Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Care este consola favorita ?

Voters
494. You may not vote on this poll
  • Nintendo Wii

    11 2.23%
  • Microsoft Xbox 360

    151 30.57%
  • Sony PlayStation 3

    285 57.69%
  • Microsoft Xbox

    2 0.40%
  • Sony PlayStation 2

    24 4.86%
  • Nintendo DS/DSi

    8 1.62%
  • Sony PlayStation

    6 1.21%
  • Nintendo GameCube

    1 0.20%
  • Super Nintendo

    6 1.21%
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 75

Thread: Care este consola favorita ?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Care este consola favorita ?

    Desi probabil lupta se va da intre cele 3 console importante (Wii, PS3 si Xbox 360), chiar sunt curios ce veti alege. La urma urmei, sunt cativa care inca mai considera PS2 ca fiind consola favorita... sau de ce nu PSP sau NDS pentru ca au nevoie cel mai des de portabilitate.

    Prin urmare, un nou poll prin care vrem sa aflam care este consola favorita a userilor CG. Si daca se poate sa si spuneti de ce. Multumim anticipat !

    Incep eu, care o sa votez (contrar asteptarilor multora care ma considera fan PS3) cu Microsoft Xbox 360. Votez cu 360 poate si pentru ca am mult mai multe jocuri de 360 decat de PS3 (130 vs 52)... dar in primul rand pentru ca are "vechime" mai mare si pentru ca mi se pare mult mai ergonomic controllerul (pentru un bosorog ca mine conteaza, in special la sesiuni mai lungi de gaming).

    P.S. Va anunt din start sa nu incepeti un flame x vs y... vem doar sa stim care consola va place mai mult.

  2. #2 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    I go for PS3 pentru ca asta am si sunt ff multumit de el.
    Am avut posibilitatea de a ma juca si testa Xbox 360,dar de fiecare data nu m-a convins sa-mi dorect unul.Nu m-am impacat prea bine cu meniul.

  3. #3 SP
    Member DeianD's Avatar
    Votat PS3

  4. #4 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Subscriu la ce a zis Bitza

  5. #5 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    votat microsoft xbox 360

  6. #6 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Am xbox 360, PSP si PS3. Am votat PS3, it's my favorite!

  7. #7 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    PS3 , e singura care o am.

  8. #8 SP
    Member anes's Avatar
    Am PS3 si XBOX 360.Am votat cu XBOX 360,imi place mult mai mult XBOX 360 decat PS3.

  9. #9 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    PS3 = artileria grea

  10. #10 SP
    Member Payutzu's Avatar
    am votat PS3,dar cu jumatate de inima pt ca cealalta jumatate imi spunea sa votez cu x360.
    avand ambele console a fost mai dificil dar totusi ps3 e 51% din 100%

  11. #11 SP
    Member Skaar's Avatar
    Am votat x360 din cauza controller-ului ergonomic si al celor mai bune exclusivitati: Gears of War si Mass Effect.

  12. #12 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Am votat Ps3 pt ca asta detin...nu am avut si nici nu cred ca-mi iau vreodata x360.

  13. #13 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    ps3. privirea lui kratos imi da destui fiori acum, desi eram foarte tentat sa votez super nintendo

  14. #14 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Alo baietii, daca faceti click pe numarul de voturi putem afla si singuri ce ati votat si ce nu. No more post hunting, pls

  15. #15 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Alo baietii, daca faceti click pe numarul de voturi putem afla si singuri ce ati votat si ce nu. No more post hunting, pls
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Prin urmare, un nou poll prin care vrem sa aflam care este consola favorita a userilor CG. Si daca se poate sa si spuneti de ce. Multumim anticipat !
    ---

    In cazul meu este Playstation-ul. A fost prima mea consola serioasa si cea cu care m-am distrat cel mai bine. Pe PS1 am jucat pentru prima oara majoritatea genurilor pe care le joc si azi, si poate ca suna siropos, dar prima dragoste nu se uita niciodata

  16. #16 SP
    Junior Member calin PS3's Avatar
    am votat ps3 l-am testat si imi cumpar unul pe 8 aprilie(ziua mea)!!!

  17. #17 SP
    Junior Member Runn3rX's Avatar
    Votat PS3 , asta detin dar in curand incerc si 360 si poate-mi schimb parerea .

  18. #18 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by jack View Post
    ---

    In cazul meu este Playstation-ul. A fost prima mea consola serioasa si cea cu care m-am distrat cel mai bine. Pe PS1 am jucat pentru prima oara majoritatea genurilor pe care le joc si azi, si poate ca suna siropos, dar prima dragoste nu se uita niciodata
    Check it out

    Numai useri care au explicat de ce.


    Quote Originally Posted by ciypriyan View Post
    votat microsoft xbox 360
    Quote Originally Posted by weriwulf View Post
    Am xbox 360, PSP si PS3. Am votat PS3, it's my favorite!
    Quote Originally Posted by DeianD View Post
    Votat PS3

  19. #19 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Votat PS3

  20. #20 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Motivele pentru care am votat SNES -> pur si simplu imi rapeste cel mai mult timp in ultima vreme - descopar jocuri vechi si "noi" si consider ca este de departe cea mai tare consola 16 biti existenta, sincer imi lipseste din top consola mea favorita Gameboy ... probabil ca aia ar fi fost alegerea fara drept de apel.

    Interesant ar fi sa avem o ordine a preferintelor - pentru ca astfe s-ar da posibilitatea si altor console sa castige puncte -

    In cazul de fata eu as acorda asa

    Locul 1 -> Super Nintendo (singura consola retro .. stinghera in TOP)
    Locul 2 -> Sony PS3
    Locul 3 -> Xbox 360
    Locul 4 -> Nintendo Wii (totusi nu-si are rostul aparitia lui Gamecube, practic Wii este un gamecube)
    Locul 5 -> PSP (care lipseste cu desavarsire din top)
    Locul 6 -> DS
    Locul 7 -> PS2
    Locul 8 -> PS
    Locul 9 -> xbox

    Era de preferat sa avem categorii (topuri) distincte


    Nintendo homeSega home Nintendo portabile Sony home Atari home Microsoft home Sony portable Sega Portable
    NES master system gameboy - - - - Game Gear
    Snes mega drive (32x / mega cd) gameboy color - - - - Nomad
    n64 saturn gameboy advance playstation (psone) jaguar - - -
    gamecube dreamcast gameboy advance SP (micro) playstation 2 (phat+slim+psx) - xbox - -
    wii - ds (dsl sau dsi) playstation 3 (slim) - xbox 360 psp (psp go) -

    In ordine cronologica (a perioadelor de dupa video games crush) - evident merg imbunatatiri la acest tip de top ... si sunt binevenite (e totusi 2 noaptea)

    De asemeni am introdus in tabel cele mai comerciale console (sau daca preferati cele cu succes mai mare comercial incercat sa fac si analogiile) - si pe cat se poate am incercat sa evit "exoticele" - virtual boy, atari lynx - desi la vremea lui era competitor "serios" pentru gameboy, nec turbo express (la fel un competitor pentru gameboy), gp32, gp2x, gizmondo, ngage (competitor al gameboy advance ului - practic lansate in aceeasi luna), neo geo (aes, cd) si multe altele

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Care este diferenta?Xbox 360 By Sopi in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 06-12-2013, 17:46
  2. Replies: 41 Last Post: 04-03-2012, 11:59
  3. Gamer este cel care... By Chifteluta in forum Console Club
    Replies: 83 Last Post: 01-08-2010, 02:40
  4. Care este diferenta? By Danny in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 6 Last Post: 28-07-2010, 17:19
  5. Care este genul de joc preferat ? By MonkY in forum Polls
    Replies: 32 Last Post: 22-11-2009, 01:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts