Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 15 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 290

Thread: The Division 2

  1. #201 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Te implor, te rog din tot sufletul meu sa imi confirmi ca ai glumit, ca incep sa mor pe interior si fac febra de nervi daca nici tu n-ai inteles nimic despre nimic si daca chiar ai crezut ca despre a invata limba engleza era vorba.

    Te rog, in genunchi te rog sa imi spui ca ai glumit ca tonalitate pot interpreta insa text nu.



    Daca eu ca si dezvoltator sunt polonez ca nationalitate dar cu studio in US si le am foarte mari si zbarcite si ALEG sa includ pe disc tot pack-ul de Subtitles, sau in Day One patch, netinand cont de SKU, o pot face pentru ca este jocul ce crezi... al meu.
    Pentru ca asa vreau eu, ca cei 3 milioane de polonezi catre traiesc in US/Canada sa aiba jocul in limba lor, daca vor. Ca poate le e dor de casa, 'gen'.



    Bati campii rau de tot si tu si altii. Va rog sa-mi aratati un joc de Xbox One sau chiar Xbox 360, lansat pe piata din SUA care are sub in bulgara. Si nu ma refer la CD Projekt, ci la restul dezvoltatorilor. Ma mir ca faci circ, in stilul tau caracteristic si ii ceri lui Espiritus sa spuna ca a glumit, cand tu vrei ca o companie franceza, ce lanseaza un joc pentru piata din State, sa aiba subtitrare in Ro. Nici macar sub in germana n-o sa gasiti pentru piata din State, doar franceza, spaniola, engleza bine-nteles si nu bag mana in foc, poate rareori gasiti si un sub in italiana.

  2. #202 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pana acum jocul este excelent si este un adevarat deliciu sa joci cu macar un prieten

    Pe Xbox One X se misca foarte bine, cred ca nu a scazut sub 30fps niciodata. M-am mai lovit de unele texture pop-ins, mai ales in baze, dar in rest, cel putin pana acum, nu am intalnit niciun bug deranjant.

    Pentru cine joaca pe Xbox si vrea sa intre intr-un clan, am facut eu - Last Assassins

    Si analiza DF. Pacat ca nu au bagat un mod 1080p cu 60fps si higher details...


  3. #203 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Din pacate anumite nevoi financiare, prioritare fata de gaming, ma fac sa achizitionez The Division 2 peste o luna sau chiar doua. Abia am achizitionat Red Dead Redemption 2 pentru Xbox One, din magazin, de la Altex. Asadar o perioada am ce juca. Ma bucur insa pentru cei care pot juca de pe-acum The Division 2, cu sau fara sub in limba romana.

  4. #204 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    @Chris eu am cumparat personal Doom in 2016 pe Xbox One de la Gamestop din New York si pe disc erau incluse toate localizarile.

    Habar nu ai despre ce vorbesti si despre cum functioneaza toata treaba asta cu localizarile din moment ce spui ca la un SKU poate exista italiana si germana nu
    La Microsoft exista ceea ce prescurtam EFIGS (te las sa ghicesti limbile, hint-F nu e de la Feroeza), plus SKU separat cu EFIGS (sau doar Engleza) + Poloneza/Rusa/Ceha/Maghiara si in cazul de fata Romana.
    Daca dezvoltatorul alege sa puna totul pe disc o face, daca alege sa adauge in day one patch o face, la fel si daca are un fetish personal pentru limba feniciana veche———-> o face, asa cum a fost cazul Division cu Romana intrucat producatorul este roman si a fost o ambitie personala, pe care o felicit.

    Am incheiat subiectul, inapoi la joc.

  5. #205 SP
    Senior Member nina's Avatar
    e greu de jucat division2,greu sa fac solo sides missions in comparatie cu primul joc
    cine e pe xbox intrati in clanul the kings ro
    sunt peste 20 de romani si unii din ei sunt deja pe gerscore,unul avea 440+ si am inteles ca nu a inca world tier 5 in joc
    adaugati-l pe silviujax pe xbox,el face des partychat si are mereu 4 oameni la division

  6. #206 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie nu mi se pare greu nici solo nici in co-op. Trebuie doar jucat cu cap, cu ceva tactica inainte sa incepi sa tragi primul glont sau sa te vada.

    E greu daca sunt cu multe nivele peste tine, pentru ca e cam one shot-one kill. Am nimerit eu din greseala intr-o zona de level 27, parca, eu fiind atunci level 7 si efectiv nu vazusem unde am ajuns, mergeam din loot in loot ca o panseluta si cand au sarit aia pe mine, pana si aia cu batele ma omorau din prima

  7. #207 SP
    Senior Member nina's Avatar
    sunt ceva mai destepti decat in primul joc si apoi acei npc cu stamina galbena acum arunca si cu molotov sau ceva de genul lucru ce nu era in primul joc

    folosesc tureta si scutul cu arma primara
    am si drona care trage in inamici dar ceva e ciudat ca trage intr-un npc si apoi revine la mine si nu mai face nimic
    a trebuit sa cumpar tureta care e degeaba daca vine un npc galben si da un sut
    joc primele side missions unde levelul e acelasi cu al meu,tactica am mai multa decat oricine doar ca nu trag bine....nu am fost niciodata fan shootere si division mi-a placut ca era usor de jucat ca shooter
    am completat doar 2 side mission iar main missions 3 sau 4 si sunt level 9,in ritmul asta nu fac mare lucru

    vreau sa completez singur side missions ca nu sunt replay ca main missions dar nu cred ca o sa pot

    folosesc un smg si shotgun lulaby in caz ca se apropie prea mult de mine,face minuni acel shotgun exotic



    din clipul asta tipul spune sa le las pe mai tarziu ca side missions da un procent de exp,e adevarat?

  8. #208 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu cu un prieten am facut toate side missions din 4 zone deja + toate control points-urile, iar ca misiuni principale, am facut doar 3 sau 4. Si sunt level 15.

    Ca si combat, nu trebuie sa stai prea mult intr-un loc, dar sa mergi din cover in cover, pentru ca inamicii sunt mult mai dinamici si au si arme de distanta (sniper, grenade launcher, grenade normale) si te flancheaza imediat + ca sunt cei cu batele sau suicide bombers de care nu te prea poti feri, trebuie doar sa ai ceva arma cu damage mare (gen shotgun).

    Oricum mare atentie la ce pui pe tine. Am elemente de armura verzi care sunt mult mai bune decat alea mov si e indicat sa te uiti la toate stats, inclusiv la skill power, cand alegi ceva. Daca nu ai skill power, degeaba ai drona sau tureta, pentru ca nu fac damage prea mare.

    Tu pe ce-l joci?

    Am observat aseara o chestie foarte nasoala. Am un prieten care era level 5 si am zis sa ne dea invite sa intram la el pe harta si sa facem misiuni impreuna ca sa creasca si el in nivel, dar la el acolo toti inamicii erau de levelul nostru, iar pe el il arata in grup ca fiind un level mai mic decat noi si cu o sageata in sus (gen e urcat artificial pana la level X).

    Problema era ca el fiind atat de mic, avea health cam 2k, iar aia de level 13-14 aveau damage 2-3-5k pe glont, deci el era mai mult pe jos, iar cum aia erau inamici cat pentru 3 oameni si noi eram 2, efectiv nu am reusit sa terminam misiunea.
    + de asta, am observat ca nu exista modalitate de a iesi din misiune. Chiar daca inchizi jocul, cand il redeschizi te baga in acelasi loc, cu aceiasi oameni. A trebuit sa dau leave grup ca sa scap de misiune.

    Oricum jocul este foarte bun si pentru un looter shooter, chiar ai foarte mult loot si ai de unde alege ce combinatii sa faci pentru a avea personajul asa cum vrei.

    Ca minus, avand loot boxes pe care le poti cumpara cu bani reali pentru elemente vestimentare, acestea nu se mai regasesc cu la fel de mare usurinta ca in primul joc.
    Dar macar ne dau si noua cate o cutie pe zi, gratis

    Btw, stiti cumva diferenta dintre o haina mov si una normala (used) dpdv al stats-urilor? Sau nu e nicio diferenta?

  9. #209 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    81 so far cu user score 7.7, considerand ca sunt ca de obicei cativa retarzi care au dat 0.
    https://www.metacritic.com/game/play...the-division-2

    As vrea sa ma intalnesc la o cafea cu stalcitul ala care a dat singura nota nasoala la critic review 56 si sa-l intreb care e mancarea lui preferata.

  10. #210 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu are importanta ce note a primit. Media notelor este foarte mare, mult peste medie si asta conteaza. Oamenii sunt diferiti si fiecare are cate o parere personala despre un anumit produs. E perfect normal

    Oricum, diferentele dintre Xbox One X si PC pe low sunt colosale in favoarea PC-ului si chiar nu inteleg incapatanarea la 4K in stadiul actual (nu ca jocul arata rau, dar macar tesselation ala de pe jos si draw distance putin mai mari daca lasau si mai scoteau din ray light si tot era mai bine) si de ce nu au lasat un 1080p cu medium detail si 60 fps...


  11. #211 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Clan de romani pe PS4 avem ?

    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

  12. #212 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Diferenta dintre consola si PC pe high e enorma. A expirat si generatia asta, abia astept sa vina baietii cu noile console si sa reintram in rand cu evolutia grafica a jocurilor.

  13. #213 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, e enorma. Problema e ca e la fel de enorma si diferenta dintre Xbox One X si PC pe low/medium. Iar aici e doar vina producatorilor pentru ca nu ofera cel putin 2 moduri si sa lase useru sa aleaga cum vrea sa joace, dar si a Microsoft pentru ca le impune prostia aia de 4k.


  14. #214 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    The Division 2 Year 1 Free Content Roadmap Revealed
    https://twitter.com/TheDivisionGame/...49608908304390

  15. #215 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Nu stiu daca ati vazut asta

    Si articolu


  16. #216 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Deja nu mai joaca nimeni?


  17. #217 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Jucam jucam, de mult nu m-am mai simtit atat de bine intr-un joc. Cand mai vad si dialogurile alea in limba Romania lesin de placere

    Still on top:
    https://www.xboxachievements.com/new...uiet-Week.html

  18. #218 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si eu inca ma joc. Mi se pare foarte bine facut/inchegat si este efectiv o placere sa reintru in el si sa dau mereu peste noi challenges.

    Oricum jocul este extrem de bine vazut si apreciat de cei care joaca astfel de jocuri, desi aici pe forum vad ca nu e prea iubit/jucat.

  19. #219 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Mie mi se pare extrem de rewarding cand termini o misiune mai dificila.
    Este atat de bine gandita mecanica incat te face sa vrei sa joci in coop, sa vrei sa faci acel flanking, sa folosesti cand trebuie tureta aia, etc.
    Regret ca nu am timpul necesar sa petrec ore intr-un squad full cu prieteni, ar fi fost si mai fun.

    Revenind la subtitles, ma gandeam ca sunt trantite acolo cu google translate in genul "chichila balantzan" dar nu, surpriza, sunt facute foarte solid si nu taie deloc din feeling.

    Un singur lucru nu imi place, ca tot felul de magari abuzeaza de functia aia de Call backup si cand intru la ei (ca sa iau achievementul ala de revive) sunt bine mersi, te cheama doar ca sa aiba companie.

  20. #220 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Îți zic eu ce fac cei cu call for backup. Mor,cer ajutor si pana ți se incarca ție el își dă respawn,și probabil se așteaptă sa îl ajuți.

    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 15 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Division By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 1283 Last Post: 14-03-2020, 04:45
  2. The Division LFG By Dant3 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 40 Last Post: 08-07-2018, 18:36
  3. Vand Tom Clany's The Division,The Crew Ultimate Edition,Watch Dogs Ps4 By Bogdan_Guu in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 7 Last Post: 11-11-2017, 08:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts