Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 249 of 312 FirstFirst ... 149 199 239 247 248 249 250 251 259 299 ... LastLast
Results 4,961 to 4,980 of 6237

Thread: Mturk (Amazon)

  1. #4961 SP
    Junior Member Maxbleik's Avatar
    Quote Originally Posted by Hiperjet View Post
    Le-am vazut insa respectivii nu au precizat ce conturi erau, de US sau de RO. Evident ca pt RO nu iti va cere SSN.

    Eu toti banii ii am transferati in Gift cards pe Amazon Payments. Nu tin nimic pe Mturk account balance, banii ii transfer aproape zilnic, chiar si daca e vorba de cativa dolari. SSN-ul ti-l cere pe Mturk sau pe Amazon (la payments, gift cards, etc)? Pt ca din cate am vazut, asta tine de site-ul (si contul) de pe Amazon, nu de pe Mturk.
    ssn-ul til cere pt contul de Payments.De aceea , odata transferati banii in gift card nu mai au nicio treaba.eu azi am facut o comanda cu banii de pe un cont blocat.deci nu pierzi banii , propriu-zis contul de Mturk nu e banat , doar ca nu mai poti face niciun HIT pe el

  2. #4962 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Mda, deci atunci cand te intreba de SSN, nu mai poti transfera nimic in Gift Cards sau in alta parte, ramai cu banii blocati acolo in "Account Balance" si nici nu mai poti face HIT-uri pe Mturk. Eu asa am inteles pana acum (corectati-ma pls daca gresesc). Ok...

    Insa daca fac un nou cont de Mturk si pastrez contul atasat de Amazon.com (deci si amazon payments), va merge in continuare sa fac hituri si sa transfer bani in acelasi Gift card, pana se atinge acea limita pe Mturk? Adica ei nu se prind ca am un singur cont de Amazon unde primesc si strang bani din diverse conturi clona de Mturk?

  3. #4963 SP
    Junior Member Maxbleik's Avatar
    ai inteles bine.faza asta nam incercato , daca reusesti sami zici si mie.

  4. #4964 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Pai Pastilutza a fost cel care a zis sa fac un cont nou. Insa fiind zgarcit cu cuvintele, n-a precizat despre care cont e vorba. De Mturk sau de Amazon?

  5. #4965 SP
    Member hcm90's Avatar
    Quote Originally Posted by Hiperjet View Post
    Pai Pastilutza a fost cel care a zis sa fac un cont nou. Insa fiind zgarcit cu cuvintele, n-a precizat despre care cont e vorba. De Mturk sau de Amazon?
    pai nui acelasi? datele, din cate stiu eu, sunt comune la mturk, amazon si amazon payments

  6. #4966 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Hiperjet View Post
    Mda, deci atunci cand te intreba de SSN, nu mai poti transfera nimic in Gift Cards sau in alta parte, ramai cu banii blocati acolo in "Account Balance" si nici nu mai poti face HIT-uri pe Mturk. Eu asa am inteles pana acum (corectati-ma pls daca gresesc). Ok...

    Insa daca fac un nou cont de Mturk si pastrez contul atasat de Amazon.com (deci si amazon payments), va merge in continuare sa fac hituri si sa transfer bani in acelasi Gift card, pana se atinge acea limita pe Mturk? Adica ei nu se prind ca am un singur cont de Amazon unde primesc si strang bani din diverse conturi clona de Mturk?
    cand faci un cont pe mturk ti se face si pe amazon si pe payments...
    nu poti atasa un cont de amazon la uul de mturk...

  7. #4967 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Ummm...Pai nu ai automat si cont de Mturk atunci cand ai cont de Amazon. Trebuie sa le legi atunci cand iti faci cont pe Mturk. De asta ziceam...

    Uitati ce zice pe pagina de Mturk la Personal Information->Enter or view your tax information and status:

    Due to tax reporting requirements imposed by the IRS and state tax authorities, we will provide your Social Security or Tax Employer Identification Number to Mechanical Turk Requesters who, by our records, pay you more than the IRS tax reporting threshold during a year so that Requesters can meet their legal requirement to report your Mechanical Turk earnings to the IRS and state taxing authorities
    Deci daca un Requester ma plateste intr-un an mai mult decat acea limita ("IRS tax reporting threshold"), at acel Requester va avea nevoie de SSN-ul meu ca sa-si plateasca taxele la stat. Btw, am cautat putin si am gasit ca acea limita ar fi de 600$ (valabila dupa 2008, nu stiu daca au mai schimbat ceva intre timp)...Inca nu stiu daca Amazonul iti va cere SSN-ul at cand ai cumulat 600USD de la mai multi Requesteri sau doar cand ai fost platit de la un singur Reguester cu acea suma de bani.

  8. #4968 SP
    Member hcm90's Avatar
    ba ai, poti sati faci cont pe amazon si se te loghezi direct cu el pe mturk, au baze de date comune

  9. #4969 SP
    Member yyomax's Avatar
    dak itifaci cont pe mturk prima oara ai automat si pe amazon...dar invers nu stiu...nu am incercat...

  10. #4970 SP
    Junior Member Maxbleik's Avatar
    Your request was not completed successfully.

    This account has been suspended by the Amazon Mechanical Turk team.


    inca unu la colectie

  11. #4971 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Quote Originally Posted by hcm90 View Post
    ba ai, poti sati faci cont pe amazon si se te loghezi direct cu el pe mturk, au baze de date comune
    Mda, asa e...Am incercat acum sa schimb datele (nume, adresa) pe Mturk si ma redirectioneaza catre Amazon.

    Ok, ce ma intereseaza acum sa stiu sigur este daca mai pot cumpara ceva cu banii de pe Amazon Gift card in momentul in care am atins acea limita si am primit cererea de SSN. Mi-e frica sa nu-mi blocheze suma deja stransa pe Amazon Gift Card si sa nu pot cumpara cu ei nimic pana nu bag SSN... Deci? A ajuns careva in aceasta situatie? Pastilutza? Cer prea mult daca te rog sa imi raspunzi la nelamurirea asta? Ty.

    Dupa ce imi va cere SSN, probabil voi face alt cont. Deci alt cont de US Amazon (automat si de Mturk) si o iau de la zero. Sau un cont de Ro si scap de astfel de griji, dar si bani mai putini. Mult mai putini, avand in vedere hiturile facute de mine (mai toate cereau locatia US).

    Partea naspa aici este ca nu voi putea cumpara nimic de pe US cu o valoare mai mare decat acel prag...Si eu care planuiam sa strang vreo 1000 USD pt o chestie. Imi va trebui cont de Ro pt asa ceva...

  12. #4972 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Dude,transfera banii de pe mturk in amazon.com si nu mai ai nicio problema.Contul de amazon.com poti sa il folosesti chiar daca ai contul de mturk banat dau blocat din cauza ssn-ului.

  13. #4973 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Ok, am priceput. Atunci am sa continui sa fac HIT-uri cu contul curent de pe Mturk pana primesc acea notificare. Am sa am grija sa transfer banii in Gift Card cat de des pot...

    Ai spus sa imi fac un nou cont de Mturk atunci cand mi-l blocheaza din diverse motive. Insa asta nu inseamna ca trebuie sa imi fac si un nou cont Amazon? Pt ca am observat ca sunt legate, datele (nume, adresa, etc) sunt comune.

  14. #4974 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    Quote Originally Posted by Pastilutza View Post
    Dude,transfera banii de pe mturk in amazon.com si nu mai ai nicio problema.Contul de amazon.com poti sa il folosesti chiar daca ai contul de mturk banat dau blocat din cauza ssn-ului.
    mie 2 conturi cu destui banuti in el mi le-a blocat si nu am mai putut folosi nici bani din gift

  15. #4975 SP
    Member MateRiaLLo's Avatar
    Pai ai transferat banii de pe ele pe contul Amazon inainte sa fie banate?

  16. #4976 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    MateRiaLLo, pai ce conteaza daca a apucat sau nu sa transfere, omul a zis ca nu a mai putut folosi nici Gift Cardul de pe Amazon.

    Emptysilence, te-au blocat pt lipsa SSN-ului sau din alte cauze?

  17. #4977 SP
    Junior Member stavix's Avatar

  18. #4978 SP
    Member hcm90's Avatar
    Quote Originally Posted by stavix View Post
    MerchGarden
    Amazon.com At a Glance: MerchGarden
    Trimite din us sau uk?( o sa platesc taxe pentru colet?)
    trimit din us, i-am intrebat acum vreo saptamana

  19. #4979 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    Quote Originally Posted by Hiperjet View Post
    MateRiaLLo, pai ce conteaza daca a apucat sau nu sa transfere, omul a zis ca nu a mai putut folosi nici Gift Cardul de pe Amazon.

    Emptysilence, te-au blocat pt lipsa SSN-ului sau din alte cauze?
    din cauza la hit-uri ,nu de altceva

    m-am logat a zis ca sunt banat,m-am dus imediat in contul de amazon am intrat putin pe acolo dupa care nici acolo nu a mai mers sa fac ceva

  20. #4980 SP
    Member yyomax's Avatar
    nu stiu emptysilence....nu am patit niciodata pana acum cum zici tu....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 249 of 312 FirstFirst ... 149 199 239 247 248 249 250 251 259 299 ... LastLast

Similar Threads

  1. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  2. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts