Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cand iti vei cumpara un PS4?

Voters
238. You may not vote on this poll
  • Am facut pre-order

    27 11.34%
  • Il voi lua la lansare

    22 9.24%
  • Cand apare un bundle bun

    40 16.81%
  • De sarbatori cu siguranta

    18 7.56%
  • La anul (2014)

    102 42.86%
  • Nu imi voi lua PS4

    29 12.18%
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 43

Thread: Cand iti vei cumpara un PlayStation 4?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Cand iti vei cumpara un PlayStation 4?

    Ca urmare a poll-ului http://www.consolegames.ro/forum/f6-...n-vei-cumpara/ unde majoritatea (peste 75%) a ales PS4, cred ca este timpul sa creem un alt poll prin care sa vedem si cand va veti cumpara un PS4 (daca o veti face). So, here we go!
    Attached Images Attached Images ps4.jpg

  2. #2 SP
    Banned Venom's Avatar
    Si noi unde votam?

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Si noi unde votam?
    Esti prea rapid... inca adaugam optiunile

  4. #4 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    la lansare, dar tot mi-e frica de racire si ..amd.

    insa ma consolez cu ideea ca ar fi cea mai puternica consola , pana iese facelift la xbox

  5. #5 SP
    Member chesterb's Avatar
    Cu precomandă la lansare şi fără frică.

  6. #6 SP
    Member Buyk's Avatar
    Da cumpar consola , am facut precomanda ! Singura nemultumire este ca Sony ne cam omite pe noi romanii , in rest consider ca va fi un succes consola , astept cu nerabdare cand suna la usa cei cu coletul , numar zilele pana la ziua cea mare , iar pe 29 long night !

  7. #7 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    La anu'mi-e frica sa-l iau la lansare pentru eventualele probleme.Si desigur un bundle bun astept

  8. #8 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Il voi lua la lansare. Sper sa fie si ceva pachete interesante la lansare.

  9. #9 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Optiunea: "Cand o sa am bani" unde este?
    Am votat "La anul (2014)" (cel putin sper)

  10. #10 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    De sarbatori, eventual poate prind o oferta, ceva, de Black Friday (desi cred ca ne amintim toti cum a fost anul trecut )

  11. #11 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    La un an dupa ce apare..va fi mai ieftina ...si nu neapatat noua..ni cred ca e o idee buna sa o iei exact cand apare

  12. #12 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by nerazzurr View Post
    nu cred ca e o idee buna sa o iei exact cand apare
    Si de ce nu este o idee buna sa o cumperi la lansare ? (exceptand cauzele economice) , poti argumenta te rog ?

  13. #13 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by Buyk View Post
    Si de ce nu este o idee buna sa o cumperi la lansare ? (exceptand cauzele economice) , poti argumenta te rog ?
    E coada mare.

  14. #14 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Anul viitor. Sa strang si eu ceva banuti . Technology ain't cheap you know...

  15. #15 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Buyk View Post
    Si de ce nu este o idee buna sa o cumperi la lansare ? (exceptand cauzele economice) , poti argumenta te rog ?
    Mie imi vine in minte cateva argumente (non economice, cum ai zis)
    -nu stii exact cat de "fiabila" e
    -imediat dupa lansare nu ai foarte multe jocuri pentru ea

    Plus sunt si alea economice:
    -e scumpa
    -jocurile sunt scumpe

    Eu inca nu m-am decis, as da precomanda, dar ma gandesc sa astept un bundle interesant, sau PS4+Killzone SHadow Fall sau PS4+PS Vita...

  16. #16 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    - am un backlog sanatos de jocuri PS3 care inca nu au vazut interiorul consolei + multe jocuri primite prin programul PS+ tot asa, nejucate
    - multe jocuri sunt "de tranzitie", majoritatea vor fi lansate si pe PS3 in primele luni
    - cosnola e relativ scumpa la lansare
    - jocuile sunt scumpe dar nu semnificativ mai scumpe decat jocurile generatiei actuale
    - riscul de probleme gen overheeting etc. (desi, avand garantie...whateva'..hit me baby)

    Dar sa fiu al naibii de voi putea dormi noptile de dupa lansare stiind ca e pe piata iar eu nu o am.

    => Am dat pre-order!

  17. #17 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Pre-order Watch Dogs Bundle @ Amazon.com + Killzone : SF (shipping date 15 Noiembrie,dar va lua ceva timp pana ajunge in RO).

  18. #18 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Eu personal astept sa vad niste review-uri serioase si niste clipuri cu gameplay sa pot face o comparatie reala intre cele doua console, nu imi place sa iau decizii pripite, pentru ca nu ma alint pe banii parintilor.

    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    ...eventual poate prind o oferta, ceva, de Black Friday (desi cred ca ne amintim toti cum a fost anul trecut )
    Vinerea neagra nu prea se compara cu Black Friday, Daca vor fi reduceri de preturi la console mai mult ca sigur vor fi la generatia actuala de console.

  19. #19 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    cosnola e relativ scumpa la lansare
    Scumpa?! O doamne, e cat un parci de smartphone de clasa medie. Preturile la console sunt adevaraciuni in RO de data asta.
    Mai jos nu se poate.
    Quote Originally Posted by Bizzare View Post
    sa pot face o comparatie reala intre cele doua console
    Sa compari...ce?! Vizual/grafic nu vor exista diferente decat in capul asazisilor entuziasti de gaming pe PC.
    Si spun "asa zisilor" pt ca entuziast sunt si eu. Entuziast ca imi vine acasa consola favorita.

  20. #20 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    E coada mare.
    Coada mare daca comanzi online ? , stai acasa si astepti sa sune la usa atata tot !

    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Mie imi vine in minte cateva argumente (non economice, cum ai zis)
    -nu stii exact cat de "fiabila" e
    -imediat dupa lansare nu ai foarte multe jocuri pentru ea


    Eu inca nu m-am decis, as da precomanda, dar ma gandesc sa astept un bundle interesant, sau PS4+Killzone SHadow Fall sau PS4+PS Vita...
    Intradevar nu stie nimeni cat de fiabila asta , dar in 10 zile o poti returna + exista garantie de 2 ani de zile ! Cat despre bundle , ma indoiesc ca vor fi la pretul de 1799 ron in viitorul apropiat ! Iar PS4 + Vita este doar un zvon , poate va fi nu zic nu , dar cine stie peste cat timp !

    Eu merg pe principiul ca Sony au invatat din greselile pe care le-au facut si au pus tot ce este mai bun in PS4 , sa speram ca nu vor fi probleme hardware , insa cele software sigur nu vor lipsi !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Vei cumpara un Wii U? By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 23 Last Post: 14-12-2016, 07:41
  2. Vei cumpara un Xbox One? By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 34 Last Post: 10-12-2014, 22:55
  3. Vei cumpara un PS4? By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 93 Last Post: 20-10-2014, 10:59
  4. Replies: 25 Last Post: 04-09-2014, 16:03
  5. Ce consola next-gen vei cumpara? By MonkY in forum Polls
    Replies: 118 Last Post: 09-08-2013, 23:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts