Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 128 of 224 FirstFirst ... 28 78 118 126 127 128 129 130 138 178 ... LastLast
Results 2,541 to 2,560 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #2541 SP
    Member NovAlex's Avatar
    Mersi de sugestii, dar intai vreau sa imi iau doar strictul necesar, sa vad daca imi place modelul, si daca imi place atunci imi fac "provizii" .

  2. #2542 SP
    Junior Member Python's Avatar
    Salutare.
    As vrea sa-mi dati si mie o sursa de incredere de unde pot lua Ecopure. Vad ca lichidele pe care le folosesc imi provoaca ceva arsuri pe limba si gat, in special licidele foarte dense sau foarte aromate.
    Nu foarte grav, doar cat sa-mi strice placerea vaporizarii si sa ma faca sa mai trag cate o analoaga.
    Am lichide bune, luate din surse de incredere, dar e posibil sa am ceva alergie la PG. Din cauza asta as vrea sa incerc Ecopure de la o sursa sigura, sa-mi dau seama daca e de la PG.
    E binevenit orice ce alt sfat in legatura cu asta.
    Merci.

  3. #2543 SP
    ask
    Junior Member ask's Avatar
    Buna ziua. Madoc, ai spus ceva de un mod pt cartusul de 510 cu un buretel. Este vorba de "bluefoam" sau "plug-ul" de pe cigarette-forum? Multumesc

  4. #2544 SP
    Member NovAlex's Avatar
    In sfarsit imi iau si eu tigara electronica, ma intalnesc azi la 4.30 cu omul, un 510 cu megabaterie, feedback dupa ce il incerc putin.

  5. #2545 SP
    Member nicos1968's Avatar
    super atomizor xxl de la joye 510...aburi la greu...multumesc maddoc

  6. #2546 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Toate scot "aburi la greu" cit sint "proaspete"...
    Happy weekend !!!

  7. #2547 SP
    Member NovAlex's Avatar
    Prima impresie: o noua dependenta . Cu megabateria aia are 13,5 cm . Astept acum sa-si mai dea drumul, dar oricum un "throat hit" foarte tare . Dupa ce o mai folosesc mai scriu cate ceva...

  8. #2548 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Toate scot "aburi la greu" cit sint "proaspete"...
    Happy weekend !!!
    nu toate...si oricum asta le depaseste..stiu ce vorbesc dupa aproape 2 ani de pufait

  9. #2549 SP
    Member NovAlex's Avatar
    Intradevar, scoate f mult abur dar nu pot eu sa trag mult ca ma arde rau pe gat . Apropo, am vazut ca vinzi un PCC nicos, incape in el megabateria?

  10. #2550 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by NovAlex View Post
    Intradevar, scoate f mult abur dar nu pot eu sa trag mult ca ma arde rau pe gat . Apropo, am vazut ca vinzi un PCC nicos, incape in el megabateria?
    nu am incercat dar nu cred
    CE AI LUAT JOYE 510 MIC SAU XXL?

  11. #2551 SP
    Member NovAlex's Avatar
    Presupun ca xxl, l-am luat pe piese... megabaterie, atomizor normal, cartus normal

  12. #2552 SP
    Member nicos1968's Avatar
    am kitu de joye510+PCC care nu il mai folosesc..xxl am luat atomizor, cartuse si il folosesc la joye stick sau la nicostick

  13. #2553 SP
    Member NovAlex's Avatar
    In legatura cu usturimea pe gat, o sa treaca dupa ce ma mai obisnuiesc cu e cig si dupa ce isi mai da drumul atomizorul sau trebuie sa imi iau lichid mai slab?

  14. #2554 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by ask View Post
    Buna ziua. Madoc, ai spus ceva de un mod pt cartusul de 510 cu un buretel. Este vorba de "bluefoam" sau "plug-ul" de pe cigarette-forum? Multumesc
    Nu e bluefoam ca nu am gasit nici un tip de burete bleu care sa nu aibe o aroma pregnanta de chimicale.
    Nici plug, e prea dens si indesat ca sa fie viabil. Cel putin mie nu mi-a mers.

    E un burete propus pe ECF de Hellen A Handbasket, imi scapa acum numele exact. E foarte rarefiat, rezistent si nu schimba aroma.

    Gata, asta e: Material filtrant Hagen Burete Aqua Clear 300


    Quote Originally Posted by NovAlex View Post
    Apropo, am vazut ca vinzi un PCC nicos, incape in el megabateria?
    PCC incarca megabateria teoretic dar nu se inchide capacul. Trebuie sa gasesti o metoda de a tine bateria apasata in PCC.

  15. #2555 SP
    Member NovAlex's Avatar
    Daca ma gandesc mai bine, nici nu prea imi trebuie PCC, megabateria ma tine toata ziua, ca nu pufai la greu...

  16. #2556 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Aveti grija la noile valuri de fake-uri!

    Fabricant de mare marca: TopRol! E-cig

  17. #2557 SP
    ask
    Junior Member ask's Avatar
    Multumesc frumos Madoc, maine ies la cumparaturi . In curand cred ca multi dintre noi ne apucam de acvaristica la cate filtre si bureti am cumparat.

  18. #2558 SP
    Junior Member morecore's Avatar
    Wellllll, revin si eu cu alte impresii dupa 2 sapt de eT. din 2 atomizoare de 510 2 s-au dus...din pacate acestea au fost forjate la greu ....dupa cum am mai spus le-am bagat si la 5V; chestia care le-a distrus insa este lovitul mecanic plus aerul de ""curatire" la 3 bari si lichidul MAR din sticluta fara eticheta. Le-am desfacut si amandoua aveau nichelina rupta la unul din capetele lipite cu firul de legatura + ca fitilul acela era carbonizat.... Pe amandoua insa le-am refacut si pot sa spun ca merg extraordinar acum. Mai am un atomizor de DSE 901 defect nu stiu cauza dar banuiesc ca prostul obicei de a le lovi seara inainte de culcare de chiuveta pentru a iesi tot lichidul dupa suflarea in prealabil cu gura(va sfatuiesc sa nu faceti nici una din cele 2 ci sa le lasati peste noapte sa se scurga singure eventual suflate cu gura doar). Dupa refacere (deloc usoara, am folosit in loc de fitil fibra de sticla luata dintr-o rezistenta folosita la matrite pentru temperaturi mari; relativ aproape de original). Oricum, in ceea ce priveste cartusele am facut tot felul de experimente. Am folosit vata sintetica din jucariile pentru copii, am incercat cu Lipton din pacate nu am gasit cel tip plasa, si pana la urma am ramas, surprinzator, la materialul ce se gaseste in Port CD - cele de tipul 80 de CD sau mai putin in care intra 2 CD pe ambele parti. se gaseste oriunde si am utilizat metoda impachetata in mai multe straturi. Surprinzator merge mai bine ca originalul.
    Luni probabil o sa incerc sa refac daca o sa pot si atomizorul de DSE 901. Pentru cei fara experienta in chestiile de genul pot sa spun do not try this at home
    Atentie !. Nu activati atomizoarele daca nu aveti lichid inauntru; Intotdeauna asteptati 2-3 minute dupa montare unui cartus nou la un atomisor uscat.
    In schimb ..................nu stiu daca vreodata o sa mai pot fuma analoage cum fumam inainte...nu zic ca nu am mai fumat....fortat de imprejurari; dar pot sa spun ca nu mai sunt ceea ce obisnuiau sa fie. Fizic am descoperit mirosuri si gusturi care nu existau si pot sa spun ca berea e bere acum .
    Cam asta ... dupa vreo cateva beri si 23 partide de table....


    Revin cu alte impresii

    Later edit

    Am bagat de seama ca : ) ) = cu =) ) deci de aici inainte o sa pun : ) nu : ) ) : P

  19. #2559 SP
    Junior Member RaduRek's Avatar
    Quote Originally Posted by morecore View Post
    Wellllll, revin si eu cu alte impresii dupa 2 sapt de eT. din 2 atomizoare de 510 2 s-au dus...din pacate acestea au fost forjate la greu ....dupa cum am mai spus le-am bagat si la 5V; chestia care le-a distrus insa este lovitul mecanic plus aerul de ""curatire" la 3 bari si lichidul MAR din sticluta fara eticheta. Le-am desfacut si amandoua aveau nichelina rupta la unul din capetele lipite cu firul de legatura + ca fitilul acela era carbonizat.... Pe amandoua insa le-am refacut si pot sa spun ca merg extraordinar acum. Mai am un atomizor de DSE 901 defect nu stiu cauza dar banuiesc ca prostul obicei de a le lovi seara inainte de culcare de chiuveta pentru a iesi tot lichidul dupa suflarea in prealabil cu gura(va sfatuiesc sa nu faceti nici una din cele 2 ci sa le lasati peste noapte sa se scurga singure eventual suflate cu gura doar). Dupa refacere (deloc usoara, am folosit in loc de fitil fibra de sticla luata dintr-o rezistenta folosita la matrite pentru temperaturi mari; relativ aproape de original). Oricum, in ceea ce priveste cartusele am facut tot felul de experimente. Am folosit vata sintetica din jucariile pentru copii, am incercat cu Lipton din pacate nu am gasit cel tip plasa, si pana la urma am ramas, surprinzator, la materialul ce se gaseste in Port CD - cele de tipul 80 de CD sau mai putin in care intra 2 CD pe ambele parti. se gaseste oriunde si am utilizat metoda impachetata in mai multe straturi. Surprinzator merge mai bine ca originalul.
    Luni probabil o sa incerc sa refac daca o sa pot si atomizorul de DSE 901. Pentru cei fara experienta in chestiile de genul pot sa spun do not try this at home
    Atentie !. Nu activati atomizoarele daca nu aveti lichid inauntru; Intotdeauna asteptati 2-3 minute dupa montare unui cartus nou la un atomisor uscat.
    In schimb ..................nu stiu daca vreodata o sa mai pot fuma analoage cum fumam inainte...nu zic ca nu am mai fumat....fortat de imprejurari; dar pot sa spun ca nu mai sunt ceea ce obisnuiau sa fie. Fizic am descoperit mirosuri si gusturi care nu existau si pot sa spun ca berea e bere acum .
    Cam asta ... dupa vreo cateva beri si 23 partide de table....


    Revin cu alte impresii

    Later edit

    Am bagat de seama ca : ) ) = cu =) ) deci de aici inainte o sa pun : ) nu : ) ) : P
    salve..vad ca te bagi la atomizoare...si eu le-am gadilat vreo 2 luni...nu mai au nici un secret pt mine am cateva soluti mai eco si chiar mai practice..... ce zici facem o conversatie in privat despre asta.... dupa ce mai ajungem la niste concluzii facem viata mai usoara a pasionatilor de ET de pe aici...

  20. #2560 SP
    Member NovAlex's Avatar
    Poate gasiti o metoda rapida si ieftina de a repara atomizoare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 128 of 224 FirstFirst ... 28 78 118 126 127 128 129 130 138 178 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts