SP
    Member cloud's Avatar
    da, as cumpara. shootere devin dintr-o data o placere cu ceva de genul.

  18. #18 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    pretul ar fi fost bun pe la 150-180 ron

    asa ca nu voi cumpara,joc destul de bine shoterele

  19. #19 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    din pacate am dori sa fie mai ieftin dar este pretul minim impus. sub acest pret nu se poate vinde oficial.

    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    In romanica cred ca va fi la 340 'jucaria' asta si nu 290... si dupa stiinta mea va fi adus de un singur importator spre comercializare, excluzand pe cei care vand pe saituri gen okazii.
    stiu despre ce firma vorbesti si da acolo este 340. dar nu este vorba de aceeasi firma. din pacate pretul impus este si asa mare pt Romania (290 roni cu TVA) dar astea sunt conditiile lor

  20. #20 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu as cumpara FrgFX. Ma descur destul de bine cu controllerul si pretul mi se pare cam mare. De bani aia imi iau 2 jocuri.
    Acest accesoriu e bun numai pentru shootere fiind inutil pentru alte genuri

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 34 Last Post: 04-02-2014, 19:50
  2. Replies: 98 Last Post: 28-09-2013, 17:12
  3. Replies: 29 Last Post: 01-04-2011, 21:20
  4. V-ati cumpara un joc de NES in ziua de azi ? By rodarkone in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 57 Last Post: 28-12-2010, 11:34
  5. Tom Clancy's H.A.W.X. - Lansat oficial in Romania By Dj Mo in forum Stories & Other News
    Replies: 17 Last Post: 24-03-2009, 14:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts