Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 42

Thread: No more LIVE for XBOX Originals

  1. #21 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Asta o tinem ca amintire.
    Attached Images Attached Images remember.jpg

  2. #22 SP
    Member Dark Wadder's Avatar

    opinie

    este o masura cel putin incorecta. sincer daca as avea bani as da microsoft in judecata. argumentatie - pe jocurile xbox cu LIVE nu se specifica ca vor furniza acest serviciu pana cand vor muschii lor. asadar chestia ca taiem serviciu cand vrem nu tine. miroase a ceva despagubiri. dar cum sunt sarac ratez si aceasta okazie de a face un ban gramada....

  3. #23 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    VINOVAT!

    Am jucat pe xlink-kai...partea proasta e ca nu am slot liber de pci pentru inca o placa de retea si nici nu am cablu de cross-over prea lung (1 metru doar) + ca am Rds

    Ar fi fost frumos macar sa lase live-ul classic pentru 360 (backwards compat.)
    Adica sa joc de pe x360 halo 2 in multiplayer.

    cablu cross over e usor de facut

  4. #24 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Pffff...tocmai mi-am luat un XBOX 1 si eu sa-l pun langa un TV de langa pat...Ce-o sa se intample cu jocurile exclusiv online, gen Unreal Championship ? Poti sa le arunci ?

  5. #25 SP
    Member Sanjuro's Avatar

  6. #26 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Am facut cablul cross-over de 5 metrii , acum 30 min am terminat o runda pe xlink-kai!

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dark Wadder View Post
    este o masura cel putin incorecta. sincer daca as avea bani as da microsoft in judecata. argumentatie - pe jocurile xbox cu LIVE nu se specifica ca vor furniza acest serviciu pana cand vor muschii lor. asadar chestia ca taiem serviciu cand vrem nu tine. miroase a ceva despagubiri. dar cum sunt sarac ratez si aceasta okazie de a face un ban gramada....
    Crede-ma ca nu ai nicio sansa. Sigur au ei in EULA, Terms & Condition, sau cine stie ce altceva ai acceptat cand te-ai conectate pe LIVE... prin care e specificat ca tine serviciul cat vrea muschiul lor. Oricum, o parte din jocuri le-au trecut pe Xbox 360, din pacate indisponibile in tarisoara asta frumoasa a noastra. Dar, proxy... si se rezolva si asta

  8. #28 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Dar, proxy... si se rezolva si asta
    VPN

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    VPN
    Asa, parca facusei tu un server unde se putea face VPN... mai e functional ?

  10. #30 SP
    Member Dark Wadder's Avatar

    rasp

    dupa ceva drept facut la viata mea, e adevarat fara licenta, iti spun ca am dreptate si ca un proces de lunga durata nu ar conveni microsoft. totul s-ar inchide in spatele usilor printr-o intelegere amiabila. degeaba au ei diverse smecherii prin terms... acestea nu pot fi studiate inaintea cumpararii produsului - acesta e sigilat - si deci pot fi usor date la o parte intr-o astfel de speta.

  11. #31 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Dark Wadder View Post
    dupa ceva drept facut la viata mea, e adevarat fara licenta, iti spun ca am dreptate si ca un proces de lunga durata nu ar conveni microsoft. totul s-ar inchide in spatele usilor printr-o intelegere amiabila. degeaba au ei diverse smecherii prin terms... acestea nu pot fi studiate inaintea cumpararii produsului - acesta e sigilat - si deci pot fi usor date la o parte intr-o astfel de speta.
    Si vrei sa castigi un proces impotriva unei companii multi miliardare sau am inteles eu gresit?
    Te asigur ca au cei mai buni avocati si ca s-au asigurat de 100 de ori inainte sa faca ceva , singurul lucru pe care il poti face e sa pierzi bani.

  12. #32 SP
    Member klausn's Avatar
    naz are perfecta dreptate,doar traim in Romania nu ?

  13. #33 SP
    Member Dark Wadder's Avatar

    greu e mai greu

    stilul de a gandi ca multinationalele sunt invincibile este bun doar ptr ele.
    exemplu clasic. au venit cei de la romtelecom - o multinationala ceva mai balcanica - si-au tras o magistrala pe terenul din fata unei case - neimprejmuit, insa proprietate a unui persoane. un amic de-al meu, proprietarul imobilului s-a uitat, a ras bine si a asteptat. dupa vreun an, timp in care a devenit evident ca tot traficul din zona era pe noua magistrala, iar de mutat era scump si cam imposibil datorita configuratie zonei, s-a dus la ei si i-a intrebat de sanatate. aia erau blindati de aprobari de la primarie, etc. dar uitasera sa intrebe si proprietarul. acum au depasit faza de uimire si de la "nu ne intereseaza, nu ne pasioneaza. cine esti matale ?" sunt la faza de "how much is the fish".
    alt exemplu evident este chestia cu fumatul. sunt mii si mii de procese castigate in diverse instante din lume. in romania - 0.
    asadar mi-am exprimat o opinie juridica. deoarece nu aud argumente in domeniu raman la parerea mea, intreruperea serviciului este cel putin discutabila. iar multinationalele stiu ca orice proces de lunga durata intr-o tara normala este publicitate proasta. si din aceasta cauza prefera intelegeri in afara tribunalului...

  14. #34 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Dark Wadder View Post
    stilul de a gandi ca multinationalele sunt invincibile este bun doar ptr ele.
    exemplu clasic. au venit cei de la romtelecom - o multinationala ceva mai balcanica - si-au tras o magistrala pe terenul din fata unei case - neimprejmuit, insa proprietate a unui persoane. un amic de-al meu, proprietarul imobilului s-a uitat, a ras bine si a asteptat. dupa vreun an, timp in care a devenit evident ca tot traficul din zona era pe noua magistrala, iar de mutat era scump si cam imposibil datorita configuratie zonei, s-a dus la ei si i-a intrebat de sanatate. aia erau blindati de aprobari de la primarie, etc. dar uitasera sa intrebe si proprietarul. acum au depasit faza de uimire si de la "nu ne intereseaza, nu ne pasioneaza. cine esti matale ?" sunt la faza de "how much is the fish".
    alt exemplu evident este chestia cu fumatul. sunt mii si mii de procese castigate in diverse instante din lume. in romania - 0.
    asadar mi-am exprimat o opinie juridica. deoarece nu aud argumente in domeniu raman la parerea mea, intreruperea serviciului este cel putin discutabila. iar multinationalele stiu ca orice proces de lunga durata intr-o tara normala este publicitate proasta. si din aceasta cauza prefera intelegeri in afara tribunalului...
    Nu compara Romtelecom cu o companie asa mare ca Microsoft .
    Pariez ca daca citesti toate Terms si Agreements de la ei o sa vezi ca iti inchid toate portitele , nu cred ca scrie undeva ca ei vor furniza Xbox Live pana te plictisesti de Xbox .
    Sa ma anunti daca o sa castigi procesul !

  15. #35 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Nu compara Romtelecom cu o companie asa mare ca Microsoft .
    Pariez ca daca citesti toate Terms si Agreements de la ei o sa vezi ca iti inchid toate portitele , nu cred ca scrie undeva ca ei vor furniza Xbox Live pana te plictisesti de Xbox .
    Sa ma anunti daca o sa castigi procesul !
    Stai linistit, n-are ce sa castige, il pierde din start pt ca XBOX Live nu e oferit oficial de Microsoft in Romania

  16. #36 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Plus ca va trebui in cazul unui proces sa dovedesti cu acte in regula provenienta jocului sau chiar a consolei. eu am cumparat Halo 1 si 2 din magazin, dar nu mai am actele. Cred ca le-am aruncat inca de la iesirea din magazin.

  17. #37 SP
    Manager paul's Avatar
    Gata, a iesit si ultima persoana (kicked desi Bungie a spus ca nu va face asa): The Last Man to Play Halo 2 on Xbox Live - Halo 2 - Kotaku

  18. #38 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Gata, a iesit si ultima persoana (kicked desi Bungie a spus ca nu va face asa): The Last Man to Play Halo 2 on Xbox Live - Halo 2 - Kotaku
    Se exagereaza prea mult pe tema asta . Nu le-au luat casa , sa treaca la Xbox 360 daca le-a placut asa mult Live-ul , nu trebuie sa se opreasca tehnologia in loc pentru nostalgici.

  19. #39 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    RIP xbox live :'(
    Attached Images Attached Images 2010-04-15.jpg

  20. #40 SP
    Member daredevil's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    RIP xbox live :'(
    poza aia m-a uimit
    sincer,live nu s-a incheiat,inca mai exista live pe 360,si totusi nu cred ca mai are cineva chef sa joace online pe xbox 1 dupa atatea aparitii

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Restrictii Xbox Live / Live Gold ( si Xbox Kinect) By ImakeDragonStew in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 18 Last Post: 26-08-2015, 08:49
  2. Xbox Originals By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 0 Last Post: 01-07-2009, 02:25
  3. GTA San Andreas pe Xbox Originals By Bobby in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 23-10-2008, 15:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts