Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 16 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 161 to 180 of 304

Thread: Clubul PC Gaming

  1. #161 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos666 View Post
    Niste pareri despre acest sistem MYRIA Style V19 ,mentionez ca vreau sa il folosesc pt. filme si ocazional un joc.
    In primul rand FX 6300 are doar 6 nuclee, si se impart procesele pe maxim 6 thread-uri, nu 12 cum scrie acolo (adevarul este ca si cele 6 nuclee sunt sub semnul intrebarii la AMD dar nu o sa intru in detalii tehnice), in al doilea rand, chiar daca iesi putin mai scump recomand asta:

    "Kratos666" - wishlist

    La configuratia aceia primesti si o sursa cadou, mai trebuie sa alegi totusi si o carcasa, dar jocurile o sa mearga mult mai bine, si macar sti ce ai in calculator, cu placa aia de baza deasemenea poti si sa faci un OC la procesor pana in 4.2-4.3 Ghz si ai 2 port-uri de USB 3.0.

    La PC garage sunt putin cam piperate preturile dar avand in vedere ca primesti sursa cadou merge si asa.

    Edit: personal totusi as alege asta, pentru ca este si tehnologie mai noua: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2169582/

  2. #162 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  3. #163 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^Cam inselator titlul articolului, EVGA este de vina nu NVIDIA.

    --------------------------------------------------------



    ---------- Post added 01-11-2016 at 22:32 ----------

    Doamne ce ma acaparat TitanFall, ador jocul acesta, lucru ciudat ce am observat este ca prefer sa folosesc titan-ul mai degraba in follow/guard mode decat sa-l folosesc, poate este din cauza TitanFall 2 habar n-am:



    PS: Am incercat si Smart Pistol, doamne ce OP este :


  4. #164 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Baieti, voua cum vi se misca Origin de cand au schimbat interfata?

  5. #165 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Origin e cea mai mare mizerie inventata vreo data. Se misca ca **** **** **** **** **** ****. De multe ori da crash random. Daca nu dezactivez Origin in Game, nu am cursor in jocuri. Mai are un fratior la fel de nebunatic, ii spune Uplay.

  6. #166 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Eu unul nu am am avut nici o problema cu Origin, nici ingame, nici cu varianta desktop... Dimpotriva, chiar se misca foarte bine.

  7. #167 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    @Strike105X ce Windows folosesti?

  8. #168 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Windows 10, doar atat ca nu am facut inca update la anniversary (am activat defer updates).

  9. #169 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Eu is pe 7, ma gandesc la ce zicea un amic: Au inceput sa renunte la suportul pt. Win 7 si totul se duce la vale.

  10. #170 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Se poate sa fie si optimizarea pentru win 10, desi nu pare a fi o decizie prea inteleapta sa nu mai suporte win 7 deoarece inca sunt inca multi utilizatori pe acel sistem de operare. Nici calculator nu am cine stie ce, ca sa zici de exemplu ca nu are cum sa se simta... Pe moment folosesc un G3258.... intradevar am 16 Gb DDR3 la 2400 Mhz, dar, nu cred ca ei fac asa mare diferenta.

  11. #171 SP
    \ tudyniuz's Avatar


    Foarte misto.

  12. #172 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    hmm .. e misto dar nu pentru pc gaming club, ci pentru "fitze cu bani multi" club

    1. procesor de rahat, insa sa zicem ca aici se poate gasi ceva
    2. placa video e TRISTA!!! - absolut trista
    3. sursa .. nu mai zic
    4. placa de baza ... extrem de limitata - dar este explicabil.
    5. pentru ce ofera se poate si mai bine (exista laptop-uri fanless deja ... care ocupa mai putin volum si au in avantajul lor portabilitatea.

    Pentru browsing si low intensive task nu e necesar sa platesc atat de mult, chiar daca arata bine (e ca si cum ti-ai cumpara un lamborghini cu motor de logan ... la pret de lamborghini ).

  13. #173 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eh, esti tu prea cu nasul pe sus

    Si sa deschidem inca 10 topicuri specializate pentru diversele tipuri de PC ar fi ridicol pe un forum despre console. Asa ca l-am pus aici, pentru un PC de browsing e ok, daca vrei ceva deosebit.

    Mie imi place enorm design-ul, probabil cel mai reusit din tot ce am vazut in ultimii ani in materie de carcase de asemenea dimensiuni. Poate pe viitor vor gasi solutii si pentru build-uri mai puternice, e totusi prima lor incercare. Apoi, daca ar scoate carcasa doar sub forma asta si cu spatiu de radiatoare obisnuite, surse, placi video si taote cele la dimensiuni normale, doar pentru design si m-ar tenta enorm.

    Cand 90% din carcasele de PC-uri sunt TRISTE, ca sa te citez pe tine, nu pot sa nu aplaud o asemenea minunatie deosebita.

  14. #174 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    nu a fost zis cu rautate, imi place si mie foarte mult, dar nu cred ca as putea sa dau banii pe asa ceva, o carcasa spatioasa, o sursa inteligenta cu zero fan, o placa video inteligenta cu zero fan si un cooler din ala masiv de la noctua .. cred ca obtii cam aceelasi rezultat, ma rog nu te poti lauda ca esti full fan-less, insa cand nu te joci, ca si nivel de zgomot esti tot acolo.

    PS: ca idee ma uit acum, in timp ce postez:

    1. sursa mea are fan-ul oprit
    2. placa video fan-ul oprit
    3. la CPU e aiurea ca am pus water coolerul si ventilatoarele direct pe 12v deci .. la max speed, dar se va remedia in weekend cand voi avea timp sa bibilesc.
    Attached Images Attached Images cooling_temps.png

  15. #175 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Design-ul e mortal, iar in lumea de PC se pune prea rar sau aproape deloc accentul pe asta. Carcasa asta arata ca un produs facut de Apple acum cativa ani cand inca erau in forma. Eu cu greu am gasit o carcasa mATX care sa imi placa, dar as fi dispus sa platesc o suma de genul carcasei de mai sus pentru un design mega reusit.

    Also, mai am si impresia mereu cand vad pe cineva ca isi construieste un PC ca pune foarte putin accentul pe carcasa, care trebuie, vorba aia, sa fie ieftina si buna, dar nu prea conteaza cum arata. Iar pana la urma carcasa aia e cea mai vizibila componenta, unii tin PC-ul pe birou la vedere, caz in care poate merita mai multa atentie.

    Acum a inceput moda cu tempered glass, iar eu abia astept sa vad o carcasa de genul, mATX la dimensiuni similare cu ce am acum, pentru ca pe mine chiar ma intereseaza cum arata carcasa

  16. #176 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Si mie mi se pare cea mai reusita carcasa itx pe partea de design din ce am vazut pana acum, dar din pacate asta e singurul ei scop. Nu poate sustine nici macar un sistem mid end, iar pentru un sistem low end it beats the purpose. Si eu vreau de vreo 2 luni sa fac un sistem itx/matx dar nu m-am hotarat asupra carcasei. Acum astept sa apara ceva in genul air 240 cu tempered glass.

  17. #177 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Exact Air 240 am eu, astept si eu ceva similar dar mai high end.

  18. #178 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Exact Air 240 am eu, astept si eu ceva similar dar mai high end.
    Pff... pei ce faci tu cu air, pe cand aveai un tomberon cu personalitate ?

    -------------------------------------------------------

    Cat despre carcasa, personal cred ca este rezonabil pretul, am lucrat la o firma care se ocupa de prelucrarea tablelor si a confectionarii de carcase (nu pentru pc-uri, ci pentru diferite aparaturi electrice, cum ar fi: aparate medicale, retealistica, poate si ceva switch-uri si servere). Iar ce va pot spune este ca pe langa ce produse confectionam noi la preturi de vreo 200-300 de euro acea carcasa isi merita toti banii . Nu pe toti ii intereseaza performanta, ci sunt multi care pun accent pe practicabilitate si design, iar pentru acele cazuri este superba, ar fi perfecta pentru un pc la maicamea. Singurul lucru pe care vreau sa-l reprosez este ca puteau face o treaba mai buna cu usb-urile, desi, nu este ceva ce nu se poate rezolva cu o banda dublu adeziva si un hub usb, asta fara ca sa afecteze design-ul .

  19. #179 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eh, au trecut vremurile alea, si-au luat altii tomberoane intre timp. Cam de un an am trecut la Air 240, asta inca nu a primit porecla

  20. #180 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Exact Air 240 am eu, astept si eu ceva similar dar mai high end.
    Eu am Define R4 de la Fractal, dar o sa ma mut si nu voi mai avea spatiu pentru ea. Imi cazusera ochii pe Lian Li pc 05, dar e stupid de scumpa. Corsair lanseaza la anul noua serie Air, au inceput cu 740, dar e oribila. Eu sper sa vina Phanteks cu un cub.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 16 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  5. Clubul Bacauanilor By BoTeAlEx in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 28-02-2011, 12:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts