Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 224 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 78 128 ... LastLast
Results 541 to 560 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #541 SP
    Junior Member kamikazepanda's Avatar
    ma intriga faptul ca vand mini fogger pe okazii cu 265 ron , iar pe site e 300! so?

  2. #542 SP
    Junior Member Please's Avatar
    Eu am vz tot la 300 si pe okazii... cand ai vazut?

    Asa este, insa nu e anuntul lor. Al lor este tot cu 300.

  3. #543 SP
    Junior Member romancoins's Avatar
    MonkY Legat de Mini am cateva informatii care s-ar putea sa te intereseze. Dse901 a fost inventat de firma chineza Salibaeo - este un produs excelent - ulterior a fost "clonat" de firma First Union RN4085, se pare ca si modelul first union a fost ok la inceput - dar in ultimul timp au scazut calitativ (baterii proaste - atomizatoare slabe). In momentul de fata exista inca 2-3 fabrici care produc clona dse901. Producatorul se poate identifica foarte usor daca te uiti la codul bateriei Salibaeo au SLB xxxxxx iar First Union SH xxxxxx.

    Eu am avut prima oara RN4085 (clona mini dse901)- de la e-cigs.co.uk - si am avut multe probleme cu ea. Mi-au picat 2-3 atiomizatoare in prima luna. Ulterior mi-am dat seama ca nu cu ele era problema ci cu bateriile care de multe ori raman aprinse si ardeau atomizatorul. Mi-am luat 4 baterii de rezerva - din care 2 aveau aceiasi problema - ramaneau 2-3 secunde aprinse.

    De o luna si ceva am pus mana pe originalul DSE901 (facut de Salibaeo). Dpdv optic sunt cateva diferente - mustiucul nu este in forma de sipca ci este rotund ca la tigara normala. Bratul metalic din atomizator nu este rotund ca la varianta RN4085 ci un pic ascutit. Pe atomizator scrie mini cig. Si atomizatorul are serie.

    Dpdv functional schimarile sunt si mai mari. Bateria este mai puternica (tunning cu aprox. 20% - ceea ce inseamna vapori mai densi. Are doua leduri unul portocaliu care se activeaza la inhalari si unul verde care se aprinde in momentul in care clipeste. Un alt lucru interesant este ca puterea este constanta pana la epuizarea bateriei - adica ultimele fumuri sunt la fel de puternice ca si primele. Acest lucru este datorat, cred eu microcircuitului din baterie care "declara" bateria terminata in momentul in care scade puterea sub anumite limite. Dezavantajul puterii crescute este ca tine ceva mai putin bateria decat la RN4085. La varianta veche de dse desi tinea 3-4 ore bateria ultimele 2 ore nu mai ofereau prea multa satisfactie. Deci in final "win some lose some" - am baterii care tin mai putin dar imi ofera o satisfactie constanta si nu una fluctuanta.

    Mi-am luat si 5 atomizatoare de rezerva salibaeo. Pana acum nu s-a ars nici unul - dar cred ca acest lucru se datoreaza calitatii bateriilor.

    Deci in momentul de fata sunt super incantat de dse-ul meu pe care il folosesc in public si de mini-pipa mea pe care o folosesc acasa.

    Numai de bine,
    Timi

  4. #544 SP
    Junior Member kamikazepanda's Avatar
    asa este! m-am uitat la bateriile dse901-ul meu, cea care are codul SHXXXXXX, aproape ca nu o pot folosi, desi incarcata full nu produce vapori mai deloc in comparatie cu cealalta baterie SLBXXXXXX, diferenta e foarte mare!

  5. #545 SP
    Member maniac360's Avatar
    Azi mi-am comandat de la Janty Romania modelul Janty Mini Fogger Premium impreuna cu 20 de rezerve (10 gratis si 10 comandate separat). Cu tot cu transport am avut un total de aproape 380ron. Stiu ca e cam mult, dar nu am mai avut rabdare sa comand din Anglia, si in plus pe e-cigs.co.uk aproape tot timpul sunt "out of stock". O sa revin cu impresii dupa ce intru in posesia pachetului.

  6. #546 SP
    Junior Member Please's Avatar
    Sa ne tii la curent ce si cum...

  7. #547 SP
    Junior Member ByTxxx's Avatar
    O baterie de RN4081 imi face figuri, adika trebuie sa trag mai tare (ka de obicei) pana se aprinde ledul si se activeaza atomizorul, stiti cumva care o fi problema?
    O fi microfonu sau ce senzor de presiune o avea? Daca o desfac se poate rezolva?
    Ceva experinta in domeniu?

    Le folosesc de 2 luni, cate 2 baterii pe zi. Pana acum am folosit kam 50ml de e-lichid cu ele si un singur atomizor.

  8. #548 SP
    Junior Member dekod's Avatar
    gasiti aici despre atomizor...
    Users should be aware that the "Atomising" unit is not a product that has an indefinite lifespan. The Atomiser is a small heating element that does all the hard work when converting the air and nicotine fluid into the vapour the smoker inhales. For this reasons its natural lifespan is 14-60 days. We Guarantee our Atomisers for 28 days only and highly recommend users carry a selection of spare.
    deci maxim 60 zile.cei care dau un an garantiemai bine ar da 6 atomizoare din start.

    ---------- Post added at 12:44 AM ---------- Previous post was at 12:38 AM ----------

    ByTxxx posibil.dar curata cu un servetel contactul care duce la atomizor.incearca sa :sugi"din acumulator.o sa ai surpriza sa vezi ca ies picaturi...le stergi la mine e veche deja...

  9. #549 SP
    Member nicos1968's Avatar
    a folosit cineva trabucu de unica folosinta???cat l-a tinut??multumesc

  10. #550 SP
    Junior Member dekod's Avatar
    am eu 2 buc.una am reusit sa o scald in liquid,dar una merge ok.nu prea tin dar scot fummmmm ok
    maxim 60 zile cred

  11. #551 SP
    Member nicos1968's Avatar
    ti-a scapat in apa??ce nu prea tine??e ff bine sa tina 60 de zile.. multumesc de raspuns

  12. #552 SP
    Junior Member Please's Avatar
    Apropos de trabucuri vad ca au pus si astia de la janty pe site. Stie cineva ceva de ele? Sunt bune...?

  13. #553 SP
    Junior Member dekod's Avatar
    nicos1968nu apa prea mult liquid nu mai scoate fum.atomizorul cred ca mai e inca bun ca din cind in cind mai da putin fum...

  14. #554 SP
    Member nicos1968's Avatar
    dekod e vorbeam de trabucurile neincarcabile ( alea nu se incarca cu e liquid)...multumesc oricum

  15. #555 SP
    Member Solozaur's Avatar
    mama dar sunteti ceva fumatori de e asa activ topicul asta

    ontopic: am luat si eu o tigara electronica pentru un prieten in speranta ca sa-l ajute sa se lese..din pacate dupa 2 saptamani n-a mai folostio! e un Cigstar luat de pe amazon, scoate foarte mult fum si are dimensiunile unei tigari normale.

  16. #556 SP
    Junior Member Please's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    nicos1968: cantitatea de vapori e mai mare decat la toate celelalte (poate cu exceptia DSE601 - Pipa) insa taria este muuult mai mica (testat cu acelasi lichid). Poate si din cauza faptului ca se trage foarte usor din ea.

    Well, se pare ca si la americani au inceput "problemele" cu tigarile electronice (credeati ca producatorii de tigari vor sta cu mainile in san ?). Deja s-a creat o petitie pentru a se opri interzicerea lor. Dati o mana de ajutor daca doriti: http://www.thepetitionsite.com/1/kee...ttes-available

    ---------- Post added at 08:07 AM ---------- Previous post was at 07:54 AM ----------

    Si iata ca in sfarsit "producatorii" de eT incep sa scoata modele custom (cine nu stie de screwdriver ? ). In cazul de fata, Janty vine pe 15 May cu un produs numit Janty Stick (care initial va fi vandut in cantitate limitata). Pagina oficiala aici JANTY STICK SERIES JANTY STICK LIMITED EDITION

    YouTube - JANTY STICK
    Uite ca aduc si cei de la Janty Romania: Janty Stick, Janty Taw etc. ... - Produse noi - Magazin on-line de tigari electronice .

    E foarte interesant... si micut

  17. #557 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Please View Post
    Uite ca aduc si cei de la Janty Romania: Janty Stick, Janty Taw etc. ... - Produse noi - Magazin on-line de tigari electronice .

    E foarte interesant... si micut
    Dap, am vorbit despre el aici: http://www.consolegames.ro/forum/f35...html#post95954 insa pana nu-l folosesc, nu zic nimic de bine. Trecand peste partea de ergonomie... nu mi se pare prea interesant sa mergi cu un USB stick in gura. In plus, mustiucul este intr-o parte... nu cred ca vrea cineva sa faca echilibristica pe un eT. Dar, cine stie, poate au ceva in contrabalans.

  18. #558 SP
    Junior Member Please's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Dap, am vorbit despre el aici: http://www.consolegames.ro/forum/f35...html#post95954 insa pana nu-l folosesc, nu zic nimic de bine. Trecand peste partea de ergonomie... nu mi se pare prea interesant sa mergi cu un USB stick in gura. In plus, mustiucul este intr-o parte... nu cred ca vrea cineva sa faca echilibristica pe un eT. Dar, cine stie, poate au ceva in contrabalans.
    Cat de tare poate sa fie screwdriver-ul ala. E bestial...

  19. #559 SP
    Member maniac360's Avatar
    Azi, la 4 zile lucratoare dupa ce am pus comanda, am primit coletul de la Janty Romania (Mini Fogger Premium).
    D.p.d.v. al aspectului dracia asta electronica e superba. Ca dimensiune e identica cu un Kent 100 si probabil de vreo cateva ori mai grea. Am tras cateva fumuri inainte sa pun acumulatorul la incarcat pt. vreo 8 ore si senzatia a fost neasteptat de placuta. Produce la fel de mult fum ca o tigara normala, dar nu am simtit acea mica "arsura" in gat ca la analoage, chestie care ma cam descurajeaza. Dupa ce termin cu formatarea acumulatoarelor si o folosesc vreo 2 zile o sa revin cu mai multe impresii.

  20. #560 SP
    Junior Member eugen75's Avatar
    Quote Originally Posted by nicos1968 View Post
    daca te intorci cu cateva pagini in urma o sa vei ca din pacate nu esti singuru..sunt curios pana la cate atomizoare schimba intr-un an( ma refer la un singur cumparator)
    m-am uitat pe situl lor si mi se pare ca au schimbat pretu la accesorii(parca sunt mai mari decat acum o saptamana)
    Si eu mi-am pus mult timp aceasta intrebare si astazi am primit un raspuns. Desi cei din .ro se lauda ca modelul lor "Modelul DURA-C este unic in lume. Nici o alta firma nu produce tigari electronice cu comanda manualadelul DURA-C este unic in lume. Nici o alta firma nu produce tigari electronice cu comanda manuala" am fost surprins sa vad acelasi model la un producator chinez, vezi foto. Iar preturile sunt pe masura chinezilor, adica mici. Cred ca isi pot permite sa schimbe si 10 atomizoare la un pachet vandut ca tot ies pe plus.
    Attached Images Attached Images dura.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 224 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 78 128 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts