Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 1 of 1

Thread: User Preview: Fifa 10 Xbox 360

  1. #1 SP
    Senior Member tray's Avatar

    User Preview: Fifa 10 Xbox 360

    Fifa a ajuns la un numar rotund (2010).Sa fie oare doar o schimbare a "prefixului", sau jocul vine cu imbunatatiri semnificative? Demo-ul este pe Xbox Live, PSN si pe siteul oficial. Imbunatatirile se vad pe masura ce avansezi in numarul de ore jucate. Multe persoane au spus dupa ce au jucat varianta demo ca acestea sunt unele "foarte mici", dar pentru un jucator de fifa inrait, acestea conteaza foarte mult.
    Cu ce "s-au laudat" cei de la EA:
    • un Al (inteligenta jucatorilor) imbunatatit. Adica demarcari, pozitionari mai bune;
    • un sitem de dribilng nou numit �360 dribbling�, cu ajutorul caruia adversarii vor putea fi depasiti in mai multe moduri si situatii. Era nevoie de asa ceva�
    • pase mai precise; in functie de adversar, de pozitia coechipierului, etc;
    • suturi mai bune (asa zic ei, o sa ne convingem noi daca vor fi bune sau nu);
    • au fost imbunatatite si pasele lungi.
    • un joc mai rapid, fara intreruperi. Loviturile libere vor fi executate mai rapid.
    • manager mode va fi mai complex;
    Desigur nu toate aceste imbunatatiri pot fi testate in varianta demo,dar jocul este promitator.

    Ce mi-a placut:
    -Noi animati care aduc mai mult cu realitatea
    -Un control mai precis
    -Suturile nu se mai impart in pase jos, peste si bara-gol, acum ai posibilitatea sa fi mult mai precis cu suturile si sa lovesti mingea la semi-inaltime

    Ce NU mi-a placut:
    -Pasa through. Dintre toate jocurile EA am parerea ca Euro 2008 a avut cel mai bun sistem de pase through. In toate seriile Fifa de dupa Euro, pasa through mi s-a parut una folosita mai mult haotic, comparativ cu fotbalul real.
    -Numerele de pe tricou, au un design foarte urat.
    -Am descoperit faze in care portarul ramane blocat, practic se uita la minge.
    -Comentariul nu il gasesc cu nimic mai bun, mi se pare la fel de boring

    Various bugs:
    -FINESSE SHOTS FROM LONG RANGE.
    FIFA 10 DEMO: Chelsea 0 - 1 Barcelona | EA SPORTS Football World
    FIFA 10 DEMO: Chelsea 1 - 0 Barcelona | EA SPORTS Football World
    Tot ce trebuie sa faci este sa apesi pana linia "de forta a sutului" devine complet rosie (Imi aduce aminte de Fifa wc 2002,cand trageai o migne "in flacari" de la jumate fix pe poarta
    -Crazy missile long range shooting: cam acelasi lucru doar ca portarul este iesit exagerat de mult din poarta, nu are ce cauta acolo
    FIFA 10 DEMO: OM 0 - 1 Chelsea | EA SPORTS Football World

    Concluzie: Noul Fifa are imbunatatiri semnificative, dar mai trebuie lucrat. Personal cred si sper ca in varianta full se va simti o imbunatatire semnificativa, mai ales ca acum Fifa are un competitor adevarat in seria PES.

    PS: Sper sa faca o sanctiune mai drastica pt "quiteri" care ies in timpul meciului.
    Attached Images Attached Images fifa10_1.jpg fifa10_2.jpg fifa10_3.jpg fifa10_4.jpg fifa10_5.jpg fifa10_6.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. User Preview: inFamous 2 By naz in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 9 Last Post: 10-02-2012, 14:11
  2. User Preview: F.3.A.R. By hibrid13 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 7 Last Post: 18-02-2011, 17:27
  3. User Preview: L.A. Noire By hibrid13 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 1 Last Post: 13-01-2011, 01:29
  4. User Preview: Portal 2 By Zombozo in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 9 Last Post: 23-12-2010, 00:16
  5. User Preview: Starcraft 2 By DeathWings in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 2 Last Post: 26-09-2010, 12:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts