Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 20 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 387

Thread: Battlefield V

  1. #61 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Glumești cu BF1 Reskin, nu are cu ce să dezamăgească franciza, mereu au făcut treabă bună cei de la DICE.

    Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

  2. #62 SP
    Member Mishy's Avatar
    ^Ai vazut si despre ce au vorbit inaite de trailer? Explica acolo cum functioneaza noile operatiuni

  3. #63 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Bratul ala metalic nu pot sa-l sufar...si propaganda feminista....bleah. Mi se face rau. Au bagat femei la greu. Chiar nu mai suport propaganda asta infecta cu #METOO si #Power woman care deja e puerila. Ar vrea feministele in fanteziile lor sa creada ca au avut un rol activ si decisiv in WW2 fiindca in realitate n-au fost decat asistente medicale, operatoare, secretare, muncitoare in fabrici si uzine, spioane, rar fiind cazuri izolate de lunetiste la sovietici sau detasamente franceze feminine de rezistenta.
    In realitate, numai barbatii au declansat si au incheiat razboaiele mondiale!
    In niciun caz nu a fost cum incearca Hollywoodul si mai nou industria gaming-ului sa ne bage pe gat cum le vedem pe front.
    Activision macar ne-a evidentiat rolul femeilor in limite decente/istorice in campania SP.

    Dar EA isi bate joc, depasind limitele penibilismului.
    Mai baga si bratul ala metalic ca sa atraga fanii Black Ops 4 ca e la moda asta cu protezele bionice.



    BF Hardline pare deja joc serios pe langa porcaria asta.
    Dar inca sper ca mai au de aratat cate ceva interesant la E3 si trailerul ala sa fie o gluma proasta.

    Ori sa declare ca jocul asta e despre un univers paralel steampunk si atunci asta e.

  4. #64 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Interesant trailer abia astept sa aflu mai mult...
    Inca o data intreb cu tot respectul cuvenit, cum pot da block total unui user ca sa nu ma mai deprim la fiecare thread?
    Nu exista block total ca la facebook sau orice alta aplicatie?

  5. #65 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Interesant trailer abia astept sa aflu mai mult...
    Inca o data intreb cu tot respectul cuvenit, cum pot da block total unui user ca sa nu ma mai deprim la fiecare thread?
    Nu exista block total ca la facebook sau orice alta aplicatie?
    Iti dau eu block ca nu suport gamerii care se lasa asa usor spalati pe creier de propaganda feminista. Eu sunt deja ultra- deprimat fiindca exista barbati care accepta acum orice mizerie de propaganda feminista.
    Chiar nu vreau sa conversez si sa ma cert. Stati in lumea voastra roz sa ingenuncheati in fata feministelor si sa le pupati manutele ca niste supusi ascultatori. O sa realizati mai tarziu ca feministele nu vor nimic altceva decat sa anihileze sexul masculin sau sa-l subjuge, fiindca ele nu urmaresc decat sa fie in varful lantului trofic prin a elimina barbatii din pozitiile de conducere.


    Oamenii care nu pun botul la vrajeala asta de propaganda feminista sigur ma inteleg si imi aproba nemultumirile vizavi de joc.

    Pana una alta, recomand cu mare caldura sa mai lecturati si voi carti despre femeile in WW2, eventual sa cititi de pe Wikipedia daca va e mai comod.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Women_in_World_War_II

    Aratati-mi mie daca vedeti o femeie luptatoare activa pe front care sa aiba si brat bionic si sa fi avut un rol decizional de a schimba soarta razboiului.

  6. #66 SP
    495
    Member 495's Avatar
    asta e ca vegans aia care chiar daca nu ii intrebi ei tot iti spun din 5 in 5 minute ca ei is vegans!

    nasol e ca are cont pe toate forumurile si da copy paste la posturi...

  7. #67 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    asta e ca vegans aia care chiar daca nu ii intrebi ei tot iti spun din 5 in 5 minute ca ei is vegans!

    nasol e ca are cont pe toate forumurile si da copy paste la posturi...
    Nu sesizezi diferenta
    Nu m-am declarat nimic.
    Sunt in schimb producatorii care se declara din 5 in 5 minute ca-s feministe fiindca le e frica de ele de la scandalul #Metoo incoace.


    ---------- Post added 24-05-2018 at 00:24 ----------

    Pana una alta, reactiile la acest joc de pana acum sunt negative - 21k de dislike-uri si 59k de like-uri, iar comentariile in mare negative:



    battlefield 5 hillary clinton edition


    #TRASH!!
    EA keeps deleting, i keep posting.
    handicaped Transgender females DID NOT FIGHT IN WW2

    at least we have BO4


    A WW2 game with a woman on the front cover? That's just disrespectful to the millions of MEN that fought in WW2, i was really excited for this but i can't help but feel let down and underwhelmed.


    #notmybattlefield


    Im crying. WHAT HAVE THEY DONE. :’(

    Seems to be historically incorrect propaganda against Germany, as expected...
    Well done, Dice ������





    Are these the new Avengers?

    This is faking of history to help the publishers/developers personal political agenda.
    Irresponsibility of a mass-media producer at its finest.

    #NotMyBattlefield
    #NotMyBattlefield
    #NotMyBattlefield

    Wow, this just looks cringy-edgy for tween bad. Looks like Activision bought out DICE.

    Can’t wait to play as black female soldier in the Wehrmacht !! Thx SWJ



    Joseph Stalin:
    WTF what type of SJW garbage is this ?! This is a disgrace to what happened to me in WW2 garbage trailer!! Even the women who served me weren't cringy #NOTMYBATTLEFIELD

    Badass crippled female soldiers in WWII with quippy hollywood movie banter. I'm completely on board if this was advertised as a spiritual successor to the wacky Bad Company but they're pushing this as the "true WWII experience". Lmao, what's next for BF6? A transsexual dwarf sniper in a wheelchair?



    Feminazi V , social justice war 2 , preorder now for free Soy milk....

    Infinite Warfare 2

    Is that a Bollywood WW2 ???


    Another franchise lost to the zone.



    ok, i wait for BF6, modern era thanks!

    The only hope now is Red Dead Redemption 2 ������


    ---------- Post added 24-05-2018 at 00:26 ----------

    Cat postam comentariile, numarul de dislike-uri deja a crescut la 25k.
    E semn ca anul asta ii este randul lui BF sa obtina recordul la dislike-uri.




    Bai frate, de la entuziasmul de ieri am trecut la deprimare totala.

    Nu pot sa cred ca DICE/EA m-au tepuit!

  8. #68 SP
    495
    Member 495's Avatar
    bine ca nu jucam trailere.

    am dat si eu dislike dar doar pt faptul ca s-a departat cam mult de bf1. in rest n-am probleme cu gheara de metal in loc de mana sau cu femeile.

  9. #69 SP
    Member Mishy's Avatar
    O sa realizati mai tarziu ca feministele nu vor nimic altceva decat sa anihileze sexul masculin sau sa-l subjuge, fiindca ele nu urmaresc decat sa fie in varful lantului trofic prin a elimina barbatii din pozitiile de conducere.
    Acum pe bune, ce fumezi?

  10. #70 SP
    495
    Member 495's Avatar
    11.jpg22.jpg33.jpg

    Pareri despre perks si rank ups?

    Unul din motivele pt care cod nu m-a prins era ca am fost obligat sa joc cu anumite clase doar ca sa fug mai repede, sa rezist la explozii, sprint mai mult etc. Nu mi se pare cea mai buna idee.

  11. #71 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nici mie nu imi plac. Silent footsteps nu are ce cauta in astfel de jocuri. Ma gandesc cu un assault soldier poate alerga mai rapid fata de unul cu LMG...

  12. #72 SP
    495
    Member 495's Avatar

  13. #73 SP
    495
    Member 495's Avatar
    444.jpg

    putina rabdare.

  14. #74 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    Voiam sa scriu asta dar e deja pe reddit anyway "Trevor saying the co-op was one of his favourite things about BF1, then Lars immediately saying they hadn't done it since BF3 was funny."

  15. #75 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Trailerul la BF1 a fost parfum pe langa asta, iar numarul de dislike-uri spune multe. Oricum, sper sa fie diferit fata de ce am vazut in trailer, daca tot au ales sa faca un joc despre WW2, ar trebui sa reprezinte cat mai bine realitatea razboiului, pana la urma la asta ma astept de la orice joc Battlefield. Cat despre femei pe front, cu grappling hook pe post de mana, no comment.
    Asteptam si vedem ce iese

  16. #76 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Trailerul de la BF3 ( WOW ) , trailer de la BF4 ( WOW ) , trailer de la BF1 ( OMFG !!! ) , trailer DLC BF1 ( OMFG ) , trailer BFv ( WTF ?! )

    Pai da, dezamagit de ce am vazut ,iar din detalii pai :

    + / - nu o sa aibe premium pass / o sa aibe altceva sa tina loc probabil
    + / - pt ca fiecare clasa iti poate da revive , insa nasol pt ca acum ai o animatie ce dureaza o vesnicie , insa ai posibilitatea sa tarasti corpul spre adapost si sa faci asta acolo ( o sa fie distractiv la inceput , dar dupa un timp nu mai da nimeni revive ) , nu se da revive acum cand dureaza 1 secunda din fuga..
    + grand operation : se joaca pe 4 zile ( in principiu 3 zile dar daca nu s-a hotarat victoria in 3 zile , atunci urmeaza a 4-a zi cand vei avea 1 incarcator , 1 viata in conditii dubioase si toate astea pt a ramane singurul in viata in finalul bataliei ( battle royale)
    + no more aim assist ( sau asa am inteles )
    + / - squad leader acum primeste puncte daca squadul sau indeplineste sarcinile , astel cu acele puncte poate activa un fel de speciale (SW:BF2 / COD ) ..desigur poti juca singur in squad.. or sa fie multi ce or sa joace singuri in squad pt asta ( ajuta la team play.. not)
    + nu mai avem behemoth
    + / - nu mai avem elite class ( desi erau funny )

    - customizare personaj ( inclusiv sa alegi barbat/femeie .. well o sa fie plin de femei) , teddy bear pe tancuri , culori , toale ( probabil de aici or sa-si scoata premium pass)
    - construire forturi de catre suport class ( fortnite )
    - pt munitie trebuie sa te duci dupa o masinuta sau asa ceva si sa stai dupa animatie pana faci reincarcare.. se presupune ca cineva vine cu masina aia ( pai da, nu avem team-play in BF4/ BF1 dar o sa avem cu siguranta in BFv) si desigur vei avea mai putina munitie disponibila , totusi este bine caci nu o sa mai fie un grenade fest, ca si in bf1
    - trebuie sa joci cu o singura arma , arma pe care trebuie sa o alegi cu mare grija si astfel sa ajungi cu ea la un nivel de skill..
    - trailer de 2 bani ce lasa impresia de joc pt copii cu influente de cod si fortnite

    sper ca in final MP-ul acestui joc sa ma contrazica.. sau poate or sa faca iar ca si cu BF1 , nerf that , buff that..no let change everything..

  17. #77 SP
    Senior Member BizZare's Avatar

    Battlefield V

    Sunt sigur ca Dice incearca sa bifeze cat mai multe pretentii si sa-i atraga si pe cei care s-au cam plictisit de shoutere cu tematica istorica. Dar dacă baga harti mari, vehicule si un pic de verticalitate pt stat la panda cu pusca cu luneta eu sunt pe jumatate multumit... restul ramane de vazut in beta cat de bun e jocul.

    Ps: Among the life-changing technical marvels that emerged in the post-World War II era, one in particular—a battery-powered artificial limb(1950)
    http://time.com/3880912/battery-powe...r-tech-marvel/

  18. #78 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Sper sa nu bage emotes la sfarsit de runda, atat.



    ---------- Post added 24-05-2018 at 15:34 ----------



    ---------- Post added 24-05-2018 at 17:04 ----------

    Trailerul pe care treuia sa il vedem de fapt...



    ---------- Post added 25-05-2018 at 13:03 ----------

    https://wccftech.com/battlefield-v-two-currency-types/

    Battlefield V will feature a premium currency, which can be purchased with real money. With this premium currency, players will be able to purchase cosmetic items. The second type of currency will be only obtainable by playing the game.

  19. #79 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Clar....

  20. #80 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Era clar ca or sa scoata mai multi bani prin customizare dar na, pana la urma trebuie sa traiasca si ei.

    Eu sper sa fie jocul atat de bun pe cat zic youtube-arii , desi faptul ca acest BFv o sa fie bazat pe squad play.. hmm, nu stiu ce sa zic, nu prea exista la scara mare in nici un BF.. iar or sa fie cate 3-4 ce or sa domine hartile..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 20 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts