Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 129

Thread: Clubul Xbox

  1. #41 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    EVO-X .
    vezi ca poate poti sa il recuperezi , intreaba un electrician/electronist (nu stiu diferenta) sau pe Donely.

  2. #42 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Xbox 360 Slim Portable

    The Official Blog of Benjamin J Heckendorn
    Attached Images Attached Images slimx_1.jpg

  3. #43 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Counter Strike merge jucat doar online? Stiu ca serviciu Live pt. xbox nu mai este.

  4. #44 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Da merge. Prin Xlink-Kai . Insa nu te astepta sa fie prea multi jucatori. Majoritatea sunt pe Halo2

  5. #45 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nu ma intereseaza daca merge online, vroiam sa stiu daca pot juca cu boti.

  6. #46 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Stiti cumva unde se mai gasesc jocuri originale Xbox? Pe site-urile mari nu se gasesc iar pe amazon am vazut la preturi de 0,10$ si e aiurea

  7. #47 SP
    Member carcru's Avatar
    �n afară de amazon şi ebay din c�te ştiu eu,sunt şanse foooooooooarte mici ca să găseşti jocuri de xbox clasic.

  8. #48 SP
    Junior Member marius3d's Avatar
    gasesti sh pe forum, si pe okazii...

  9. #49 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Gasesti pe eBay cate vrei.

  10. #50 SP
    Junior Member khensi's Avatar
    catti wati consuma un xbox 360 slim 250 gb?. va rog sami spuneti as vrea sa stiu.

  11. #51 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    La erroare 07 (xbox 1) se mai poate face ceva ??? Daca doar mod-chip (Hard Mod) atunci care e sigur ca ma scoate din belea. Daca Hdd e bun de aruncat pot face altul de la 0 fara sa fac clonare si sa fie recunoscut de placa de baza???

  12. #52 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Cei d la vg247 s-au gandit sa faca un "4 part special" legat de istoria Xbox-ului clasic. Momentan au aparut primele 2 parti. Spor la citit!
    The Xbox Story, Part 1: The Birth of a Console | VG247
    The Xbox Story, Part 2: Gunning for Greenlight | VG247

  13. #53 SP
    Member mariusonweb's Avatar
    Quote Originally Posted by BloodSamurai View Post
    La erroare 07 (xbox 1) se mai poate face ceva ??? Daca doar mod-chip (Hard Mod) atunci care e sigur ca ma scoate din belea. Daca Hdd e bun de aruncat pot face altul de la 0 fara sa fac clonare si sa fie recunoscut de placa de baza???
    cand xbox da eroarea 07 nu vede hdd-ul, demonteaza consola si impinge cablul ide mai bine in hdd si placa de baza..

  14. #54 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Quote Originally Posted by mariusonweb View Post
    cand xbox da eroarea 07 nu vede hdd-ul, demonteaza consola si impinge cablul ide mai bine in hdd si placa de baza..
    Hmm am mai facut acest lucru (si cu alt cablu ide, desi respectivul cablu ide nu mai stiu daca era bun).
    O sa mai incerc de 2 ori : odata cu cablul original si a doua oara cu cablul din PC (care stiu sigur ca nu are nici o hiba . Din pacate timpul nu ma lasa deloc (servici de la 7:00-21:30 si ajung acasa la 22:00-23:00 si sunt frant).

    Mai incerc de 2-3 si apoi ma dau batut (eventual sa iau un chip Aladdin Xt).
    Am mai incercat sa pun alt hdd de 40 de giga sa vad daca tot eroarea 07 apare (dar nu mai stiu daca aparuse tot 07 sau altceva (ca sa stiu daca e de la cablu sau altceva).

  15. #55 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

  16. #56 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

  17. #57 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    for anyone with xbox 1 , here is just released Final Burn Legends 1.4 --> MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service (101mb)




    Mic Preview

  18. #58 SP
    Member mariusonweb's Avatar
    de mentionat ca la ora actuala cel mai bun emulator care ruleaza pe xbox este CoinOPS 2, care are suport pentru:
    Atari Lynx
    Commodore 64
    Game Gear
    Gameboy
    Gameboy Advance
    Gameboy Color
    Master System
    Megadrive
    NES
    Nintendo 64
    PC Engine
    PC Engine CD
    Playstation
    Sega SG-1000
    Super Nintendo
    XBOX Commandline Launching


    CoinOPS 2 R5 Standalone • Emulators • Downloads @ The Iso Zone

  19. #59 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Corect ca Coinops2 e cel mai mare (e un mega Giga MAME) . Dar din cate stiu si am tot incercat sa downloadez tot pachetul full cu filmulete de gameplay, cabinets marquee si altele = toate romsurile (jocurile) ocupa cam 25 de giga (trebuie pus prin ftp crossover). Acum cine are un PC dual core de 3 giga hz ii recomand HYPERSPIN (e demential) ASTA bate tot in materie de frontend emulator arcade e super . Dupa mine astea sunt cele mai tari : Coinops 2 pt. xbox si Hyperspin pt pc dual core pt. cine vrea sa isi construiasca un arcade cabinet.

  20. #60 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Spuneti-mi va rog daca pentru alimentarea unei console XBOX1 imi trebuie un cablu special pentru ea. Am acasa unul cu care alimentez PS2slim si PSP, acel cablu care face legatura intre priza si transformator. Il pot folosi pe acela?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox Series X By Dant3 in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1301 Last Post: Yesterday, 11:15
  2. Clubul Xbox Series S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 164 Last Post: 17-02-2024, 00:44
  3. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  4. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  5. Clubul Xbox 360 By Mika in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 15756 Last Post: 18-09-2021, 00:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts