Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 26 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast
Results 261 to 280 of 512

Thread: Masina Consolistului!

  1. #261 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Asa de iarna

    Opel Astra H 1.6 16v (Z16XER) 115 Cai
    Attached Images Attached Images img_20120208_143902.jpg img_20120208_143912.jpg img_20120208_144338.jpg img_20120208_144000.jpg img_20120208_144005.jpg

  2. #262 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Interesanta culoare. E rosu (si se vede asa din cauza soarelui) sau portocaliu ? Felicitari. Foarte putina lume iese "din tipar" in alegerea culorii pentru masina

  3. #263 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    E rosie, "Power Red" scrie pe foaia de optiuni, culoarea nu a fost preferinta mea ptr ca am luat-o dintr-un parc de leasing. A fost a unei tipe ,care banuiesc ca nu a mai avut bani sa o plateasca. Fiind fan Astra am trecut peste culoare, desi imi place ca nu este asa comuna.

  4. #264 SP
    Junior Member radufirstro's Avatar
    Quote Originally Posted by kukenstein View Post
    Imi vine sa-mi bag picioarele in el de sezon. Eu lucrez in cosmetica auto si am fost nevoit sa-mi inchid portile inca de pe 25 ianuarie de cand au dat frigurile alea tzepene + ca a trebuit sa-mi aman deschiderea unui nou punct de lucru tot datorita conditiilor atmosferice.
    Stai linistit, ca la primavara suntem la tine sa ne improspatam look-ul masinilor, deci nu ai pierdut nimic, chiar datorita zapezilor cred ca o sa ai cereri mari.
    Sa-mi lasi pe pm un contact pentru cand se topesc zapezile

  5. #265 SP
    is the man! trickz's Avatar
    La ce iarna a fost, pe bune ca primul lucru pe care il fac la primavara este o programare la polish...

  6. #266 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Unde? Si eu vreau din vara sa fac treaba asta...

  7. #267 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Sa navigam...
    Attached Images Attached Images img-20120223-00027.jpg

  8. #268 SP
    Member I condoe I's Avatar
    Honda Navigation System - limited Dj Mo edition!
    Attached Images Attached Images navi.gif

  9. #269 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Ce misto ar fi! Enjoy the ride!

  10. #270 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    si o veste mai putina buna...
    Masina rasturnata la Doi Baieti - UPDATE - FOTO, VIDEO | Buna Ziua Iasi Luni, 12 Martie 2012
    din pacate s-a intamplat si evenimentul...a fost un ceas rau..un accident prostesc inevitabil de altfel...oricum nu pot sa imi explic. nu a fost zi toata iarna asta in care sa nu fi mers cu ea...polei etc s-a comportat exemplar.
    Ieri...exact ca la tampiti...am fost furat dupa respectiva curba de linia de tramvai...ocolind gropile dintre linii si de pe drum...se pare ca roata stanga spate am urcato pe linie si a fost destul cat sa imi arunce puternic spatele ...iar in incercarea de a redresa eram deja in copac...si apoi rasturnat. Viteza nu aveam...dupa cum se poate observa si din poze de aveam mai mult de 30 sigur damage-ul era mult mai pronuntat. Banuiesc ca bordura de langa copac...mormanul de gheata si copacul in sine plus unghiul de impact a facut sa mi se ridice botul incat sa ma intoarca pe o parte. Din fericire , pana la investigatii mai amanuntite medicale pe care vreau sa le fac, am scapat doar cu arsura de airbag pe mana stanga , o zgarietura slaba de la geamul spart si frumoasa urma de la centura..plus ca nha respir mai greu ma doare pieptul cand respir puternic etc tot din cauza asta.
    de la 8 jumate la vreo 10 eram cam in stare de soc...telefoanele mele erau catre familie..prieteni..persoane cu care sa ma sfatuiesc ce naiba sa fac acum....nu gandeam prea logic . Masina era in ultima luna de leasing...casco etc..Dupa 10 am inceput sa ma adun si sa dau si telefoane utile ..sa sun la leasing...pe urma la hotline-ul de la asigurare omniasig de daune...am asteptat vreo 2 ore in telefon...mi-am deschis dosar...au chemat platforma [inclusa in asigurare] si pe la 13 a ajuns. Am trimiso la dealerul mazda din bucuresti...unde am incredere ca de e sa repare sau o investigatie corecta voi primi..plus omniasigul in bucuresti am inteles ca sunt mult mai ok decat cei din iasi. Acum astept decizia inspectorului...neoficial in prime discutii cu cei de la service mi-au spus ca e cam dauna totala
    Acum o sa am distractie...deplasari la bucuresti..hartii etc

  11. #271 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pot spune sincer ca am fost in 80% din orasele din tara iar Iasi-ul este cel mai oribil din punct de vedere al soselelor. Gropi peste gropi, nu stii pe care sa le ocolesti si pe care sa le iei, ca nu prea ai de ales sa le ocolesti pe toate.

    Lasa man, masina se repara (bine ca ai casco). Bine ca nu ai patit tu nimic mai grav. Verifica-te la plamani/coaste, sa nu se fi intamplat ceva de la tinerea centurii si impactul cu airbag-ul.

  12. #272 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Imi pare rau pentru accident Masina este dauna totala daca a fost atins si contorsionat sasiul. Daca nu, in general, este reparabila.

  13. #273 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Masina mai este dauna totala si daca au sarit 2 sau mai multe airbag-uri (din cate stiam, nu sunt sigur la numarul lor)

  14. #274 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Conteaza ca esti tu ok man, masina si banii vin si pleaca. Bine ca ai Casco ca in felul asta cred ca esti si tu linistit de partea financiara. Orice s-ar intampla cu masina, si daca o vei repara, vinde-o apoi. Masinile care au avut accident nu se mai comporta niciodata la fel, indiferent de service-ul prin care trec. Oricum, bafta multa!

  15. #275 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    Exact..important e ca eu nu am avut dauna..eventual totala
    Pentru asa ceva nu exista casco
    Fierul vine si pleaca..din cate am inteles airbagurile costa destul de mult deci sansele sunt mai mult de 80% sa fie totala
    Acum curiozitatea mea e: ce inseamna asta..cat primesc eu? Ce se ibtampla cu masina? In contract nu am gasit nimic clar

  16. #276 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca e dauna totala si ai casco (+ ultima luna de leasing), in mod normal iti vor da alta noua. Nu sunt 100% sigur de asta. Oricum, mai mult ca sigur ca asa este, avand in vedere faptul ca masina ai luat-o de noua si asigurarea casco a fost facuta pentru masina noua.

  17. #277 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Daca e dauna totala si ai casco (+ ultima luna de leasing), in mod normal iti vor da alta noua. Nu sunt 100% sigur de asta. Oricum, mai mult ca sigur ca asa este, avand in vedere faptul ca masina ai luat-o de noua si asigurarea casco a fost facuta pentru masina noua.
    Sau se poate sa ii dea 80% din valoarea masinii. Asa a patit un amic.

  18. #278 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    nu exista ceva standard..adica am auzit si eu faza asta cu 80% din valoarea asigurata + epava, sau ca fara epava la altii si nu stiu cat la suta...dupa ce criterii..daca in contract nu scrie nimic

  19. #279 SP
    Member Wargasm's Avatar
    In casco exista o suma clara, de unde asta, nu e nimic clar? E clar, ai suma totala sau totala minus fransiza (gen 10%).
    Tu unde ai facut casco, de nu iti arata ce si cum? Daca zici ca ai semnat blinded, atunci e vina ta. Nu au voie sa faca casco unde vor ei sau impun, trebuie doar sa fie acoperita de casco, unde doresti tu e doar problema ta. Ei de obicei forteaza, pentru ca au contracte cu 1-2 firme de asigurari, dar asta nu inseamna ca tu trebuie sa platesti 1500 de lei de ex rca-ul cum vor ei (caz real la un reno 1.6).

  20. #280 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    casco omniasig...prin leasing (am terminat oricum de achitat tot la ei) ...pe polita am suma asigurata 12190 contract intre 27.03.2008 - > 26.03.2012 [imi expira luna asta]
    franciza nu am, in schimb in conditiile generale este o chestie cu cu procent de vechime..0,7 la 3->4 ani [cuum ma incadrez eu[
    deci banuiesc ca suma asigurata e 70% din 12190..adica vreo 8500
    acum nu stiu cum primesc eu suma asigurata [aici e ambigu] daca sunt obligati sa imi dea toata suma [nu am franciza..si alte tampenii] sau sunt obligat sa imi iau epava si sa imi dea o x% din suma asigurata cat considera ei..fapt care nu imi convine neaparat...
    acest procedeu sunt curios cum sta treaba..si in cat timp se rezolva etc..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 26 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. Coltul de rai al consolistului By MonkY in forum Console Club
    Replies: 2767 Last Post: 25-04-2024, 20:05
  2. O masina in fiecare zi By trickz in forum Auto & Moto
    Replies: 114 Last Post: 28-10-2020, 15:00
  3. Mancarea Preferata a Consolistului By Cristy in forum Offtopic
    Replies: 77 Last Post: 17-04-2015, 16:50
  4. Ce nebunie de masina e asta? By MonkY in forum Auto & Moto
    Replies: 10 Last Post: 03-04-2011, 11:55
  5. "Bradul de Craciun al Consolistului" By sekhemet in forum Offtopic
    Replies: 6 Last Post: 03-02-2009, 04:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts