Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 12 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 161 to 180 of 223

Thread: Decizie grea pentru anul care vine

  1. #161 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Da, da. Asa e!
    Ne jucam sa uitam de foame...

  2. #162 SP
    Member szabi90's Avatar
    Romania este cea mai saraca tara din Uniunea Europeana

    Doar pt. ca vand cateva jocuri care valoreaza mai putin de 200 ron , pt. asta nu ar trebui sa faci misto de mine iPaul

  3. #163 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Nu fac misto de tine,dar tu cred ca faci de noi.

  4. #164 SP
    Member szabi90's Avatar
    Eu traiesc in realitate , tu in lumea virtuala.

    Asta ii realitatea , unii isi petrec mai mult timp in lumea virtuala decat in cea reala.

    Doneaza cine vrea / cine poate

  5. #165 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by szabi90 View Post
    Eu traiesc in realitate , tu in lumea virtuala.

    Asta ii realitatea , unii isi petrec mai mult timp in lumea virtuala decat in cea reala.
    Mi se pare paradoxal ca o persoana care vinde si cumpara jocuri sa se planga ca nu are bani.Cum sa te iau in serios atata timp cat faci afirmatii de genu' :
    Suntem o tara saraca , nu o sa doneze nimeni , nici macar 1 euro - echivalent cu pretul unei paini Lumea moare de foame !!!
    Adevaratul motiv al indignarii tale este circumscrierea ariei bazar exclusiv pentru membrii premium.

  6. #166 SP
    Member szabi90's Avatar
    Eu vorbeam de realitate , nu de mine Multi se mire de ce s-au strans asa putini bani

    Romania este cea mai saraca tara din Uniunea Europeana . Daca nici cu asta nu esti de acord


    Un prieten a fost in Canada , iar a vazut un afis pe care scria "Donati pt. cele mai sarace Tari din lume " , ia ghici ce tara era pe primul loc " Tara noastra !!!


    I'm out !!!

  7. #167 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Eu vorbesc de cazul tau concret,asa ca te rog sa nu ne sfidezi inteligenta cu genul asta de afirmatii.In cazul in care nu ai observat,s-au strans deja 619E pana acum.Ca pe tine te-a indignat decizia adminilor,in urma careia cei ca tine nu vor mai putea face afaceri aici,este treaba ta.

  8. #168 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by szabi90 View Post
    Suntem o tara saraca , nu o sa doneze nimeni , nici macar 1 euro - echivalent cu pretul unei paini Lumea moare de foame !!!
    Hai sa nu exageram totusi. Majoritatea de aici suntem oameni culti... sau am putea spune fara sa incercam sa jignim pe nimeni ca avem un IQ peste medie totusi. A afirma ca murim de foame si ca nu se va dona niciun euro... in acelasi timp in care lumea se bate sa-si cumpere console next gen de peste 2000 RON, jocuri de peste 300 RON bucata, smartphone-uri si tablete de 2-3000 RON... ar insemna ca suntem ignoranti.

    Da, lumea moare de foame. Asa se intampla de mii de ani. Crezi ca va reusi cineva de pe consolegames sa rezolve problema asta?... Eu nu vad ce legatura are saracia mondiala cu faptul ca nu poti intra pe Bazar sa vinzi. Pai, ce facem aici? Lumea moare de foame si tu vrei sa vinzi jocuri si console (insert sarcasm)? Hai sa fim seriosi totusi!

    Nu baga nimeni mana in buzunarul nimanui, dar nici sa nu ne plangem acum de saracie lucie...

  9. #169 SP
    Member eneea's Avatar
    Nu inteleg de ce se tot plange lumea atat. Adminii incearca sa faca niste bani pentru intretinerea forumului, e site-ul lor si atat timp cat contributia noastra e minima nu avem dreptul sa ne plangem, stam sau plecam. Nu mi se pare cine stie ce pierdere ca userii "albastii" nu pot posta in aria de bazar. Pe mine nu sectiunea de mica publicitate m-a facut sa raman pe CG...

  10. #170 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si dupa 9 pagini, lumea tot nu a inteles ca bazarul e un bonus. Asta pentru ca din punctul lor de vedere, exista doar bazar pe consolegames. Unii isi fac veacul doar pe bazar, si atunci inteleg si eu de ce se simt ofensati si atacati. Dar tot ei trebuie sa inteleaga ca scopul forumului asta e altul, acela de a strange gamerii la un loc pentru a discuta despre jocuri. Vanzarile se fac pe site-urile de specialitate, mercador/okazii/tocmai si altele.

    Bazarul de pe consolegames e doar un bonus oameni buni. Cred ca trebuie sa scriem undeva mare si colorat incat sa vada toata lumea.

  11. #171 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    BTW , multi presupun ca isi iau salariul pe un card la o X banca ... si poate sunteti si mandrii posesori al unui " token " ... aka ... *****ul ala mic in care bagi cardul si te loghezi pe site-ul respectivei banci ...
    Ca sa nu mergeti pana la prima banca , e frig afara nu de alta ... puteti sa selectati tranzactii catre alte conturi ... si donati la o adica si 5 RON ... cu un comision de 1 sau 2 RON ... ( comisionul este fix din cate am vazut , indiferent de suma )

  12. #172 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Si dupa 9 pagini, lumea tot nu a inteles ca bazarul e un bonus. Asta pentru ca din punctul lor de vedere, exista doar bazar pe consolegames. Unii isi fac veacul doar pe bazar, si atunci inteleg si eu de ce se simt ofensati si atacati. Dar tot ei trebuie sa inteleaga ca scopul forumului asta e altul, acela de a strange gamerii la un loc pentru a discuta despre jocuri. Vanzarile se fac pe site-urile de specialitate, mercador/okazii/tocmai si altele.

    Bazarul de pe consolegames e doar un bonus oameni buni. Cred ca trebuie sa scriem undeva mare si colorat incat sa vada toata lumea.
    Bazarul e doar un bonus, nimeni nu contesta asta, insa de ce MonkY a inchis ''robinetul'' tocmai acolo? Pt ca de acolo ''curge'' de la userii care activeaza acolo se aduna un procentaj considerabil din banutii pt consolegames, poate ma insel dar nu cred, majoritatea celor de aici au activat mai mult sau mai putin pe bazar, foarte putini sunt cei care nu au avut niciodata cel putin un joc la schimb / vanzare / cumparare / ca sunt useri care vand, cumpara mai multe jocuri? Ce-ar trebui, ca toti de aici sa avem doar un joc de vanzare? Daca acest bonus (bazar) nu ar exista, parerea mea e ca foarte greu, ca sa nu zic imposibil ar fi sa se stranga banutii necesari pt ca CG sa mearga mai departe, inteleg CG e un site de stiri, discutii, s.a.m.d in materie de jocuri, insa doar de la cei care se ocupa numai cu asa ceva aici pe site, niciodata nu s-ar strange 2000 euro, din nou e parerea mea, iar bazarul de aici in materie de jocuri, e cu mult peste mercador / okazii / sau mai stiu eu ce alt site. Nu spun ca bazarul e cea mai importanta arie de aici, insa tind sa cred ca e la fel de importanta ca si celelalte, chiar daca la unii le place sau nu acest lucru, iar acest mic ''bonus'' ajuta CG sa mearga mai departe, intr-o masura in care daca nu ar fi, nu stiu daca si CG ar putea merge mai departe.

  13. #173 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Si dupa 9 pagini, lumea tot nu a inteles ca bazarul e un bonus. Asta pentru ca din punctul lor de vedere, exista doar bazar pe consolegames. Unii isi fac veacul doar pe bazar, si atunci inteleg si eu de ce se simt ofensati si atacati. Dar tot ei trebuie sa inteleaga ca scopul forumului asta e altul, acela de a strange gamerii la un loc pentru a discuta despre jocuri. Vanzarile se fac pe site-urile de specialitate, mercador/okazii/tocmai si altele.

    Bazarul de pe consolegames e doar un bonus oameni buni. Cred ca trebuie sa scriem undeva mare si colorat incat sa vada toata lumea.
    Unii exagereaza dar faza cu bazarul e bonus e vrajeala si din partea stafului. Orice site de specialitate are si sectiune de bazar. Sunt electronist imi place curentul si colectionez baterii... pai unde imi fac veacul acolo voi incerca sa cumpar nu ma duc pe mercador unde nimeni nu stie despre ce vorbesc.E un intreg si trebuie sa functioneze ca atare.

    Nu stiu de ce se continua theardul asta ...deja fiecare incepe sa caute scuze care nu mai sunt logice. Oricum trebuia sa raspunda aici numai cei care se ocupau de site nu donatorii.
    Ati donat bravo dar nu aveti ce argumente sa promovati, poate esti verde ca te joci pe ipad si eu ma joc pe 3310.

    In legatura cu Romania e saraca arunca un ochi pe ce ne-am cumparat azi..sau mai bine numara masinile si smartphonurile de pe strada.

    Nu e vorba de saracie aici ci daca se merita sa dai 20 de euro pe an. Este avantajos sa devii premium..beneficii.?. In directia asta trebuie dusa discutia. Ca daca intri aici si nu citesti nimic...stirile sunt vechi ... cuminitatea mica.... si daca vrei sa gasesti ceva ce ai nevoie si nu e nimeni in bazar atunci si cei mai irositi 20 de euro din viata ta.
    Eu personal de cand mi-am luat consola am renuntat la computergames in favoarea consolegames..astept sa se linisteasca apele sa vad in ce directie se duce...cu toate ca nu arata prea bine viitorul.

  14. #174 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by nutzule View Post
    oricum, 20 e mi se pare o suma destul de mare, chiar daca e taxa anuala, prefer un ps+ 1 year,
    iar inf, stiri, review despre jocuri le poti gasi site urile mama, ign.com, gametrailers.com, etc, surse de inspiratie ptr majorit celor care posteaza review uri
    Unii nu stiu engleza, iar altii care mai stiu poate prefera sa citească de la noi, e mai comod asa, intelegi? Dar deh, cârcotaşii...

  15. #175 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Incet, incet ajung la concluzia ca aceasta comunitate ar trebui sa devina doar pe baza de subscriptie.

  16. #176 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    Eu personal de cand mi-am luat consola am renuntat la computergames in favoarea consolegames..astept sa se linisteasca apele sa vad in ce directie se duce...cu toate ca nu arata prea bine viitorul.

    Eu sper sa fie un viitor, macar verde daca nu roz

  17. #177 SP
    Banned tacconi's Avatar
    Stiti cati romani isi fac concediile in strainatate? Raspunsul e ca nu suntem o tara saraca... doar facem pe saracii!

  18. #178 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    Sunt si oameni necajiti, la fel cum si altii sunt prin strainatate, concedii, munca, insa aici acasa sunt si oameni care abia isi duc traiul, in oricare dintre situatii nu putem generaliza, ca sunt numai saraci sau numai prin concedii afara.

  19. #179 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Si cu discutia asta ajungem unde?
    Ce conteaza cati sunt saraci (si sunt destui) sau cat sunt instariti.

    Trebuie sa vedem daca masura scoate forumul din impas sau daca e nevoie sa trecem la lucruri mai drastice.

  20. #180 SP
    Junior Member Flavy's Avatar
    Sunt oameni si oameni. Chestia e ca forumul nu se adreseaza tuturor persoanelor. Cati din membrii inscrisi pe cg crezi ca sunt "muritori de foame"? Eu cred ca sunt 5%. Contul pe cg inseamna net, calculator, chiar consola(ca doar nu intra aici sa cerseasca). Deci mi se pare ciudat sa vorbim despre clasele sociale din Romania.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 12 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Inca o consola vine anul acesta: Neo Geo X By MonkY in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 02-11-2012, 18:47
  2. Anul 2011 pentru PS3 va fi... By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 16 Last Post: 24-10-2010, 11:03
  3. Anul 2008 pentru consolisti By HeinekeN_ in forum Console Club
    Replies: 18 Last Post: 18-01-2009, 22:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts