Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 147 of 246 FirstFirst ... 47 97 137 145 146 147 148 149 157 197 ... LastLast
Results 2,921 to 2,940 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #2921 SP
    Member stanzor's Avatar
    cum caut masini la second hand adica ,cand intru in used cars imi apar numa cateva, si eu vreau sa caut o anumita masina, nu stiu daca ma intelegeti.

  2. #2922 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Masinile de la used dealership se modifica de obicei dupa fiecare cursa(cred ca sunt random). Daca nu gasesti ce cauti, mai baga o cursa si apoi verifici ce a mai aparut nou acolo.

  3. #2923 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Apar 5 sau 6 masini dupa fiecare cursa, o cursa reprezinta o zi (ingame).
    Ceva metode eficiente pentru a face XP si Cr. rapid? Sunt level 20 si momentan nu prea am curse de facut (decat 2 - Historic Racing si GT All Stars, doar ca n-am masini suficient de bune pentru ele).

  4. #2924 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Cea mai rapida modalitate de a da "refresh" la lista de masini din Used Car Dealership este:
    - Intrati la prima licenta iB
    - Odata ce ati ajuns in meniul in care puteti da start la prima licenta, dati skip to next license
    - Fiecare Skip to next license aduce 6 noi masini (cred) in Used Car Dealership
    - Repetati pana la iB nr.5 (nu mai mult)
    - Reveniti in meniul Used car Dealership , voila! toate masinile sunt refreshed.

    Nu functioneaza pentru online dealership, acolo sunt refreshed saptamanal.

    ---------- Post added 01-01-2011 at 04:10 PM ----------

    Corectie.. licenta iB este defapt B

  5. #2925 SP
    Member stanzor's Avatar
    care vrea sa se bage la un drift cu mine ??? ????

  6. #2926 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar

  7. #2927 SP
    Member L0G1X's Avatar
    A fost foarte fun online, chiar dacă personal am avut ieri un lanţ de ghinoane: două acroşaje cu colegii forumişti + o scurtă dar eficace pană de curent c�nd recuperam mai cu s�rg timpii/locurile pierdute.
    După cum vă spuneam şi ieri �n cască (cine m-a auzit), vă recomand cu căldură să faceţi primul calup de Seasonal Races, deoarece �n 6 ianuarie expiră şi este păcat de tonele de XP + credite care le oferă (pentru cine nu ştie, acestea se acordă pentru toate locurile p�nă la cel obţinut - de ex. dacă vă clasaţi pe 4, luaţi XP+cash pentru 4-12). Unele sunt mai dificile, dar sunt şi foarte uşoare. Baftă şi salutări cordiale

  8. #2928 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Aseara am incercat sa fac cursa cu x2010 din SPECIAL dar e criminala. Aia nu e masina. E avion pe sosea. Volanul imi facea ca totii dracii de parca se dezmembra. Nu mai zic ca cea mai buna performanta a fost sa fiu la un 1 min in spatele lui Vetel. Si n-am iesit in decor ...
    Deci aia e provocarea suprema...

  9. #2929 SP
    Senior Member consol3's Avatar

  10. #2930 SP
    Senior Member Tekken's Avatar



    Cars allowed:

    Autobacs ARTA Garaiya '08
    Lexus WedsSport IS350 '08
    RE Amemiya Asparadrink RX-7 '06
    Subaru Cusco Dunlop Impreza '08

    Schedule:

    Round 1 - 5.01.2011 - Fuji
    Round 2 - 6.01.2011 - Suzuka
    Round 3 - 7.01.2011 - Monza

    Qualifying Round Start: 20:00
    Race Start: 20:30

    Race Rules
    :

    Car must remain stock!


    Tires: Racing Hard
    Oil Change: Allowed
    Engine Overhaul: Allowed
    Chassis Restoration: Allowed
    Installing Modified Parts: Banned!
    Tuning (Suspension, Aero, Trans): Allowed

    HP Limit: (TBD) ~325-330HP
    Weight Minimum: 1100kg

    Mandatory Pit Stop: 1
    Driving Line: On/Off
    Active Steering: Off
    Traction Control: Off
    Skid Recovery Force: Off
    Active Stability Management: Off
    Grip Reduction on Wet Track/Track Edge: Real
    Damage: Heavy

    Prizes:

    1st: TBD (an expensive car)
    2nd: TBD (an expensive car)
    3rd: TBD (an expensive car)



    Scoring:

    1 - 20 pts
    2 - 18 pts
    3 - 16 pts
    4 - 14 pts
    5 - 12 pts
    6 - 11 pts
    7 - 10 pts
    8 - 9 pts
    9 - 8 pts
    10 - 7 pts
    11 - 6 pts
    12 - 5 pts
    13 - 4 pts
    14 - 3 pts
    15 - 2 pts
    16 - 1 pts
    Attached Images Attached Images autobacs.jpg wedssport.jpg amemiya.jpg cusco.jpg

  11. #2931 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Lounge facut!

  12. #2932 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Exista event-uri care sa necesite mai mult de 1 pilot? (ma refer la B Spec) Merita, avand in vedere ca eu joc B Spec mai mult pentru masiniile pe care le primesti, sa-mi fac inca un driver? (banuiesc ca progresul celor 2 va fi mai lent).

  13. #2933 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Exista event-uri care sa necesite mai mult de 1 pilot? (ma refer la B Spec) Merita, avand in vedere ca eu joc B Spec mai mult pentru masiniile pe care le primesti, sa-mi fac inca un driver? (banuiesc ca progresul celor 2 va fi mai lent).
    @erik95: nu merită. Grigore al meu e lvl 31 și s-a descurcat lejer să ia gold de unul singur la cursele endurance de 2 și 3 ore. Și da, bănuiești corect, 2 pilots = 2x grind

  14. #2934 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    am citit si eu review-ul din Level ...care e faza cu "birthday glitch" ?..am inteles doar ca jocul ti-ar face cadou masinile lansate in anul nasterii...

  15. #2935 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Eu am un Gheorghe care e in cursa de 24 de ore de la Le Mans si rezista . E frectie asta cu B-urile. AI e slab dezvoltat. De ex sa nu va fie teama daca din neatentie uitati sa va puneti cauciucurile de ploaie cand incepeti o cursa pe ploaie. Si ceilalati participanti se iau dupa voi ..Stupid...mai stupid e ca eu nu uit si imi pun cauciucuri si ceialalati totii, uita ....
    Singurul lucru bun la B-uri e ca faci banii uitatandu-va la TV...
    Eu am editia signature si am facut tot eventul special pt calificari. E unul pe care il cheama ATLAS KEN sau ceva de genul asta si baiatul ala are in toate etapele 6..10..20 sec avans. Deci cum dracu a facut, nu stiu. Am incercat cu soferi diferiti, cu moral diferit, tehici diferite si degeaba...
    Cred ca e o porcarie concursul asta....

  16. #2936 SP
    Member slabunator's Avatar
    Nu stiu ce chinezism de gran turismo am luat, da la jocul meu o data merge marsalierul (triunghi), o data ba. Acceleratia si brake-ul din x si patrat nu functioneaza tot timpul, iar daca le schimb in R2 L2 nu merg deloc. . Singura constanta pe care ma pot baza e ca functioneaza directia din LS si acc/brake din RS.
    Alta manifestare oculta ar fii ca in modul split screen dupa ce am ales masinile mie imi arata o lista de driving options iar prietenului cu care joc alta, sa zicem ca mie imi lipseste optiunea de a seta abs-ul iar lui traction control-ul.

    Jocul l-am luat sigilat zona 2, instalat pe hdd, am testat cu mai multe manete,si dupa cum vehiculam, m-a lasat masca.

  17. #2937 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Poti incerca si pe alta consola cu acelasi disc si vezi daca se intampla la fel. Este putin probabil sa fie de la disc, mai ales ca era sigilat.

  18. #2938 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Mda... deci jur ca e ultimul joc pe care scrie "The Real Driving Simulator" si-l cumpar, pentru mai mult de 10$. B Spec este un mod total idiot! Deci ii dau masina pentru nivelul lui, 4WD, putere relativ mica... el face drift-uri in mijlocul drumului (uneori si-n linie dreapta). Ajunge de pe 1/2 pe ultimele locuri si asta se intampla de 2/3 ori pe cursa. Optiunile pe care le ai la dispozitie mi se pare inutile, era mai bine sa-i poti da "ordine"/sfaturi mai importante, cum ar fi modul in care sa abordeze virajele. AIul (fie ca e B Spec sau A Spec) este idiot, intra in tine pe orice traseu, urmeaza o singura trasa (d-asta urasc Nurburgring - pista e ingusta si esti facut praf). Pentru mine e dezamagirea anului.

  19. #2939 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    urmeaza o singura trasa (d-asta urasc Nurburgring - pista e ingusta si esti facut praf).
    Nu urmeaza o singura trasa. Cand nu vii ca o racheta in spatele lor, de cele mai multe ori te blocheaza cand vrei sa depasesti. Daca te opesti pe loc, te ocolesc. Cand i-ai ajuns cu un tur din urma, se feresc ca sa poti trece.

  20. #2940 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    B-Spec este intr-adevar o mare porcarie. Cand conduce Bugatti-ul de 1200HP sau orice alta masina n-are probleme, dar vad ca trebuie o masina cu cel putin 200HP mai mare decat ceilalti ca sa castigi o cursa. Am incercat event-ul cu Pick-up trucks pentru care aveam masina de la A-Spec, full tune, in jur de 650HP si prostul pune frana in curbele de pe circuitul de Nascar si ajunge la sub 100km/h. Am terminat cursa pe locul 10 pe cand la A-Spec i-am intrecut cu 3 sferturi de tur.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 147 of 246 FirstFirst ... 47 97 137 145 146 147 148 149 157 197 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts