Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 33 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 656

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #161 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Se pare ca asa a ajuns jocul pe internet. Este in mana oamenilor pentru un preview.

  2. #162 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Toate AC-urile de pana acum au fost leaked de influencers. E hilar cum toate s-au leak-uit cam la aceeasi "distanta" de launch, pana si eu mi-am pus intrebari, dar mi s-a confirmat ieri ca ar fi nebuni sa-si faca leak cand se investeste atat efort si bani in reveal si marketing. Basically in momentul in care se da pentru preview, e un Gigel care-l tot toarna pe net

  3. #163 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, dar daca chiar ii interesa, il prindeau pe Gigel ala. Puteau pune userul pe ecran de 50 de ori si asa nu mai scapa nimic. Dar nu cred ca le pasa atat de mult si oricum merg pe principiul ca este free marketing.

  4. #164 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Am auzit ca Ubisoft ii cheama prin tribunale pe cei (actuali sau fosti angajati, game testeri, dezvoltatori, influenceri, jurnalisti care fac preview, oricine care a avut acces la proiectele lor secrete dupa ce au semnat un contract) care le dezvaluie proiectele fara acordul lor , daca publica detalii sau materiale audio-vizuale despre proiectele lor dezvaluite, dar care nu trebuie sa apara pe net, precum build-ul aparut ieri.


    Si pot sa ceara despagubiri de sute de mii de euro pentru ca au incalcat contractul.
    Si jurnalistii si influencerii care sunt chemati sa testeze jocul sunt obligati sa semneze termeni de confidentialitate.


    Acum 2 ani unul care a publicat detalii despre Assassin's Creed Odyssey pe Reddit si pe Twitter de la un tester sau influencer a primit mesaj de la Ubisoft ca va fi dat in judecata. Nu stiu ce s-a intamplat mai departe.

    Dar am auzit ca un angajat care a dezvaluit jocul Avatar prin 2009 si-a luat-o rau de tot.

  5. #165 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai da, dar daca chiar ii interesa, il prindeau pe Gigel ala. Puteau pune userul pe ecran de 50 de ori si asa nu mai scapa nimic. Dar nu cred ca le pasa atat de mult si oricum merg pe principiul ca este free marketing.
    Asta cu Gigel a fost o gluma de-a mea, iti dai seama ca ii gaseste imediat si ii taxeaza. Si nu, nu merge nimeni pe principiul ala, e foarte damaging un leak sa stii, mai ales daca e facut la vreun build vechi sau ceva de genul cum au mai tot patit jocuri.

  6. #166 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Am vazut tot leakul de 30 min si ma bucur ca nu am cumparat si jucat odyssey, daca e sa ma iau dupa ce zice lumea, ca e reskin and stuff.

    Origins mi-a placut foarte mult, desi eram nehotarat inainte sa il cumpar, am sarit peste odyssey pt ca, my2c, semana prea mult cu origins, culmea, dar valhala are setting nou, soundtrack nou (waldruna) si e cu effin' vikings!

  7. #167 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Se pare ca asa a ajuns jocul pe internet. Este in mana oamenilor pentru un preview.


    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Asta cu Gigel a fost o gluma de-a mea, iti dai seama ca ii gaseste imediat si ii taxeaza. Si nu, nu merge nimeni pe principiul ala, e foarte damaging un leak sa stii, mai ales daca e facut la vreun build vechi sau ceva de genul cum au mai tot patit jocuri.
    Ce sa mai zicem?
    Bravo lui Ubi ca are timp sa scotoceasca trecutul potentialilor candidati de "glume rasiste/homofobe/misogine" postate pe Twitter sau pe chat-ul din Rainbow Six.
    Ba chiar ii cauta sa vada daca si-au violat sau nu iubitele ("violat" in sensul daca le-au dat un buchet de flori, le-au scos la o cina romantica, le-au facut cinste cu ceva de baut si le-au dus la un hotel ).


    Dar nu sunt capabili sa-si selecteze influencerii si jurnalistii meniti sa le promoveze proiectele, ba primesc toti dubiosii sa le testeze jocurile.

    ---------- Post added 07-07-2020 at 21:34 ----------

    E bine de stiut ca cei de la Ubisoft sunt cei mai mari plagiatori din industria gamingului.
    In Odyssey au copiat la greu povestea din Witcher 3, Mass Effect, God of War si GTA IV.
    Alexios durul si Marcos nataraul au fost inspirati dupa Niko Bellic si Roman.






    Erau originali cand au facut Prince of Persia (pana cand sa-i copieze cei de la Sony in crearea lui God of War ).

  8. #168 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Putem sa scapam si de clona asta va rog ca imi scade IQ-ul cu fiecare cuvant pe care-l citesc. A copiat Odyssey si Witcher, si Mass Effect, si GTA, si NFS, si Solitaire, si Sotronul.

  9. #169 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Am vazut tot leakul de 30 min si ma bucur ca nu am cumparat si jucat odyssey, daca e sa ma iau dupa ce zice lumea, ca e reskin and stuff.

    Origins mi-a placut foarte mult, desi eram nehotarat inainte sa il cumpar, am sarit peste odyssey pt ca, my2c, semana prea mult cu origins, culmea, dar valhala are setting nou, soundtrack nou (waldruna) si e cu effin' vikings!
    Origins imo e mult mai grindy si mai plictisitor imo, defapt nici nu l-am putut termina, in schimb Odyssey a fost un joc mult mai inbunatatit fata de Origins.

  10. #170 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Putem sa scapam si de clona asta va rog ca imi scade IQ-ul cu fiecare cuvant pe care-l citesc.
    Nu pentru ca traiesti intr-o tara in care exista democratie si libera exprimare.
    Cu solicitari din astea pro-cenzura sa te duci in China sau Rusia.

    A copiat Odyssey si Witcher, si Mass Effect, si GTA, si NFS, si Solitaire, si Sotronul.
    DA, a copiat toate.
    Poate a platit sau nu drepturile de autor, dar puteau sa bage in credits dupa care jocuri s-au inspirat.

    ---------- Post added 07-07-2020 at 23:03 ----------

    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Origins imo e mult mai grindy si mai plictisitor imo, defapt nici nu l-am putut termina, in schimb Odyssey a fost un joc mult mai inbunatatit fata de Origins.
    Origins parca mi s-a parut mai bine lucrat , plus ca acolo vezi 4-5 orase, dar alea unice si bine lucrate.
    In Odyssey cam toate sunt copy-paste.

  11. #171 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    New leak


  12. #172 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Fizica si animatiile calului sunt efectiv aceleasi din Origins

    Batalia pare ok, ma duce cu gandul la Valkyries din God of War sau boss fights din The Surge/Bloodborne, ceea ce nu este un lucru rau.

    Also, vad ca in meniu au ramas tot cu cursoru ala mizer facut pentru PC si care se controleaza ca naiba din controller.

  13. #173 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Eu ma mir cum nimeni nu zice ca la mai toate jocurile AC mai noi, personajul alearga super adus asa in fata. Ai zice ca e cocosat. Ubisoft a ramas inca la Unity Bine, asta e asa, de finete, dar na, mi se pare de desene animate.

    De cand cu Destiny eu m-am obisnuit cu un astfel de meniu, nu il consider un mare minus. Conteaza foarte multe sensitivity acolo pentru a avea o experienta buna.

  14. #174 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa e, nici la animatia de alergare a personajului nu au umblat. Inteleg sa reciclezi, dar recicleaza si tu ce merge si e ok, nu toate rebuturile.

    Oricum, una peste alta, pare chiar ok, mai ales boss fight-u asta si jocul prezinta interes din ce in ce mai mare. Pacat ca sunt ei asa cum sunt, pentru ca ar fi putut face un joc cu adevarat bun, daca nu reciclau atat de multe lucruri.

    Cat de cursor, mie nu-mi place si am avut probleme cu el si in Origins, Oddysey, dar si in GR Breakpoint. Nu prea are ce cauta asa ceva pe consola, cand te poti misca mult mai repede din sageti + LB/RB.

  15. #175 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Mda..parca speram sa mearga in alta directie, sau macar sa nu fie aceleas animatii, origins a fost bun, odyssey a fost..decent dar deja se simtea ca ceva nu e ok, nu stiu ce sa zic, vreau sa mi placa, dar nu mi place

  16. #176 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    New leak
    Alta sursa, cele de pe YouTube primesc claim mai repede: https://streamable.com/bj2g82.

  17. #177 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu vad niciun motiv pentru care jocul asta trebuie sa fie lansat ca un joc separat la $60 in loc sa fie un DLC la $20 precum Blood and Wine. Poate ma lumineaza si pe mine oamenii care cumpara jocurile AC la mai mult de atat.

  18. #178 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Sincer, eu am luat origins pentru hype, odyssey pentru ca eram curios cum o sa fie pre prequelul si mai departe...cred ca devine ca un instinct , daca te uiti prea mult la un serial chiar daca devine prost, you go with the flow, e greu sa te rupi si probabil aici e problema.

  19. #179 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Nu stiu cati dau 60 de euro pe jocurile lor dar eu le cumpar second hand de obicei dupa 1-2 ani.

  20. #180 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Alta sursa, cele de pe YouTube primesc claim mai repede: https://streamable.com/bj2g82.


    Mie deja mi se pare obositor genul asta de bossfight de tip MMO-RPG, inclusiv rotitul camerei ma irita rau.

    Vikingii nici macar nu se luptau asa ca-n joc. Daca luptau asa, nu mai cucereau nimic, dispareau ca etnie demult.

    Nu se miscau de colo colo, nu sareau de zici ca erau spadasini sau ninja, stateau in anumite pozitii si nu-si expuneau partile vulnerabile.
    Consultatii aia istorici ai lui peste prajit ar trebui concediati.
    Uite cum se luptau vikingii in realitate!





    ---------- Post added 08-07-2020 at 21:52 ----------

    Si cum aratau bataliile dintre armatele de vikingi la scara mare:






Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 33 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  3. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  4. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33
  5. Assassin's Creed 3 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 26-06-2010, 20:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts