Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 97 of 246 FirstFirst ... 47 87 95 96 97 98 99 107 147 197 ... LastLast
Results 1,921 to 1,940 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #1921 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    pai imi merge ok psn-ul... cat si alte jocuri, gen mag...

    credeam ca are asta niste setari mai speciale.
    in manualul din joc se precizeaza porturile folosite, am verificat si a fost ok, insa cand am intrat in lobby ala nu a aparut nici un server.

  2. #1922 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Stati putin ca eu nu inteleg. Nu mai merge camera rotativa in cockpit cum era on prologue? Sigur ati facut setarile la maneta/volan? Ar fi chiar urat sa nu te mai poti uita in masina fara sa folosesti head trackingul ala
    Eu asa am vazut, ca nu te poti uita liber in interior. Te poti uita stanga-dreapta, dar ai un unghi limitat asupra consolei. In Nfs Shift, pt cine a jucat, puteai vedea si in jos , vedeai picioarele pilotului, pedalele, schimbatorul, consola, iar in sus parasolarele etc. Eu cred ca doar atat putem vedea.

  3. #1923 SP
    Member justamodel's Avatar
    Ce suport de volan mi`am tras
    img_0154.jpg

  4. #1924 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Partea ca nu are free view in afara masinii mi se pare cea mai mare porcarie..poate vreau sa o admir din lateral sa vad cum pleaca de pe loc etc..sper totusi si aiba insa am cautat si nu am vazut ca ar avea..jocul abia sapt. viitoare imi ajunge .

  5. #1925 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Wow, citesc si alte forumuri dar asta e primul in care se plange lumea (citez "cea mai mare porcarie") ca nu e free view in masina. Just.. wow. Daca asta e cea mai mare porcarie, i'm happy to hear it !
    In Shift cred ca am folosit freeview in cockpit de 3 ori si de fiecare daca a rezultat o deviatie de le trasa ideala sau char mai rau lol.

    I know, i know, o sa scoateti ASul cu "a fost in productie 5 ani!!! asa ceva nu se poate - end of argument".
    Yep, asteptarile sunt enorme pentru jocul asta, damn nu mai pot astepta sa-mi ajunga si mie dar cred ca ar trebui sa fim mai realisti: nici un joc nu e perfect, can't be.

    Oricum parerile sunt impartite in felul asta din cate am vazut: ori iti place cum se conduce, iti place jocul si tot ce-ti ofera, ori e foarte slab, plin de bug-uri, boring, glitch-uri grafice. Nu prea e cale de mijloc cu el.

  6. #1926 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Ei....nu e nejucabil din cauza asta, dar vorba unui coleg de mai sus, ne placea si noua sa vedem masina din mai multe unghiuri, nu doar in photo mode sau in reluari.... sa vezi discurile de frana incinse sau sa vezi daca exista un damage vizual.

    Jocul e foarte bun, dar au facut atat tam-tam cu interioarele incat ma gandeam ca o sa iti poti regla pana si scaunul soferului.

  7. #1927 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am o intrebare, ce s-a intamplat cu damage-ul ala demential? Adica din review-uri si video-uri vad ca la ei "damage" inseamna un bumper atarnand usor... parca avea nu stiu ce damage realistic, de iti facea masina sa arate ca o adunatura de fier vechi.

  8. #1928 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    Oricum parerile sunt impartite in felul asta din cate am vazut: ori iti place cum se conduce, iti place jocul si tot ce-ti ofera, ori e foarte slab, plin de bug-uri, boring, glitch-uri grafice. Nu prea e cale de mijloc cu el.

    nu e numai alb sau negru... cum am mai zis.. jocul in stadiul actual este slab, chiar sub forza 3.
    ii trebuie pachuri... multe...

    are potential foarte mare si chiar cred ca in final, peste cateva luni o sa fie superb.

  9. #1929 SP
    Member rogele 1's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Ei....nu e nejucabil din cauza asta, dar vorba unui coleg de mai sus, ne placea si noua sa vedem masina din mai multe unghiuri, nu doar in photo mode sau in reluari.... sa vezi discurile de frana incinse sau sa vezi daca exista un damage vizual.

    Jocul e foarte bun, dar au facut atat tam-tam cu interioarele incat ma gandeam ca o sa iti poti regla pana si scaunul soferului.
    Ideea asta cu scaunul soferului trebuie trimisa la japii aia .Daca e simulator, sa fie asa pana la capat.

    Apropo.Eu eram hotarat sa imi iau jocul dar acum cand aud atatea critici nu mai stiu ce sa fac ((.Cum la jocul asta nu este demo,nu stiu ce sa fac .Va rog sa ma ajutati.Apropo,stiti ceva volan ieftin si bun care sa mearga pe ps3 ?

    Multumesc anticipat de ori.

  10. #1930 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    Wow, citesc si alte forumuri dar asta e primul in care se plange lumea (citez "cea mai mare porcarie") ca nu e free view in masina. Just.. wow.
    Tocmai am venit de pe cel mai mare forum de GT si impartasesc exact aceeasi parere cu tine.

    Peste 1-2 saptamani nu o sa mai posteze nimeni plangeri pentru ca toti o sa fie prea prinsi de joc

  11. #1931 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by rogele 1 View Post

    Apropo.Eu eram hotarat sa imi iau jocul dar acum cand aud atatea critici nu mai stiu ce sa fac ((.Cum la jocul asta nu este demo,nu stiu ce sa fac .Va rog sa ma ajutati.Apropo,stiti ceva volan ieftin si bun care sa mearga pe ps3 ?

    Multumesc anticipat de ori.
    un volan de tractor. e cel mai ieftin. De la Remat.

    Altul nu am curaj, eventual Logitech, ca jocul a cam fost facut pt Logitech.

    Eu zic sa iti iei jocul daca iti plac simulatoarele auto. are multe masini si o sa fie foarte distractiv cand se vor patch-ui unele in probleme. Nu o sa suporte japonezii sa le fie criticat jocul si o sa scoata patch-ul

  12. #1932 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    si mie mi-a disparut sunetul aseara, de tot. Am logitech z5500 prin optic. Dar mai patesc cateodata si la alte jocuri sau filme(la filme am un media player tot optic, si daca sar pasaje din film, sunetul nu revine tot timpul.), daca sting si aprind boxele se rezolva.

  13. #1933 SP
    Member Bogdan's Avatar
    C�te vise sfăr�mate aici, c�te critici ... și eu aveam așteptări mai mari de la joc dar eram conștient că totuși există probabilitatea de a avea așteptări exagerate. Este normal ca după 5 ani de ros unghii să vedeți fiecare pixel care nu �și are locul, tind să cred că totul sau pentru a nu suferii noi deziluzii ... aproximativ totul se va remedia, răbdare! Jocul merită, nu mai priviți din unghiuri moarte și �ntunecate!

  14. #1934 SP
    Member rogele 1's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    un volan de tractor. e cel mai ieftin. De la Remat.

    Altul nu am curaj, eventual Logitech, ca jocul a cam fost facut pt Logitech.

    Eu zic sa iti iei jocul daca iti plac simulatoarele auto. are multe masini si o sa fie foarte distractiv cand se vor patch-ui unele in probleme. Nu o sa suporte japonezii sa le fie criticat jocul si o sa scoata patch-ul
    Am din ala dar nu stiu cum sa il conectez cu ps3-ul.Am infipt in el cabluri si cred ca merge.Spune ceva pe engleza dar nu imi dau seama...ceva cu damaged,destroy in 50 seconds,die si alte chestii.

    In fine.Acum serios,cam ce volan mi-ati recomanda ?Banuiesc ca nu orice volan pentru pc merge si pentru ps3...

  15. #1935 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    "Yamauchi says many updates coming to GT5 in coming weeks and months."
    "With GT5 finally releasing today, Yamauchi-san also responded to criticism of the online feature set, revealing to Eurogamer, "Online updates are planned of course for leaderboards and matchmaking - [they're] all planned in the process of evolution."
    During a stage presentation earlier in the evening, Yamauchi pledged that his team would be "upgrading every week, every month" to improve the game, which took five years to develop.
    Yamauchi described the game as a "pet" that his team had "nourished and looked after," paying special tribute to fans, "all of whom have helped and supported us to develop Gran Turismo."
    Beneath a video screen slogan which read: "Today is not the finale. Today is only the beginning of a new era for Gran Turismo,"
    Se pare ca nenea Yamauchi, daca ar fi fost dupa el, avea de gand sa mai tina jocul in productie vre-un an doi . Macar acum stim ca vom avea updates aproape saptamanal si de ce nu, DLC-uri, premium cars etc.

  16. #1936 SP
    Member gpaul's Avatar
    Miracol, am reusit sa joc online....3 viraje.A mers fara lag pana am fost dat afara din cauza traficului cica.In lobby se vad acum o gramada de game-room-uri, insa rar pot intra in ele, si daca reusesc iar cursa e in progress, optiunea watch race nu imi merge, nu e nimeni pe traseu.
    Daca imi fac game-room propriu nu intra nimeni in veci, si optiunile cam lipsesc.Se pot restrictiona assist-uri, tip pneu si penalizari, insa clasele is foarte putine.Kart sau f1.Cred ca va fi greu sa dai peste game-room-uri echilibrate cand jocul ofera `1000`masini .Trebuie o restrictie HP.

  17. #1937 SP
    Junior Member CristianNr1's Avatar
    Daca e cineva totusi interesat de Gt5 am eu de vanzare
    Valabil doar in Cluj/Satu Mare

  18. #1938 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Gpaul ...pai o sa faci room-uri pt noi si atunci ne intelegem cam ce limita avem masini. Ca altfel, toata lumea joaca cu Zonda si nu mai are farmec asa mare.

  19. #1939 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si totusi ma poate lamuri si pe mine cineva legat de intrebarea mea cu damage-ul? Pe net nu gasesc...

  20. #1940 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Primul joc din serie pe care l-am incercat si din pacate nu e pentru mine. Totusi imi plac arcade-urile. M-am chinuit sa-l fac sa-mi placa dar.. jocurile-s facute sa te faca sa te simti bine. Nu am putut trai aceiasi experienta ca si iubitorii de simulatoare. NFS here I come

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 97 of 246 FirstFirst ... 47 87 95 96 97 98 99 107 147 197 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts