Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 20 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 387

Thread: Sekiro: Shadows Die Twice

  1. #181 SP
    Junior Member Vulpine's Avatar
    Ultimul fragment de mască apare destul de târziu - nu m-aș baza pe asta la început.

  2. #182 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Da am vazut si eu ceva de masca. Dar ma intresa ceva acum la inceputul jocului. Acum e durerea mare

  3. #183 SP
    Member SeCeX's Avatar
    plus ca daca vrei sa o folosesti costa 5 skill points pentru 1+ attack power, masca e gandita pentru ng+.

  4. #184 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Se mai poate daca faci o masca, găsești părți din ea la vendorul din Hirata și la altii dar nu îmi vin in minte acum unde.
    Ultima parte din masca o gasesti fff tarziu ... cred ca mai bine se chinuie sa bata cativa si o sa vada diferenta ulterior

  5. #185 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Mai e un boss daca folosesti clopoțelul dat de o baba(imediat după primul general ) la statuia din baza ,si nu e asa greu (lady butterfly in zona hirata estate)
    Ps. am gasit o zonă foarte buna pentru farming in senpou temple de la statuia a 2a inapoi pe un pod rupt( shugendo ). Sunt 2 minioni cu niste sabii întoarse si unite da 180 exp si material pentru upgrade le poti da stealth kill
    Ar mai merge si la călugării de la început dar imi place mai mult la ăștia, dacă te bati cu ei nu prea ai sanse doar 1vs 1

    ---------- Post added 05-04-2019 at 14:54 ----------

    De cand asteptam un joc ca asta e foarte tare
    Imi aduce aminte de shinobido pe care il jucam in copilarie

    ---------- Post added 05-04-2019 at 17:52 ----------

    Am ajuns la un clopot uriaș si am batut in el dar nu sa intamplat nimic

  6. #186 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Clopotul ala face boșii mai grei si dropul la ceilalți inamici mai bun. Efectul poate fi anulat daca suni din clopoțelul din inventory. Si poti oricand sa mergi la clopotul mare sa activezi din nou. Cica e bun pt farmat iteme, creste sansa de drop. Asa am înțeles eu.

  7. #187 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    E bun pentru farmat clopotul si pentru o experienta mai dura...e chiar buna chestia pentru cine doreste

  8. #188 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Ma miram eu de ce imi da acum câte 2-3 itemuri
    Păcat ca nu da si exp. mai multa
    În fine l-am batut si pe monstrul din peșteră fara cap din prima si mia dat un item pe care il folosesc mereu (aici ma ajutat un item care il luam cand omorât samuraii din castel ,mia pus vraja pe sabie)
    Am mai omorat un monstru cu niste ghiare pe la budisti si acum nu stiu unde sa mai ma duc , sa înfundat drumul

    ---------- Post added 05-04-2019 at 23:29 ----------

    Esteeeee l-am batut pe genichiro (ala cu arcul) ,cred ca ma omorât de 5-6 ori .Ma oftic ca de 4 ori am ajuns cu el in forma a 3 a dar ma electrocuta de ma termina

    ---------- Post added 05-04-2019 at 23:30 ----------

    Pana acum cel mai greu mi sa parut fata de restul iar comparând cu bb si ds e mai usor jocul asta (acolo muream si de 20-30 ori)

  9. #189 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Ai terminat jocul? La BB a fost foarte greu inceputul. Apoi pe parcurs a devenit mai usor jocul.

  10. #190 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Cred ca nici jumate nu l-am facut
    Asta e al 3 lea bos sau ceva de genul si am mai batut peste 10 minibosi

    ---------- Post added 06-04-2019 at 01:07 ----------



    ---------- Post added 06-04-2019 at 01:08 ----------

    Pentru mine e jocul anului

    ---------- Post added 06-04-2019 at 08:14 ----------

    Arată bine

  11. #191 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mi-a luat 15 minute sa trec de chained ogre si mai bine de jumatate de ora pentru general tenzen, desi la ultima incercare l-am batut no damage. Ceva a facut click si dupa ce am inteles ca nu trebuie sa abordez combatul ca in bloodborne, ci mai degraba ca in Furi, totul a devenit mult mai usor.

  12. #192 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Ogre l-am batut din a treia incercare. Pe Tenzen din prima. Dar bosssul pe cal ma batut cam de 15ori. Pana acum a fost singurul mai greu. Pe taurul ala din 2 incercari si am mai avut pe unu cu sulita,l-am facut din prima in Hirata. Pana acum e acceptabil ca si greutate jocul. Nu e foarte greu dar nici usor.

  13. #193 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Asta zic si eu nu inteleg de ce se vaită lumea pe aici ca e greu si nici macar nu la incercat
    Mare greutate sa tii garda si sa spamezi L1 cand esti atacat (încercați for honor sa vedeti acolo cum se face pary) daca mai folositi si ichimonji double e foarte usor
    Plus ca mai ai si revive (te ajuta mult ) daca e sa cazi in gol iti ia decât putina viata iar la bosi ai idolii aia in aoropiere sa nu mai pierzi timp

  14. #194 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Pt farming va recomand gunfort-ul... cam 2000 exp pt 1 run de 1 minut, daca mai folositi si baloons pt exp sau bani se poate face lvl destul de simplu.. spor

  15. #195 SP
    Member SeCeX's Avatar
    E mult mai accesibil decat titlurile from software precedente,adevarat, sunt in schimb cateva skill check uri la care pur si simplu nu merge cu spamat L1,la mine asa a fost. All in all,jocul este incredibil ,sper sa ne faca si un dlc baietii .

  16. #196 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Asta zic si eu nu inteleg de ce se vaită lumea pe aici ca e greu
    Pentru ca... e greu? Fiecare boss are un design unic si diferit, nu merge sa ii abordezi la fel. Pe langa asta trebuie sa ii studiezi si sa le cunosti slabiciunile, informatie pe care nu o primesti mura in gura ci pe care trebuie sa o descoperi singur. Nu ar trebui sa te mire daca un om care vine de la assassin's creed sau alte jocuri pe care le poti termina jucand cu picioarele o sa aiba probleme.


    Lasand combatul la o parte, voi ati observat ce level design ingenios are? Lumea e mica dar extrem de densa, nu trec 10 minute fara sa descoperi ba un miniboss, ba un NPC, ba un item. Nu am simtit deloc nevoia de harta, fiecare loc fiind pur si simplu memorabil. Dupa doar cateva ore de joc ma plimb peste tot ca prin cartierul in care am copilarit.

  17. #197 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Pentru cine nu știa apăsați triunghi in meniul travel si se deschide harta

  18. #198 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    https://www.google.com/amp/s/venture...iro-sales/amp/

    Da, clar dificultatea este un impediment ce sta in calea aprecierii jocului de catre un numar mai mare de oameni. Da, cum sa nu!

  19. #199 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Cate finaluri sunt ? ( am inteles ca ar fi vreo 5-6)
    E cineva care sa le fi facut pe toate ?

  20. #200 SP
    Member SeCeX's Avatar
    sunt 4,le am facut eu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 20 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Let it Die By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 8 Last Post: 04-12-2017, 07:57
  2. 7 Days to Die By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 07-04-2016, 20:12
  3. Zombie Apocalypse 2: Never Die Alone By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 27-10-2011, 23:43
  4. Orcs Must Die anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 28-02-2011, 15:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts