Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 148 of 246 FirstFirst ... 48 98 138 146 147 148 149 150 158 198 ... LastLast
Results 2,941 to 2,960 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #2941 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Am terminat penultima de la anduranta, adica cursa de 24 de ore de Le Mans.
    Premiu primit : Red Bull x2010 si GT-ONE Race Car (TS020)`99

  2. #2942 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by nicutapa View Post
    Am terminat penultima de la anduranta, adica cursa de 24 de ore de Le Mans.
    Premiu primit : Red Bull x2010 si GT-ONE Race Car (TS020)`99
    Premiul primit este Toyota Gt-One , X2010 ti l-a dat pentru ca ai facut lvl 35 B-spec , felicitari!

  3. #2943 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    are chef cineva de o cursa online ?

  4. #2944 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Nu urmeaza o singura trasa. Cand nu vii ca o racheta in spatele lor, de cele mai multe ori te blocheaza cand vrei sa depasesti. Daca te opesti pe loc, te ocolesc. Cand i-ai ajuns cu un tur din urma, se feresc ca sa poti trece.
    Sa-ti dau un exemplu de ce mi s-a intamplat (la A Spec) pe Nurburgring: primele curbe - franez tarziu, fara sa lovesc pe nimeni, ajung pe primul loc. Urmatoarele curbe - incerc sa ma mentin pe primul loc (erau masini putin mai puternice), insa intra 2-3 in mine, ma dau afara de pe traseu. Pierd cateva pozitii, revin pe traseu, ajung din nou primul... daca nu reusesc sa ma desprind de ei (sa ajung la o diferenta mai mare - macar 2-3 sec. ) sunt facut praf.

    Alt exemplu, de aceasta data la B Spec: pilotul meu (cretin) se invarte in mijlocul drumului (i-am dat Decrease Pace inainte de curba, vazandu-l mai agitat) si ramane acolo (s-a intors din linie dreapta la aproximativ 160-170), toti care erau in spatele lui (cred ca erau 4-5) folosesc aceeasi trasa, trasa pe care este si pilotul meu, rezultatul? Toti intra in el pana cand il dau din trasa lor "ideala".

  5. #2945 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Bine ai venit in lumea AI-ului GT5, AI = 0. Acesta este pe sine, nu il perturba absolut nimic. Nu ai ce sa faci decat sa treci peste asta

  6. #2946 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Hai sa vedem si partea buna .B-urile ne ajuta sa facem banii. Cu avionul de la RED BULL adica x2010, faci curse instant
    Aseara i-am dat-o la Gheorghita meu si am ramas masca. Pana faceau ceialalti o tura, eu aveam 3
    Oricum s-au fortat cu masina asta....
    Eu cred ca n-am sa fac Speciala cu VETEL niciodata ...

  7. #2947 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by nicutapa View Post
    Eu cred ca n-am sa fac Speciala cu VETEL niciodata ...
    Joci pe controller sau volan ?
    Daca vrei sa joci online cu noi incearca sa fi online in jurul orei 20

  8. #2948 SP
    Junior Member petreperieteanu's Avatar
    salut.ajutati-ma sh pe mine cu o pb.cum fac rost de un pickup truck pentru cursa de la amatori A spec?
    multumesc

  9. #2949 SP
    Senior Member Walkman's Avatar

  10. #2950 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Quote Originally Posted by petreperieteanu View Post
    salut.ajutati-ma sh pe mine cu o pb.cum fac rost de un pickup truck pentru cursa de la amatori A spec?
    multumesc
    O primesti mai tarziu facand alte etape sau daca ai banii, stai cu ochii pe used cars si o prinzi
    Si mai o varianta : mergi pe Market Place GT5 si soliciti una bucata masina imprumut

  11. #2951 SP
    Junior Member petreperieteanu's Avatar
    mersi

  12. #2952 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Joci pe controller sau volan ?
    Daca vrei sa joci online cu noi incearca sa fi online in jurul orei 20
    Eu joc cu volanul. Am un Logitech GT si pana acum aveam un suport rupt. Alaltaieri am dat de avionul lui Vetel, adica X2010 si mi-a rupt si celalalt. Nu glumesc. A vibrat ca totii draci. Eu il tin pe force feedback la 100% si probabil daca vreau sa folosesc masina aia, trebuie sa-l reduc foarte mult. Azi am sa-l lipesc cu ceva lipici power direct de suport si asta e. Cand o sa-l schimb, probabil va trebuie sa-l iau jos cu ciocanul
    Online m-as juca in fiercare zi dar eu nu pot decat dupa 22 ora RO. Daca vreti vinerea si sambata seara, stau pana dimineata. Pt mine oricum sunt nopti dedicate jocurile si ar super un GT5 online pana dimineata

  13. #2953 SP
    Member gpaul's Avatar
    Pot baga si eu un online azi, sunt liber.Lasati un numar de camera daca faceti careva lobby.

  14. #2954 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Daca joci cu volan nu este imposibil sa scoti macar bronz, crede-ma. Eu zic sa mai incerci , mai scade feedback putin si inearca din nou. Pierzi o gramada de XP si credite acolo , eu de la lvl 30 am facut lvl 34 si mai bine de jumatate doar din Vettel challenge , iei ~1.6 mil XP pentru gold la un traseu.

  15. #2955 SP
    Member gpaul's Avatar
    E chiar asa nashpa de controlat jucaria cu gamepad?

  16. #2956 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Daca joci cu volan nu este imposibil sa scoti macar bronz, crede-ma. Eu zic sa mai incerci , mai scade feedback putin si inearca din nou. Pierzi o gramada de XP si credite acolo , eu de la lvl 30 am facut lvl 34 si mai bine de jumatate doar din Vettel challenge , iei ~1.6 mil XP pentru gold la un traseu.
    Pai imi lipesc volanul si voi insista mai mult in weekend. Acum sunt inca deprimat din cauza lui si nu vreau sa-l vad cateva zile . Ma refer la VETEL

    ---------- Post added 04-01-2011 at 12:35 PM ----------

    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Daca joci cu volan nu este imposibil sa scoti macar bronz, crede-ma. Eu zic sa mai incerci , mai scade feedback putin si inearca din nou. Pierzi o gramada de XP si credite acolo , eu de la lvl 30 am facut lvl 34 si mai bine de jumatate doar din Vettel challenge , iei ~1.6 mil XP pentru gold la un traseu.
    Apropo de XP si banii. Cu XP e ok, adica iti dau ceva mai ales la anduranta dar la banii sunt super zgarciti
    Ieri am facut penultima etapa de la anduranta si am primit XP aprox 2.100.000 dar cash dar 209.000

  17. #2957 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Daca am tunat o masina nu pot banuiesc sa o refac la caracteristicile ei by default nu?

  18. #2958 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Modificarile de greutate si modificarile motorului nu pot fi scoase (din ce stiu, si scrie cand le faci). Celelalte (turbo, transmisie, sports ECU etc.) pot fi scoase din meniul Settings (inainte de cursa).
    Nu inteleg de ce n-au facut si in GT Life ca-n Arcade. Sa pot eu sa selectez cum vreau damage, daca vreau sa se goleasca rezervorul (damage 0, rezervorul nu se goleste - cel putin asa mi se pare) etc. Am cateva intrebari legate de acest mod:
    1. Oponentii isi aleg masina in functie de masina pe care am ales-o eu?
    2. Exista optiunea de a avea calificari (sau macar grid start?)?

  19. #2959 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Eu cred ca poti. Am vazut ca daca intri la garaj la tuning poti alege piesele default. Incearca, sper sa ajute.

  20. #2960 SP
    Member miami's Avatar
    Am si eu o intrebare legata de B-Spec . Am castigat aur la toate cursele din Beginner Series si din Amateur Series plus aur la prima cursa din Professional Series (cea cu Mini).Am 5648 Exp. si sunt la level 10. Ca sa pot juca urmatoarele curse imi trebuie level 11, deci trebuie sa fac 5894 Exp. ... imi spuneti si mie cum fac restul de 246 Exp ? Multumesc.
    @Bitza, mersi de sfat...nici nu incercasem , am crezut ca e ca la A-Spec

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 148 of 246 FirstFirst ... 48 98 138 146 147 148 149 150 158 198 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts