Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 74 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 ... LastLast
Results 501 to 520 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #501 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    O intrebare de baraj: merita sa schimb TV-ul:
    Televizor Philips LED, 139 cm, 4K Ultra HD, 55PUH4900/88 - eMAG.ro
    care e 4K, dar HDR nu, pentru altceva, cu un buget de sa zicem 3000-3200 lei? Sau nu gasesc la suma asta nimic mai bun?
    Am si Xbox Oen S si PS4 Pro.

  2. #502 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asteapta valul nou de TV-uri de la anu'.

  3. #503 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Chestia e ca as fi avut ocazia sa il marit. Si as si bagat diferenta, sa iau ceva pana in pragul de vreo 3.200. Dar nici sa il dau si sa trec inapoi la 106 diagonala

  4. #504 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asteapta valul viitor, nu doar ca mai scad preturile pana atunci, dar apar si modele mai noi, HDR mai bun, etc.

    Philips asta cum e cu PS Pro? Merge bine in 4K? Full RGB, etc?

  5. #505 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    De ce nu pot da enable la RGB? Nu stie tv-ul?
    Attached Images Attached Images 20161111_002705.jpg

  6. #506 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Nu am apucat sa vad mare lucru, ca numai aseara tarziu am pus PS Pro pe el.

    Ce parere aveti de TV-ul asta:
    http://www.emag.ro/televizor-led-sma.../pd/DXTLQ2BBM/

  7. #507 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu e panou 10bit.

  8. #508 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Deci imi vad de treaba si raman cu 55puh4900 atunci. Tudy ai idee de ce nu pot activa pe consola RGB ci doar Yuv? Are tv ul vreo setare sau pur sibsimplu nu stie? Ca nici eu nu stiu care ii diferenta.

  9. #509 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ti-am zis, nu e un panou 10bit. Doar alea stiu in cazul asta.

  10. #510 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    Ma bag si eu in seama. Pe philips ai setarile respective (rgb included) in functie de ce port hdmi alegi

    Sent from my C6603 using Tapatalk

  11. #511 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Am inteles Tudy.
    Ce relevanta are portul de hdmi?

  12. #512 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La unele TV-uri doar unele porturi sunt HDMI 2.0, dar la Philips asta am impresia ca sunt toate. Full RGB in 4K nu vei avea la el.

  13. #513 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Si ce inseamna full RGB fata de YUV420?

  14. #514 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Un spectru mai mare de culori, hence "full" RGB. Teoretic mai multe culori, detalii, etc. La PS4 simplu sau PS3, diferentele erau minime intre cele doua, acum insa odata cu 4K diferentele cred ca vor fi mai sesizabile. But again, nu toate TV-urile vor suporta full RGB, iar daca vreti un TV pentru consola asta care sa va tina niste ani, eu in continuare consider cea mai buna varianta asteptatul pana anul viitor la un val nou de TV-uri.

  15. #515 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Foarte bune lamuririle. Si YUV-ul meu e un 4K ok pentru Pro?

  16. #516 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Cel mai ieftin TV cu HDR 10 si timp de raspuns bun (putin peste 20ms in game mode) in momentul de fata e KS7500. Totusi, e curbat si diagonala e de doar 108cm (putin pt 4k).

  17. #517 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Dinu View Post
    Nu am apucat sa vad mare lucru, ca numai aseara tarziu am pus PS Pro pe el.

    Ce parere aveti de TV-ul asta:
    Televizor LED Smart Samsung, 138 cm, 55KU6092, 4K Ultra HD - eMAG.ro
    Domnu' Dinu, din pacate un TV 4k pentru noile console trebuie sa indeplineasca:
    To obtain Ultra HD Premium certification from the UHD Alliance (UHDA), the Samsung 55KS7500 naturally has to meet the requisite specifications: a UHD (ultra-high definition) resolution of 3840×2160, 10-bit panel, HDR playback, a colour gamut coverage above 90% DCI-P3; and at least 1000 nits of peak brightness together with a black level of 0.05 nits.
    Cea mai buna oferta momentana este seria KS7500 de la Samsung cu preturi de la 3.900 (pt 43') si 5.500 lei pentru 55" aici https://edigital.ro/televizor-led/te...ource=price-ro

    Sub acest nivel de pret dar tine cont ca pierzi la calitate/luminozitate e seria UH7700 de la LG care vine cu pret de 4.100 lei pentru 49" (parca pe PCgarage.ro e pretul ala).

    Sub astea nu mai e nimic, ce ti-am recomandat e minimul necesar cu panou pe 10 biti. Restul, gen seria XD930 de la Sony sar de 6.000 de lei usor...

  18. #518 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Djleo666 multumesc foarte mult de lamuriri. In concluzie e prea mare investitia, si mai bine raman la 4k-ul meu. Nu ca nu mi-as dori si un HDR din cele mai sus enumerate, dar nu mai sunt dispus sa dau atatia bani pe un tv. Oricum inca nu am vazut live HDR si nu ma arde asa de tare pe asa de multi bani . Ideea e, nefiind cunoscator, voiam sa stiu daca este un tv la fel de mare ca al meu, sa aiba 4k si hdr la un pret mic. Stiu, si mare si bun si ieftin

  19. #519 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    Inca o mentiune, nu credeti ca un js8000 (seria premium de la samsung de anul trecut) este accesibil?

    Sent from my C6603 using Tapatalk

  20. #520 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Sir Dinu, si eu am un TV 4K de la Samsung dar nu stie HDR. Clar ca e panou 8-bit. Nu merita sa iei altul pt ca e prea mare pretul, mai ales ca ai deja un TV 4K.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 74 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts