Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 31

Thread: Canal gaming

  1. #1 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Canal gaming

    As vrea sa deschid un canal de gaming pe YouTube si am deja o idee cam ce sa contina:
    -Gameplay din diferite jocuri cu comm. In Limba Romana
    -Oldies but Goldies : Aici voi face review si gameplay pentru jocuri clasice
    -O emisiune cu noutati si reviewuri pentru ultimele aparitii.

    Ok.Ce am eu nevoie acum sunt niste sfaturi.
    -Ce editor video sa folosesc
    -O placa de captura ieftina.Idei?
    -Numele canalului.Ma gandeam la CG GamingTV sau MgTV de la Marinake gaming TeleVision

    Sent from my E15i using Xparent ICS Tapatalk 2

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Daca faci ceva de calitate si nu video-uri fusarite sau alte chestii de genul, atunci eu te incurajez sa te apuci...even just for the lulz . Din pacate nu stiu ce scule iti trebuie, dar sigur avem colegi forumisti care au mai facut filme de genul si sigur te vor ajuta . Cat despre nume...uneori ma gandesc cat de greu e de gasit un nume care sa fie catchy, sa aiba logica si sa nu fie luat. Game Time e ok, dar poate mai gasesti cateva pana iti raspund colegii la celelalte intrebari.

  3. #3 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Intreaba-l pe cata96 el stie cel mai bine...

  4. #4 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Canal gaming

    Este greu de gasit un nume catchy.Anyway vreau ceva usor de retinut.Ca scule inca ma orientez.La inceput vreau ceva mai slabut.Daca merge bine o sa fac upgrade.

    Sent from my E15i using Xparent ICS Tapatalk 2

  5. #5 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Iti trebuie un program de capturat ecranulFraps in jocuri,Bandicam sau...CamStudio cand faci un info video si filmezi doar ecranul simplu,fara jocuri sau ceva de genul(ti-am dat un exemplu)....

  6. #6 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    ^ Nu poti captura ecranul TV-ului la care e legata consola cu programele de care vorbesti tu. Iti trebuie un PVR sau ceva...

  7. #7 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Marinake gaming TeleVision este ușor de reținut pentru tine?

  8. #8 SP
    Member BLAUPUNKT's Avatar
    exista youtube money pt cetatenii romaniei ? or am i missing something here

  9. #9 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Exista.

  10. #10 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by CSergiu View Post
    ^ Nu poti captura ecranul TV-ului la care e legata consola cu programele de care vorbesti tu. Iti trebuie un PVR sau ceva...
    Nu am inteles ca e vorba de consola....un PVR ar fi bun dar si scump.

  11. #11 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Canal gaming

    Quote Originally Posted by Mask View Post
    Marinake gaming TeleVision este ușor de reținut pentru tine?
    Nu.Game Time este ok

    Sent from my E15i using Xparent ICS Tapatalk 2

    ---------- Post added 19-08-2012 at 10:31 AM ----------

    Uitati ce am gasit ca placa de captura.
    http://www.okazii.ro/sisteme-suprave...2-0-a116769148

    Acum mai caut doar un soft de editare video.Sony Vegas este ok?

    Sent from my E15i using Xparent ICS Tapatalk 2

  12. #12 SP
    Member Cata96's Avatar
    Deci:
    1. Daca vrei sa filmezi PC-ul ia Fraps/Bandicam sau altele de genu...
    2. Daca vrei sa filmezi de pe console atunci ai nevoie de un PVR, poti lua ce are Ronan daca ai un PC cat de cat ok (placa care sa fie incorporata in PC)....sau o placa externa gen Hauppage HD PVR/ Aver MediaSiAsaMaiDeparte...si multe altele.
    3. Incearca un nume cat mai scurt si la obiect...un mic exemple MarinakePlays.
    4. Ca program de editare, daca vrei doar pentru render si nimic mai mult ia Cyberlink Power Director, dar daca vrei sa stai putin mai mult la render dar ai de facut o tona de editing ia Sony Vegas.
    5. Nu recomand EasyCap pentru ca are o calitate deplorabila.
    6. Recomand sa nu faci in romana pentru ca comunitatea (muhahaha) e plina de copii de 10 ani care au s-au lovit la cap...

    Sper ca nu am uitat ceva...

  13. #13 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Canal gaming

    Quote Originally Posted by Cata96 View Post
    Deci:
    1. Daca vrei sa filmezi PC-ul ia Fraps/Bandicam sau altele de genu...
    2. Daca vrei sa filmezi de pe console atunci ai nevoie de un PVR, poti lua ce are Ronan daca ai un PC cat de cat ok (placa care sa fie incorporata in PC)....sau o placa externa gen Hauppage HD PVR/ Aver MediaSiAsaMaiDeparte...si multe altele.
    3. Incearca un nume cat mai scurt si la obiect...un mic exemple MarinakePlays.
    4. Ca program de editare, daca vrei doar pentru render si nimic mai mult ia Cyberlink Power Director, dar daca vrei sa stai putin mai mult la render dar ai de facut o tona de editing ia Sony Vegas.
    5. Nu recomand EasyCap pentru ca are o calitate deplorabila.
    6. Recomand sa nu faci in romana pentru ca comunitatea (muhahaha) e plina de copii de 10 ani care au s-au lovit la cap...

    Sper ca nu am uitat ceva...
    Ok.Numele ramane Game Time.PC stiu cu ce se mananca dar nu stiam exact care e faza cu captura.Am sa ma uit si la Cyberlink maine.Mersi mult de sfaturi si poate daca fac ceva cu asta , poate iese de o colaborare.Il intreb si pe Zinodaur.

    Sent from my E15i using Xparent ICS Tapatalk 2

  14. #14 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    te sfatuiesc sa nu faci in romana. daca faci in romana, fa pentru tine si nu te astepta la un public care sa te critice in vreun mod constructiv. daca faci pentru bani, nici nu mai zic.

    eu o sa ma apuc in engleza. nu neaparat pentru bani, cat pentru faptul ca as ajunge la mai multi oameni, de mai multe varste ( cum a zis si cata, demograficul romanesc = copii de 10 ani... maxim ), si ca mi-as exersa engleza ( accentul can be such a bitch ).

    oricum, good luck

  15. #15 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Cred ca si cata si zino stiu cum este sa te injure un copil de 10 ani pentru ca faci video-uri,in engleza...si cum injura.

  16. #16 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Canal gaming

    Deci ramane in Engleza.Chiar nu am nevoie de ideile unui copil care joaca Minecraft si CS 1.6 cu aimbot.

    Sent from my X8 using Tapatalk 2

  17. #17 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Update:

    Acum incep sa lucrez la un site.In curand voi face rost si de un domeniu , de preferat .com sau .net.
    Prima oara am sa incep cu reviews si news scrise , iar dupa aceea voi incepe sa fac si video pentru ca acum nu am tot ce imi trebuie.

    Site: http://gametimetv.weebly.com/index.html
    Canal youtube : http://gametimetv.weebly.com/index.html

    Sper ca am voie sa postez aceste linkuri.Daca nu , rog un moderator sa le stearga.
    Sunt doar infromative pentru ca oricum nu am updatat nimic pe ele.Vreau doar ca userii sa isi dea cu parerea.

  18. #18 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Hello everyone to my new website.
    pfahahahahahah


    Succes cu canalu... o sa ai nevoie de muuuult.

  19. #19 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Canal gaming

    Quote Originally Posted by CSergiu View Post
    pfahahahahahah


    Succes cu canalu... o sa ai nevoie de muuuult.
    Yeah...am facut in fuga ca sa vedeti si voi.Mersi de parerile constructive , dar nu toti suntem perfecti ca tine.

    Sent from my X8 using Tapatalk 2

  20. #20 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Super thread-ul. Am și eu un canal de YouTube, și abia acum �mi dau seama că a fost o greșeală să �l fac �n rom�nă. Cred că totuși mai am timp să rezolv problema asta . Unde pot să mă documentez despre captură pe consolă? Sunt botă la capitolul ăsta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Canal Live Stream Gaming @ Twitch.tv By ReNeGaDe124 in forum Offtopic
    Replies: 37 Last Post: 15-05-2015, 02:25
  2. Canal Youtube Gaming PC/PS3 By OvYdiu16 in forum Jocuri PC
    Replies: 10 Last Post: 04-02-2015, 19:35
  3. Canal gaming HORROR ! By sabotaj in forum Jocuri PC
    Replies: 4 Last Post: 13-12-2014, 02:10
  4. Canal TV gaming By BoDoPSX in forum Console Club
    Replies: 37 Last Post: 26-05-2013, 12:46
  5. Zinodaur GAMING - canal de Youtube By zinodaur in forum Offtopic
    Replies: 37 Last Post: 05-09-2012, 12:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts