Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7
Results 121 to 136 of 136

Thread: E3 2013: Sah mat in stil Sony

  1. #121 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    OK, Sony rules... da tot nu sunt lamurit pe deplin....care ar fi diferenta/diferentele de baza intre PS3 si PS4?
    Adica in afara de o grafica mai bunicica ce ar avea in plus?
    cred ca rezolutie 1080p nativa si poate jocurile sa ruleze la 60 fps.

  2. #122 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Suportul de care se va bucura in viitor.

  3. #123 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    OK, Sony rules... da tot nu sunt lamurit pe deplin....care ar fi diferenta/diferentele de baza intre PS3 si PS4?
    Adica in afara de o grafica mai bunicica ce ar avea in plus?
    Pai in afara de better hardware, better software, better peripherals (better gamepad, better PSEye), better games, better services... ce-ai vrea sa-ti mai ofere?

  4. #124 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    TV&Sports

  5. #125 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Gamerii se plang de ani ca vor grafica mai buna si 1080p la 60 fps in jocuri, consolele actuale sunt cu ani lumina in spatele PC'urilor etc etc...here you go!

    Saltul intre generatii nu cred insa ca va fi la fel de mare ca intre PS2-PS3.

    Ca si alte maruntisuri: dashboard nou, extended social features, capabilitati DVR, multi tasking, remote play cu PS Vita, ustream, share features...

    Pentru alte informatii: Features

  6. #126 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai in afara de better hardware, better software, better peripherals (better gamepad, better PSEye), better games, better services... ce-ai vrea sa-ti mai ofere?
    pai cand a aparut PS3 a fost un salt spectaculos fata de PS2, acum DOAR pt.ca joacele ar rula la 1080p sa scot alta consola???
    sincer eu nu vad care ar fi "saltul" dintre 3 si 4? ca asa miroase a moft adolescentin(aia care ies in fata blocului cu aifonu sa impresioneze)
    diferentele la imagine/grafica dintre ultimele joace de pS3 si cele de PS4 nu cred ca vor fi sesizabile pe un LED de ultima generatie...

  7. #127 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    pai cand a aparut PS3 a fost un salt spectaculos fata de PS2, acum DOAR pt.ca joacele ar rula la 1080p sa scot alta consola???
    Daca hardware de 6x mai rapid ti se pare ca nu e "spectaculos"... no comment.
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    ca asa miroase a moft adolescentin(aia care ies in fata blocului cu aifonu sa impresioneze)
    diferentele la imagine/grafica dintre ultimele joace de pS3 si cele de PS4 nu cred ca vor fi sesizabile pe un LED de ultima generatie...
    In cazul in care ti se pare un moft, nu cumperi, si gata.

  8. #128 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    pai cand a aparut PS3 a fost un salt spectaculos fata de PS2, acum DOAR pt.ca joacele ar rula la 1080p sa scot alta consola???
    sincer eu nu vad care ar fi "saltul" dintre 3 si 4? ca asa miroase a moft adolescentin(aia care ies in fata blocului cu aifonu sa impresioneze)
    diferentele la imagine/grafica dintre ultimele joace de pS3 si cele de PS4 nu cred ca vor fi sesizabile pe un LED de ultima generatie...
    Nu scot alta consola "DOAR" pentru 1080p/60fps, ti s-au enumerat si celelale aspecte peintre care si faptul ca gamerii cer o consola noua de vre-o 3 ani

    Daca nu vezi saltul dintr PS3 si PS4 esti invitat sa ramai la PS3. Esti in minoritate daca nu vezi rostul / nevoie unei noi generatii de console.

  9. #129 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Nu scot alta consola "DOAR" pentru 1080p/60fps, ti s-au enumerat si celelale aspecte peintre care si faptul ca gamerii cer o consola noua de vre-o 3 ani

    Daca nu vezi saltul dintr PS3 si PS4 esti invitat sa ramai la PS3. Esti in minoritate daca nu vezi rostul / nevoie unei noi generatii de console.
    eu nu spun ca nu vad rostul unei console de generatie noua dar cata vreme nu-s convins ca va avea un effect wow mi se pare doar un moft, poate e premature sa vorbesc dar ramane de vazut daca noua consola va avea un impact asa cum l-a avut PS3, sper ca ma intelegi ce vreau sa spun....
    de fapt noi ne bucuram ca sony a mai scos o jucarie noua si nu neaparat ca noua jucarie ne ofera altceva fata de cea precedent...

  10. #130 SP
    Member maravela's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    OK, Sony rules... da tot nu sunt lamurit pe deplin....care ar fi diferenta/diferentele de baza intre PS3 si PS4?
    Adica in afara de o grafica mai bunicica ce ar avea in plus?
    Un gamepad mai bunicel care are si multi-touch.

  11. #131 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by maravela View Post
    Un gamepad mai bunicel care are si multi-touch.
    super tare....
    pai nu puteau schimba gamepad-ul la PS3?

  12. #132 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Păi mai bine nu mai scot nimic și rămânem cu PS3 toată viața. De ce dracu să evoluăm.

  13. #133 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Am observat ca in general persoanele care nu dispun de bani pentru o noua consola sunt singurele care se opun cu inversunare noilor generatii de console.Sintagma "Vulpea cand n-ajunge la struguri ,spune ca sunt acri" ilustreaza perfect comportamentul indivizilor la care faceam referire.

  14. #134 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    grafica dintre ultimele joace de pS3 si cele de PS4 nu cred ca vor fi sesizabile pe un LED de ultima generatie...
    Nu generatia LED-ului e importanta ci diagonala lui.

  15. #135 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by bubli-789AD View Post
    De ce dracu să evoluăm.
    ramane de vazut daca PS4 va fi o "evolutie"....
    nu-s carcotas si nici cum sounea un stimabil coleg ca vezi doamne n-am bani sa-mi cumpar dar nu impartasesc entuziasmul nejustificat al unora...
    imi voi face o impresie cand il vad "la lucru"...

  16. #136 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Well...

    (•_•)
    ( •_•)>⌐■-■
    (⌐■_■)

    Deal with it!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7

Similar Threads

  1. Replies: 16 Last Post: 30-06-2012, 21:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts