Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 60

Thread: The Game Awards 2016

  1. #21 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Daca-l bagau f2p iti dadeau content cu lingurita, platit eroi, harti, etc.
    Asa, la pret de joc full, ai totul unlocked, joci ce vrei cum vrei.
    Si e amuzant cum trebuie sa aiba un pic din toate jocul GOTY, dar cand castiga Skyrim sau Half-Life 2 sau Bioshock sau The Witcher (and the list goes on) nu a folosit nimeni argumentul asta.

  2. #22 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am folosit eu argumentul asta, e părerea mea, automat nu este un adevăr absolut, avem opinii diferite, așa e frumos si sănătos. Sa trecem mai departe, devine un versus inutil. Eu nu încerc să conving pe nimeni, nici altcineva nu mă poate convinge pe mine. Eu am alte așteptări de la un joc, nu mi se pare nimic amuzant. E doar o părere diferită.

  3. #23 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  4. #24 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Un GOTY trebuie să aibă din fiecare, obiectiv sunt si eu.
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Am folosit eu argumentul asta, e părerea mea, automat nu este un adevăr absolut, avem opinii diferite, așa e frumos si sănătos.
    Eu stiam ca o parere personala nu e obiectiva, im just trying to make sense of it. N-am nicio problema cu parerile altora, to each his own, dar cand zici "obiectiv", aia nu mai e parere.

  5. #25 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai tu ai inceput sa spui ca ești obiectiv, eu eram ironic, nimeni nu este obiectiv când își spune părerea

    PS Vezi ca exemplu recenzia mea la CoD, unde am fost tras de urechi ca nu sunt obiectiv
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    privind obiectiv, castigatorul a meritat.

  6. #26 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am mai zis-o si o mai zic: obiectiv, Overwatch are tot dreptul sa ia premiul. Nu e parerea mea. Ci asa e, it's a fact, ca de-aia a si luat. Subiectiv, Uncharted 4 merita mai mult. Asta e parerea mea personala, spirituala si sufleteasca . Si gata ca deja ma ia durerea de cap.

    ON: https://twitter.com/RealGDT/status/8...rc=twsrc%5Etfw

    To sum it up: Del Toro tweets "F*CK KONAMI". Ce om

  7. #27 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ma doare capul de vreo două ore, dar din cauza filmului pe care l-am văzut acum la cinema.

    PS Zici ca ești Berbec sau Taur

  8. #28 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Daca-l bagau f2p iti dadeau content cu lingurita, platit eroi, harti, etc.
    Asa, la pret de joc full, ai totul unlocked, joci ce vrei cum vrei.
    Si e amuzant cum trebuie sa aiba un pic din toate jocul GOTY, dar cand castiga Skyrim sau Half-Life 2 sau Bioshock sau The Witcher (and the list goes on) nu a folosit nimeni argumentul asta.
    Scuze ca ma bag, nici nu tb sa-mi raspuzi, e doar o observatie de a mea. Si anume ca pt mine e amuzant ca atunci cand Titanfall 1 a iesit lumea l-a criticat ca nu avea destul content si ca ii lipsea campanie sp, producatorii au fost trasi de urechi, cand SW Battlefront a iesit mai toata lumea a zis ca avea prea putin content, mp only, lipsa campanie etc, producatorii au fost trasi de urechi, insa cand Overwatch a iesit cu mp only si doar 2 moduri de joc + loot boxes toata lumea l-a laudat si i-au pupat picioarele lui Blizzard, ba chiar le-au dat si un GOTY award! Ce ti-e si cu double standards astea ntz ntz ntz

  9. #29 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Poveste, gameplay, grafica, multiplayer, toate le intalnim la superlativ in Uncharted, se aranjeaza concursurile si la altii nu numai la noi.

  10. #30 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    @koba eu-s de acord cu tine, dar uite ce evolutie a avut. Poti spune la fel si despre celelalte jocuri?

  11. #31 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Poveste, gameplay, grafica, multiplayer, toate le intalnim la superlativ in Uncharted, se aranjeaza concursurile si la altii nu numai la noi.
    Ai spus cumva multiplayer la superlativ?

  12. #32 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Nu ca n-ar fi bun Overwatch dar sa fim seriosi ca e prea overrated. Merita si el premii, dar numai GOTY nu.

  13. #33 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Eu cred ca majoritatea dintre cei care spun ca Overwatch nu merita GOTY 2016 nici macar nu au incercat jocul , sa numai spun ca Overwatch trebuie jucat cam 30-40 ore pana inveti cu adevarat cum se joaca. Pentru mine nu este doar cel mai bun joc al anului 2016 , ci si cel mai bun joc din ultimii 5 ani. 100% voi juca Overwatch si la anul si poate si peste 2-3 ani, , si sincer inafara de Destiny nu am investit in alt joc atat de multe ore. Are sanse serioase sa devina noul fenomen din gaming alaturi de LoL si CS, cum sa nu dai GOTY unui astfel de joc?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #34 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    @koba eu-s de acord cu tine, dar uite ce evolutie a avut. Poti spune la fel si despre celelalte jocuri?
    Ce evolutie a avut? Tot 2 moduri de joc are, tot mp only e + loot boxes. A avut de Halloween o misiune co-op acolo ce tinea 10 minute, nu stiu daca mai este disponibila sau nu ca nu am mai intrat sa-l joc. Eu nu vad mare evolutie la el, mai baga cate un personaj nou odata la 2 luni, o plansa noua la fel, etc. Sa ma intelegi, eu nu spun ca e un joc slab, insa ma intristeaza incotro se indreapta industria asta cu accent din ce in ce mai mult pe mp si loot boxes=slot machines. Si dupa cum am spus, ceea ce nu era acceptabil pana acum 1 an si ceva, acuma e laudat si premiat.
    P.s. poate daca se chemau si ceilalti Blizzard ar fi avut mai mult succes, ca vad ca lumea accepta cam multe galuste de la compania asta care stoarce un joc 5-6 ani pana nu mai ramane nimic din el si odata la 10 ani mai scot si ei o continuare

  15. #35 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Propun sa dăm GotY în fiecare an următoarelor fenomene: CS, LoL, Dota și Hearthstone.

  16. #36 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    The Game Awards 2016

    Singurul contracandidat din lista pentru GOTY a fost Uncharted 4 , si desi a fost un joc foarte bun, nu as fi dat nici in ruptul capului titlul lui Uncharted 4. De la Uncharted 2 este fix acelasi joc, nimic nou, ba chiar un multiplayer mai slab.

    Ce vreau sa spun este ca s-a dus vremea acestei francize si baietii de la Naughty Dog au fost destul de inteligenti sa termine cu ea pentru a trece la TLOU.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #37 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Ce evolutie a avut? Tot 2 moduri de joc are, tot mp only e + loot boxes. A avut de Halloween o misiune co-op acolo ce tinea 10 minute, nu stiu daca mai este disponibila sau nu ca nu am mai intrat sa-l joc. Eu nu vad mare evolutie la el, mai baga cate un personaj nou odata la 2 luni, o plansa noua la fel, etc. Sa ma intelegi, eu nu spun ca e un joc slab, insa ma intristeaza incotro se indreapta industria asta cu accent din ce in ce mai mult pe mp si loot boxes=slot machines. Si dupa cum am spus, ceea ce nu era acceptabil pana acum 1 an si ceva, acuma e laudat si premiat.
    P.s. poate daca se chemau si ceilalti Blizzard ar fi avut mai mult succes, ca vad ca lumea accepta cam multe galuste de la compania asta care stoarce un joc 5-6 ani pana nu mai ramane nimic din el si odata la 10 ani mai scot si ei o continuare
    Vezi ca a avut la lansare 3 moduri de joc, nu doua, iar acuma are 5-6 plus competitive. Pe langa modurile standard se adauga special events(cu reward specific), niste chestii foarte bine lucrate, nu ca si in alte jocuri.
    Comparatia cu battlefront/titanfall e aberanta, ow e mult mai complex, momentan are 23 de eroi complet diferiti, jocul are putin content doar in aparenta.

    Din cate imi amintesc, tu te-ai lasat de overwatch pentru ca nu puteai juca ce erou aveai chef, cand aveai chef. Daca e asa, fara suparare, nu prea ai inteles rolul jocului...


    U4 e un joc f bun, dar e hilar sa spui ca are mp la superlativ. As fi preferat inca doua oare de sp in locul acelui mp "superlativ".

    Daca trebuia sa ia goty un joc care are din toate cate un pic, trebuia sa fie COD invingator( let the rage begin).

  18. #38 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si aceste premii de la game awards mi se par la fel de cretine si lipsite de orice valoare reala precum Oscarurile la filme. Si aici si acolo se dau premii mai mult de popularitate. Macar aici de bine de rau se mai "premiaza" unele categorii peste care multi trec cu vederea, dar se duce din rau in mai rau in ultimii ani si o sa se ajunga la nivelul jenant de la Oscar.

    M-am uitat vreo ora pana la urma, in timp ce mai faceam si altele si asta e impresia pe care mi-a lasat-o.

  19. #39 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Blizzard a inventat apa calda si gaura din macaroana.
    Overwatch = Team Fortress
    Hearthstone = Magic the Gathering

    PS: Let it snow, let it snow, let it snow

  20. #40 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Vezi ca a avut la lansare 3 moduri de joc, nu doua, iar acuma are 5-6 plus competitive. Pe langa modurile standard se adauga special events(cu reward specific), niste chestii foarte bine lucrate, nu ca si in alte jocuri. ow e mult mai complex, momentan are 23 de eroi complet diferiti
    Asta nu justifica faptul ca e demn de GOTY. Atunci hai sa dam GOTY oricarui joc ce primeste continut aditional si events. Si complex chiar deloc. Ai 2 skilluri la fiecare erou care sunt impartiti pe diferite clase, si cam atat. Laudati prea mult jocul asta. Sunt curios daca era F2P cum era si ideea initial, era luat macar in considerare? La naiba, daca Paladins era B2P era si ala GOTY? Ca pana la urma e acelasi lucru, doar ca Paladins a avut ghinionul sa apara dupa OW chiar daca closed beta a fost inainte ca lumea sa stie de OW.
    Blizzard nu a inventat nimic, tot ce au facut sunt replici ale altor jocuri. Deci da, studio of the year..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. BAFTA Game Awards 2016 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 9 Last Post: 08-04-2016, 17:20
  2. The Witcher 3 ia premiul cel mare la The Game Awards By paunstefan in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 07-12-2015, 23:22
  3. The Game Awards 2015 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 9 Last Post: 04-12-2015, 23:07
  4. The Game Awards 2014 au loc pe 6 Decembrie By paunstefan in forum Console News
    Replies: 56 Last Post: 08-12-2014, 22:06
  5. Game of the Year Awards 2010 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 9 Last Post: 07-01-2011, 21:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts