Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 99 of 246 FirstFirst ... 49 89 97 98 99 100 101 109 149 199 ... LastLast
Results 1,961 to 1,980 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #1961 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai rogele 1 esti constient ca si jocurile cu masini se impart si ele in mai multe categorii. Unele foarte arcade (Burnout, NFS Shift) si unele mai spre partea de simulare (Gran Turismo, Forza, Race Pro). Nu prea merg comparate doar pe criteriul ca au ca subiect central masinile. Pentru mine de exemplu NFS Shift este un stift, pentru ca a adus un joc arcade 100% pe circuit. Preferam sa ramana stradal si stiam o treaba.

  2. #1962 SP
    Banned I_Fabian_I's Avatar
    Gran Turismo 5 ma face sa lacrimez de bucurie

  3. #1963 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    cheer up guys . Good things are soon to happen
    VG247 � Blog Archive � Polyphony confirms GT5 online update for this weekend
    Polyphony boss Kazunori Yamauchi has confirmed an update to Gran Turismo 5�s online will go live this weekend.

    Speaking to Eurogamer, following the game�s online segment stuffing up with massive launch traffic last night, Yamauchi said the update will go live this Saturday, and will �refine the usability of the game to make it a better experience.�
    �We received a lot of demands for having more regulations placed on the online play. We�re going to perform an update on the 27th that will include things like max power restrictions and weight restrictions,� Yamauchi said.
    �It�s like a living creature, dynamically growing as we speak. I think it�s going to be hard to find an end to that process.�
    On yesterday�s problems, Yamauchi said: �The data centre was set up to handle 500,000 connections but the number of connections we received greatly exceeded that amount and there was a high chance of experiencing problems as a result.
    �The design of the GT game really integrates the online and offline parts. So the problems online actually affected the offline play as well.
    �Right now we�ve changed the number of simultaneous connections that are possible to one million, doubling the number, and we�re trying to gauge what will happen, but we don�t know at this point in time.�
    Gran Turismo 5 is out now

  4. #1964 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    NFS Shift are unele buguri, cele mai prost gandite meniuri dintre toate jocurile cu masini pe care am apucat sa le joc pana acum si comportament tare ciudat al masinilor, indiferent de cat de realistic sau arcade setezi tu sa fie masina. E singurul joc unde poti rasturna masini in linie dreapta, daca intri in ele. Sau treci direct pe sub ele. GT5 nu am jucat.

  5. #1965 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Da, incepe dansul. Citeam pe undeva ca urmeaza un patch, care sa adreseze Damage in Arcade si Time Trial + ceva pe la grafica (umbre, framerate, etc) Eu inca nu am apucat sa il joc, dar din ce citesc pe aici, au ceva de lucru la el. S-au dus vremurile in care bagai direct jocul si JUCAI, acum trebuie sa iei updates, sa bagi coduri de unlock, sa...

  6. #1966 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    "Yamauchi said: �It�s like a living creature, dynamically growing as we speak. I think it�s going to be hard to find an end to that process.��

    Nu e o creatura, e un simplu joc. Oamenii dau bani pe el, pe baza unor promisiuni. La metafore de genul asta Yamauchi pare ca nu a avut cățel cand era mic si transforma GT5 in pet-ul lui.


    "On yesterday�s problems, Yamauchi said: �The data centre was set up to handle 500,000 connections but the number of connections we received greatly exceeded that amount and there was a high chance of experiencing problems as a result.�"

    500.000 de conexiuni pregatite pentru unul dintre cele mai asteptate jocuri din istoria generatiei actuale de console

  7. #1967 SP
    Member Imperatore's Avatar
    probabil au avut 2mil. si i-au pus la pamant cu tot cu srvere.

  8. #1968 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    in orice caz jocul trebuie "peticit" foarte mult ca sa ofere macar jumate din lucrurile pe care le-a promis. Cred ca o sa avem cel putin 2-3 patch-uri pana la sfarsit-ul anului.

    Da cum a spus si ffocus, generatia asta de producatori nu mai creeaza jocuri gata 100% avand totul pregatit si oferind tot ce au promis. Acuma se grabesc sa prinda sarbatorile ca sa faca banuti frumosi, o sa isi ceara scuze politicos spunand ca nr incredibil de mare de oameni/exemplare vandute/meciuri online/etc i-a luat prin surprindere si ca o sa scoata cat mai multe patch-uri si DLC-uri ca sa isi ceara scuze .

    Pfai de mine ca in la consolele din celelalte generatii nu pateai asa ceva. Nu se mai fac jocuri ca pe vremuri

  9. #1969 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Am facut lobby. Incercati careva sa dea un join ca invite nu vad. ID: i_dj_mo_i

  10. #1970 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Pai rogele 1 esti constient ca si jocurile cu masini se impart si ele in mai multe categorii. Unele foarte arcade (Burnout, NFS Shift) si unele mai spre partea de simulare (Gran Turismo, Forza, Race Pro). Nu prea merg comparate doar pe criteriul ca au ca subiect central masinile. Pentru mine de exemplu NFS Shift este un stift, pentru ca a adus un joc arcade 100% pe circuit. Preferam sa ramana stradal si stiam o treaba.
    hai las-o dracu. gt5 simulator... real driving in god mode.. fara damage.
    si daca da si o ploaie peste tine te trezesti in cu grafica in epoca atari.

    nenea yakuza ala sau cum dracu il cheama a lansat o versiune beta la pret de joc final, pentru ca vezi domne ca e puiu' lui...

  11. #1971 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce discutie as avea eu cu nenea ochi-intinsi acuma....
    Btw, pentru cei ce si-au cumparat editia CE, cartea aia apex chiar merita? Adica m-ar cam interesa ce scrie in ea (din moment ce vreau sa-mi fac o cariera in racing)... sunt chestii interesante? E ceva de capul lor?

  12. #1972 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    citat din APEX:

    Daca va prinde ploaia pe drum, nu va speriati ca totul incepe sa arate ca un desen manga, este absolut normal.
    ...
    90% din masini, la nivel mondial, au volan pe dreapta.
    ...
    Daca intri cu 200km/h intr-un stalp stati linistiti, nu veti pati nimic.
    ...
    80% din masinile pe care le ve-ti incerca in viata nu vor avea bord.
    .
    The end.


  13. #1973 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar

  14. #1974 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu eram serios in ceea ce priveste cartea.
    Dar bun citatul

  15. #1975 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    hai las-o dracu. gt5 simulator...
    Da sigur, cum sa nu, e chiar NFS HP Gran Turismo nu? Simuleaza fizica masinii, comportamentele subviratoare, supraviratoare, fortele gravitationale si multe alte variabile ce intra in ecuatie. Ca nu are damage 100% real nu-i scade din faptul ca simuleaza cum se conduce o masina.

    In fine, eu astept jocul sa-mi soseasca sa vad despre ce se face atata tam-tam.

  16. #1976 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    nu am jucat nfs pe consola, doar pe pc... si asta acum peste un an de zile... si stiu ca existau multe moduri pentru realism.
    testasem unu si facusem un video.

    uite aici:



    si am incercat si un raliu in gt5...



    *calitatea este jalnica, pt ca mai multe nu stie aparatul meu foto

    problema e ca nu stiu de ce naiba imi taie gazul la iesirea din curba...
    franezi inainte si imediat accelerezi incercand sa rupi aderenta ca sa induci un mic drift.. si caca.. si are toate optiunile de ajutor pe off, schimbator manual, etc... si taie gazul nemernicul...
    ciudat. nu cred ca e de la volan pentru ca daca va uitati in stanga, unde arata numarul de kilometri vedeti si cum actioneaza pedala de acceleratie. se vede ca e apasata la maxim dar el taie gazul la iesirea din curba.

  17. #1977 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Din pacate nu am pus mana inca pe GT5 pentru ca nu mi-a ajuns dar pot sa-ti spun cu fermitate ca Shift nu este sub nicio forma simulator. Nici macar pe departe. Despre taiatul gazului nu stiu ce sa-ti zic, sa nu fie vreo setare de dificultate sau altceva. Vad ca in stanga jos ai doua bare de acceleratie, cea reala (gri) si cea pe care o apesi tu (rosie). Deci ceva te limiteaza

  18. #1978 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    la 1:30 ar fi trebuit sa iei curba aia perfect. da ti-a luat mau'...
    asa e si in GT: Prologue, credeam ca e de la tracion control dar era pe zero...

  19. #1979 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    am jucat primele 3 curse.
    mi-am luat o toyota mr2 second .
    a trebuit sa ii schimb uleiul dupa 1 cursa.

    GT5 intr-un cuvant: SUPERB.
    Se controleaza ca un vis cu dualshock cu toate assisturile pe off.
    Nu simt deloc nevoia de volan (desi nu m-as supara).

    Primul sfat: puneti acceleratia si frana pe shoulder buttons. trebuie apasate cu grija ca si in realitate.

    Feelingul jocului este un brut, ma simt parca as intra intr-un service auto.
    Clar nu e pentru oricine jocul, doar pentru cei care stiu ca franele sunt foarte importante

    Bravos!

  20. #1980 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    mda... multa lume nemultumita, insa trebuie sa intelegi un lucru. Gran Turismo este un joc cu un fanbase mare si un target destul de mic sau mai bine zis, nu este pentru oricine. atata timp cat pe celalalte forumuri, mai exact cele de GT lumea e super incantata, inseamna ca domnul acesta Yamauchi a facut o treaba buna in cei 5 ani de zile si nu ar trebui sa ne luam dupa review-urile facute de amatori (cel putin asa sunt majoritate dintre ei) intr-un timp scurt sau de parerile unor anumiti useri . oricum eu astept un mic review sau macar cateva impresii din parte lui Grey .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 99 of 246 FirstFirst ... 49 89 97 98 99 100 101 109 149 199 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts