Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 308 of 501 FirstFirst ... 208 258 298 306 307 308 309 310 318 358 408 ... LastLast
Results 6,141 to 6,160 of 10006

Thread: SpamBox Reloaded :P

  1. #6141 SP
    Member richardm27's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Eu iubesc zăpada (mai exact Iarna ) dar să-mi fie cu pardon...cum naiba să ningă ACUM �n Cluj?

    ...după aproape o săptăm�nă minunată de primăvară (vreo 5 zile am fost �n tricou afară).

    Mda...vreme aiurea
    He, he.....pentru mine n-a fost depasit inca recordul cand a nins de ziua mea in aprilie !

  2. #6142 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  3. #6143 SP
    Member Execitor's Avatar
    cand ziceam si eu ca vine primavara... iara ningeeee..

  4. #6144 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...oribil! Așa mă dispera fazele astea...acunci cc�nd se masturbează anotimpurile aiurea.

  5. #6145 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar


    ^Video alligator approved:

  6. #6146 SP
    Member oBL1O's Avatar
    Prea tare !!!



  7. #6147 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Vreau sa aflu si eu numele unei melodii house si m-am gandit ca puteti sa ma ajutati voi.Tot ce imi amintesc si din aceasta melodie sunt urmatoarele versuri:
    ..................................,we feel so lazy
    Before the morning comes,we party like crazy

    Daca cunoaste cineva melodia sa posteze aici

  8. #6148 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by BogdanN1 View Post
    Vreau sa aflu si eu numele unei melodii house si m-am gandit ca puteti sa ma ajutati voi.Tot ce imi amintesc si din aceasta melodie sunt urmatoarele versuri:
    ..................................,we feel so lazy
    Before the morning comes,we party like crazy

    Daca cunoaste cineva melodia sa posteze aici
    "we party like crazy" lyrics - C?utare Google

    Ia vezi al doilea rezultat. Ti-as fi dat direct link-ul de pe versuri.ro dar e mai bine asa, sa vezi cat de bun prieten ti-e Google si tu nu-l vrei

  9. #6149 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    SCUFIŢA ROŞIE

    Analiză şi Critică literară :
    De ce Scufiţa Roşie ?

    Din start, ne dăm seama că este vorba despre o minoră de care copiii, �n răutatea lor, şi-au bătut joc cu această poreclă, probabil din cauza unei căciuliţe roşii croşetate de mămica ei, pe care fetiţa o poartă des din cauza unei sensibilităţi fizice la frig �n regiunea craniului.
    Aşadar avem de-a face cu o bolnavă marginalizată şi descurajată de societatea din jurul ei.
    Scufiţa merge zi de zi cu coşuleţul cu m�ncare la bunicuţa care locuieşte �n pădure. Nicio bunică normală nu locuieşte �n pădure. Singura explicaţie este că această bunică a primit �n urma retrocedărilor c�teva hectare de teren �mpădurit. Este ştiut că ţăranii nu se g�ndesc mult p�nă să taie pădurea, mai ales �nainte de venirea iernii.
    Aşadar, această bunică este o scorpie zg�rcită care şi-a făcut casa �n pădure (oare nu tot din lemn tăiat fără aprobare de la Ocolul Silvic?) şi stă acolo ca să-şi păzească avutul.
    Teoria că este vorba de o babă ticaloasă se verifică prin faptul că �n loc să plătească un serviciu de livrare la domiciliu a hranei, a silit-o pe nepoata ei (o fiinţă neajutorată şi bolnavă) să facă zilnic naveta din oraş �n pădure, fără să-i pese de pericolele la care o expune pe biata fată.
    Scufiţa Roşie se �nt�lneşte cu lupul care o descoase �n privinţa drumului ei. Deja intrăm �ntr-o zonă a fanteziei bolnave. Unu la m�nă că �n Rom�nia lupi nu prea mai sunt, doi la m�nă că se feresc de om ca de dracu, iar trei la m�nă, nu vorbesc şi chiar de ar face-o, ar intreba de cel mai apropiat braconier sau unde e cea mai apropiată st�nă.
    Singura explicaţie este că Scufiţa Roşie s-a uitat at�t de mult la Animal Planet �nc�t cunoaşte obiceiurile lupilor şi le poate �nţelege scheunăturile.
    Lupul o ia �naintea Scufiţei, care se opreşte la cules de flori, �şi preface vocea, intra la bunică şi o �nghite. Nu mai stăm să analizăm faptul că �n pădure nu prea sunt flori. Dar trebuie spus că e dăunator să �nveţi copiii că e corect ca atunci c�nd ai o treabă de făcut, să te opreşti la cules flori fără să ştii dacă nu-s cumva specii protejate şi �n consecinţă, pe cale de dispariţie.
    Lupul �n schimb pare un personaj menit să fie bătaia de joc a creatorilor de basme. Lupul este un individ m�nat de dorinţa perpetuă de a năvăli �n casele oamenilor... Foloseşte toate tertipurile: imită voci şi dacă nu-i iese, vadit frustrat, face casa praf.
    Concluzie: Lupul este comis-voiajorul actual.
    Bunica muşcă momeala şi-i dă drumul... Iată cum este prezentată imaginea unei persoane �n v�rstă: o senilă care nu ştie să facă deosebirea �ntre un urlet de lup şi glasul propriei nepoate. Cu această imagine vor răm�ne copiii noştri.
    Lupul se �mbracă cu hainele bunicii, se aşează �n pat unde �l găseşte Scufiţa Roşie. O ademeneşte prin vorbe şirete să se apropie şi o �nghite şi pe ea. Lupul fiind �mbrăcat �n hainele bunicii, induce �n mintea copilului sensul noţiunii de travestit, put�ndu-i afecta grav viitoarea orientare sexuală.
    Ce fel de minte bolnavă poate spune la copii aşa porcării?
    Iar dialogul, purtat cu Scufiţa, e plin de aluzii sexuale: toate la lup sunt mari, urechile, labele, dinţii şi mai ce?!...
    Iar el răspunde invariabil cu minciuni menite să o aduca pe Scufiţa �n pat l�ngă el. De aici deducem: corupere de minori şi perversiuni sexuale!
    Apare v�nătorul care �mpuşcă lupul şi le eliberează pe Scufiţa Roşie şi bunica. Ce caută v�nătorul �n casa bunicii? �nseamnă că nu e prima dată. Un v�nător t�năr şi o femeie bătr�nă, singuri �n mijlocul pădurii.... Şi ne mai mirăm că "Ştirile de la ora 5" abundă �n relatări despre violuri săv�rşite asupra unor bătr�ne?
    Dintr-un studiu publicat de Ministerul de Interne aflam că toţi aceşti infractori au citit �n copilărie Scufiţa Roşie şi iată consecinţele: ani grei de puşcărie! Apoi ce căuta la v�nătoare de lupi pe proprietate privată?
    Din două una: sau e un braconier nenorocit sau e un ştab mare de la Bucureşti care plăteşte sume imense doar pentru satisfacerea nevoilor sale
    sadice. �n oricare dintre variante, ar trebui să fie �nfierat de creatorul basmului şi nicidecum glorificat pentru fapta sa.
    Finalul poveştii este sinistru: lupul zbăt�ndu-se �n ghearele morţii "eliberează" cele două femei. Adică, avem oroarea să asistăm la apariţia a două făpturi parţial digerate care se pare că nu au murit, ci cu nonşalan�ă �şi reiau firul vieţii. Mai rău ca �n filmele horror! Şi ne mai �ntrebăm de ce există copii dereglaţi din toate punctele de vedere.
    Asemenea �nchipuiri ale unei minţi bolnave se "servesc" copiilor
    �ntre 2 şi 7 ani! Nici nu mai vorbesc despre marea oroare a literaturii mondiale: "Albă ca Zăpada" - auzi albă, imaculată şi ea trăieşte sub acelaşi acoperiş nu cu unul, ci cu 7 bărbaţi!
    Ruşine! Ruşine! Ruşine!

    IRIS GOGORICI
    Psihoterapeut

  10. #6150 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    A fost distractiv pana am vazut ca a fost scrisa de un psihoterapeut. Sper totusi sa fie o gluma.

  11. #6151 SP
    Member richardm27's Avatar
    Uau, asta da premiera..............DJ Mo pe spambox !!!!!!

  12. #6152 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    A fost cea mai tare chestie care am citit-o in ultimul timp, mai aveam un pic si cadeam dupa scaun de atata ras.

  13. #6153 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Asta e spam de calitate !

  14. #6154 SP
    Senior Member Christien's Avatar

  15. #6155 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Putin manelista dar uitati-va ca meritamuriti de ras,uitati-va in special la nenea ala mai gras cu camasa alba si cravata neagra...lol


  16. #6156 SP
    Junior Member i0ahhn's Avatar
    ninge !

  17. #6157 SP
    Banned reborn's Avatar
    ninge rau !

  18. #6158 SP
    Junior Member i0ahhn's Avatar
    aha !!! acum am vazut unde era butonul thanks !

    lupu,ce mai faci?

    ce taguri are thread-ul asta ! cica roxy manelista sau spamul meu de alta data !

  19. #6159 SP
    Member octav's Avatar
    reborn+i0ahhn= Flavius?:S

  20. #6160 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    =love

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Spambox XXL By Graft in forum Offtopic
    Replies: 10180 Last Post: Yesterday, 13:13
  2. SpamBox XL :> By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 15027 Last Post: 12-07-2012, 14:57
  3. Codemasters anunta GRID: Reloaded By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 03-03-2010, 15:22
  4. SpamBox plx ?! :D By N3O2005 in forum Offtopic
    Replies: 5120 Last Post: 15-08-2009, 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts