Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 20 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 387

Thread: Sekiro: Shadows Die Twice

  1. #161 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Din pacate nu are niciun fel de multiplayer. In Sekiro suferim singuri.

  2. #162 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Multa lume nu intelege ca SEKIRO are easy mode deja, este default mode-ul cu care incepe jocul. Se poate activa hard mode printr-o metoda anume dar nu dau spoilere. Asta ca sa zica lumea ca From Software nu tine la oameni si nu le livreaza jocuri usoare

  3. #163 SP
    Member Mishy's Avatar
    Sunt 2 metode prin care poti face jocul mai greu, dar una functioneaza doar dupa ce termini jocul o data.

  4. #164 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Ce pot spune si eu dupa vreo 4 h de joacă e ca mi se pare foarte bun , e foarte fluid plus ca imi place ca au băgat sa te cateri pe unde vrei aproape
    Nu am murit decât de vreo 10 ori pe la bosi (mini) deci nu e chiar asa greu fata de bb sau ds, minionii aia trec prin ei ca prin brânză
    Am deblocat decât vreo 5 statuete,am mai pierdut timpul sa învăț cat mai bine mecanicile Si sa imi deblochez cat mai multe skills

    ---------- Post added 04-04-2019 at 03:03 ----------

    Revin , e foarte greu jocul
    De expl .am dat de un bos mic într-o peșteră si de 2 h de cand ma chinui si tot nu pot sa il bat

  5. #165 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Daca e ala fara cap care te face sa te misti încet ai nevoie de un anumit item (consumabil) ca sa-l poti bate mai ușor. Si regula nr 1 la jocurile astea e ca dacă nu poți momentan sa bati ceva mai explorează, poate nu e momentul. Upgradezi chestii si revii mai târziu.

  6. #166 SP
    Member Syni's Avatar
    Foarte tare jocul, oricum pot zice că sunt fan FromSoftware dar Lady Butterfly imi scoate peri albi


    Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk

  7. #167 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Si mie dar am lăsat-o ptr mai tarziu ( am fost pe aproape de câteva ori dar ma dispera fază 2 )
    Am ajuns pe la un taur acum dar si aici pare greu
    Sa vedem poate după ce am dormit merge treaba mai usor
    E aiurea ca am jucat atât si abia am facut 1lv.la viața si unul la atac ,bani ciuciu si arme , armuri deloc

    ---------- Post added 04-04-2019 at 10:31 ----------

    O sa farmez câțiva bani sa imi cumpăr câteva itemuri poate ma ajuta iar sticluțe pentru viața am decat 3

  8. #168 SP
    Member Mishy's Avatar
    Arme si armuri nu o sa gasesti, nu mai e ca in Dark Souls. Stai linistit, la inceput e putin mai greu, daca chiar nu te descurci sunt multe guide-uri online.

    Daca ai dat peste o batrana la inceput si ti-a dat un clopotel du-te si foloseste-l langa Sculptor si incearca sa faci zona acea.

  9. #169 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am intrat si in zona cealalta dar tot asa am ajuns sa ma bat cu o babă

    ---------- Post added 04-04-2019 at 13:10 ----------

    Gata baba din a 3 încercare dodge atac si tot asa

    ---------- Post added 04-04-2019 at 13:29 ----------

    Alta viata cu atacul la 3 si cu abilitatea de a lua viața din executii

  10. #170 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Am inceput si eu jocul. E foarte bun. Am trecut de generalul Tenzen Yamauchi sau ceva de genu. Imi place. Bani nimic.....ma dispera ca atunci cand mor imi ia din ei. Macar daca era ca in Bloodborne sau DS cu echo sa mai am o sansa sa ii recuperez. Aici mori, adio bani ������ ,,strangi greu banii ca in viata reala" ������

  11. #171 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Nu prea ai ce face cu banii , daca vrei sa iti fie mai usor sa deblochez skills cat mai multe mai ales la prosthetic arts

  12. #172 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Cum merge treaba cu skiills? Cand se umple bara albastra e un skill? Si daca mor imi reduce din ea? Acum nu sunt pe joc si sunt curios ce este cu bara albasta mai concret. Abia astept sa reinru.

  13. #173 SP
    Member Mishy's Avatar
    E la fel ca si cu banii, daca mori pierzi jumatate din nivelul curent, dar odata ce ai facut un nivel nu il mai poti pierde.

  14. #174 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Cand umpli bara iti da un pct. pe care il poti baga la abilități ,unele abilități necesita 2-3-4 puncte deci ai grija sa nu mori cand o si aproape plină

  15. #175 SP
    Member SeCeX's Avatar
    iti recomand sa investesti in cele pasive cat poti de mult(alea galbene), sunt foarte utile.

  16. #176 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Ok. Ms pentru sfaturi.

  17. #177 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Sa va fie viața mai ușoară deblocati fang and blade si cand luptati contra bosilor sau minibosilor atacați cu loaded axe apoi imediat R1 si faceti prăpăd (am invatat cat m am chinuit vreo 2 h cu un general cu suliță mare) apoi din 4-5 lovituri combinate asa i-am rupt garda

  18. #178 SP
    Member SeCeX's Avatar
    also, mikiri counter e sfant, in special la cei cu sulita, nu am fost in stare sa il stapanesc pana la final si m a obligat un boss sa il invat , rupe postura de n ai treaba, also mai este un skill pasiv care creste posture damage ul pe care il da.

    also +1 , pentru mini boss ul din pestera, merge si fara acel item, lotus umbrella si R1(RB) dupa block.

  19. #179 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Mini bossul din pestera l-am lasat pe mai tarziu ca nu m-am inteles cu el... am trecut de primul boss,cel pe cal. Foarte intresanta lupta. Ma omorat de vre-o 10-15 ori pana l-am omorat fara drept de apel La attack power pot sa ii dau upgrade doar cu memory de la bossi? Sau mai este vre-o modalitate?

  20. #180 SP
    Member Mishy's Avatar
    Se mai poate daca faci o masca, găsești părți din ea la vendorul din Hirata și la altii dar nu îmi vin in minte acum unde.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 20 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Let it Die By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 8 Last Post: 04-12-2017, 07:57
  2. 7 Days to Die By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 07-04-2016, 20:12
  3. Zombie Apocalypse 2: Never Die Alone By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 27-10-2011, 23:43
  4. Orcs Must Die anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 28-02-2011, 15:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts